» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 976
»»

Ajnstajn` ::

Rad bi, da imamo eno bolj specializirano temo glede špekuliranja cen kriptovalut. Temo, kjer bi se zgolj pogovarjali o ceni in gibanju kriptovalut ter ICO projektov. Dobrodošla so vsa mnenja, občutki, novice, pričakovanja, itd.. debate o tem, zakaj obstajajo, komu so namenjene,stalno opozarjanje z nevarnostjo investiranja, kako dobre/slabe so pa naj se razpravljajo v ostalih temah. Ravno tako začetniška vprašanja v zvezi z računi na borzah naj raje najdejo dom v ostalih temah.

Tako da začel bi z LTCjem, ki je danes naredil kar lep skok. Do kam pričakujete da se bo to zapeljalo?
//
  • zaklenil: perci ()

MacLeod ::

Je kakšen poseben razlog za rast LTCja, razen da Bitstamp odpre jutri trg za njih? Čudno mi je da kitajci trejdajo ko fuknjeni, pa nimajo nič z Bitstampom. Bo šlo do do jutri gor potem pa strmo navzdol...

K0l1br1 ::

Jutri bo nebivedu milijonar in se bo upokojil, ker bo LTC preko 50.

Ajnstajn` ::

MacLeod je izjavil:

Je kakšen poseben razlog za rast LTCja, razen da Bitstamp odpre jutri trg za njih? Čudno mi je da kitajci trejdajo ko fuknjeni, pa nimajo nič z Bitstampom. Bo šlo do do jutri gor potem pa strmo navzdol...


a ne pride v ponedlejek na bitstamp?
Drugače pa kolikor sem seznanjen, kitajci od zmeraj imajo radi LTC... Še ena stvar, ki boosta ceno je ta, da se bo zgodil tudi lightning netwok, vendar kolikor so napisali na twitterju, tega (še) ne morejo potrdit.
//

MacLeod ::

Eh v ponedeljek my mistake.;((

Ajnstajn` ::

Ali bo kdo sodeloval 1 julija v Tezos projektu? Zna biti, da bo to največji ICO do sedaj.
//

slotechar ::

Zanima me kako vi pričakujete, da se bo cena Tezosa gibala: Ali bo prve dni v balonu zaradi prevelikega povpraševanja in se bo nato cena znižala (kratkoročno)?

Kakšna je kej praksa z drugimi odmevnimi ICO-ti?

Zgodovina sprememb…

Ajnstajn` ::

hmmm, en tak fajn pokazatelj bo recimo bancor, ki bo prišel jutri na borzo... dobro bo spremljat kaj se bo z njim dogajalo, čeprav bancor je bil capan, tezos pa ne bo. Seveda večini ni všeč to da tezos ni capan, ker večina itaq pričakuje da naj bi se coin podeseteril takoj ko pride na borzo, če pa token ni cappan pa je pa to druga zgodba, ampak je seveda po moje za long term bolje da ni cappan.
//

gruntfürmich ::

dokler bodo resnično veliki kiti držali vajeti v svojih rokah in še ne bo resnično razširjene uporabe kriptovalut je vsako špekuliranje odveč.
ker da gredo praktično čisto vse valute v rdeče in potem čez par dni v zeleno je pa malo tumač za moje razumevanje dogajanja in resnično sumim da bodo nekateri zelo zelo jokali, ker bo par kitov znova zelo oplemenitilo premoženje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

gruntfürmich je izjavil:

ker da gredo praktično čisto vse valute v rdeče in potem čez par dni v zeleno je pa malo tumač za moje razumevanje dogajanja in resnično sumim da bodo nekateri zelo zelo jokali, ker bo par kitov znova zelo oplemenitilo premoženje...

Če kdo ne bo jokal so to razne "borze" in posredniki kot je Bitstamp ki ob vsaki transakciji poberejo zelo lepo provizijo. Te jaz vidim trenutno kot velike zmagovalce kripto mrzlice. Ne bi se pa čudil če kdo od njih tudi aktivno posega na "trg" in tako manipulira cene. Odsotnost kakršnekoli resne regulacije ne pomeni vedno nekaj dobrega oziroma na ostalih področjih so spoznali, da je regulacija in nadzor potrebna, sploh ko gre za denar, vrednostne papirje itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

mlamat ::

Denar je vedno političen.

Če ni, to ni denar.

