» »

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Temo vidijo: vsi
««
9 / 71
»»

Samael ::

dope1337 je izjavil:

Ima kdo link do casovnice, kdaj nasi startajo na ITT?
Tnx

Najbrž bo objavljena po današnji etapi, ko bo jasno na katerem mestu je kdo.
Prvi bo štartal ob 13:00h, zadnji, predvidoma Roglič pa zaključil okoli 18:10h
Samael != Samuel

Okapi ::

sunshine403 je izjavil:

Daj ne bluzi Okapi. Pravila so taksna kot so, ce ti ni vsec pac ne tekmujes. In ja, ce verjames ali ne, pri dopingu (tudi tehnoloskem) obstajajo targetirani pregledi. In ja so legalni in povsem po predpisih.

Ne vem, zakaj meni to govoriš, jaz nisem rekel, da je s tem kaj narobe. Vprašaj športnega direktorja Jumbota, zakaj se mu je snelo.>:D

GupeM ::

Kaj je s folkom narobe? Malo berem komentarje na RTV, FB itd ... In folk nabija, da je Pogačar kolesarski Tepeš, zaradi katerega naj bi Prevc takrat izgubil VKG. Jim res ni jasno, da če premaga Rogliča, bo pač Pogačar dobil Tour?

Jaz mogoče celo nekoliko bolj privoščim Rogliču, ker imam občutek, da bo Pogačar imel še ogromno šans, da ga osvoji. Roglič pa bo počasi ratal (pre)star za prave dosežke. Pa zaradi tega ne bom nič manj vesel, če Tour osvoji Pogačar in bo Roglič drugi.

sunshine403 ::

Kot prvo mi se danes ni jasno, kako lahko nek debil (pa jih ni malo) se danes nabija o tem, da je Tepes "ukradel zmago" zmago. Glede tega pa, ja ce bo Pogacar zmagal bo pac Pogacar zmagal. Ce pa nihce od njiju ne bo, pa pac ne bo. Tako kot Tepes ni bil kriv, da Prevc ni nabral dovolj tocko za skupno zmago, bo tudi tu vsak sam (Pogacar ali Roglic) "kriv" ce ne bo zmagal. Poleg tega pa drzava iz katere prihaja sportnik tu igra se manj vloge kot v skokih... dirka se za ekipo ne drzavo in za Pogacarja je Roglic zgolj eden od konkurentov (in obratno). Kaj imata v privat zivljenju je na tekmi nepomembno.

GupeM ::

V to o Tepeševi "kraji" se raje nisem spuščal, ker bomo zašli s teme (sicer menim, da Tepeš tam pač ni bil nič kriv, ampak pustimo zdaj to).

Edino, da bi Pogačarja ga lahko pograjali, je bilo zadnjič na tisti etapi, kjer sta na vrhu enega vzpona skoraj padla. Če bi padla. Drugače pa se vsak bori zase in svojo ekipo in je normalno, da mu ne bo kar pustil zmagati.

Še na piknik tekmah v fuzbalu/basketu/balinčkanju ne pustim nekomu kar tako zmagati (če ni ravno nek majhen otrok), kaj šele v pro športu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Groot ::

GupeM je izjavil:

Kaj je s folkom narobe? Malo berem komentarje na RTV, FB itd ... In folk nabija, da je Pogačar kolesarski Tepeš, zaradi katerega naj bi Prevc takrat izgubil VKG. Jim res ni jasno, da če premaga Rogliča, bo pač Pogačar dobil Tour?

Jaz mogoče celo nekoliko bolj privoščim Rogliču, ker imam občutek, da bo Pogačar imel še ogromno šans, da ga osvoji. Roglič pa bo počasi ratal (pre)star za prave dosežke. Pa zaradi tega ne bom nič manj vesel, če Tour osvoji Pogačar in bo Roglič drugi.


No zato pa moj komentar kakšno stran nazaj o tem, da mi je na nek način "žal" da so naši tako uspešni in so posledično vsi postali "kolesarski strokovnjaki". Pred letošnjim letos (malce so bila izjema še zadnja leta Armstronga) se je dalo tudi na random forumih kvalitetno pogovarjati o kolesarstvu. Sedaj pa toliko bedarij in kavč strokovnjakov da je pač postalo brezveze.

