» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
577 / 976
»»

tommorrow ::

greatdrakon je izjavil:

joj ko sanjate nekateri... FURS bo lahko pobiral davke na kripto, ko bo imel dejansko zakonsko podlago... te njihove interpretacije tako malo na pamet in po svoje, se bodo končale tako da bodo na sodišču, če ne prej dobili po nosu ... glede nato, da je trenutna vlada blagorečeno v riti, mislim, da ste lahko brez skrbi vsaj do poletja drugo leto ... za nazaj pa ne bodo mogli pobirat nekaj na pamet, ker to tako ne gre - lahko imajo svoje mnenje, je pa to točno samo to...


Poleg tega morajo določit vnaprej znane kriterije. Ne moreš vedeti, ali je nekaj prekršek, celo kaznivo dejanje ali to, kaj moraš navesti v davčno napoved, če to ni nikjer konkretno določeno. Tudi FURS ne mora odločati arbitrarno in po občutku, kdaj je nekaj dejavnost in kdaj ne.

Bodo pa neka pravila gotovo sprejeli in to je konec koncev prav. Enako, kot plačaš davke pri igrah na srečo, od kapitalskih dobičkov, tudi tukaj ne bo šlo brez.

Jacksmav ::

Kakšna slaba informacija glede ETH...kr nekaj trokira....

Mato989 ::

tommorrow je izjavil:

greatdrakon je izjavil:

joj ko sanjate nekateri... FURS bo lahko pobiral davke na kripto, ko bo imel dejansko zakonsko podlago... te njihove interpretacije tako malo na pamet in po svoje, se bodo končale tako da bodo na sodišču, če ne prej dobili po nosu ... glede nato, da je trenutna vlada blagorečeno v riti, mislim, da ste lahko brez skrbi vsaj do poletja drugo leto ... za nazaj pa ne bodo mogli pobirat nekaj na pamet, ker to tako ne gre - lahko imajo svoje mnenje, je pa to točno samo to...


Poleg tega morajo določit vnaprej znane kriterije. Ne moreš vedeti, ali je nekaj prekršek, celo kaznivo dejanje ali to, kaj moraš navesti v davčno napoved, če to ni nikjer konkretno določeno. Tudi FURS ne mora odločati arbitrarno in po občutku, kdaj je nekaj dejavnost in kdaj ne.

Bodo pa neka pravila gotovo sprejeli in to je konec koncev prav. Enako, kot plačaš davke pri igrah na srečo, od kapitalskih dobičkov, tudi tukaj ne bo šlo brez.


Saj FURS ima zakonsko podlago, samo da je pač generalna... njihova zakonska podlaga je pač ta da bi ti po zakonu moral prijavit vsak dohodek konec leta oz v začetku naslednjega... in oni potem dalje delajo s tem po nekih okvirjih... problem nastane tukaj, ker ti okvirji niso jasni ampak so stvar interpretacije individualnega FURSovega uradnika ki lahko odloči tako ali pa drugače... in razlika med A in B odločitvijo pri 70.000€+ pomeni razlika med 0% ali 50% davka... in noben pameten se ne bo šel loterije in upal na 0% ali pa na 50% manj... ker če greš striktno brat kdaj opravljaš dejavnost... ugotoviš da se lahko FURSovec odloči da je dejavnost vse kar je več kot 1 trade.... ker je takoj "kontinuirano" itd...

In kaj ti preostane? plačaš 50% dohodnine, ker pritožba ne zadrži izvršitve, potem pa lahko greš v spor... ki pa lahko traja "100" let... pa še dokazat ne boš mogel ker je zakon napisan tako obširno da je stvar interpretacije zelo raztegljiva...

In za konec, če ti slučajno rata dokazat, da nima FURS prav, boš sicer dobil nazaj denar in obresti AMPAK, FURSov uradnik ne bo kaznovan na noben način in bo dalje lahko izdajal neumne odločbe... vsak FURSovec ki je nekaj odredil in to pade na sodišču bi moral on plačat obresti in izgubit službe... tako bi vsaj uredili neko preglednost in kaznovanje nesposobnih uslužbencev FURSa

Kako pa si zavarovan pri delnicah? To bi rad slišal.


Kakšno neumno vprašanje... od nekoga ki bi naj poznal zakone...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kakob ::

Mato989 je izjavil:

in razlika med A in B odločitvijo pri 70.000€+ pomeni razlika med 0% ali 50% davka... in noben pameten se ne bo šel loterije in upal na 0% ali pa na 50% manj...


