» »

Alternativa Rtvslo.si

Alternativa Rtvslo.si

nergac ::

Pozdravljeni,
sem v srednjih letih, in iščem slovensko alternativo rtvslo.si zaradi prekomernega cenzuriranja in neprofesionalnosti.
Tuji jeziki so sicer moja šibka stran, tako da iščem slovenski portal, v končni fazi tudi nekaj tračkov.
Angleško sicer pasivno dokaj razumem, ampak bi bil rad vpet v domače okolje.
Če ni slovenskih, pa prosim za nekaj dokaj kredibilih strani naše bivše skupne države.
Hvala!

P.S. To je resno vprašanje in se sploh ne hecam.

Tr0n ::

vecer.com
news.google.com

user1618 ::

"If we were supposed to talk more than listen
we would have been given two mouths and one ear"
- Mark Twain

otago ::

tega ni.

V Slo imas:
trac pozareport
kao raziskovalni medij pod crto
desno tv, glasilo: nova 24 reporter demokracija
levo glasilo: mladina, delo
pro rezimsko s traci: vecer
casopise : gorenjski glas, nedeljski, Primorski dnevnik
Kultura, zivljenje zacinjeno z levico: airbeletrina
izbrana dela po Crnkovicu: Fokuspokus
Vladimir Vodusek in kar pac on ustvarja; Top news
skupek tracov na: govori.se : https://govori.se/traci/domaci-traci/
Podcast na Val202 o cvetkah tracov: Latrina
Podcast na Val202 o cvetkah med.over.net: Nebuloze

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

juroz ::

tudi sam iščem kaj podobnega, lahko tudi kaj nemškega. mogoče kaj lokalnega za avstrijsko koroško

nergac ::

Hvala vsem za zdaj, posebej uporabniku Otago za izčrpen odgovor.

Kot kaže, se bom moral obrniti na hrvaške spletne strani, ki so meni osebno še najbližje in kulturološko dokaj podobne slovenskim.
Žal mi je za rtvslo.si, ker je na njem reprezentativen vzorec uporabnikov, in bi jim res privoščil grški scenarij.
Cenzura in enoumje je huje kot v času socializma (sem letnik 1972), čeprav se ne prištevam med jugonostalgike.

Prav tako se zahvaljujem entuziastom, ki omogočajo portal slo-tech, pohvalil pa bi še portal ubuntu.si.

Cowboy6 ::

Tukaj naj bi bil moj podpis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cowboy6 ()

gusto ::

siol.net je kar ok, preizkusi

Vazelin ::

Od tavečjih portalov se mi zdi Siol najbolj sredinski :) Mislim, da zadovolji večino.

dunda ::

Siol je dokaj soliden, samo je za moj okus preveč tračarski.
Od angleških Guardian, nemških recimo Welt, pri naših pa sam ostajam na RTVSlo, čeprav lahko pritrdim prvemu piscu. Vseeno pa se mi zdi sprejemljiv in naslovi so takšni, da ne vabijo zgolj v (nepotreben) klik.
https://www.kacnje.eu

ramiz?! ::

gusto je izjavil:

siol.net je kar ok, preizkusi

men je samo zanimivo kako so kvazi "programerji" uničl funkcionalnost portala (tako kot stran od telekoma) ... pred tem večjim updejtom izgleda strani je blo komentiranje enostavno in je mel siol enako število komentarjev, če ne več kot mmc, po tem updejtu pa je komej kakšen komentar pod prispevki...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Trupl0 ::

meni je bil tudi siol pred prenovo tudi med boljšimi ampak sedaj je pa čisto mimo.
Čuden design, glupa vsebina polna buzzwordov, sama vprašanja ( ali se bo to, ali je to, ali mislite, bla bla ) in tip člankov ne boste verjeli kaj se je zgodilo...
Totalen facebook news feed je ratal.
Bi tudi jaz se priporočal za kaj dobrega, nepristranskega.