Zvezdica27 ::

folk se pač ne zaveda, kakšen mater je do toura sploh priti, kaj šele biti konkurenčen - kaj šele nositi rumeno (jo ubraniti) in kaj šele zmagati. Uf...

Po moje je lažje na Luno priti s kajakom kot pa zmagati Tour...

zz

GizmoX ::

I just had to :P
udirač => uni. dipl. inž. rač.

blink ::

Glede na pretirano kolicino oglasov med prenosom na Tvslo 2, bi clovek mislil da so komercialna televizija in ne nacionalna z 12,75 eur mesecnega davka.

Anney ::

Mislim, da imamo to (če odvzamemo tehnične težave), bravo fanta. ;)
Škoda za Mezgeca danes, spet enaka zgodba.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

PacificBlue ::

Do sedaj imamo na tem touru 3 etapne zmage, 6 drugih mest in 1 tretje mesto. Torej 10 uvrstitev med prvih tri. 8-)

blink ::

PacificBlue je izjavil:

Do sedaj imamo na tem touru 3 etapne zmage, 6 drugih mest in 1 tretje mesto. Torej 10 uvrstitev med prvih tri. 8-)


Imajo, ne imamo.

mr_chai ::

Sem vesel tudi za Mezgeca, ker je pokazal, da se lahko kosa z res najboljšimi in jih tudi premaguje. Sagana pa Benneta v šprinith prehitevat ni kar tako. Upam, da mu bo krepko narasla plača po tem touru.

PacificBlue ::

blink je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Do sedaj imamo na tem touru 3 etapne zmage, 6 drugih mest in 1 tretje mesto. Torej 10 uvrstitev med prvih tri. 8-)


Imajo, ne imamo.


Imamo, imamo. Me ni treba popravljati.

Zvezdica27 ::

mi nimamo nič. Lahko smo ponosni, da so se pač rodili v našem narodu, ti naši, ampak... majice so samo njihove. To da ima SLO karkoli je totalen bullshit, Jakov fak je dober pa če je uradno Hrvat ali SLovenec.

zz

Zimonem ::

Gregor5816 je izjavil:

Škoda vsako leto zagotovi okoli 250 vozil za TDF, sem ravno prejšnji teden prebral to.

Vsega prateža je cca 2400 vozil. Smeßlšno je ko greš gledat dirko kolesarja vidiš 5 -10s prej in potem pa kolona , ki se ne neha.

PacificBlue ::

Zvezdica27 je izjavil:

mi nimamo nič. Lahko smo ponosni, da so se pač rodili v našem narodu, ti naši, ampak... majice so samo njihove. To da ima SLO karkoli je totalen bullshit, Jakov fak je dober pa če je uradno Hrvat ali SLovenec.

zz


Nisem govoril o majicah. Gre se za zmage o katerih govori ze ves svet, francozi hodijo snemat dokumentarce v zagorje, po italijanskih medijih ne morejo prehvalit nacin dela trenerjev v Sloveniji.
Roglic ima dres z naso zastavo, na lestvici imajo nasi kolesarji narisano zraven slovensko zastavo..
Ne vem kaj vam ni jasno. Gre se za uspeh slovenskega kolesarstva, ne hrvaskega, ne bosanskega, ne..itd.. Stekas?

PacificBlue je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

mi nimamo nič. Lahko smo ponosni, da so se pač rodili v našem narodu, ti naši, ampak... majice so samo njihove. To da ima SLO karkoli je totalen bullshit, Jakov fak je dober pa če je uradno Hrvat ali SLovenec.

zz


Nisem govoril o majicah. Gre se za zmage, vidne uvrstitve o katerih govori ze ves svet, francozi hodijo snemat dokumentarce v zagorje, po italijanskih medijih ne morejo prehvalit nacin dela trenerjev v Sloveniji.
Roglic ima dres z naso zastavo, na lestvici imajo nasi kolesarji narisano zraven slovensko zastavo..
Ne vem kaj vam ni jasno. Gre se za uspeh slovenskega kolesarstva, ne hrvaskega, ne bosanskega, ne..itd.. Stekas?

Zgodovina sprememb…

gusto ::

dope1337 je izjavil:

Ima kdo link do casovnice, kdaj nasi startajo na ITT?