Pa saj:

Mato989 je izjavil:


Bom pač na istem, jaz se zavedam da so vsi kovanci le igrača za mene, če bom od njih odnesel milijone ali pa nič, bom še vedno na plusu, to mi je bilo važno in to sem dosegel.

kingsix ::

Jacksmav je izjavil:

Kakšna slaba informacija glede ETH...kr nekaj trokira....


Ja... izkazalo se je, da je scam, zato tak katastrofalen rezultat danes.

Mato989 ::

kakob je izjavil:

Mato989 je izjavil:

in razlika med A in B odločitvijo pri 70.000€+ pomeni razlika med 0% ali 50% davka... in noben pameten se ne bo šel loterije in upal na 0% ali pa na 50% manj...


Pa saj:

Mato989 je izjavil:


Bom pač na istem, jaz se zavedam da so vsi kovanci le igrača za mene, če bom od njih odnesel milijone ali pa nič, bom še vedno na plusu, to mi je bilo važno in to sem dosegel.


Ja ampak ko bom imel na bitstampu na kontu EURE od tistega dalje je to to, potem se več ne gambla ampak v mislih imam 300.000€ in ko nakažem 300.000€ je konec gamblanja ali dobim 150k ali 300k... jaz sem pridelal na exchangu tam sem gamblal, tukaj ne bom, ko izplačam bo tako, ali bom lahko vnaprej do centa natančno izračunal koliko dobim in če bo premalo oz. previsok davek se bom potrudil da izplačam tam kjer ga ne bo... ali bo ga bistveno manj...

FURS pač ne razume da bi bilo bolje pobirat 10% fixed razlike med input vs output kot pa izgubit vsa nakazila v davčne oaze... Panama, Slovaška, Belorusija itd. čakajo... in spet se bo politika spraševala zakaj ni v Sloveniji denarja... saj ga odganjajo s FURSom... me zanima če kdo od FURSa pove kaj takega vladi v faco, jaz bi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

K0l1br1 ::

@perci, kaj je sedaj s to delovno skupino iz zurnal24? SO dejansko zadolženi samo za kriptovalute?

kakob ::

Mato989 je izjavil:

jaz sem pridelal na exchangu tam sem gamblal, tukaj ne bom


To se sliši kot da si opravljal dejavnost :)

Mato989 ::

kakob je izjavil:

Mato989 je izjavil:

jaz sem pridelal na exchangu tam sem gamblal, tukaj ne bom


To se sliši kot da si opravljal dejavnost :)


res? potem sem opravljal dejavnost tudi ko sem stavil na real in sem gamblal :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

K0l1br1 ::

Je dejavnost, če parkrat dnevno pogledaš, kaj se dogaja z žetoni in če se kaj zgodi, nastaviš nov sell/buy order?

Mato989 ::

Sprijaznit se je treba da je dobil >FURS navodilo da pobere čimveč denarja... samo tokrat bo težava... ker crypto je na naši strani ne na FURSovi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kingsix ::

Ne vem kaj komplicirate. FURSu niti ni treba nič javit. Kolega si je izplačal cca 125k, šel na FURS... Tam so samo rekli ni potrebne nobene prijave.

Jaz sem si izplačal podobno, sicer v več obrokih, in se niti nisem ukvarjal z FURS. Teta ki je inšpektorica je rekla da ni popolnoma nobene potrebe po kaki prijavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Mato989 ::

kingsix je izjavil:

Ne vem kaj komplicirate. FURSu niti ni treba nič javit. Kolega si je izplačal cca 125k, šel na FURS... Tam so samo rekli ni potrebne nobene prijave.

Jaz sem si izplačal podobno, sicer v več obrokih, in se niti nisem ukvarjal z FURS. Teta ki je inšpektorica je rekla da ni popolnoma nobene potrebe po kaki prijavi.


Jap, če mi dajo odločbo poštempljano da je to to... ne pa da bodo čez 5 let poslali priporočeno da naj razjasnim od kje denar =)

saj kolega si je tudi 900k izplačal in zdaj da vidimo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

run2 ::

Bitman je izjavil:

@run2
kaj pravijo grafi za ETH??


Večina altov je še vedno v krču zaradi te BTC korekcije, zato trenutno še čakamo na kak resen signal.

kingsix ::

Max kaj bo dobil je, da mora predložit kako dokumentacijo. Torej jim da vse te loge transakcij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Mato989 ::

kingsix je izjavil:

Max kaj bo dobil je, da mora predložit kako dokumentacijo. Torej jim da vse te loge transakcij.


