» »

Potovanje in spanje za študentski žep

Potovanje in spanje za študentski žep

CleanPower ::

Pozdravljeni,

med novembrskimi počitnicami bi rad obiskal nekaj večjih evropskih mest(London, dublin, Amsterdam) in rad bi si našel čim cenejšo možnost za spanje. Vesel bi bil vsakega nasveta kaj je najboljša možnost, na kaj naj bom pozoren itd.
Na courchsurfing se ne spoznam ravno, niti ne vem kako deluje, zato me zanima ali je to ena izmed možnosti?
Potem so tu hostli, ki se mi zdijo še najbolj verjetna opcija. Ali obstaja še kaka druga opcija?

hvala....

Mavrik ::

A lah sam še na hitro poveš kako dolgo bi šel in koliko imaš budgeta?
The truth is rarely pure and never simple.

CleanPower ::

5 dni dublin, 5 dni London, 3 dni Amsterdam. budget, kaj pa vem, tam nekje 500eur. pač, čim manj

ali je treba hostle rezervirati preko neta ali samo prideš, plačaš in spiš?

xmetallic ::

Štirje leti za 500EUR + nočitev + hrana? Optimistično. Dublin je drag ko žafran. Cene piva sploh ne glej.

Zgodovina sprememb…

vofra ::

ni nujno vse z letalom,kaksen nocni bus, poceni in prihranis pri spanju, preveri Flixbus

Infinity ::

Couchsurfing zelo priporocam, spoznas kul ljudi ki ti lahko pokazejo kasne kraje katere kot turist tezko sam odkrijes. Plus zastonj oz. poceni prenocisce dobis.

Sam sem veliko surfal po evropi in nekaj malega po Cilu. Do zdej same dobre izkusnje.

Lp,I

Invictus ::

Pazi na couchsurfing, ker dostikrat ni zastonj.

Najcenejši bodo hostli.

Poglej na booking.com, se da dobit poceni.

Sam 500 EUR ne bo niti za prevoz plus spanje...

Če se boš veliko selil, je dobro imti kako aplikacijo, ki ti shrani vse rezervacije, skupaj z naslovi. Sam uporabljam tripit. Že zadnjih 6 let.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

OrkAA ::

CleanPower je izjavil:

5 dni dublin, 5 dni London, 3 dni Amsterdam. budget, kaj pa vem, tam nekje 500eur. pač, čim manj

ali je treba hostle rezervirati preko neta ali samo prideš, plačaš in spiš?


Naceloma se lahko samo pojavis na vratih vendar ni nujno, da bo kaksna postelja prosta. Pa tudi tezje se pogajas za ceno, ce se ti zelo mudi. Jaz bi na tvojem mestu rezerviral vnaprej prek interneta. Tudi cene so praviloma nizje, ce rezerviras dosti prej.

CleanPower ::

Za letalo me ne zanimajo cene. To sem že preveril na Google flights. 500eur sem mislil samo za spanje+hrana

sicer pa za vse 4 letalske karte bom skupaj dal 182eur, vključno z goopti do benetk!

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Šotor in kamp. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Drevesce ::

ahac je izjavil:

Šotor in kamp. ;)


Novembra? V teh dokaj hladnih in deževnih mestih ob tem času.

AceD ::

Sicer si izbral zanimiva mesta, ampak ravno med vsakim je morje vmes, kar pomeni letalo, letalo, letalo in tako zamudiš druga zanimiva mesta na poti. Poleg tega v 5 dnevih vidiš za vzorec Londona, sploh če moraš del tega nameniti še za transport od/do Amsterdam, Dublina ali Slo.
Vem, da nisi vprašal za nasvet glede mest pa vseeno (mogoče pa komu drugemu pride prav): V Beneluksu lahko obiščeš poleg Amsterdama še den Haag, Brugge, Bruselj, Gent, Luxembourg. Eni so manjši, drugi večji, vsi vredni ogleda. :) Blizu so tudi Köln, Aachen, Utrecht, tudi Paris ni daleč.

otago ::

Budzet, potovalni plan in casovni okvir ne pasejo skup.

