» »

Strošek obnove stanovanja

Strošek obnove stanovanja

SkIDiver ::

Vem, da je težko podati oceno, zato me zanimajo izkušnje ST uporabnikov, ki so opravili tovrsten podvig.

Gre za 3S stanovanje z 72m^2 v LJ, ki naju s punco interesira za nakup. Stanovanje je sicer ohranjeno a potrebno osvežitve/renovacije. V grobem bi bilo potrebno;
-zamenjati talno oblogo v hodniku (topli pod zamenjati s kombinacijo keramike in parketa)
-zamenjati talno oblogo v kuhinji (topli pod zamenjati s kombinacijo keramike in parketa ali samo parket)
-prepleskati celotno stanovanje
-prebrusiti parket v sobah in ga polakirati
-obnoviti kopalnico (nove ploščice, nova sanitarna oprema, zamenjati cevi za vodo in cevi za odpadno vodo)
-zamenjati cevi za vodo in cevi za odpadno vodo v kuhinji

Kdorkoli se je že srečal s takšno obnovo me zanima okviren strošek. Vem, da so razlike v ceni izbranih materialov, ampak zgolj za nek občutek kje se vrtijo številke pri takšni obnovi.

BorutK-73 ::

Kar ti lahko jaz povem je da pleskaj na koncu.

SosedMicka ::

3S stanovanje z 72m^2 v LJ 225.000-275.000€

-zamenjati talno oblogo v hodniku (topli pod zamenjati s kombinacijo keramike in parketa) 3.000€
-zamenjati talno oblogo v kuhinji (topli pod zamenjati s kombinacijo keramike in parketa ali samo parket) 5.000€. V kuhinji niti slučajno parketa (Vlaga, umazanija itd.) Keramika do omaric, nad štedilnikom itd.
-prepleskati celotno stanovanje 2.000€-4.000€ (3 sloji apnenega beleža minimalno)
-prebrusiti parket v sobah in ga polakirati 4.000€ Parket boš moral preložiti, spodaj narediti ustrezne protihrupne izolacije, izravnati tla itd. Stanovanje je staro in potrebno obnove. Material je dotrajan. Ko boš hodil boš čutil luknje pod parketom. Poglej za faraonke, ščurke in ostale običajne blokovske probleme.
Raje položi nov laminat kakor brusi staro ljubljansko robo (štirikotni parket)
-obnoviti kopalnico (nove ploščice, nova sanitarna oprema, zamenjati cevi za vodo in cevi za odpadno vodo) 10.000€
-zamenjati cevi za vodo in cevi za odpadno vodo v kuhinji. Menjal boš skupaj s kopalnico. Ne zabetoniraj cevi dokler ni vse testirano z vodo in preverjeno ne pušča.

-Napeljati novo električno napeljavo - 5000€. Vse ven, novo noter, nova omarica, priklopi, projekt, izenačitve potencialov ..
-Montirati nova svetila - 1000€
-Montirati nova okna in vrata - 3000€


To so vsi stroški okvirno s popravili za šalabajzi in podobnimi goljufi.
Ni všteto sekiranje in naknadno popravljanje iz tvoje strani.

-20% za minimalno potrebno delo. Nobenih zaključkov itd, fugiraš sam itd.
-10% za pritličje
-30% izven Ljubljane

Dandanes ti bodo veliko zaračunali tudi za odvoz starega materiala.

Stanovanj v blokih ki so brez dvigala sploh ne kupuj ker jih ne boš mogel prodati.

Kurjava ? Sosedi ? Zatekanje ? Nadstropje ?

Obvezno preveri občinski prostorski načrt, bodoče gradnje v okolici, da ne boš obstal z nasedlo nepremičnino.

Kupuješ na kredit ? Preračunaj si koliko boš plačal potem za celotno stanovanje.
Znesek kredita je 30% večji od osnove. Stanovanje za katerega si dal 225.000€ boš na koncu plačal 300.000€.