Ja in če potem odločijo da je to dejavnost ki gre v dohodnino bo dobil lepo 50% dohodnine za plačat... pol se pa jebi ko ti vzamejo 450.000€
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Machete ::

Jo pač bo. Če ne, naj se pa preseli. Nihče ni presrečen nad plačevanjem davkov. Onemu, ki vzamejo 3eur od 10ih je isto hudo.
*finta je da lahko ostali keš mirno zapravlja v kolikor toliko varnem in razvitem okolju in je kot bubrek v loju med 1% svetovne populacije. Za njegovo mesto bi menjale dobesedno milijarde ljudi. To pač ne pride 'zastonj'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

kingsix ::

Še vedno je pridelal 500k.
Jaz sem holder, tako da =).

Sicer se pa moraš s tradanjem ukvarjat prekleto veliko, da se to smatra kot dejavnost. Če za pcjem sediš 6+ur na dan in day tradaš...potem imaš kaj skrbet.

perci ::

K0l1br1 je izjavil:

@perci, kaj je sedaj s to delovno skupino iz zurnal24? SO dejansko zadolženi samo za kriptovalute?

Ja, ugotovili so, da je ST super vir informacij in ves cajt berejo tale topic. Zdajle že pišejo Primožu, da naj posreduje vaše IP-je.

sarma832 ::

kingsix je izjavil:

Še vedno je pridelal 500k.
Jaz sem holder, tako da =).

Sicer se pa moraš s tradanjem ukvarjat prekleto veliko, da se to smatra kot dejavnost. Če za pcjem sediš 6+ur na dan in day tradaš...potem imaš kaj skrbet.


ETH še naprej HODL? Kdaj pridejo kakšni updati glede skalabilnosti? Verjetno ne kmalu?

Meni se zdi ETH problematičen, šel je x100 lani in je na robu zmožnosti, nekih rešitev pa mislim da ni na vidiku kratkoročno. Tako da morda letos zasije konkurenca? NEO, EOS, pa nevem še kateri vsi...?

perci ::

Mimogrede, vsem, ki jamrate nad višino davkov, priporočam, da si pogledate tole List of countries by tax revenue to GDP ratio @ Wikipedia

Skratka, višji davki se plačujejo npr v: Nemčiji, Italiji, Franciji, Belgiji, Švedski, Finski, Norveški, Danski, Islandiji, Kanadi, Nizozemski... - čaki, a niso to države, s katerimi se radi primerjamo?

run2 ::

Torej pravite, da bo FURS poskrbel, da se bo crypto dejansko potrošil za nakupe in ne za dvig evrotov? Sploh ni slabo. Pa še več boste zaslužil, ker ne boste mogl vse takoj porabit.

kingsix ::

Kaj pa potem narediš z evri, ko kripto prodaš? Jih gledaš ali kaj kupiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Mato989 ::

perci je izjavil:

Mimogrede, vsem, ki jamrate nad višino davkov, priporočam, da si pogledate tole List of countries by tax revenue to GDP ratio @ Wikipedia

Skratka, višji davki se plačujejo npr v: Nemčiji, Italiji, Franciji, Belgiji, Švedski, Finski, Norveški, Danski, Islandiji, Kanadi, Nizozemski... - čaki, a niso to države, s katerimi se radi primerjamo?


žJaz se rad primerjam s Čehi (pod nami) kot tudi Avstralci, Estonci, Litvanci, Singapurci (15%!) Hong Kong... itd... vsi bistveno nižje od nas... od tega skor polovica v EU...

Za tiste ki si jih pa naštel pa še napiši absolutno koliko jim ostane od plače pri takih davkih, videl boš da so vsi na boljšem od nas...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kingsix ::

sarma832 je izjavil:

kingsix je izjavil:

Še vedno je pridelal 500k.
Jaz sem holder, tako da =).

Sicer se pa moraš s tradanjem ukvarjat prekleto veliko, da se to smatra kot dejavnost. Če za pcjem sediš 6+ur na dan in day tradaš...potem imaš kaj skrbet.


ETH še naprej HODL? Kdaj pridejo kakšni updati glede skalabilnosti? Verjetno ne kmalu?

Meni se zdi ETH problematičen, šel je x100 lani in je na robu zmožnosti, nekih rešitev pa mislim da ni na vidiku kratkoročno. Tako da morda letos zasije konkurenca? NEO, EOS, pa nevem še kateri vsi...?