Je že na uradni strani: https://www.letour.fr/en/stage-20 -> Start Times

 Starti zadnjih 20

Starti zadnjih 20


Pogačar - 17:12
Roglič - 17:14
Have you tried turning it off and on again?

blink ::

PacificBlue je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

mi nimamo nič. Lahko smo ponosni, da so se pač rodili v našem narodu, ti naši, ampak... majice so samo njihove. To da ima SLO karkoli je totalen bullshit, Jakov fak je dober pa če je uradno Hrvat ali SLovenec.

zz


Nisem govoril o majicah. Gre se za zmage o katerih govori ze ves svet, francozi hodijo snemat dokumentarce v zagorje, po italijanskih medijih ne morejo prehvalit nacin dela trenerjev v Sloveniji.
Roglic ima dres z naso zastavo, na lestvici imajo nasi kolesarji narisano zraven slovensko zastavo..
Ne vem kaj vam ni jasno. Gre se za uspeh slovenskega kolesarstva, ne hrvaskega, ne bosanskega, ne..itd.. Stekas?

PacificBlue je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

mi nimamo nič. Lahko smo ponosni, da so se pač rodili v našem narodu, ti naši, ampak... majice so samo njihove. To da ima SLO karkoli je totalen bullshit, Jakov fak je dober pa če je uradno Hrvat ali SLovenec.

zz


Nisem govoril o majicah. Gre se za zmage, vidne uvrstitve o katerih govori ze ves svet, francozi hodijo snemat dokumentarce v zagorje, po italijanskih medijih ne morejo prehvalit nacin dela trenerjev v Sloveniji.
Roglic ima dres z naso zastavo, na lestvici imajo nasi kolesarji narisano zraven slovensko zastavo..
Ne vem kaj vam ni jasno. Gre se za uspeh slovenskega kolesarstva, ne hrvaskega, ne bosanskega, ne..itd.. Stekas?


Tule ne gre za svetovno prvenstvo, niti olimpijske igre (oboje vezano na državljanstvo). Res ne vem kakšne zasluge imate "mi, Slovenci" za morebitno zmago Rogliča in nizozemske ekipe Jumbo-Visma na tekmovanju profesionalcev? Najpametnejša stvar, ki jo je Roglič naredil za svojo kariero je ta da je šel iz Slovenije (v tekmovalnem in davčnem smislu).

Samael ::

Ti pa nisi najbolj priljubljen na zabavah, a?
Samael != Samuel

Groot ::

Samael je izjavil:

Ti pa nisi najbolj priljubljen na zabavah, a?


Haha spot on

Anney ::

Danes zna vreme narediti precejšno škodo, napovedi niso najbolj obetavne.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Samael ::

Danes zna biti res zanimivo, kako se bodo ekipe oz. kolesarji taktično spopadli s tem kronometrom. Bodo pred klancem menjali kolesa in tu izgubljali sekunde, ali pa bodo cel kronometer prevozili z nekoliko prilagojenimi kolesi, kar tudi ni optimalmo?

Zanimivo bo tudi, kaj se bo dogajalo okoli pikčaste majice. Za pikčasto majico se namreč ne bo štel celotni čas TT-ja ampak samo zadnji klanec.
Carapaz bo tu najbrž kalkuliral, šel skozi ravni del na easy, si brez trošenja energije 30km ogledoval lepote narave in se nato zadnjih 6km zagnal v klanec, medtem, ko je pri Tadeju, ki se poleg pikčaste majice bori še za skupno uvrstitev, to pod vprašanjem. Najbrž bo šel na polno, v končni fazi tisti dve točki nista nujno rezervirani za njiju, pa bo kar bo, čeprav po drugi strani pa štarta pozneje in bo že nekoliko videl, kakšna je situacija s Carapazom.
Samael != Samuel

Gregex ::

Pogačar leti, dobesedno. Pogačar izvenzemeljsko. Wow, tole je kriminalka.

Samael ::

Ajej...
Samael != Samuel

IL_DIAVOLO ::

Hja, noge niso več tako lahke, kot so bile. Bravo Pogi!

Ganon ::

Ne predstavljam si občutkov Rogliča v tem trenutku. Tri tedne se mučiš in potem gre vse v nič.