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

Če kdo ne bo jokal so to razne "borze" in posredniki kot je Bitstamp ki ob vsaki transakciji poberejo zelo lepo provizijo. Te jaz vidim trenutno kot velike zmagovalce kripto mrzlice. Ne bi se pa čudil če kdo od njih tudi aktivno posega na "trg" in tako manipulira cene. Odsotnost kakršnekoli resne regulacije ne pomeni vedno nekaj dobrega oziroma na ostalih področjih so spoznali, da je regulacija in nadzor potrebna, sploh ko gre za denar, vrednostne papirje itd.

borzam ta podeseterjen (in več) promet resnično še najbolj paše. in seveda nekaterim, ki smo naredili prave poteze v pravem času.
regulacija (državna) po drugi strani pa je najbolj primerna za plenjenje davkoplačevalskega denarja, kar se je še vedno izkazalo (too big to fail ipd fore...)
vmesne poti očitno ni...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Ajnstajn` ::

ali ve mooče, ob kateri uri jutri se bo LTC pojavil na stampu?
//

FriK25 ::

Ajnstajn` je izjavil:

Ali bo kdo sodeloval 1 julija v Tezos projektu? Zna biti, da bo to največji ICO do sedaj.


O Tezosu se že govori dolgo časa in je zelo popularen, ampak realnost ICOtov je da so cashgrab in potem lahko taki hypani projekti naberejo milijone denarja v obliki kriptovalut.
Verjetno pa bo tako da v času ICOta se bolj splača vlagati v kriptovalute, ki jih ICO sprejema kot "plačilo". To zato ker bojo veliki vlagatelji množično to kupovali in nabijali ceno njim je vseeno
če je tisoč gor ali dol tu pa lahko drugi manjši naberejo/naberemo kar lep profit. Če v projekt res verjameš in si pripravljen čakati par let da se vse skupaj lepo razvije je pa kot dolgoročna naložba
tudi zanimivo spremljati.
The trouble with programmers is that
you can never tell what a
programmer is doing until it's too late.

Drmr ::

Kaj je pa to zdaj NXTju tako zadogajal? Sem se pred par dnevi malo opekel z nakupom, zdaj pa je v pol ure skocil nazaj gor.

Zeitgeist ::

Do zdaj sem od ICOjev vlozil v MGO,quantum project,polybius. Zaenkrat se se nisem opekel.
V prihajajocih projektih pa nameravam v tezos in tenx.

Kenpachi ::

Ne vem, meni se je zdel MCO (mona.co) zanimiv, ker je visa zadaj, pa imajo dejanski produkt, crypto-credo kartico.
Zaraki Kenpachi.

sniff ::

Zeitgeist je izjavil:

Do zdaj sem od ICOjev vlozil v MGO,quantum project,polybius. Zaenkrat se se nisem opekel.
V prihajajocih projektih pa nameravam v tezos in tenx.


polybius zna pečti ;-) sem tudi sam v njega nekaj dal...

Zeitgeist ::

Upajva da ne :-)
Zakaj pa? Nisem vec sledil od vlozka naprej..
Pa takoj sellat ko pride na borzo ???

zaj_tam ::

Kakšni so vaši pogledi na trgovanje v prihajajočih poletnih mesecih (avgust):


  • So poletni meseci nasplošno bolj "medvedji"?

  • Kako bo vplival UASF in morebitni hard fork?

  • Exchangi so bojda preplavljeni s support ticketi ... ljudje čakajo da likvidirajo?



Me skrbi :)

sniff ::

Zeitgeist je izjavil:

Upajva da ne :-)
Zakaj pa? Nisem vec sledil od vlozka naprej..
Pa takoj sellat ko pride na borzo ???


Govori se da je scam, da je za njem ista ekipa kot pri hashcoins, kjer so ble že težave. Počekiraj bitcointalk.org.

Mato989 ::

Kaj vi ki ste dalj časa v tem menite o trenutnih cenah predvsem ethereum, Ripple

In kaj o Monero in LTC?

matogato ::

dronyx je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ker da gredo praktično čisto vse valute v rdeče in potem čez par dni v zeleno je pa malo tumač za moje razumevanje dogajanja in resnično sumim da bodo nekateri zelo zelo jokali, ker bo par kitov znova zelo oplemenitilo premoženje...

Če kdo ne bo jokal so to razne "borze" in posredniki kot je Bitstamp ki ob vsaki transakciji poberejo zelo lepo provizijo. Te jaz vidim trenutno kot velike zmagovalce kripto mrzlice. Ne bi se pa čudil če kdo od njih tudi aktivno posega na "trg" in tako manipulira cene. Odsotnost kakršnekoli resne regulacije ne pomeni vedno nekaj dobrega oziroma na ostalih področjih so spoznali, da je regulacija in nadzor potrebna, sploh ko gre za denar, vrednostne papirje itd.