Punca je noseča ? Sta poročena ?
Starost tebe in nje ?
Priporočal bi da se ne zabijaš z glavo ob zid, če vprašanja v razmerju niso rešena.

Shranjuj račune, ki si jih vložil v stanovanje. Vse dokumentirano in poslikano in arhivirano. Plačuj s kartico.
Računaj na eventualno ločitev in poskrbi da ne boš jeb** ježa v tem primeru.

Stanovanje kot ga kupuješ je dovolj za 30 let življenja in toliko ga boš vložil notri.

Oprema - 10.000€

Za to boš dobil neko dobro klaso opreme.
Klima, 1000€. Pomivalec, pralni stroj, 2000€ (vzami takega ki pere tiho da ne boš imel vzletanja letal v stanovanju). Štedilnik, napa, pulti, 2000€ etc.

Spalnice so cenejše, ne pretiravaj s omarami saj boš samo kopičil navlako. kopalnice nisem štel.

Zgodovina sprememb…

SkIDiver ::

LOL:D

@SosedMicka gledava stanovanje v bloku kjer že imava stanovanje. Razlika je samo v kvadraturi in nadstropju. Nimamo težav s faraonkami, ščurki, ... Blok ima dvigalo, grajeno leta 74. Tudi midva imava prvi ljubljanski parket, ki je bil pred 15 leti prebrušen in prelakiran pa se mi nikjer ne dviga in škripa pod nogami.

Sosedi večina starejši in nekaj mladih družin. Sicer pa super. Fasada stara dve leti, streha pa štiri. Sem aktiven v zboru etažnih lastnikov tako, da poznam tudi vse problematike. Stroški ogrevanja so fenomen. V 26m^2 garsonjeri jih še nisva imela več kot 18€ pa vse prej kot šparava in sva na severni strani. Sosed pa pravi, da mu pozimi položnica upravnika ne preseže 140€ kjer je vključen tudi strošek za ogrevanje.

So cene iz izkušenj ali ocene?

Steinkauz ::

SosedMicka LOL kire cene.

Evo ti dam jst primer moje obnove stanovanja trosobnega 60m2 stanovanja Vič 3. nadstropje brez dvigala.
Pisan praktično vsak račun.


Menjan pod na hodniku in kuhinji (20m2).
Cela kuhna nova.
Prebeljeno celo stanovanje.
Popolnoma prenovljena wc/kopalnica (tudi vse cevi/odtoki)
Sedežna po meri 180x320x220 (U oblike, blago)

Kar ni v tej ceni je spalnica, ki mi je ostala od prej (postelja 200x180 300eur, jogi 400eur, ikea 200x240x66 omara 600eur, ikea nočni omarici 100eur)
Prav tako je od dnevne ostala oprema, ma to je dokej qabe. Dobiš vse regale pod 500eur.

Okna so bila že menjana in mi jih ni bilo potrebno menjati.
V dnevni je laminat, ki ga nisem menjal.
V spalnici in kabinetu sem sam zbrusil parket in prebarval (oziroma fotr k je že full let nazaj kupu mašino za brusit).
Drugač pride ene 20-30 na meter in bi osebno raje neki položil čez ali pa novega dal not (odvisno v kakem stanju je parket).
Štrom sem pustil original, samo dodatno povlekel zemljo po vseh sobah ter potegnil en nov kabel za klimo.
Prav tako potegil UTP kabel v kabinet in dnevno.
Vse razen vode in keramike narejeno v lastni režiji.
Delal sem pol leta skor vsak dan po šihtu in vikende. Večino časa pomagu fotr.
Če bi najel majstre za vse bi verjetno prišlo ene 10k več.
Cena moje prenove je precej na minimumu glede na končni rezultat (precej kul stanovanje izpadlo)

Če bi še enkrat šel čez to bi rušilna dela plačal, ker so relativno poceni in ti vse na hitr razštemajo in znosijo vn.

