» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
844 / 976
»»

Đekson Đek ::

Dobro si napravio, veliko ljudi je bilo rektano u šupak

Mato989 ::

Edina prava crypto himna je tole =) Dosti bolj catchy kot tisti rhapsody

Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mato989 ::

Samsung Begins To Accept Bitcoin In Stores (Online Stores Planned For The Near Future)


Ho ho ho
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

cezplotnik ::

Mato989 je izjavil:

Kaj ko bi vi za začetek se borili da se ukine torej največji lopov"coin" EURO, DOLAR in ostale FIAT valute, ki skozi inflacijo kradejo vsem nam...

Inflation is taxation without legislation, je dejal Friedman, in kako prav je imel.


Podpis. Sicer, če vlagaš dolgoročno v industrijo, si na varni strani inflacije. Vendar, žal, večina ljudi denarja ne vlaga, temveč ga ima naloženega na računu, in vsak dan je vreden manj...
... in ravno zato je Bitcoin vrhunski pionir.

Počakajte do naslednje gospodarske krize. Me zanima, kdo bo še enkrat gledal dokapitalizacijo bank? 4 mrd. ? Potem pa je problem 100 mio € sindikalnih zahtev ??

neverlucky ::

Zakaj se pa samo btc drzi, vse ostalo pa tko pada?

Mato989 ::

cezplotnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kaj ko bi vi za začetek se borili da se ukine torej največji lopov"coin" EURO, DOLAR in ostale FIAT valute, ki skozi inflacijo kradejo vsem nam...

Inflation is taxation without legislation, je dejal Friedman, in kako prav je imel.


Podpis. Sicer, če vlagaš dolgoročno v industrijo, si na varni strani inflacije. Vendar, žal, večina ljudi denarja ne vlaga, temveč ga ima naloženega na računu, in vsak dan je vreden manj...
... in ravno zato je Bitcoin vrhunski pionir.

Počakajte do naslednje gospodarske krize. Me zanima, kdo bo še enkrat gledal dokapitalizacijo bank? 4 mrd. ? Potem pa je problem 100 mio € sindikalnih zahtev ??


Jap, edino kar si se zmotil je to da bi večina ljudi denar imela na banki... večina ljudi denarja nima =)

Sicer ekonomsko gledano se točno ve zakaj se tiska več denarja in ustvarja inflacijo, zato da se lažje poplača dolg... idealno bi bilo če bi okvirji inflacije in deflacije bili v 0% +/- 0,1%... vse kar je več je sleparija. Tistih famoznih 2% idealne inflacije in strašenje folka da bo potrošnja padla če bo deflacija je itak vrhunec nebuloz... pomislite kaj od zadnjih nakupov bi preložili za 1 leto da bi teoretično pridobili 2% ob ravno tako visoki deflaciji? Kruh, popravilo avtomobila? Nakup novega SSDja ker ti je stari crknil? Jaz sem si en dan vzel čas in tekom dneva študiral kaj bi bil nek artikel ki ga jaz ne bi kupil če bi bila 2% deflacija namesto 2% inflacije in ga preprosto nisem našel =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

profdoktor ::

Vse pada ko kamen. Samsung pa sprejema BTC. Čudno da še ni šel na 300k$.

janig ::

Dej Mato, spisi en paper zakaj bi bila deflacija super za ekonomijo. Nobelova ti ne uide!

Horejšio ::

Capitulation

Vazelin ::

To je bilo to. Potrebno bo najti nove tulipane

Moja napoved:
- cap pod 200
- dominacija btc nad 60
- stellar gre čez xrp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Mato989 ::

janig je izjavil:

Dej Mato, spisi en paper zakaj bi bila deflacija super za ekonomijo. Nobelova ti ne uide!


Super ne, ampak idealno bi bilo če bi bila inflacija 0% =) Vse kr je nad 0% pomeni da tvoj denar izgublja vrednost... to je pač taxation without legislation kot je dejal Friedman...

Še dobro da sem prodal kar nekaj altcoinov v BTC par dni nazaj.... uffff, tale mi je lepo ratala po doooolgem času :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mato989 ::

Kaj čaka FURS če se bodo zajebavali z neumnimi idejami o cryptu davščinam... prvo po vratih, naslednje po?

https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

janig ::

Ma potem pa naj bo 0%. Ne vem jst. Ce ti uspe prepricat tiste pri ECB je to to. Bolje za vse nas baje.

branimirII ::

neverlucky je izjavil:

Zakaj se pa samo btc drzi, vse ostalo pa tko pada?