Tukaj je članek o eni teoriji glede vpletenosti borz v dobičke in vpliva na ceno:
https://squawker.org/conspiracy/secret-...

Ajnstajn` ::

prodal sem večino LTCja, v enem tednu sem si naredil 65% plusa. Mislim da bo zdaj ltc malo nihal med 40-50, verjetno se ustalil tam nekje pri 40-45. s ceno sem zadovoljen, zato sem ga tudi večino prodal.
s prodanim sem kupil ICNje, ki raste ko gobe po dežju, še sreča da sem pravi čas skočil na vlak.
//

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

lite coin še niti ni all time high?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

K0l1br1 ::

Kaj je ta fora s SunContract ICO - investitorji bi morali v Slovenijo fizično priti podpisati pogodbo? Jaz bi recimo vložil 0.1 BTC max, toliko da je, ali pa 0.05 BTC, me ne bodo niti resno jemali? Pa da bi zaradi tega v Ljubljano? hodil..... res se mi da.

hamez66 ::

gruntfürmich je izjavil:

lite coin še niti ni all time high?


Na btc-e je dosegel 49.1$, na Huobi 56.85$ (386.6 cny)... Verjetno so to kar ATHji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

lastao ::

Kaj pa pravite na Skincoin ?

https://skincoin.org/?utm_source=coinma...

je smiselno nekaj malega vložit ?

brinovcek ::

Danes so se spet Rippli pobrali...kdo kaj ve čemu tak porast in do kje zna naraščati?

K0l1br1 ::

brinovcek je izjavil:

Danes so se spet Rippli pobrali...kdo kaj ve čemu tak porast in do kje zna naraščati?
Čakam padec. Zgodovinsko gledano bi moral biti prej kot v eni uri padec. Sedaj bodo navalili tisti, ki mislijo, da bo šlo do 1 EUR, potem bo spet "košnja".

Ice-Heki ::

K0l1br1 je izjavil:

Kaj je ta fora s SunContract ICO - investitorji bi morali v Slovenijo fizično priti podpisati pogodbo? Jaz bi recimo vložil 0.1 BTC max, toliko da je, ali pa 0.05 BTC, me ne bodo niti resno jemali? Pa da bi zaradi tega v Ljubljano? hodil..... res se mi da.


Od kje ta info?

K0l1br1 ::

Ice-Heki je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Kaj je ta fora s SunContract ICO - investitorji bi morali v Slovenijo fizično priti podpisati pogodbo? Jaz bi recimo vložil 0.1 BTC max, toliko da je, ali pa 0.05 BTC, me ne bodo niti resno jemali? Pa da bi zaradi tega v Ljubljano? hodil..... res se mi da.


Od kje ta info?

Poslali so po elektronski pošti link, nato ga odpreš in to piše noter. Grem iskati. EVO:

http://blog.suncontract.org/post/162002...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Ice-Heki ::

Hvala K0l1br1!

brinovcek ::

K0l1br1 je izjavil:

brinovcek je izjavil:

Danes so se spet Rippli pobrali...kdo kaj ve čemu tak porast in do kje zna naraščati?
Čakam padec. Zgodovinsko gledano bi moral biti prej kot v eni uri padec. Sedaj bodo navalili tisti, ki mislijo, da bo šlo do 1 EUR, potem bo spet "košnja".

Jst sem vse prodal zdj pa upam, da bo padlo, da kupim :)

brinovcek ::

Bi antshares lahko šel še kaj višje ali je bil to trenutno vrh vrednosti? So kakšni novi coini, ki imajo na kratek rok velik potencial za zaslužek?

Ice-Heki ::

K0l1br1 je izjavil:

Ice-Heki je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Kaj je ta fora s SunContract ICO - investitorji bi morali v Slovenijo fizično priti podpisati pogodbo? Jaz bi recimo vložil 0.1 BTC max, toliko da je, ali pa 0.05 BTC, me ne bodo niti resno jemali? Pa da bi zaradi tega v Ljubljano? hodil..... res se mi da.


Od kje ta info?

Poslali so po elektronski pošti link, nato ga odpreš in to piše noter. Grem iskati. EVO:

http://blog.suncontract.org/post/162002...