Zaenkrat najraje uporabljam kar subreddit worldnews in europe...ostalo je kap
Samo poglejte prvo stran siola...
 SIol

SIol



ne vem kje jih dobijo
If you are going through Hell, keep going !

bambam20 ::

Cowboy6 je izjavil:

podcrto.si


Tale je edini, ki je vreden omembe.

m4cer ::

https://www.b92.net

najbolj obširen news portal iz ex-Yu. Tudi slovenski prepisujejo od tam

c3p0 ::

Siol še vedno briše vse komentarje pod novicami, po nekaj dneh? Tisto je bila neumnost desetletja.

harvey ::

otago je izjavil:

tega ni.

V Slo imas:
trac pozareport
kao raziskovalni medij pod crto
desno tv, glasilo: nova 24 reporter demokracija
levo glasilo: mladina, delo
pro rezimsko s traci: vecer
casopise : gorenjski glas, nedeljski, Primorski dnevnik
Kultura, zivljenje zacinjeno z levico: airbeletrina
izbrana dela po Crnkovicu: Fokuspokus
Vladimir Vodusek in kar pac on ustvarja; Top news
skupek tracov na: govori.se : https://govori.se/traci/domaci-traci/
Podcast na Val202 o cvetkah tracov: Latrina
Podcast na Val202 o cvetkah med.over.net: Nebuloze

Pozabil si na najbolj obiskano slo stran http://www.24ur.com/ :)

nergac je izjavil:

Hvala vsem za zdaj, posebej uporabniku Otago za izčrpen odgovor.

Kot kaže, se bom moral obrniti na hrvaške spletne strani, ki so meni osebno še najbližje in kulturološko dokaj podobne slovenskim.
Žal mi je za rtvslo.si, ker je na njem reprezentativen vzorec uporabnikov, in bi jim res privoščil grški scenarij.
Cenzura in enoumje je huje kot v času socializma (sem letnik 1972), čeprav se ne prištevam med jugonostalgike.

Prav tako se zahvaljujem entuziastom, ki omogočajo portal slo-tech, pohvalil pa bi še portal ubuntu.si.

Potem pa hrt.hr (imajo kar nekaj pametnih oddaj v arhivu vrtlarica in pa nedeljom u dva...) in index.hr za bolj lahkotnejše teme.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

TheBlueOne ::

nergac je izjavil:

Pozdravljeni,
sem v srednjih letih, in iščem slovensko alternativo rtvslo.si zaradi prekomernega cenzuriranja in neprofesionalnosti.
Tuji jeziki so sicer moja šibka stran, tako da iščem slovenski portal, v končni fazi tudi nekaj tračkov.
Angleško sicer pasivno dokaj razumem, ampak bi bil rad vpet v domače okolje.
Če ni slovenskih, pa prosim za nekaj dokaj kredibilih strani naše bivše skupne države.
Hvala!

P.S. To je resno vprašanje in se sploh ne hecam.


To mislis cenzuriranje komentarjev? Kar se mene tice bi jih ukinil, ker so v vecini absolutno neprimerni. Bolj kot ne so komentarji tekmovanje v tem, kako lahko nekaj vidis negativno ali pa kako preusmeriti fokus na kaj drugega v smislu ne gledat nasih, poglejte kaj delajo drugi.

In se link za hrvaske vire:

https://www.hrportali.com/

Ce anglescina vsaj malo stima imajo rusi www.RT.com, kjer se lahko vidi Ruska perspektiva, ZDA imajo predvsem dva velika, CNN --> Liberalci in FoxNews --> konzervaticvi, VB www.bbc.com, drugim v angleskem jeziku ne sledim. So pa meni osebno nemski skoraj najbolj nepristranski.

Nekdo je se uprasal za avstrijske, kjer ima nasa manjsina www.novice.at/, potem pa seveda ORF, derstandard.at ...