Tko na oko če ne boš delal sam si tam med 20k-35k, odvisno kaj vse imaš/planiraš za narest.

SkIDiver ::

@Steinkauz najlepša hvala! To je OK cena glede na to, da je v računico vključena oprema. Pozitivno me preseneča cena vodovodarja in keramičarja. Kako velika je kopalnica? Se priporočam za kontakt obeh, če si bil z njima zadovoljen.

Parket pri nama je takšen in v ravno takšnem stanju je v stanovanju, ki ga gledava. Mislim, da ga je škoda metat ven in tlačit notri kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

MTB ::

@SosedMicka - ne filozofiraj. Cene, ki si jih omenil, gredo skozi samo takrat, ko se plačujejo iz proračuna in se nihče ne sekira.

SosedMicka ::

SkIDiver je izjavil:

LOL:D

@SosedMicka gledava stanovanje v bloku kjer že imava stanovanje. Razlika je samo v kvadraturi in nadstropju. Nimamo težav s faraonkami, ščurki, ... Blok ima dvigalo, grajeno leta 74. Tudi midva imava prvi ljubljanski parket, ki je bil pred 15 leti prebrušen in prelakiran pa se mi nikjer ne dviga in škripa pod nogami.

Sosedi večina starejši in nekaj mladih družin. Sicer pa super. Fasada stara dve leti, streha pa štiri. Sem aktiven v zboru etažnih lastnikov tako, da poznam tudi vse problematike. Stroški ogrevanja so fenomen. V 26m^2 garsonjeri jih še nisva imela več kot 18€ pa vse prej kot šparava in sva na severni strani. Sosed pa pravi, da mu pozimi položnica upravnika ne preseže 140€ kjer je vključen tudi strošek za ogrevanje.

So cene iz izkušenj ali ocene?


Ojej. Ste se navadili tega YU parketa ki mi gre na bruhanje ko ga vidim :) (Gorel je sicer odlično)
Če dobiš stanovanje za mali denar in če imaš preveč časa, kupi. Bivši bloki grajeni v Yu so boljši od novejših, debelejši zidovi, kanalizacija celo dela, protipotresno so varnejši. Štrom pa ni za 4x indukcijo:)
Če je ta stvor tam iz bežigrada kar vzami. Tam gredo stvari hitro v promet.
Če si sedaj v 26m2 pajzlu bo ta upgrade dobrodošel. Kako preživiš v tem mi ni čisto jasno, saj je prostor samo en velik hodnik s sekretom na eni in kuhinjo na drugi strani. 40m2 žepna stanovanja so bila grajena za delavce, ki niso rabili skoraj nič več kakor prostor za prespati, pa tam dobim klavstrofobijo.

Gretje je ugodno trenutno, pri večji površini pa bo prišlo trikrat več. Upam da si se zatipkal in si mislil 126m2, čeprav potem račun za gretje ne štima.

Cene so zaokrožene iz predračunov in tistega kar sem sam hotel vgraditi, pa še čaka. Danes se mi ne da več ukvarjati s samogradnjo in bi raje kupil novo stanovanje, v katero spustiš svojo opremo. Časa imaš končno količino, skoraj se ni vredno s tem obremenjevati, pa potem 3x razbijat tlake ker nekje pušča.

Steinkauz: Če delaš v samorežiji te bo prišel vse skupaj samo material, logično.
Ure delavcev pa so okoli 20€ na uro. Projekti in načrti pa so smrt za denarnico. Samo elektro je 500€ za načrt. Plin, priključek, 1000€ za štrlečo cev iz tal s omarico v kateri ni nič. Peč je bila 1500€ pa vsaj dobiš nekaj za ta denar. Priključek za vodo in kan in ele pa je danes minimalno 5.000€, pri meni je to že bilo vgrajeno in se je menjalo samo cevi kjer je bilo treba.
Stara kanalizacija pa tako vsa pušča in je treba vse menjat. Tudi ni za razmišljat da se popravlja (pregledi s kamero itd.), stalno se maši, teren se poseda ..