CS je super, ko si na budzetu. Imas ful materiala na YT. Vazni so reviewi, ki jih dobis s potovanjem ali gostovanjem popotnika pri sebi. Ce imas kaksnega znanca, ki ima dober CS profil, ti lahko naredi dober review, ti poveca sanse dobit gostitelja.

Ko mas vsaj malo denarja, ti je hostel, hotel dosti boljsa opcija. Sem videl dovolj dobrih in slabih gostiteljev, da se mi ne da s tem ukvarjati. Pri 21-25 pa je to the way to go. (Disclaimer: ce nisi blond 21yo deklina, bo potrebno nekaj truda za ureditev profila in personalizirane prosnje, pa se to ne garantira nic)

So pa lahko CS Meetings - ponavadi 1x na teden v vecjih mestih, se dobis s CS folkom, znajo povedat, kaj se splaca pogledat, mogoce se s kom zastekas, dobis gostitelja, ponavadi ful posameznikov (tudi kaksen par) x narodnosti, z odprtim pogledom, vseh starosti.

Vreme novembra pogojuje tudi prtljago, zato bos pri nizkocenovnikih rabil chekirano prtljago in leti ne bodo vec tak poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

GupeM ::

Če se odločiš (ali kdo drug) za FlixBus, imam kupon v vrednosti 97,80 €. Prodam po nižji ceni od napisane. Cena je stvar dogovora. Sem moral preklicati že rezervirane karte, pa zadevo vrnejo v obliki prenosljivega kupona. Velja še nekaj več kot 11 mesecev.

juroz ::

OrkAA je izjavil:

CleanPower je izjavil:

5 dni dublin, 5 dni London, 3 dni Amsterdam. budget, kaj pa vem, tam nekje 500eur. pač, čim manj

ali je treba hostle rezervirati preko neta ali samo prideš, plačaš in spiš?


Naceloma se lahko samo pojavis na vratih vendar ni nujno, da bo kaksna postelja prosta. Pa tudi tezje se pogajas za ceno, ce se ti zelo mudi. Jaz bi na tvojem mestu rezerviral vnaprej prek interneta. Tudi cene so praviloma nizje, ce rezerviras dosti prej.


Imam izkušnje kjer se cena zniža če rezerviraš isti dan ko boš prišel. Npr po 12. uri rezervacija preko bookinga prideš pa proti večeru v hotel/hostel. To seveda velja za lokacije za katere ni hudega povpraševanja.
Seveda je ravno obratno za lokacije za katere velja veliko povpraševanje - žal sem spada tako Amsterdam kot London, za Dublin pa ne vem vendar bi rekel da tudi.
Mogoče bolj nasvet za tiste ki gredo "off the beaten path" varjante.

Ice-Heki ::

Zelo priporočam Couchsurfing. Sam sem to že večkrat prakticiral, same dobre izkušnje. Vloži nekaj časa v opise, da zgradiš kredibilen profil, v kolikor ga še nimaš. Prosi prijatelje, da ti napišejo reference, ker potem boš imel precej več sreče z iskanjem hostov. Vedi pa, da ponavadi to pomeni, da boš čas preživljal s hostom, se z njim pogovarjal, šel na kosilo / večerjo oz. bosta skupaj kuhala ... pač ne pričakuj, da boš dobil zastonj sobo in ti bo folk "dal mir". Poanta je, da se družiš :) Če ti do tega ni, potem rajši preskoči - potem so v igri hostli / hoteli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potovanja po svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221088 (11897) VolkD
»

London

Oddelek: Loža
184709 (3530) AnriK
»

7 dni na Floridi (Miami)

Oddelek: Loža
327266 (5874) Alfa Dog
»

Potovanje v London januarja

Oddelek: Loža
359602 (8700) Phantomeye
»

Poceni v Francijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7922835 (17834) Karaya 52

Več podobnih tem