IL_DIAVOLO ::

Zurnal24 je nekako najbolj azuren, pa se debilnih komentatorjev ni.

nergac ::

TheBlueOne je izjavil:

nergac je izjavil:

Pozdravljeni,
sem v srednjih letih, in iščem slovensko alternativo rtvslo.si zaradi prekomernega cenzuriranja in neprofesionalnosti.
Tuji jeziki so sicer moja šibka stran, tako da iščem slovenski portal, v končni fazi tudi nekaj tračkov.
Angleško sicer pasivno dokaj razumem, ampak bi bil rad vpet v domače okolje.
Če ni slovenskih, pa prosim za nekaj dokaj kredibilih strani naše bivše skupne države.
Hvala!

P.S. To je resno vprašanje in se sploh ne hecam.


To mislis cenzuriranje komentarjev? Kar se mene tice bi jih ukinil, ker so v vecini absolutno neprimerni. Bolj kot ne so komentarji tekmovanje v tem, kako lahko nekaj vidis negativno ali pa kako preusmeriti fokus na kaj drugega v smislu ne gledat nasih, poglejte kaj delajo drugi.



Tudi sam bi jih ukinil, ampak več izvem iz komentarjev kot iz novic samih.
Poleg tega se mi zdijo komentatorji manj pristranski kot administratorji.
Kaj so razlogi za to, ne vem in samo domnevam.

Ales ::

m4cer je izjavil:

https://www.b92.net

najbolj obširen news portal iz ex-Yu. Tudi slovenski prepisujejo od tam

IMHO je B92 žal popolnoma pod prevlado ene geopolitične struje, tako da tam kakega neodvisnega poročanja ne pričakuj. Sam sem ga včasih še gledal kot protiutež kakim drugim, pa gre njihovo spinanje čez vsako mejo dobrega okusa.

Kar se tega tiče je RTS precej bolj umirjen.

Cifix63 ::

Če želiš izvedeti globalne zadeve malo drugače, (beri: takšne kot v resnici so!) - kot jih razširjajo vodeni in povsem neverodostojni Slo in Zahodni mediji potem skoči na www.logicno.com
lp

#000000 ::

lepo preklopiš na dicovery in history channel in si zmagu, ne rabiš tv slo NOBENE

Glugy ::

Komentarje so mogl do neke mere cenzurirat ker so ob begunski krizi premnogi imel prve znake genocidnih teženj česar niti svoboda govora ne more upravičit. Na sploh komentarji niso namenjeni mnenjskim voditeljem ; se pa v praksi mnogokrat dogaja ravno obratno; vsak hoče svoj vidik pridigat drugim in na konc nastane čudna tvorba pogovorov na ravni gostilniške debate.
Če ti je glavno pri e-časopisju komentiranje namesto novice same je to samo sebi kontra produktivno. Komentiranje je mini dodatek; glavni so pa članki. Včasih niti komentarjev v tem smislu nisi imel v tradicionalnih papirnatih časopisih.

Neprofesionalnost ? Mogoče ampak čevlje sodi naj kopitar. Na koncu koncev članke še vedno pišejo ljudje. Težko izključiš subjektivnost popolnoma. Je pa prav da kolikor se le da to narediš. Ne vem da bi bil kakšen časopis na svetu ki bi ga cenili zaradi nevtralnega poročanja. Vsi imajo nek smisel zadaj.

Je pa zdej tud odvisno od bralca ane. Pač nekdo bo enačil naslov članka z vsebino članka; pa velikokrat vidš potem v vsebini da ta odraža bolj objektivno stališče kot pa sam naslov. Dogaja se tud da bralec lahko enači predstavitev dejstev ; predstavitev trditev neke osebe z zagovarjanjem trditev s strani časopisa. Velikokrat bralec sam poveže dejstva ; Slovenci smo slabi pri bralnem razumevanju tako da se niti ne čudim da tud dokaj objektivni stavki postanejo dostikrat predmet spotike.

