» »

5 vratni bencinar za mestno vožnjo z majhno porabo

5 vratni bencinar za mestno vožnjo z majhno porabo

Temo vidijo: vsi

Netrunner ::

Vem da mestna vožnja in majhna poraba ne gre skupaj :)

Kateri bi bil zanesljiv in veren avto za kratke razdalje (99% v mestu). Obvezno mora imeti 5 vrat in porabo kar se da majhno. Iščem rabljeno od 2010 naprej.

Gledal sem mazdo2 vendar je ful pretrda. Ford fiesta mi je bila zanimiva, vendar poraba je ful prvevelika za tak majhen avto.

Kakšen predlog ?

šernk ::

Grande punto 1.4 16V

sicer za mestno vožnjo ne vem, na relacijah ga držimo pa na 5,5-6L/100km (6 prestav, vendar za mestno priporočam 5 prestav, ker drugače samo šaltaš non stop v mestu)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

hojnikb ::

nekaj hibridnega. Takšna zadeva bo mela pr stop-and-go uporabi še najbolšo porabo.

Ford fiesta mi je bila zanimiva, vendar poraba je ful prvevelika za tak majhen avto.

Kater motor si gledal ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

#brezpodpisa

m0LN4r ::

Reno klio
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Netrunner ::

hojnikb je izjavil:

nekaj hibridnega. Takšna zadeva bo mela pr stop-and-go uporabi še najbolšo porabo.

Ford fiesta mi je bila zanimiva, vendar poraba je ful prvevelika za tak majhen avto.

Kater motor si gledal ?


Bencinarja 1.25

Drugače pa iščem druge roke in ker se gre za sekundarni avto nočem zapraviti preveč

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

hojnikb ::

potem pa postavi budget in kakšno porabo pričakuješ.
#brezpodpisa

crniangeo ::

suzuki swift? renault twingo ?

m0LN4r je izjavil:

Reno klio

ga ima tašča. ŽAl preveč požrešen..
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Budget pod 7k ker če je več raje kupim novega twingota oz. kaj podobnega

Porabo čim manj, tja to 7/100

crniangeo ::

Netrunner je izjavil:

Budget pod 7k ker če je več raje kupim novega twingota oz. kaj podobnega

Porabo čim manj, tja to 7/100

Mogoče VW polo, majhen, zlo majhna poraba, je pa predrag- vw..
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

hojnikb ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

ni sicer 2010, pride pa v budget in zahteve.

ali pa plinska predelava (večja poraba, ampak manjši strošek na km)
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

ga ima tašča. ŽAl preveč požrešen..

Kaj? Kaj je zate prevec pozresno? Z mestno voznjo pod 7L sploh ne sanjaj, razen ce se bos kotalil od semaforja do semaforja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

za mestno vožnjo se itk kupi električni. Ampak $$$ :)
#brezpodpisa

m0LN4r ::

aja, ce ni dnara za benz pol ne razmisljaj o avtu, kok km naredis letno?
1L razlike pr slabih 10kkm je 100eur letno, ce je to problem, potem razmisli tudi o zavarovanju, gumah in rednih servisih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

facepalm ::

Kaj pa kak 1.2 tce?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Recimo da spije 1l vec od sparovckov, ampak imas se 2k eur lufta od predvidene nabavne cene. Torej se vozis cca 100kkm preden te visja poraba udari po zepu.
Kar je najpomembnejse: nizki stroski vzdrzevanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

vostok_1 ::

Za po mestu, ni ga čez avtomatik.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Heavy ::

Opel Corsa, Toyota Jaris, Honda Jazz, Suzuki Ignis, VW UP, Škoda Citygo, Seat Mee, Fiat Panda, Ford Fiesta.

Jaz bi verjetno Pando izbral od teh.
#TeamFelix

S53SG ::

Netrunner je izjavil:

Budget pod 7k ker če je več raje kupim novega twingota...

Na dolgi rok verjetno še najbolje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: S53SG ()

Scorpia ::

šernk je izjavil:

Grande punto 1.4 16V

sicer za mestno vožnjo ne vem, na relacijah ga držimo pa na 5,5-6L/100km (6 prestav, vendar za mestno priporočam 5 prestav, ker drugače samo šaltaš non stop v mestu)


Meni je pa ravno 6 prestav vseč po mestu, ker je štarten, še boljše ker so krajše prestave in ne rabiš toliko paziti na sklopko, da boš prestavil brez cukanja. Pri nam je 6.6l 70% mestne vožnje, v špici.
////

Netrunner ::

@hojnikb => saj letnik ni tako pomemben, sem pa pozabil omenit še en ključen podatek in to je da je kratek avto oz. da nima podaljška zadaj.

@IL_DIAVOLO => ga imam

@m0LN4r => delam pod 4k letno. Manj kot porabi bolje je. Ostale stroške sem že preračunal in zato iščem tudi majehen avto z šfoh motorjem in malimi gumami.