Gregex ::

Superzvezda kolesarstva je rojena. Za več kot minuto jih je vse pojedel. Brez besed.
Uf kak udarec za Roglo in Tjv, kar smili se mi Rogla, a tko pač je. En slab dan, slaba ura in zgubiš vse.

PacificBlue ::

Sem imel obcutek, da bo Primoz pregoru.

Ganon je izjavil:

Ne predstavljam si občutkov Rogliča v tem trenutku. Tri tedne se mučiš in potem gre vse v nič.


To je bil 5 letni plan.

Zgodovina sprememb…

VaeVictis ::

Nisem fan kolesarstva, samo tole danes je bilo pa impresivno od Pogačarja.

Bravo Pogačar!

Čestitke tudi Rogliču!
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

PacificBlue ::

Najmlajsi zmagovalec toura po leto 1904. To mislim, da pove vse.

Anney ::

Meni se zdi rahlo bolano, res je da vsak športnik dela zase, ampak da mu tako odpelješ celotno dirko je pa bedno. Sicer so športniki, ampak skoda za Roglo, ga je pač odrezalo.
Navijal sem za Roglo, mu veliko bolj privoščim.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

perci ::

Nisem verjel, da se lahko tole zgodi. Mešani občutki.

Telbanc ::

To je šport. Pogačar je mel svoj dan.

Ne se s tem obremenjevat. Slovenija je ogromno dobila. Neverjeten uspeh.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

IL_DIAVOLO ::

Kakšni mešani občutki? Zmagal je mlajsi, močnejši in boljsi.

dope1337 ::

Jz tud ne morm verjet ka se je dans zgodil xD

Skor, da me je en mal sram priznat, da mam mesane obcutke.

Chapeu Pogacar.

Bolansek
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

drvo ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kakšni mešani občutki? Zmagal je mlajsi, močnejši in boljsi.



ALi pa, kot je v kolesarstvu v navadi, tisti z boljšim farmacevtom.

perci ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kakšni mešani občutki? Zmagal je mlajsi, močnejši in boljsi.

Mešani občutki pač. Bolj sem privoščil zmago Rogliču, seveda sem pa tudi vesel za Pogačarja. Kapiraš?

Groot ::

Noro noro noro!!! Mislim da ga skorajda ni spremljevalca kolesarstva, ki bi danes zjutraj rekel da je tole mogoče. Ampak Pogi je bil danes res neverjeten.

Sam enako privoščim obema. Tole letos bi sicer res privoščil Rogli, ker so res res delali na tem. Ampak to je pač šport. V vsakem primeru pa zgodovinska uspeha za Slovenijo

Gregex ::

Anney je izjavil:

Meni se zdi rahlo bolano, res je da vsak športnik dela zase, ampak da mu tako odpelješ celotno dirko je pa bedno. Sicer so športniki, ampak skoda za Roglo, ga je pač odrezalo.
Navijal sem za Roglo, mu veliko bolj privoščim.


A naj bi ga Pogi cakal skor dve minuti na ciljni crti in sel cez sekundo v skupnem za Roglo cez peske? Na koncu je zmagal najboljši. Ne pozabit, da je Pogi izgubil v vetru minuto in pol in kolko moči je porabil pri izničevanju vetrovnega zaostanka. Tudi jaz bi raje videl, da zmaga Rogla, ze zarad dela cele ekipe in da tako vodis in v eni uri izgubis vse za kar si delal verjetno leta, mora biti hud psiholoski udarec, upam da se Rogla pobere in da ga bomo se videvali na vrhu. In pa cestitke Pogiju, na koncu je zmagal najboljsi, prakticno individualno, brez ekipe. Nor, epski preobrat.

Anney ::

Pogi je car, sam je odpelajal dirko, ampak glede na dogajanje, Rogla je car ... Jokam.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Samael ::

Samael je izjavil:

Tudi jaz upam in želim, da to leto zmaga Roglič. Mislim, da si zasluži, medtem ko ima Pogačar pred seboj še vsaj 10 do 15 let tega cirkusa, torej več kot dovolj časa, da osvoji, vse kar se osvojiti da.

