» »

Izlet v Istanbul

Izlet v Istanbul

i33a ::

Pozdravljeni, odločil sem se iti na ogled tekme finala eurobasketa v Istanbul.
Zanima kakšen način potovanja priporočate, da bi najlažje & najceneje prišel do tja.
Na katerih straneh običajno iščete poceni polete? Mogoče kdo ve, če se organizira tudi kak avtobusni prevoz iz Slovenije oz. okolice?

Lep dan še naprej :)

avtek ::

Iz Dunaja 300EUR iz Budimpešte 270EUR povratna letalska vozovnica.

Kolega je v fazi organiziranja (govorila sva 1h nazaj) - bo organiziral avtobusni prevoz (prevoz, nočitev, karta) - cca 200EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avtek ()

koyotee ::

Iz milana ali minhna je od 150-170€
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kingsix ::

Ravnokar gledam... graz-carigrad let - 150€ povratna.

avtek ::

kingsix je izjavil:

Ravnokar gledam... graz-carigrad let - 150€ povratna.


Lahko link? :)

kingsix ::

i33a ::

Ni ta let za 30. september? Finale je že 17. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: i33a ()

kingsix ::

Uh ja vidim...zgleda da se mi je filter spremenil (na gsm'u je vse skupaj težje). Se mi je zdelo čudno...včeraj dopoldan so še bile karte 250EUR iz Graza.

Danes pa že v višavah. Izgleda, da so Slovenci navalili =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Bizkit45 ::

avtek je izjavil:

Iz Dunaja 300EUR iz Budimpešte 270EUR povratna letalska vozovnica.

Kolega je v fazi organiziranja (govorila sva 1h nazaj) - bo organiziral avtobusni prevoz (prevoz, nočitev, karta) - cca 200EUR.



ali lahko malce več izvemo glede te organizacije? mogoče kakšen link, kjer je ostali info?

avtek ::

Aha no okej, potem je prišlo do pomote, ker sem jaz isto gledal iz Gradca :D

kingsix ::

Če bo kdo organiziral kak bus etc naj kar javi.

Jaz sem sicer 1x naredil to pot z avtom, ampak nebi še 1x haha.

Bizkit45 ::

i33a ::

Bizkit45 je izjavil:

http://www.kompas.si/produktIzletiInPot...


Ko odprem link mi pokaže, da ni ponudbe.

koyotee ::

Pomoje so prodali v sekundi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

primozzzz ::

NI PODPISA

Blazz ::

meni pa odpre in je ponudba. 544 eur za 2 osebi za 4 dni, prevoz je pa avtobus na tej ponudbi.

koyotee ::

Od tega se 2 dni vozis :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

avtek ::

Citiram:

"
GREMO PODPIRAT SLOVENSKE KOŠARKAŠE.
GREMO PO ZLATO KOLAJNO!
Od obljub do dejanj frendi! S kolegi organiziramo prevoz v Turčijo, cena 199 eur vključuje v primeru 40 prijavljenih oseb:
- prevoz,
- spanje,
- karto (v tej ceni so na voljo karte za 5 sektor)
Okviren program:
ODHOD: SOBOTA, 10.00 (Novo mesto - Qlandia)
10.30 (Krško - Stadion pub)
10:50 (Brežice - Grič Petrol)
Ogled tekme v Istanbulu:
Prihod v Istanbul nedelja zjutraj. Ogled Istanbula in vročične priprave na tekmo!
20.30 ogled tekme v Sinan Erdem areni.
Nočenje v hotelu.
PRIHOD DOMOV: Torek v jutranjih urah cca 6 - 9h
PRIJAVE:
ogled.istanbul@gmail.com
Kdor prvi pride, prej navija!
Na voljo je še nekaj sedežev.
POTNI LIST JE OBVEZEN!
TOREJ!
AKCIJA!!! Pile
"

koyotee ::

Gre tudi avtobus iz grosuplja, cena 120€ za povratni prevoz.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

scipascapa ::

Vsem čestitke, ki boste šli dol, jaz žal ne morem, ker delam v ponedeljek :P

Miha 333 ::

Turkish airlines v nedeljo zjutraj v Ljubljano pošilja Airbus A330. Že samo to bo senzacija.

zzigaja ::

koyotee je izjavil:

Gre tudi avtobus iz grosuplja, cena 120€ za povratni prevoz.


Lahko kakšen info več?

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Vazelin ::

Miha 333 je izjavil:

Turkish airlines v nedeljo zjutraj v Ljubljano pošilja Airbus A330. Že samo to bo senzacija.