Samo kot jaz tole razumem, ti za SunContract ni treba priti fizično v LJ, pač pa to zahteva Bitnik.

pikabu ::

K0l1br1 je izjavil:

Ice-Heki je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Kaj je ta fora s SunContract ICO - investitorji bi morali v Slovenijo fizično priti podpisati pogodbo? Jaz bi recimo vložil 0.1 BTC max, toliko da je, ali pa 0.05 BTC, me ne bodo niti resno jemali? Pa da bi zaradi tega v Ljubljano? hodil..... res se mi da.


Od kje ta info?

Poslali so po elektronski pošti link, nato ga odpreš in to piše noter. Grem iskati. EVO:

http://blog.suncontract.org/post/162002...


Oni hočejo s tem samo olajšat pretvorbo eur v eth ljudem, ki se prvič srečujejo s kriptovalutami.

A lot of interest is coming from people that would meet themselves with crypto for the first time. This is why we introduced you special solution for that situation.


Če že imaš eth ne bo takih komplikacij.

sumi666 ::

K0l1br1 je izjavil:

brinovcek je izjavil:

Danes so se spet Rippli pobrali...kdo kaj ve čemu tak porast in do kje zna naraščati?
Čakam padec. Zgodovinsko gledano bi moral biti prej kot v eni uri padec. Sedaj bodo navalili tisti, ki mislijo, da bo šlo do 1 EUR, potem bo spet "košnja".


Sam realno gledano kolko ma pa možnosti da bi se napumpal oz. naresel na 1 eur ... Ker pol bi dobili kar veliko novih miljonarjev in bogatašev tudi v sloveniji ...
Sam sem tuid prodal pri 0,273 zdaj pa čakam da se skreša :D

brinovcek ::

sumi666 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

brinovcek je izjavil:

Danes so se spet Rippli pobrali...kdo kaj ve čemu tak porast in do kje zna naraščati?
Čakam padec. Zgodovinsko gledano bi moral biti prej kot v eni uri padec. Sedaj bodo navalili tisti, ki mislijo, da bo šlo do 1 EUR, potem bo spet "košnja".


Sam realno gledano kolko ma pa možnosti da bi se napumpal oz. naresel na 1 eur ... Ker pol bi dobili kar veliko novih miljonarjev in bogatašev tudi v sloveniji ...
Sam sem tuid prodal pri 0,273 zdaj pa čakam da se skreša :D


Men osebno bi bla želja po več kot 1 eur kolk jih bo pa who cares... :D

jarre ::

Ripple počasi leze dol. Kako nizko se bo spustil? Pod 0,20?

Mato989 ::

jarre je izjavil:

Ripple počasi leze dol. Kako nizko se bo spustil? Pod 0,20?

Zaenkrat še je skoz na near 24 ur high...

Že to da jep rebil mejo 0,3 je zanimivo. Ampak jaz imam moj stock v siacoinih! pa še minam jih... samo kaj ko je vse bolj malo komulativno.

Antshares, lahko kdo pove kaj več, kako so zrastli kr 50%...

Tudi Zcash presega eth gladko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

jarre ::

Abu-Dabijska narodna banka razmišlja o sprejetju XRP protokola za vse čezmejne transakcije.
http://www.investopedia.com/news/nation...

galu ::

SunContract will issue as many _SNC's_ as needed to cover all the ETHs gathered
at the token sale (the cap is set at 100.000 ETH). This amount of tokens will _than_
represent 100% of SNC token supply as no new tokens will be created after
the token sale is _finnished_. 80% of the tokens will be distributed to token sale
participants, the rest (20%) is appointed to the team of developers, advisors and
escrows
. We also offer a boost to the amount of your tokens through participation
in the Bounty scheme.

vir: https://suncontract.org/res/whitepaper....

Z _beseda_ sem označil slovnične faile, z bold pa dejstvo, da želijo imeti 20% pogače na račun "investicij" drugih.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

koprive ::

Je že kdo slišal za Status? Imate kaj od tega?

https://cointelegraph.com/news/top-two-...

Ajnstajn` ::

jarre je izjavil:

Ripple počasi leze dol. Kako nizko se bo spustil? Pod 0,20?



zakaj pa mislite, da naj bi ripple padel?
//

K0l1br1 ::

Še vsakič je.

Zeitgeist ::

a je danes kaksen velik ICO start al zakaj se pricakuje delaye?


A Token Creation Period (ICO) may cause delays in transactions on June 20 2PM - 8PM GMT. What time is it now?

S4ul3 ::

Haha. Klub vedeževalcev Slo-tech.

superpika ::

zaenkrat se še ne da :)

sumi666 ::

Pismo zakaj mam filing da kar koli naredim se obrne vedno proti meni ... če kupim PADE ko prodam pa NARASTE .... wtf ...
««
«
1 / 976
»»