Koliko vem rešitve prihajajo še letos. Sicer pa zadnje mesece spremljam bomlj malo, ker ni časa.
Sicer so pa to sladke skrbi.."težave" so le zaradi tega, ker ima pač veliko transkacij atm cca 770k..btc npr slabih 200k.

Hakai ::

perci je izjavil:

Mimogrede, vsem, ki jamrate nad višino davkov, priporočam, da si pogledate tole List of countries by tax revenue to GDP ratio @ Wikipedia

Skratka, višji davki se plačujejo npr v: Nemčiji, Italiji, Franciji, Belgiji, Švedski, Finski, Norveški, Danski, Islandiji, Kanadi, Nizozemski... - čaki, a niso to države, s katerimi se radi primerjamo?


Kaj primerjamo? Hruske in krompir? Po kupni moci se lahko prej primerjamo z Albanijo kot z omenjenemi drzavami. Ampak oni so pametnejsi in vedo, da popusijo na celi crti ce nabijejo davke.

run2 ::

kingsix je izjavil:

Kaj pa potem narediš z evri, ko kripto prodaš? Jih gledaš ali kaj kupiš?


Če ne bi noben kupoval v kriptu, to ne bi bilo dobro za prihodnost tega sistema.

Mato989 ::

kingsix je izjavil:

Še vedno je pridelal 500k.
Jaz sem holder, tako da =).

Sicer se pa moraš s tradanjem ukvarjat prekleto veliko, da se to smatra kot dejavnost. Če za pcjem sediš 6+ur na dan in day tradaš...potem imaš kaj skrbet.


Jaz bi rad poštempljano od FURSa koliko se morš ukvarjat s tradanjem da se šteje za dejavnost... nekaj oprijemljivega kar lahko pomolim kot dokaz... naj izda FURS pdf s štempiljko Finančne uprave, da je dejavnost ko nardiš letno več kot xxxx tradov da bomo vedli točno pri čem smo... dokler je to up to FURSovec ki lahko da ni dobil heada včeraj in je tečen, to ni primerno, sploh ker je obratno dokazno breme.

Ja še vedno je pridelal 500k ampak kot sam veš se to tretira kot izgubil je 400k... ko imaš pred očmi nek denar in ti ga pol vzamejo stran redkokdo vidi to pozitivno. Sploh ker Država v zameno za to njemu ni dala nič na crypto sceni... če bi pa država legalizirala crypto kot plačilno sredstvo potem pa morda.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kingsix ::

run2 je izjavil:

kingsix je izjavil:

Kaj pa potem narediš z evri, ko kripto prodaš? Jih gledaš ali kaj kupiš?


Če ne bi noben kupoval v kriptu, to ne bi bilo dobro za prihodnost tega sistema.


Saj z obstoječimi kovanci nebo noben nikoli kupoval, vsaj ne large scale.

Jaz bom čez nekaj mesecev prodajal stanovanja...če kdo hoče lahko kupi z ETH. Ampak mislim, da nebi to šlo kr tako..treba preverit..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

run2 ::

kingsix je izjavil:

run2 je izjavil:

kingsix je izjavil:

Kaj pa potem narediš z evri, ko kripto prodaš? Jih gledaš ali kaj kupiš?


Če ne bi noben kupoval v kriptu, to ne bi bilo dobro za prihodnost tega sistema.


Saj z obstoječimi kovanci nebo noben nikoli kupoval, vsaj ne large scale.


Vsako leto malček več je nujno, da gre stvar naprej.

nurmaln ::

perci je izjavil:

Zmerjanje osebkov, ki izjavijo tole


Žal je res tako. Dokler bo stanje tako kot je zdaj, lahko pozabite na davčno disciplino. Ko pa bo stanje enako kot pri zrelih EU državah, se bo zavedanje dolžnosti plačevanja davkov vrnila. Do takrat pa... če se bo le dalo, ne bom plačal nič.


je NUJNO.

In dokler nekateri plačujemo VSE davke (ne samo toliko, kot se meni zdi pošteno), smo upravičeni do tega, da tovrstne parazite zmerjamo s paraziti.