Senzacija bi bila 350ica:D

Yossarian ::

Bom malo obudil to temo. Marca bomo (4 odrasli) šli za 4 dni v Carigrad (letalo in hotel že rezerviran). Prileteli bom na letališče Sabiha Gokcen. Kako prit v hotel v bližini Hagie Sofie? Hotel nam ponuja prevoz za 80 EUR v obe smeri za vse štiri. Ima kdo kakšen poseben napotek? Kaj se splača ogledat? Odprt sem za vse, rad bi pa videl morda en kvaliteten muzej...
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

FireSnake ::

- The Basilica Cistern
- Hagia Sophia

Pa v Azijo se pelji, ane ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Meee ::

Saj že prileti v Azijo ;)

Drugače pa to kar je napisal Firesnake je obvezno. Pa seveda še Modra mošeja, Bazar, Spice bazar, Galata bridge in tower, Topkapi Muzej, Gulhane park... Bila s punca pred leti 12 dni v mestu in je eno izmed mojih najljubših. Glavno je, da se veliko sprehajate po mestu, ker je res super, okoli Hagie Sophie, Bazarja, Spice Bazarja je ogromno luštnih ulic, kjer vam ne bo dolgčas.

Če ste tipi približno pustolovski, greste še lahko na kakšno tradicionalno Turško bath house. Js sem šel, ker me je zanimalo in sem šel v eno poceni(nič turistično) malo južno od bazarja. V bistvu so samo debeli kosmati turki notr in na koncu te še en tak tip na ekstra grobo zmasira(praktično pretepe lol)- zanimiva izkušnja.

Predlagam morda še izlet z ladjo do Črnega morja in nazaj, ti pa to vzame praktično pol dneva. Alternativa, je da se z ladjico zapeljete na Azijski del mesta pa še tam malo "bluzite". Ne vem men so ladje všeč :D

teslam2 ::

Yossarian je izjavil:

Bom malo obudil to temo. Marca bomo (4 odrasli) šli za 4 dni v Carigrad (letalo in hotel že rezerviran). Prileteli bom na letališče Sabiha Gokcen. Kako prit v hotel v bližini Hagie Sofie? Hotel nam ponuja prevoz za 80 EUR v obe smeri za vse štiri. Ima kdo kakšen poseben napotek? Kaj se splača ogledat? Odprt sem za vse, rad bi pa videl morda en kvaliteten muzej...



pr tej inflaciji TL lahk za 80e vrjetno za 4 dni kr avto rentas...

Yossarian ::

Ne bi se vozil po Carigradu z najetim avtom, tako da to odpade. Hvala za sugestije. Kaj pa sultanova plošča? Jo je kdo jedel? Kje je najboljša?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

brett ::

Da ne odpiram nove teme...
Konec avgusta grem z družino v Istanbul za 5 dni. Letalo je že, hotel tudi.
Zanima pa glede vstopnin. Ko sem bil pred leti tam so bile relativno poceni, sedaj pa gledam da imajo dvojne cene: turisti vs. domačini = 4:1. Npr. Topkapi je 52€ (s haremom), cisterne 24€, Hagia Sophia 28€,... Me je negativno presenetilo. Gledal sem varianto da bi vzel Istanbul pass za 5dni/110€ vse znamenitosti, muzeji vključeni. To se mi zdi najbolj ugodno kar sem našel zaenkrat... Pa tudi to ni ravno poceni.


Je bil kdo v zadnje pol leta tam? Kakšen predlog?
Pozna kdo kakšno drugo bolj ugodno varianto?

dronyx ::

brett je izjavil:

Gledal sem varianto da bi vzel Istanbul pass za 5dni/110€ vse znamenitosti, muzeji vključeni.

Za 5 dni piše da je 230€, 1 dan pa 140€. V bistvu so vse vstopnine v Istanbulu očitno sedaj nek naš nivo, torej drago. Osebno bi za palače vzel voden ogled in plačal nekaj več. Se mi zdi da je to kljub vsemu drugače, kot če samo gledaš zidove. Impresivna je tudi palača Dolmabahçe, samo tudi za to je vstopnina 52 €. Sam sem bil službeno v Istanbulu dve leti nazaj in se mi je zdelo vse ceneje kot pri nas. Res pa nisem plačeval vstopnin, tako da ne vem, ali je bilo včasih to ceneje.

brett ::

Jaz sem gledal tole: https://muze.gen.tr/MuseumPasses
Res pa je, da ni Cistern in Hagie S. oz. so samo muzeji.