Tudi mešani občutki. Pač po tistem Giru lani, ko je grizel, se matral, dal iz sebe vse in še več ... pa je bilo premalo, sem mu tokrat res privoščil, da bo ta Tour njegov. Ker glede na JV težnje, da nizozemci prevzamejo, takšne "lahke" priložnosti in supporta najbrž ne bo imel več.
Tadej pa ... zdelo se je nemogoče, ampak ne zanj. Bravo!
Samael != Samuel

globoko grlo ::

Prov ne morš verjet, navijal za oba, privoščil Rogli itak full, sam jebat ga.

Sem skor jokal zarad Rogle.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Kurzweil ::

Sicer kolesarstva in atletike že vsaj kakšnih 20 let ne jemljem resno... razlogi so več kot očitni... ampak tole je bilo vseeno zabavno gledat.

Milo rečeno bolano je, kako se je s strani javnosti, predvsem pa medijev postavljalo Rogliča na prestol, Pogačarja se je tekom Toura cartalo kot hišnega ljubljenčka, češ, kako fino, da tudi on sledi vrhu in Rogliču.. lep uspeh bla bla... potem pa na koncu Pogačar zdemolira Rogliča v precej boljši ekipi z neprimerljivo boljšim supportom in še čim.

Vsi nekaj jokajo, vsi so nekaj šokirani, vsi imajo neke mešane očutke... jaz pa bom samo rekel, respect Pogačarju in svaka čast, zdemiliral je Rogliča, tole je definicija športnega uspeha, po tako velikem zaostanku, tako velika prednost,... na koncu se Roglič niti nima kaj jokat.

Ne se jokat...
Ne si žil rezat...
Pogačar ga je pač športno in gladko premagal... je pa ravno tako Slovenec!

energetik ::

Mešane občutke imam zgolj zato, ker je Roglič že malce "v letih", vprašanje če bo še imel kdaj možnost za zmago TDF, tako glede motivacije kot položaja v ekipi. Privoščil bi mu ta TDF.

Pa vendar, noro kaj smo dobili, 2 Slovenca na vrhu, poleg tega Pogi pobral skoraj vse kar je možno. Kaj šele če bi imel boljšo ekipo in ne bi izgubil tistega časa v vetru. Zmagal je najboljši.

Zvezdica27 ::

oh jesus fuckin christ... so sad.

oh jesus fuckin christ... so happy.

zz

Kurzweil ::

Na koncu je imel Froome celo prav... da se bo Roglič enkrat v 3. tedni dirke po Franciji usral... dejansko se je res... dobro, da je bil runner up Pogačar, sicer bi danes Slovenci naredili novo reko :))

Ne spremljam pa tako intenzivno kolesarstva vsa ta leta... zakaj Froome ne mara Rogliča, ki mi deluje dober in lepo vzgojen dečko?

perci ::

jao, ker kekec

kdo si ti, da boš govoril, da se je športnik kot roglič usral?

Ganon ::

Kurzweil je izjavil:

Ne se jokat...
Ne si žil rezat...
Pogačar ga je pač športno in gladko premagal... je pa ravno tako Slovenec!


Vse je res, vendar je Pogačar 9 let mlajši in že iz tega razloga bi Rogliču privoščil osvojitev letošnjega TdF. Toliko enih priprav, garanja, na koncu pa prikolesariš v cilj kot največji osmoljenec. Tragedija.

Samael ::

Kurzweil je izjavil:

Ne spremljam pa tako intenzivno kolesarstva vsa ta leta... zakaj Froome ne mara Rogliča, ki mi deluje dober in lepo vzgojen dečko?

Takrat, ko je to izjavil, je ime Ineos v igri še Bernala, člana Froomove ekipe, v lovu na rumeno majico, hkrati pa je videti, da ne bo Froome nikoli prebolel, kako ga je na njunem zadnjem skupnem touru Primož, kot relativno neznani kolesar, prišlek v ta šport, namatral za stopničke.
Samael != Samuel
««
9 / 71
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doping v vrhunskem športu

Oddelek: Loža
433346 (1038) nokken
»

Dediči Samsungovega šefa bodo plačali 60-odstotni davek na zapuščino

Oddelek: Novice / Rezultati
3511940 (9508) bbbbbb2015
»

Tour de France 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5410386 (8088) harvey
»

tour de france

Oddelek: Loža
333326 (2617) IČA

Več podobnih tem