Na sploh v zadnjih parih letih bralec velikokrat enači neizraženost njegovega stališča z neobjektivnostjo; neprofesionalnostjo. Enostavno hoče bit vsak v svojem balončku resničnosti in napada vse kar spodkopava ta en vidik na svet.

Če hočš dobit neko pravo predstavo o dogodku potem ne prebereš o tem dogodku samo v enem mediju; preveriš čim več medijev in potem tud dobiš občutek kdaj nekdo pretirava; kdaj nekdo prikazuje dejstva v preveč šovinističen skupek. Noben časopis ni popoln. Je pa prov da se osredotočiš na dejstva in ne na to kako so predstavljena in kako so zapakirana. Tako nekako kot da prevajaš iz besednega zapisa nalogo v matematični zapis. Ne dobesedno ampak na tak način. Zanimajo te dejstva ne oblika zapisa ; ne kako je skup dan. Tako dobiš občutek o tem kaj resnica je in kdo pretirava z barvicami ko piše in napihuje zgodbe.

Jz ne bi nikol mogu brat novic v smislu da bi rekel o ta medij je super dejmo sam tle brat. Ne; vedno morm prevert na večih mestih če mi je novica pomembna do te mere da me zanimajo dejstva ne pa natolcevanje.

Komentarje kdaj berm mal da vidm kaj si kdo kej misl ampak jih jemljem z veliko mero rezerve. Komentatorji niso zavezani ničemur ; lahko se zlažejo pa jim ne bo nič. Al pa enostavno zavajajo z selektivno resnico.

Vazelin ::

Kaj pa tiste smeti od komentarjev na 24ur tudi berete?

SimplyMiha ::

Er...

Zakaj pa berete komentarje?

nergac ::

Rtvslo.si ni kar nek medij, zanj vsi plačujemo naročnino.

Konkretno:
Razlog tega mojega spraševanja je enostransko, navijaško negativno poročanje o kriptovalutah, objavljeno danes (sicer se sam s tem ne ukvarjam, a to ni pomembno) s senzacionalističnim in žaljivim naslovom.
Administriranje oziroma kar cenzuriranje je prisotno vse poprek, in to kar na osnovi simpatičnosti.
In tema o kriptovalutah oziroma dogajanju na borzah spet ni tako občutljiva, da se briše dosti tega.
In ne, ni vse trollanje.
Zanimivo pa je, da se določeni uporabniki nikoli ne brišejo.
Kogar zanima, naj spremlja kaka dva tedna MMC na rtvslo.si in bo takoj razumel, o čem govorim.

Sicer sem pisal varuhinji na rtvslo.
Označiti kriptovlagatelje z "idioti" je žaljivo tako do idiotov kot do kriptovlagateljev.

Vse skupaj me že tako jezi, da bi najraje organiziral referendum o ukinitvi naročnine, ker to ni več javni servis.

johanblond ::

nekdo je omenil siol.net
vsake toliko časa zaidem tja (Predvsem Ihan in Mazzini), ampak iz večine prispevkov siol.net kar puhti imebecilnost, če prebereš naslove in potem tudi novice. Siol.net se mi zdi prav žaljiv do človeške inteligence (to, za kar smo včasih smatrali 24.kur, sicer ne vem, na kakšnem nivoju so danes, ker jih ne spremljam).

že ene 10 let nimamo televizije, nekako je biti potrebno obveščen in tudi sam imam kot primarni vir rtvslo.si (kot približek ne senzacionalističnega, uravnoteženega medija (brez kakšnih utvar), po drugi strani pa kljub vsemu oblastno vodenega, se pravi, lahko vidiš kakšno jes stanje duha v Slo, da boš na liniji.

Ne komentiram, tako da se me cenzura direktno ne tiče, sem pa tudi jaz opazil, da se je parkrat zgodilo, da so vljudni, objektivni komentarji, ki so komentirali ne toliko članek, kot delo novinarja, bili izbrisani in to takšni komentarji, da jaz osebno to smatram za nedopustno cenzuro (ker je bilo videti, da je bila prizadeta samovsečnost novinarja in to se ne dopušča), tako da me ne čudi da OP govori o hujši cenzuri, kot v socializmu.