Sure. Pač jih zmerjaj. Ampak zaradi zmerjanja ne bodo plačevali nič več, kvečjemu se bodo bolje skrili. Bolj produktivno kot zmerjanje bi bilo če bi stvari uredili tako, da se ljudem ne bi zdelo da se jih odira in bi vsaj nekaj plačali.
Poglej podjetnike na primer. Tisti ki niso normirani imajo pravilo vedno pozitivno nulo konec leta in pa 365 potnih nalogov za stroške. Imaš lahko predpisan davek kolikor hočeš, 99% x 0€ je še vedno 0€. Po drugi strani imaš pa normirance pri katerih je predpisana obdavčitev 4% prihodkov in se nobenemu ne da več goljufati in pisati potnih nalogov, nabijati stroškov, etc. Plačajo veselo tiste 4% in juhej. Oni veseli, država dobi več kot bi sicer... vi jih pa verjetno zmerjate ker so nepravično premalo obdavčeni.

Mato989 je izjavil:


Jap, če mi dajo odločbo poštempljano da je to to... ne pa da bodo čez 5 let poslali priporočeno da naj razjasnim od kje denar =)

Imaš možnost prositi FURS za zavezujoče mnenje (mnenje ki v prihodnje zavezuje FURS). Sicer se nekaj plača, ampak pri resnih zneskih je vsekakor smiselno.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

nurmaln ::

run2 je izjavil:

Torej pravite, da bo FURS poskrbel, da se bo crypto dejansko potrošil za nakupe in ne za dvig evrotov? Sploh ni slabo.

Pravzaprav bi bilo odlično. HODL je že ok, ampak če hočete da kovanec res postane valuta, ga bo potrebno pričeti uporabljati za vsakodnevne transakcije.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

perci ::

Hakai je izjavil:

perci je izjavil:

Mimogrede, vsem, ki jamrate nad višino davkov, priporočam, da si pogledate tole List of countries by tax revenue to GDP ratio @ Wikipedia

Skratka, višji davki se plačujejo npr v: Nemčiji, Italiji, Franciji, Belgiji, Švedski, Finski, Norveški, Danski, Islandiji, Kanadi, Nizozemski... - čaki, a niso to države, s katerimi se radi primerjamo?


Kaj primerjamo? Hruske in krompir? Po kupni moci se lahko prej primerjamo z Albanijo kot z omenjenemi drzavami. Ampak oni so pametnejsi in vedo, da popusijo na celi crti ce nabijejo davke.

Primerjamo hruške in hruške. Je pa treba razumet, kaj je to % od GDP. Vsak ne zna, razumem.

Machete ::

nurmaln je izjavil:

run2 je izjavil:

Torej pravite, da bo FURS poskrbel, da se bo crypto dejansko potrošil za nakupe in ne za dvig evrotov? Sploh ni slabo.

Pravzaprav bi bilo odlično. HODL je že ok, ampak če hočete da kovanec res postane valuta, ga bo potrebno pričeti uporabljati za vsakodnevne transakcije.


Vsake 12 strani kdo napiše celo kaj pametnega :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kakob ::

Machete je izjavil:

nurmaln je izjavil:

run2 je izjavil:

Torej pravite, da bo FURS poskrbel, da se bo crypto dejansko potrošil za nakupe in ne za dvig evrotov? Sploh ni slabo.

Pravzaprav bi bilo odlično. HODL je že ok, ampak če hočete da kovanec res postane valuta, ga bo potrebno pričeti uporabljati za vsakodnevne transakcije.


Vsake 12 strani kdo napiše celo kaj pametnega :)


Saj furs se ti lahko obesi na non-fiat imetje.

Ker si 'taprav slovenc' kupiš fensi avtomobil (z bilokatero kripto valuto), fovš 'taprav slovenc' sosed te prijavi in je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

tommorrow ::

Huh ja, če si plankton, se nimaš česa bati :D.

gruntfürmich ::

se mi je kar zdelo... čim začne slo-tech in slovenska država fantazirat kako bo okradla kropto trgovce, takoj začne btc padat...
10.000ka ni vzdržala, moral bo priti kakšen kit

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

Oprostite, ce sem koga zajebu, ker sem napisal, da bo btc sel do 10.500. Je sel se mi zdi do slabih 10.300.

K0l1br1 ::

Aquafriend je izjavil:

Oprostite, ce sem koga zajebu, ker sem napisal, da bo btc sel do 10.500. Je sel se mi zdi do slabih 10.300.

Saj ni konec btc-ja. Bo šel pa jutri ali pa drugi teden ali pa marca ali pa decembra.