Zato ker butelji misliju, da bo etf odobrio bitcoin. I da ga bo to katapultiralo gor do neba. I zato usi menjaju shitcoine u bitcoin.

tryhard ::

Mato989 je izjavil:

Kaj ko bi vi za začetek se borili da se ukine torej največji lopov"coin" EURO, DOLAR in ostale FIAT valute, ki skozi inflacijo kradejo vsem nam...

Inflation is taxation without legislation, je dejal Friedman, in kako prav je imel.

Lel. Bitkakec šele ima inflacijo. Kar se tiče FIAT valut, imajo predvidljivo in obvladljivo ter dokaj malo inflacijo.
Kaj imajo tvoji kakci? WC školjko?

cezplotnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kaj ko bi vi za začetek se borili da se ukine torej največji lopov"coin" EURO, DOLAR in ostale FIAT valute, ki skozi inflacijo kradejo vsem nam...

Inflation is taxation without legislation, je dejal Friedman, in kako prav je imel.


Podpis. Sicer, če vlagaš dolgoročno v industrijo, si na varni strani inflacije. Vendar, žal, večina ljudi denarja ne vlaga, temveč ga ima naloženega na računu, in vsak dan je vreden manj...
... in ravno zato je Bitcoin vrhunski pionir.

Počakajte do naslednje gospodarske krize. Me zanima, kdo bo še enkrat gledal dokapitalizacijo bank? 4 mrd. ? Potem pa je problem 100 mio € sindikalnih zahtev ??

Kul. Vrednost bitkovanca je še vedno vsaj posredno vezana na FIAT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

1pioneer ::

Na kratko povedano inflacija spodbuja trošenje denarja in vlaganje medtem ko deflacija spodbuja kopičenje denarja in s tem zamrtje ker se ne obrača denar. Zato zlato ni plačilno sredstvo. Če vsi vedo da bo čez xy časa več vredno zakaj bi ga prodajali. Tak sistem plačil ne more funkcionirati, zato mamo ta sistem... Da ne omenim da bogati akumulirajo lažje v deflacijskem sistemu in je razlika med razredi toliko večja. Žal tudi BTC si največ lastijo že bogati plus nekaj usrancev ki so pozabili na njega in so zdaj kao blockchain eksperti in še ene par geekov, ki so vztrajali...

janig ::

A ne ves, da pri deflaciji bi siromak vseeno kupil kruh in bogat bi vseeno servisiral Lamborđinija? Potrosnja se ne bi zmanjsala pravi Mato.

cezplotnik ::

1pioneer je izjavil:

Na kratko povedano inflacija spodbuja trošenje denarja in vlaganje medtem ko deflacija spodbuja kopičenje denarja in s tem zamrtje ker se ne obrača denar. Zato zlato ni plačilno sredstvo. Če vsi vedo da bo čez xy časa več vredno zakaj bi ga prodajali. Tak sistem plačil ne more funkcionirati, zato mamo ta sistem... Da ne omenim da bogati akumulirajo lažje v deflacijskem sistemu in je razlika med razredi toliko večja. Žal tudi BTC si največ lastijo že bogati plus nekaj usrancev ki so pozabili na njega in so zdaj kao blockchain eksperti in še ene par geekov, ki so vztrajali...


Kako neumna ekonomska logika!!! Prav ta logika nam bo uničila svet. Si se kdaj vprašal, zakaj je trošenje denarja dobro razen za gospodarsko rast? Se že vnaprej opravičujem za offtopic, a želim da sledeče doseže čim večji krog!

Ti jaz povem fizikalno logiko. Eksponentna gospodarska rast, zadolževanje in inflacija (ki je zopet eksponentna) na planetu z omejenimi dobrinami ne gre v nedogled. Verjamem, da ne poznaš modela zajci-lisice, ki je najpreprostejši model odnosa plenilcev in plena. Upravičeno lahko privzamemo, da smo mi plenilci vsem živim bitjem na Zemlji. Veš kaj se zgodi, ko zmanjka plena? Tudi populacija nas plenilcev, lisic, se kar naenkrat nepričakovano močno zmanjša, mnogo prej kot se zavemo. In ko se zavemo, je prepozno, ni mirne poti nazaj. In, ja uničili smo dobršen del divje biosfere. Masa divjih zemeljskih vretenčarjev se je iz ravnovesnih 250 Mt C (megaton ogljika), kar je vzdržna kapaciteta Zemlje, pred cca 10000 leti zmanjšala na vsega 5 Mt C v letu 2000 (še leta 1900 je štela populacija 10 Mt C). Medtem smo se mi z našimi hišnimi ljubljenčki in klavnimi živalmi namnožili na reci in piši 1900 MtC. Ja, masa piščancev je večja od skupne mase divjih živali. Prav tako skupna masa hišnih ljubljenčkov, povečini psov in mačk. Skupna populacija čebel strmo pada, ravno tako ptičev. Da o segrevanju ozračja sploh ne govorim... Narava? Zemlja se bo že vrnila nazaj k svojemu atraktorju, tako podnebje kot biosfera.