Spe ne v politiki, v kar nekaj prispevkih je bilo tudi z aviona videti, neko nedopustno pristranskost (negativno ali pozitivno, v obe smeri) in je cel prispevek izpadel kot osebna reklama/ promoviranje neke agende (ideologije)/prodajanje PR-a. Kot da urednikov ni in vsak novinar lahko napiše karkoli, kar se mu zdi fino, nima pa veze z neodvisnim, kvalitetnim novinarstvom.

Kar se tiče pa strokovnosti, je pa legendaren primer, ko so v enem prispevku (mislim, da je bil primer Radan) skoz cel članek KCl pisali kot potasijev klorid.

Se tudi strinjam s predhodnikom, da si dejansko ne zaslužijo naročnine (pa pustimo politične nebuloze ob strani, ker me res ne ganejo), ker je njihova strokovnost tako na psu, da res niso več javni servis.

Jaz vztrajam na RtvSlo.si, ampak je res žalost, kakšno je trenutno medijsko stanje v Slo in to predvsem javni servis, ki ga plačujemo z namenom, da bomo imeli kaj več kot komercialni poden (jaz sicer samo radijsko naročnino).

PPS: starostna kategorija 35 - 40 let

Grega_K ::

bambam20 je izjavil:

Cowboy6 je izjavil:

podcrto.si


Tale je edini, ki je vreden omembe.


Nisem si mislil, da takšne novičarske strani sploh (še) obstajajo.

Recimo že tisti članek na prvi strani je n-krat bolj kvaliteten kot neka neumna zgodba o nosečnici, ki je izrezala luknjo v zastavi... ali pa o tem, da je zapadel sneg in povzročil težave.

+1
Lp

SimplyMiha ::

Ne vem zate, ampak zame je bolj relevanten podatek o prometnih razmerah kot pa koliko denarja je katera tajnica vzela iz blagajne.

cesnja ::

SimplyMiha je izjavil:

Ne vem zate, ampak zame je bolj relevanten podatek o prometnih razmerah kot pa koliko denarja je katera tajnica vzela iz blagajne.

Saj za take podatke imaš namenske spletne strani ala promet.si, meteo.si in spin. Opremljene so z grafi in diagrami, ki ti precej bolje sporočijo trenutno in prihodnje stanje, kot to uspe tistima dvema odstavkoma z eno sličico na komercialnih novičarskih straneh. Razen, če se želiš naslajat nad sliko prevrnjenega tovornjaka, gorečega avtomobila in hiše brez strehe - v tem primeru priporočam spletno stran slovenskih novic in facebook :)

erkgheoruugh ::

Poleg zgoraj nastetih bi predlagal še Finance oziroma predvsem forum (portal je bližje rumenemu tisku).

Sicer se pa strinjam z tistim, ki je zgoraj napisal, da osredotočati se samo na en medij, ni najbolje, sploh če iščeš samo tiste, ki pišejo v tisto smer, ki je tebi najbolj blizu (leva-desna). Bolj problematično se mi zdi iskanje, branje in ustvarjanje vsebin, ki poneumljajo, clickbait naslovi brez vsebine, kot pa če preberem nekaj, kar se odmika od mojega svetovnonazorskega pogleda.

Invictus ::

Za hiter pregled novic na teh "news" straneh priporočam RSS.

Sam uporabljam Inoreader (https://www.inoreader.com/all_articles)

in mi zadeva prihrani precej časa dnevno. Ker precej stvari preprosto ignoriram že po naslovu in prvih dveh stavkih, ki jih dobiš v predpregledu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

otago ::

Lustna je tudi Metina lista.

Na MMC pa res najvec info zves preko komentarjev. Precej je cenzure. Dosti je copy-paste clankov. Izpostavim lahko Kajo Sajovic, ki prosto prevaja po NY Times, Guardian itd. Nikjer pa ne omeni vira. Ampak njeni (pod njo podpisani) clanki so v osnovi bolj lahkotne narave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

TheBlueOne ::

otago je izjavil:

Lustna je tudi Metina lista.