Aquafriend ::

Aquafriend je izjavil:

Btc verjetno do priblizno 10.500 nato naslednja tarca je 12.500 za preboj v bulish trend
Zdej je potrebno ugotovit do kam pade btc

Zgodovina sprememb…

sash69 ::

Dajte se navadit, da ne more non-stop samo gor it (al pa dol). :)
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

run2 ::

kakob je izjavil:

Machete je izjavil:

nurmaln je izjavil:

run2 je izjavil:

Torej pravite, da bo FURS poskrbel, da se bo crypto dejansko potrošil za nakupe in ne za dvig evrotov? Sploh ni slabo.

Pravzaprav bi bilo odlično. HODL je že ok, ampak če hočete da kovanec res postane valuta, ga bo potrebno pričeti uporabljati za vsakodnevne transakcije.


Vsake 12 strani kdo napiše celo kaj pametnega :)


Saj furs se ti lahko obesi na non-fiat imetje.



Trenutno bolj težko, ker za zdaj Slovenija ne priznava crypto kot valuto. V tem delu je zaenkrat s pravnega vidika velika razlika med crypto in delnicami.

Bizkit45 ::

Aquafriend je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Btc verjetno do priblizno 10.500 nato naslednja tarca je 12.500 za preboj v bulish trend
Zdej je potrebno ugotovit do kam pade btc


ne bo padalo, sedaj bo rastlo do poletja, potem pa spet malo dol ..

jype ::

Bizkit45 je izjavil:

ne bo padalo, sedaj bo rastlo do poletja, potem pa spet malo dol ..
Iz zanesljivih virov smo izvedeli.

Bizkit45 ::

jype je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

ne bo padalo, sedaj bo rastlo do poletja, potem pa spet malo dol ..
Iz zanesljivih virov smo izvedeli.


:) vse kar je tu napisano je zanesljivo, se še niste naučili
joke na stran - tema je špekuliranje, in zgornje je moja špekulacija na miselnost ljudi okoli mene..mojih 5 centov

dronyx ::

nurmaln je izjavil:

Pravzaprav bi bilo odlično. HODL je že ok, ampak če hočete da kovanec res postane valuta, ga bo potrebno pričeti uporabljati za vsakodnevne transakcije.

Saj HODL deluje tudi pri navadnem denarju, ampak tam večina HODL-a tako, da ima denar kar na banki (je bolj varno) in ta denar ni umaknjen iz obtoka ampak ga banka posoja naprej, da si nekdo kupi na kredit avto, stanovanje, firme nove stroje...skratka še vedno opravlja osnovno funkcijo. V kriptu pa kakor vem klasičnih bank ni in HODL pomeni, da si svoje coine umaknil iz obtoka in jih imaš na nekem USB ključku ali disku računalnika (analogija s tem, da imaš doma denar v štumfu). Tudi coini ki se hranijo na menjalnicah po moje niso v nobeni funkciji. Ampak...če dobro razmislim...kateri coin pa je sploh v kakšni funkciji razen kot špekulativni asset? :))

sarma832 ::

dronyx je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Pravzaprav bi bilo odlično. HODL je že ok, ampak če hočete da kovanec res postane valuta, ga bo potrebno pričeti uporabljati za vsakodnevne transakcije.

Saj HODL deluje tudi pri navadnem denarju, ampak tam večina HODL-a tako, da ima denar kar na banki (je bolj varno) in ta denar ni umaknjen iz obtoka ampak ga banka posoja naprej, da si nekdo kupi na kredit avto, stanovanje, firme nove stroje...skratka še vedno opravlja osnovno funkcijo. V kriptu pa kakor vem klasičnih bank ni in HODL pomeni, da si svoje coine umaknil iz obtoka in jih imaš na nekem USB ključku ali disku računalnika (analogija s tem, da imaš doma denar v štumfu). Tudi coini ki se hranijo na menjalnicah po moje niso v nobeni funkciji. Ampak...če dobro razmislim...kateri coin pa je sploh v kakšni funkciji razen kot špekulativni asset? :))


Razlika je da bo na banki ostalo število Eur enako, zmanjšala se bo pa njegova kupna moč.

Zakaj bi kdorkoli imel denar v Eurih, če pa izgubljajo vrednost?

18Jerry18 ::

ETN gre na Kucoin exchange - moooooon :) https://twitter.com/electroneum

Zgodovina sprememb…

K0l1br1 ::

ETN na cryptopii isto.

K0l1br1 ::

Kako naj človek v tem mrtvilu trejda tako, da bi tudi Furs imel kaj od tega...
««
577 / 976
»»