Parket pri nama je takšen in v ravno takšnem stanju je v stanovanju, ki ga gledava. Mislim, da ga je škoda metat ven in tlačit notri kaj drugega.

Ja, to bo ta bruh parket.
Zgornja stran je iz masivnih palčk, spodnja iz vezane plošče.

Zbrusiš ga lahko vsaj 3x in imaš še dovolj rezerve. Je pa oduren (Vsaj meni) in je laminat estetsko boljši (A po kvaliteti slabši)

Zgodovina sprememb…

fosil ::

SosedMicka je izjavil:

Bivši bloki grajeni v Yu so boljši od novejših, debelejši zidovi, kanalizacija celo dela, protipotresno so varnejši.

To je samo urbana legenda, ki ne drži. Beri tole
Tako je!

SosedMicka ::

fosil je izjavil:

SosedMicka je izjavil:

Bivši bloki grajeni v Yu so boljši od novejših, debelejši zidovi, kanalizacija celo dela, protipotresno so varnejši.

To je samo urbana legenda, ki ne drži. Beri tole


Ni čisto tako, kar je bilo grajenega po spremembi pravilnika je čisto lepo varno še danes. Starejše stavbe, pa so nevarne.
Ta kjer OP prebiva je med varnejšimi

SkIDiver ::

@SosedMicka znesek 140€ o katerem sem govoril vključuje stroške upravnika, tekoče stroške bloka, ogrevanje, hladno in vročo vodo, kanalizacija, smeti... Pač vse razen elektrike, ki jo porabiš v stanovanju, telekomunikacij (internet, IPTV) in RTV prispevka. To govorimo za najhladnejši mesec. Naju za garsonjero stane 95€ v najhladnejšem mesecu.

Varovalke imamo 3x16A tako, da smo 4x indukcija capable. Celo v garsonjeri, ampak imava samo 2x indukcijo ker smo kot praviš v žepnem formatu stanovanja:)

Parket... meni je zmagovalen. Taka YU nostalgija:) Za laminat ga pa ne menjam pa tudi, če je na vrhu masiva spodaj pa vezana plošča.

šernk ::

pa kaj imate vi za ene cene? brušenje 30 kvadratnih metrov parketa me je prišlo 400eur. v ceno všteto: utrditev parketa, brušenje in lakiranje. največji problem je bilo ker je moral zadevo utrdit in je imel prvi dan praktično 1 uro dela. pobrusil in polakiral je potem drugi dan. in ja danes parket nič ne ropota ko hodiš, problem je le če je parket toliko zanič, da se ga ne da poflikat.

kopalnica 10k eur? zlata? Lani smo jo obnovili za 8k eur kompet z vodo in ploščicami do stropa. ničesar delano v lastni režiji in to ploščice 20-30eur/kvadratni meter, ko je samo to bila cifra da glava boli. osebno ti naredim kopalnico za cca 5k eur (je pa res da bo kak teden dlje trajala obnova in ne bo v treh dneh končana).

spet ploščice hodnik pa to pride cca 15eur polaganje po kvadratnem metru + cena ploščic (pa to je cena za velemojstra, ki ti položi 30 zajebanih kvadratnih metrov v 10ih urah, ko 5 ur samo ploščice reže), če ima ravno je zadeva pa postavljena v 2 urah pa ti še manj računa.

če delaš večino v lastni režiji prideš skozi z opremo za okoli 15k eur (seveda če se ne preseravaš), če greš enostavna dela v lastni, težja plačaš si na cca 20k eur, če delajo vse drugi pa vsaj 30k eur. kitanje + beljenje je recimo med 7-9eur/kvadratni meter. če greš to v lastni režiji delat te stane krepko pod 2 eur/kvadratni meter + teden dni dela po 4-5 ur na dan.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SosedMicka ::


kopalnica 10k eur? zlata? Lani smo jo obnovili za 8k eur kompet z vodo in ploščicami do stropa. ničesar delano v lastni režiji in to ploščice 20-30eur/kvadratni meter, ko je samo to bila cifra da glava boli. osebno ti naredim kopalnico za cca 5k eur (je pa res da bo kak teden dlje trajala obnova in ne bo v treh dneh končana).