Druga najbolj ugodna se mi zdi tale za 2 dneva, ker ostale dni bi šli mošeje, Črno morje, tržnice izd. Za 98€: https://megapass.com/tours-tickets/mega.... Samo so face, da je odrasla oseba od 7 leta naprej.

Bom poizkusil še pri hotelu (družinski hotel), če imajo kako opcijo...

brett ::

Berem en blog, kjer možak opisuje kakšen nateg so ti pass-i!
Iščem recimo sedaj uradno spletno stran od Topkapi palače, pa sploh ne moreš do nje, Google meče samo razne turistične passe različnih ponudnikov in vsi kao ugodne, etc. Cena: vse okoli 54€. Na koncu pa najdem, da je karta na licu mesta 1500 t.l., kar je 42€. (s haremom vred). Bazilika cisterne 800 lir - 22€, medtem ko ti passi po 25€, Hagia Sophia 825 lir - 23€. Pass-i pa 35€.
Z ladjo do Črnega morja pa že itak vem, da se gre lepo s trajektom za par € povratna - kot domačini. In ne t.i. turističnimi ladjicami.

Pod črto: še domačine pobaram, drugače pa bom(o), kar na licu mesta kupili karto. Raznih vodičev pa itak ne rabimo.

Meee ::

Jaz sem bil 10 let nazaj v Istanbulu s punco in sva vse obdelala (muzej, Palača, Cisterna, Mošeje,....). Imela nek Istanbul pass, ugodno, brez problemov. Se vrnil lansko leto z družino in ja je kar šok kakšne cene imajo sedaj za turiste :D Smo imeli srečo, da je bila Hagia Sophia še zastonj, tako da smo to obiskali in še nekaj mošej, hodili po mestu, bazarjih, parkih.... Edini muzej smo šli je bil tehnični muzej Rahmi M. Koc Museum, ki ga res priporočam, je fenomenalen, še posebej za otroke. Notri (in zunaj) imaš nebroj avtomobilov, ladij, letal,...

Ostalih muzejev nismo obiskali (arheološki,..), majhnih otrok to ravno ne zanima. Skratka Istanbul je fantastično mesto, s cenami so šli pa v nebo zadnje leto ali dve.
Kar je še vedno brezplačno oz. poceni in je super: Park Gulhane, Modra mošeja, ostale mošeje, Spice&Grand Bazaar, z lokalno ladjico na Azijsko stran mesta, z lokalno ladjico do Črnega morja, s starim vlakom/vzpenjačo se peljat na Kayakoy strani, raziskovat ulice okoli Galata towerja, z lokalno ladjico do Princes Islands (day trip, samo če si dlje v Istanbulu)...

brett ::

Še ena cvetka: Topkapi (brez harema) je prost vstop za otroke pod 12let! Pass-i pa vsi naviti s cenami tudi za otroke!:))
Cisterne pa pod 7 let prosto. Naša je žal 8.
Hagia pod 8 prosto. Ponovno izvisimo...

Jaz sem bil "daljnega" leta 2001. Takrat je bil vstop v muzeje, na turistične točke pravi drobiž>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

dronyx ::

Istanbul je kar oblegana turistična destinacija in so očitno ugotovili, da lahko cene prilagodijo zahodni kupni moči, pa ne bo turistov nič manj. Zadnjič gledam nekoga na YT ki hodi po Bosni in tudi tam za vstop v razvaline nekega gradu (zame nič posebnega, ne bi dal za to niti centa) hočejo za tujca višjo ceno vstopnice kot za domačine. Ampak nič drugače ni pri nas. Tudi tu so vstopnine prilagojene zahodni kupni moči, kar je potem za nas zelo drago. Pri nas sicer še nisem videl da bi kje kot domačin plačal cenejšo vstopnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Legon ::

V EU je tega malo, ker imamo bistveno strožjo zakonodajo glede politike različnih cen za tujce, sploh druge EU državljane. V tretjih državah pa je to stalna praksa, pri čemer so lahko razmerja cen tudi 1:10 ali več.

Meee ::

Ja v Šri Lanki, je za obisk glavne turistične znamenistosti, treba plačat 35 USD, medtem ko domačin plača 0.80 USD ! :D

V Sloveniji bi se lahko malenkost izognili EU omejitvam s tem, da bi imeli neke popuste, ki ne bi bili omejeni samo na domačine, a bi jih v praksi tuji turisti težko koristili. Npr. med oktobrom in majem je vsak torek obisk 50% off (oz 2for1), ali popust z mercator Piko/Spar kartico,...
Ampak ja Batagelj je lepo požrl besedo, da si bo obisk Postonjske jame lahko privoščila vsaka Slovenska družina...