@epecar => nisem ravno navdušen nad cliotom vendar ja .. je opcija,

@vostok_1 => nerelevantno in nima nobene veze z tematiko

@S53SG => novega avtomobila kot sekundarni avto za manjk kot 4k letno ne bi kupoval.

puginho ::

Ford fiesta 1.0 ecoboost je šparovček.

hojnikb ::

za 4k letno je čisto vseeno al pije 5l al pa 10. Kupi nekaj poceni, z poceni vzdrževanjem in registracijo, pa je to to. Porabo ne glej, ker je v tem primeru skoraj irelavantna. Z poceni avtom (par 1k) daš razliko na račun in tankaš.

puginho je izjavil:

Ford fiesta 1.0 ecoboost je šparovček.

ecoboosta pod 7k bo težk dobit.

lahko razmišljaš tudi o outside of the box thinking rešitvi; oldtimer.

Kakšen golf mk2 je že dovolj star, da je starodobnik. Ker ti bo to drugi avto, boš mel s tem avtom fiksnega stroška mogoče 100€/leto. Ker je atmosferski dizl, tut poraba nebo visoka, pa še kaj nima crknat :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

facepalm ::

Za manj kot 4k letno.. ni bolj smiselno kupiti 10 let starega bencinca za 2k eur? 1x letno na servis, 1x na 5 let gume, tankas in vozis. Za tako kilometrino se niti elektricni ne splaca.
V lasti imamo starega Getza. Avto preprosto pelje. Na porabo se ne oziramo (verjetno okoli 7l), saj smo ze pri nabavi zanj placali drobiz. Najvecji strosek so gume.
Res nima 8ih EURO NCAP zvezdic ampak za varnost v mestu so na 1. mestu dobre gume in zavore.

Ne razumem pa, zakaj je nizka poraba pogoj pri taki kilometrini? Ce ti pije 5l ali 10l, je v enem letu razlike cca 270eur.
Torej, bi na tvojem mestu vzel avto s "preverjenim" motorjem in nizkimi stroski vzdrzevanja. Ceprav za tako kilometrino, bi jaz menjal olje na 5 let:P

NikolormousB ::

delam pod 4k letno. Manj kot porabi bolje je. Ostale stroške sem že preračunal in zato iščem tudi majehen avto z šfoh motorjem in malimi gumami.


A se hecaš. Pri porabi 5l / 100km boš za benz letno dal 250 eur. Pri porabi 10l/100km boš letno za benz dal 500€.

Kupuješ pa stvar za 7 jurjev, ki bo izgubila večino svoje vrednosti v naslednjih 5 letih in ti letno požre kakšnega jurja obratovalnih stroškov, če ne računamo potencialno dragih okvar. Ti se pa ukvarjaš s prihrankom 50€ na leto?

hojnikb ::

Naj bo poceni, pa ni vazno kok stane :))
#brezpodpisa

anketar ::

rabljen suzuki splash, toyoto yaris, nissan micro, fiat pando, mitsubishi colt, hyindai i20, avtov kokr hočeš

Netrunner ::

Ne kupujem za 7k ampak do 7k :)

NikolormousB ::

Enostavno. Budget nastavi na 6500€. Za tistih 500€ razlike imaš pokrit bencin za naslednjih 5 let, tudi, če avto pije kak liter več.

m0LN4r ::

@m0LN4r => delam pod 4k letno. Manj kot porabi bolje je. Ostale stroške sem že preračunal in zato iščem tudi majehen avto z šfoh motorjem in malimi gumami.

Pr 4k porabo gledat je trolololo. Kako to zgleda, gres vsak letni cas enkrat na tankstelo?
No pr 1L razlike pri porabi nanese to za en tank letno vec. Ni kaj.

Moj predlog, pozabi na benzin in nafto, bodi eko:


ali pa ce ze:


bolj prakticno bi bilo sicer tole:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

Twizy je verjetno predrag (600eur/letno) za najem baterije. Pa se klime nima, niti gretja, se okna in vrata so opcijsko:)))
Sem sam razmisljav o nakupu Twizyja, pa sm pogruntal, da bi bil Maxi skuter cenejsi za kupit in imet:)

m0LN4r ::

Ja to ze, ampak prisparas na bencinu pa cestnini xD

Jaz sem tudi razmisljal, samo je res predrag glede na to kaj ponuja. ZOE je pa se vecja glupost.
GTE od golfa je pa zanimiva stvar.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

facepalm ::

Za 4k km letno, je 600eur za baterijo prevec:)
Jaz bi ga imel za 60km dnevno/ 1500km mesecno, ampak mi je dealbreaker to, da nima gretja in je pozimi zato neuporaben. Za tako kilometrino, bi me prisla baterija 60eur na mesec. Za dodatnih 30eur, me pripelje bencinc s klimo in gretjem:)

IL_DIAVOLO ::

1500 km za 90 evrov?

d4vid ::

Moj clio 1.2 (letnik 2003) pije 8l ko se vozim v sluzbo slabe 10km v eno stran. Avta ne sparam, prva do podna, potem pocasi prestavljam do 4. prestave za cincanje po mestu, ko pridem pa ven iz mesta in se zacne cesta v hrib, samo 2-3 brzina.

