» »

Računalnik s serijskimi vrati in Win 7 Pro

Računalnik s serijskimi vrati in Win 7 Pro

bijoloh ::

Zdravo,

sosed, ki je avtoličar bi rabil kupiti nov računalnik, na katerega bi priklopil tehtnico, ki jo uporablja z računalnikom za pravilno mešanje barv.
Z dobaviteljem, ki mu dobavlja barve, tehtnico in program sem govoril in zahteve so bile naslednje:
1. Računalnik mora imeti COM vrata (se pravi serijska vrata) "vgrajena" - ne preko adapterja USB-> COM
2. OS: Nikakor ne Win 10 (ker baje so sami problemi s tem programom, ki ga uporabljajo za povezovanje tehtnice in ažuriranje podatkovne baze za nove recepture barv). Zelo priporočljivo je, da bi bil OS Windows 7 Pro
3. Imel naj bi čim močnejši procesor (kaj je s tem mišljeno mi konkretno ni znal povedati)
4. Imel naj bi čim več RAM-a (tudi tukaj mi ni znal povedati koliko je priporočljivo, baje je minimum 4GB)

Po spletu sem gledal za nekaj že sestavljenega, kar bi ustrezalo gornjim zahtevam, ampak ne kaže nič v tej smeri. Serijska vrata bi kot zgleda moral dokupiti kot razširitveno kartico PCIe. Ima kdo kakšno priporočilo za tako razširitveno kartico, da ni problemov z gonilniki in delovanjem?

Windows 7 Pro tudi nima več naložena nobena že sestavljena mašina. Na spletu sem našel to možnost. Ta stvar me malo čudi, ker je cena nekam sumljivo nizka za originalni Win 7 Pro. Ima kdo kakšno izkušnjo s to trgovino?

Vnaprej hvala za priporočila.
LP

Miha 333 ::

Naknadno lahko legalno kupiš samo Retail oz. FPP verzijo. OEM oz. DSP je lahko samo prednaložen na novem računalniku.

Rešitev je kakšen rabljen HP, Dell računalnik, ki ima oroginalno nalepko za Win7pro. Včasih podjetja to na veliko razprodajajo, ker opremo menjajo za novejšo.

pegasus ::

Presenetljivo, a še dobiš plate s com portom, posebej moraš dokupit le konektor. Pred nekaj meseci sem sestavil tak pc, z am4 procom. Če vzameš A12, boš tudi z win7 prišel skozi ok.

Highlag ::

In kakšen je razlog, da rabi vgrajen serijski port?

Imamo v službi en kup opreme in programske opreme, ki dela preko serijskih vrat in vse deluje preko ustreznih usb/serial adapterjev.
Never trust a computer you can't throw out a window

jukoz ::

Še moja 2 centa:

Pazi se serijskih kartic na PCIe - ST-Lab-ove (prodaja tech-trade iz Trzina) so zanič. PCI delujejo odlično, PCIe pa ne. Lahko da je to stvar gonilnikov.
Problem je bil, da je osnovna komunikacija delovala in so bili testi OK, med rednim delovanjem pa se občasno zatakne in ne odgovarja na pozive. Smo jo zamenjali z usb2serial in je OK.

Prodajajo pa tudi Digitusovo (do proizvajalca sem bil skeptičen) in je OK.

Priznam pa, da bomo v prihodnje testirali delovanje samo preko USB pretvornikov. Za naše potrebe so OK.

Serijski porti na matičnih so vedno delovali OK - uporabljamo pa ASUS matične.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

starfotr ::

https://www.quietpc.com/serial-port-pci...

Veliko plat danes ima možnost za priklop tega bracketa. Računalnik pa kupiš kak že sestavljen rabljen (obnovljen), dobiš dobre in tihe računalnike z že naloženo licenco v samme biosu. Rabiš samo še recovery medije za W7 in to je to.

jernejl ::

Precej delovnih postaj ima danes še serijski port, recimo
nekaj primerov.
Sam sem sicer uporabljal tudi usb->serial adapter za nekaj naprav in tudi s tem ni bilo težav.

Za windows 7 bo pa težje, ker microsoft od kaby lake procesorjev naprej starejših verzij operacijskega sistema ne podpira.

Ena možna rešitev je nakup rabljene delovne postaje, recimo kaj takega.

drekodovce ::

https://edigital.si/intel/gigabyte-h110... + pentium g4560 + gb rama.

imam povezano na cnc stroj in deluje bp :)

Ugodno, cel sistem dobiš za cca 250EUR s ssd diskom. naložene imam w7 in delujejo :)

Zgodovina sprememb…

Han ::

Tudi nekatere najnovejše "Intel Coffee Lake" plate še imajo COM in LPT priključek. Če Win10 ni zaželen, vzameš "Skylake" plato in procesor ter naložiš Win7.

Za tehtanje in mešanje barv bo zadoščal že Pentium G4400 na H110 plati.

https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Ali malce boljša kombinacija, ki glede na zgornje sporočilo tudi še podpira Win7:

https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Če ti ni žal 300 eur zgolj za plato in procesor, pa vzameš npr. Core i5-6600 in H170 plato.

https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

bijoloh ::

Hvala vsem za odgovore.