Invictus ::

Ne moreš se tega iti v EU.

Nemci so to hoteli za avtoceste, pa ni šlo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Meee ::

Seveda se da. Pač z nekimi popusti, ki niso vezani na nacionalnost. Saj imamo tudi mi (in veliko drugih držav) npr prost vstop prvo nedeljo v mesecu pa na praznike,... V Angliji so imeli kup nekih 2for1 popustov za različne znamenitosti (tudi ko so bili še v EU). Npr. če si z vlakom prišel v London si imel 2for1 voucherje za praktično vse znamenitosti v mestu. Pa v povezavi z različnimi sponzorji so imeli tudi potem popuste/voucherje.

Pri nas ni interesa, ker država/občine/posamezni lastniki preveč služijo s tujci in jih briga za Slovenske obiskovalce (razen med korono, a to je bila izjemen čas seveda).

laguna1 ::

Aprila bil v istanbulu - organizirano. Res da je cena višja, vendar prej kot komentiraš preberi kaj vse ponujajo v ceni, in še... zelooo priporočam vodiča. Mi smo imeli vodičko v hrvaščini in mi za ta izlet ni žal niti enega evra.

https://slo-tours.si/ponudba/istanbul-d...

Legon ::

Invictus je izjavil:

Ne moreš se tega iti v EU.

Nemci so to hoteli za avtoceste, pa ni šlo...


Seveda lahko, dokler pod enakimi pogoji velja za vse državljane EU ni problem. Tako, da ja, lahko imaš popust vsak tretji torek za imetnika Pika kartice.

dronyx ::

Tole (E-pass) morda tudi zanimivo. Za dva dni cena 145 €, samo imaš pa veliko vključeno, nekaj sicer samo popust. Tule nek izračun prihranka (cene iz 2022, sedaj je očitno vse to precej dražje). Problem po moje tega je v tem, da če hočeš to res izkoristiti, moraš od jutra do večera skakat naokrog. To se marsikomu ne da na dopustu, jaz pa bi verjetno to vzel, ker počivam lahko doma. Pa v istanbulu moraš paziti, če koristiš taksi. Ko sem bil jaz tam so s "special price" nategnili vse, ki so vzeli taksi, tako iz letališča, kot iz trga Taksim do Sultanahmeta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Meee ::

Istanbul ima čisto kul sistem iz novega letališča (avtobus to Taksim square, presenetljivo hitro. Naj bi bil že ali bo v kratkem tudi metro do mesta). Po mestu imajo čisto spodoben sistem tramvajev, podzemne, busev, ladjic. Nimaš realne potrebe po taksiju sploh. Itak pa večino turističnega dela prehodiš peš...

brett ::

laguna1 je izjavil:

Aprila bil v istanbulu - organizirano. Res da je cena višja, vendar prej kot komentiraš preberi kaj vse ponujajo v ceni, in še... zelooo priporočam vodiča. Mi smo imeli vodičko v hrvaščini in mi za ta izlet ni žal niti enega evra.

https://slo-tours.si/ponudba/istanbul-d...


Če tole drži je preko turistične agencije res kar ugodno napram konkurenci, kjer se cene gibljejo med 650-700€/4 dni brez vstopnin!
Ampak v lastni režiji je vseeno ceneje. Jaz imam let iz Brnika za 700€/3 osebe direktni let s prtljago. 4 nočitve z zajtrkom v strogem starem mestnem jedru za 415€ (cene se začnejo pri 275€/3osebe z zajtrkom in lastno kopalnico) in oceno preko 9/10. Taksi povratni za vse tri let.-hotel 53€. Torej 1170€. Ostane še par vstopnin in hrana. Glede na trenutno staje, bomo šli Topkapi (2x42€, otrok prosto) in cisterne (3x23€), pa izlet do Črnega morja (1€/osebo), par mošej, parki in vrtovi, obe tržnici. Ostalo pa sproti.
Ta agencija pa me pride 2160€+hrana pa vezan si na skupino. Je pa dobra ideja za kolege, ki so bolj ziheraši in v sklopu organizacije, tako da TNX!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izlet v Amsterdam (družina)

Oddelek: Loža
131732 (1221) Yakamashi
»

Istanbul Turčija prenočišče

Oddelek: Loža
61225 (393) Yossarian
»

Potovanja po svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221937 (12746) VolkD
»

Potovanje v London januarja

Oddelek: Loža
3510056 (9154) Phantomeye
»

Potovanje v New York ali San Francisco? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10337918 (34605) Miha_T

Več podobnih tem