Preberi, da je to skupaj s cevmi in vodovodom in kanalizacijo za kuhinjo. Povezave v blokih so skupne in je nesmiselno pustiti stare veje priključene gor.


spet ploščice hodnik pa to pride cca 15eur polaganje po kvadratnem metru + cena ploščic (pa to je cena za velemojstra, ki ti položi 30 zajebanih kvadratnih metrov v 10ih urah, ko 5 ur samo ploščice reže), če ima ravno je zadeva pa postavljena v 2 urah pa ti še manj računa.

Ja pa ja da ne. Prvo pride izravnalna masa da so ploščice sploh na dobri podlagi. Kje imaš pa zaključke, prehode v sobe, kopalnico, kuhinjo. Špranja po bosansko ? Robniki da ne umažeš zidu ko greš brisat z mokro cunjo ?
15€ za kvadrat je ravna površina ko ploščice samo polaga eno zraven druge in je minimalna cena za dela in še to brez računa.

Sicer pa so tudi tukaj cene http://www.mojmojster.net/informativni-...
Pa si računajte.

Invictus ::

Mene je obnova takega stanovanje prišla cirka 25k.

Porušil stanovanje do plate, tudi estrihe vrgel ven, tam kjer ni bilo parketa. Parket sem obdržal, ker je bil dober.

- Novi estrih, hodnik, wc, kopalnica. Potem ploščice.
- Razturil celo kopalnico.
- Nova vodovodna napeljava.
- Nova električna napeljava.
- Mreža v vseh sobah.
- Brušenje parketa.
- Nova okna.
- Nova vhodna vrata.
- Nova kuhinja z vsem.
- Nekaj novega pohištva.
- Normalno, tudi beljenje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

eko_2k4 ::

Leta 2014 sem popolnoma prenovil 3 stanovanje 74m2 bruto / 67 netto v starejšem bloku (letnik 64) v Lj. Pri materialih nisem šparal.

Za elektriko sem poštemal sam, prav tako delno za centralno (vse cevi smo dali v steno). Med gradbenimi deli je bilo nekaj novih sten (siporeks), precej rušitev (kopalnica in predsoba komplet z novim estrihom) in prebojev (nova vrata) ter vsa zametavanja, kar je bilo prej poštemano.

Stroški pa takole:
gradbena dela 4400€
inštalaterska dela (kopalnica, kuhinja, vse cevi od centralne) 3500€
Keramika kopalnica, wc školjka, kad, polaganje, pipe, geberit 2000€
elektromaterial (itak sem pretiraval z kabli in številom varovalk in vtičnic) 500€
dekorativni kamen (za eno stenco) 800€
Komplet obnova tal (brušenje starega - kockice - izravnava, polaganje gotovega tik parketa 4700€
Komplet pleskanje z kitanjem 1300€
Varnostna vrata Vovko 650€
Rolete na oknih (2x rolete z komarniki + 1x krpanke) 800€
Komplet nova notranja vrata po meri, visoki razred , 1 steklena 3200€
Kuhinja po meri + aparati 5000€

torej vse skupaj ene 27k€ + prčkarije (drobni material itd....) sem se naveličal pisat vse, verjetno še par k€


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laminat, ploščice ali vinil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21462029 (11153) Lonsarg
»

Nakup starega stanovanja

Oddelek: Loža
488224 (5213) genesiss
»

Talno ogrevanje - da ali ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8538893 (11964) urosh
»

Topli pod, laminat, parket, vinil? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11240215 (19182) SmotaniJanez
»

Urejanje stanovanja

Oddelek: Loža
234468 (3084) fosil

Več podobnih tem