Predvsem se mi zdijo zanimivi tisti s povezavami na plošče z vgrajenimi serijskimi vrati in pa tudi tista z dokupom samo konektorja.
Zakaj vgrajena serijska vrata na plošči ne vem - tako je rekel distributer, ki mu bo naložil programsko opremo (baje da imajo slabe izkušnje z raznimi adapterji, ampak nič konkretnega ni znal navesti ko sem vprašal s katerimi točno...).

Kar se tiče Win 7 - zame so malo neresni, ker sedaj naj bi bil računalnik povezan z Internetom, da se bodo nove recepture za barve samodejno osveževale (in zaradi tega rabi precej močen procesor???), po drugi strani pa Win 7 ima konec podpore januarja 2020, se pravi da niti 2 leti podpore. Potem se bo zgodila kakšna neumna in se bodo čudili kako se je lahko to zgodilo.

Bom moral malo bolj povprašati zakaj Win 8.1 ni dovolj dober za to nalogo, ker ima vseeno zagotovljeno malce daljšo podporo.

LP

ngc2392 ::

očitno zadeva deluje najboljše na sedmici in ima najboljše izkušnje s tem sistemom (bo že vedel ane :)
sicer pa...podpora je samo do 2020 ja, a to ne pomeni, da mu bo potem crknil računalnik. pač, če nekdo še danes fura xp-je (in vse deluje) ne vidim razloga, zakaj bi bil w7 problem. pa tudi...pro verzija ni nujna. poglej na bbt, tam imaš tudi še mašine z com portom. in uradnimi sedmicami, pro verzija. pa za mešalnico ne nucaš i7. i3 in 4gb rama pa je. mam kolega, ki ima isto dejavnost in ma eno staro prdo. pa deluje.
United We Stand, Divided We Fall

klinker ::

Za ta namen imas na ebay kak SFF pc za okoli 200€. Z220, Elite 8300 ipd.

Poldi112 ::

Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

klinker ::

bijoloh ::

ngc2392 je izjavil:

očitno zadeva deluje najboljše na sedmici in ima najboljše izkušnje s tem sistemom (bo že vedel ane :)
sicer pa...podpora je samo do 2020 ja, a to ne pomeni, da mu bo potem crknil računalnik. pač, če nekdo še danes fura xp-je (in vse deluje) ne vidim razloga, zakaj bi bil w7 problem. pa tudi...pro verzija ni nujna. poglej na bbt, tam imaš tudi še mašine z com portom. in uradnimi sedmicami, pro verzija. pa za mešalnico ne nucaš i7. i3 in 4gb rama pa je. mam kolega, ki ima isto dejavnost in ma eno staro prdo. pa deluje.


Ja saj razumem, da mu ne bo 2020 računalnik crknil zaradi tega :))

Zdaj ima neko predpotopno zadevo z Win XP, ki je povezana samo s tehtnico (in zadeva deluje brez problemov). Od zdaj naprej naj bi bil računalnik povezan s tehtnico, pa naj bi imel še dostop do Interneta, ker se bo zadeva avtomatično osveževala preko neta. Sedaj mu je distributer preko CD-ja osveževal podatke, ampak zdaj bodo to ukinili in želijo dostop do Interneta. Ta novejša verzija programov pa naj bi bila tako hudo zahtevna, da rabi čim boljši procesor, pa obilico RAMa... ;((

Poleg tega bi si rad na tem računalniku nastavil še e-mail za pošiljanje slik o poškodbah avtomobilov zavarovalnicam... zdaj za to uporablja "družinski računalnik" ampak bi to sedaj rad imel vse na tem računalniku, da mu otroci ne bodo kaj ušpičili. Je človek v svojem poklicu zelo dober, ampak precej "okoren" kar se računalnikov, pametnih telefonov in interneta tiče. Pred leti sva se kar nekaj časa učila kako z digitalnim fotoaparatom posneti sliko, jo prenesti na računalnik in poslati na pravi e-mail naslov, pa kako poskenirati dokument in ga poslati po e-mailu :)
Zdaj to na svojem domačem računalniku zna, če ga postaviš pa kam drugam človek zmrzne. In zato bi rad imel sedaj računalnik samo za "svoj posel", da bo vse točno na svojem mestu (ker sedaj so bili hudi problemi, ko mu je hči zbrisala bližnjico do kakega programa, internet strani itd.
Zato bi mu jaz raje dal Win 8.1, ker je vseeno par let daljša podpora (do takrat pa bodo ja uspeli porihtati Win 10 ane :P)

No hvala še enkrat vsem za povezave in odgovore.
Bomo že nekaj primernega dobili.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti 9900K ali vsaj 8700K?

Oddelek: Kaj kupiti
7840 (666) Marko84
»

I9 9900k

Oddelek: Kaj kupiti
211601 (1014) Seba22
»

Procesor

Oddelek: Kaj kupiti
212693 (1756) D3m
»

PC za mamo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
678575 (7002) dottor
»

Mission Impossible - MOBO+CPU+Ram+SSD

Oddelek: Kaj kupiti
81270 (1047) m0LN4r

Več podobnih tem