Ce se vozis malo bolj "na izi" kot jaz, ga spravis na 7, osebno sem ga spravil na 6.2/100 ko sem se vozil ene 20km vsak dan v eno stran, od tega vecina 50-60kmh, pa samo en semafor je na poti, tako da se ni veliko ustavljalo.

Ampak pri 4kkm letno se pa res ne splaca gledat na porabo. Najceneje pri takih kilometrih bo pa jypetovo prevozno sredstvo - kolo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

facepalm ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

1500 km za 90 evrov?

Verjetno okoli 110eur. Ampak pri elektricnem bi porabil cca 20eur elektrike. Zato samo "30eur" dodatka napram Twizyju:)

Netrunner ::

To bom verjetno kupil saj ustreza mojim pogojem.

pegasus ::

Z imprezo sem imel porabo pri 10km v službo in nazaj 6.0/100. Ne razumem kaj delate, da imate z lažjimi avti višjo porabo ...

hojnikb ::

najbrž ni vsakemu highlight dneva kako nizko porabo je mel :)

Pa za 6L pr 2.0 bencinarju zahteva _precej_ živcev.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

facepalm ::

6l po ravnici ni niti tako tezko doseci. Po potovalnem racunalniku seveda.
Da bi pa imela impreza povprecno (realno) porabo 6l z 2x dnevno 10km voznjo, z mrzlim motorjem.. ne verjamem.

Se popravljam.. impreza 1.5, bi to lahko dosegla

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

m0LN4r ::

6L na 10km, to se racunalnik se niti ni znormaliziral, je pa mozno ce se dovolj pocasi kotalis

Jaz sem naredil napako pa sel vceraj v trgovino ravno takrat ko je konc sihta za bmwjase, sn se guncal v koloni 40/70 tak nizke porabe se videl nisem xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TheBlueOne ::

Fiat Panda je za mesto top, ce potrebujes malo vec prostora in da je poceni in da je poceni za sravfat. Najlepse na Pandi je, da te zanj nekako ne skrbi. :)

Ce hoces najboljso kupcijo in je avto lahko ultra mali pa Renault Twingo. Tukaj ne zanemarit, da dajo pet let garancije in pet let servisov. Clio ima motor zadaj in ima zato ultra mali obracalni krog, kar ga naredi fenomenalnega za mesto.

Oba kupuj nova, ker se rabljenih enostavno ne splaca. Za cene se da pogajat! Se posebej pri Renaultu.

Oba avta dobis nova pod 8000€, za 9000€ sta ze posh opremljena. :)

sandmat ::

facepalm je izjavil:

6l po ravnici ni niti tako tezko doseci. Po potovalnem racunalniku seveda.
Da bi pa imela impreza povprecno (realno) porabo 6l z 2x dnevno 10km voznjo, z mrzlim motorjem.. ne verjamem.

Se popravljam.. impreza 1.5, bi to lahko dosegla


močno dvomim, sploh pozimi

sicer pa za 4000km letno ... je malo smešno gledat na porabo, ker je zelo majhen strošek glede na ostale, ki so časovno pogojeni.

RedDrake ::

Moja mama ima za podobno uporabo (80%+ mestne vožnje) Hyundai i10 letnik 2010.
Avto je super, poraba je res nizka (1.0 motor pač) in avto je presenetljivo udoben za vozit.
Zaenkrat (7 let je bilo decembra) 0 izrednih servisov.
Kljub izjemno majhni velikosti pa se lahko peljejo tri velike odrasle osebe (ali štiri, če sta dva pod 175cm) tudi na malce večji razdalji (recimo LJ-Kobarid smo šli štirje brez težav - 2h vožnje).

c00L3r ::

Škoda Fabia

Sparkxl ::

Jaz bi se na tvojem mestu zadeve drugače lotil. Izbor zožaš na določen letnik, izbereš nekaj modelov ki imajo približno enako porabo. Pri teh malih jajcah ni nekih blaznih odstopanj. Potem pa izbereš najcenejši in najbolj zanesljiv model. Ker to na koncu prinese največjo razliko v denarju, kot pa 1 liter gor dol porabe

Netrunner ::

jutri grem pogledat ono toyoto yaris in če bo ok jo verjetno vzamem ... čene pa bom iskal naprej

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Da dodam enega na spisek :).... Nissan Micra....

LP

Jože


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto do 15k eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
617995 (6055) Raptor F16
»

Kateri družinski avto rabljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
509002 (7156) videc
»

Prvi avto

Oddelek: Loža
464382 (3163) bambam20
»

Menjava avta, iz megana(kratki) na katerega karavana

Oddelek: Na cesti
131451 (983) jero_no1
»

Poceni avto za 2k€ +- 500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9115103 (11651) krneki0001

Več podobnih tem