Na MMC pa res najvec info zves preko komentarjev. Precej je cenzure. Dosti je copy-paste clankov. Izpostavim lahko Kajo Sajovic, ki prosto prevaja po NY Times, Guardian itd. Nikjer pa ne omeni vira. Ampak njeni (pod njo podpisani) clanki so v osnovi bolj lahkotne narave.


Vir je verjetno korak zadaj. Naj me kdo popravi, ampak ce se ne motim so viri bol v smislu Reuters, Al dzazirra... Ne vem tocno, kako to deluje ampak menda obstajajo pogodbe, ki dajo pravice za copy translate paste.

nergac ::

Zahvaljujem se vsem za konstruktivne predloge.

Izbral sem si "logicno.com" in "topnews.si".

Na "rtvslo.si" še pogledam kake teme, za katere vem, da so kvalitetno podane.
Pri komentarjih ne sodelujem več, jih pa še občasno preberem.
Tudi si več ne predstavljam, da bi me karkoli pripravilo do tega, da bi sploh komentiral na tem portalu.

Sopomenka ::

Najbolj nevtralno, brez komentarjev, brez navlake. To je tudi vir za vse ostale portale.

STA - Slovenska tiskovna agencija
https://www.sta.si/

PaX_MaN ::

nergac je izjavil:

Zahvaljujem se vsem za konstruktivne predloge.

Izbral sem si "logicno.com" in "topnews.si".

Ne ga srat no.
Strani ki promovirajo izpričane rasiste in nestrpneže pač niso konstruktivni predlogi.

nergac ::

Paxman, tudi tebi se zahvaljujem za tvojo (samo)refleksijo.

Vseeno ne bom spreminjal izbora...

Ganon ::

Za Nova24TV sem slišal, da so prvi v službi resnice. Ne potrebuješ drugega medija.

jype ::

Ganon je izjavil:

Za Nova24TV sem slišal, da so prvi v službi resnice. Ne potrebuješ drugega medija.
Do zdaj jim niti ene resnične reči še ni uspelo zapisati, posneti ali kako drugače priobčiti.

So si pa izmislili že veliko, to pa drži.

Ganon ::

Sem bil malo sarkastičen.

TheBlueOne ::

Ganon je izjavil:

Sem bil malo sarkastičen.


Danes je ze tezko lociti sarkazem od norosti. Ce bi bilo tako ocitno, bi NovaTV bila satiricna oddaja. :)

m4cer ::

Ales je izjavil:

m4cer je izjavil:

https://www.b92.net

najbolj obširen news portal iz ex-Yu. Tudi slovenski prepisujejo od tam

IMHO je B92 žal popolnoma pod prevlado ene geopolitične struje, tako da tam kakega neodvisnega poročanja ne pričakuj. Sam sem ga včasih še gledal kot protiutež kakim drugim, pa gre njihovo spinanje čez vsako mejo dobrega okusa.

Kar se tega tiče je RTS precej bolj umirjen.


vsak medij je potrebno danes prebirati cum grano salis ali po novem imeti bullshit detektor na on. So mi pa na b92 všeč komentarji ki so lahko zelo informativni (npr. pod test avtomobilov) ali pa po srbsko zelo duhoviti. Vidiš pa tudi kakšna je razlika med slovenskimi in srbskimi komentatorji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: m4cer ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenovljena spletna stran rtvslo.si - mnenje

Oddelek: Izdelava spletišč
282863 (1060) MrStein
»

24ur ni več najbolj obiskana spletna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110160 (6880) korenje3
»

siol.net komentarji

Oddelek: Loža
61572 (1253) koyotee
»

Vaše 3 Top obiskane spletne strani?

Oddelek: Loža
323275 (2076) shadeX

Več podobnih tem