Pa mi? Drvimo k kolapsu civilizacije kot jo poznamo... kljub temu, da vemo, kaj moramo storiti, ne storimo ničesar, povsem apatično opazujemo svoj potop. Mentaliteta se bo morala hudo spremeniti, če želimo obstati na tem planetu. Od prehranjevanja do potovalnih navad, dnevnih migracij in varčevanja z energijo. Politika si ne upa ničesar ukreniti, saj bi bila kakršnakoli predlagana radikalna sprememba za to opcijo smrt. Gospodarstvo tudi ne. Večina podjetij je v lasti skladov in tem je pomemben zgolj dobiček.

Ena izmed rešitev za svet je zagotovo stagnirajoča valuta ali celo deflatorna valuta, ki bi vsaj malo umirila tempo.

lamborđini ::

Mato989 je izjavil:

Še dobro da sem prodal kar nekaj altcoinov v BTC par dni nazaj.... uffff, tale mi je lepo ratala po doooolgem času :D

Kako ste smešni. Ajde frajeri, napišite danas - jutri bom kupil ta i ta kovanac (ne pred par dni nazaj sem ga uzeo). Mato, od kdaj takva promena pri tebi - zmeraj si šilovao altove (NEBL, Kucoin), "strokovno" objašnavao kako je sa BTC konec, kako ga zgazilo vreme? Sada prodajaš te altove i kupuješ taj BTC? To si napisao kada se dominanca BTC več desila, a ti si kao promenio altove u BTC upravo tadaj, ko se je začela ta dominanca. Budi frajer pa nam drugič napiši, jutri bom kupil (prodal) to pa to.

Mato989 ::

lamborđini je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Še dobro da sem prodal kar nekaj altcoinov v BTC par dni nazaj.... uffff, tale mi je lepo ratala po doooolgem času :D

Kako ste smešni. Ajde frajeri, napišite danas - jutri bom kupil ta i ta kovanac (ne pred par dni nazaj sem ga uzeo). Mato, od kdaj takva promena pri tebi - zmeraj si šilovao altove (NEBL, Kucoin), "strokovno" objašnavao kako je sa BTC konec, kako ga zgazilo vreme? Sada prodajaš te altove i kupuješ taj BTC? To si napisao kada se dominanca BTC več desila, a ti si kao promenio altove u BTC upravo tadaj, ko se je začela ta dominanca. Budi frajer pa nam drugič napiši, jutri bom kupil (prodal) to pa to.


Nič nisem promenio... jaz tradnem v BTC samo z razlogom da kasneje kupim več altcoinov... jaz držim long term 0,1BTCja pač da ga imam... vse ostalo gre prej alislej zmeraj v altcoine.

Ne morem ti povedat jutri bom nardil to pa to, ker se odločam v trenutkih, včasih ob pogledu v telefon, in takrat se mi redkokdaj da pisat na slo tech... bo treba DYOR...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

saule ::

tryhard je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kaj ko bi vi za začetek se borili da se ukine torej največji lopov"coin" EURO, DOLAR in ostale FIAT valute, ki skozi inflacijo kradejo vsem nam...

Inflation is taxation without legislation, je dejal Friedman, in kako prav je imel.

Lel. Bitkakec šele ima inflacijo. Kar se tiče FIAT valut, imajo predvidljivo in obvladljivo ter dokaj malo inflacijo.
Kaj imajo tvoji kakci? WC školjko?

cezplotnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kaj ko bi vi za začetek se borili da se ukine torej največji lopov"coin" EURO, DOLAR in ostale FIAT valute, ki skozi inflacijo kradejo vsem nam...

Inflation is taxation without legislation, je dejal Friedman, in kako prav je imel.


Podpis. Sicer, če vlagaš dolgoročno v industrijo, si na varni strani inflacije. Vendar, žal, večina ljudi denarja ne vlaga, temveč ga ima naloženega na računu, in vsak dan je vreden manj...
... in ravno zato je Bitcoin vrhunski pionir.

Počakajte do naslednje gospodarske krize. Me zanima, kdo bo še enkrat gledal dokapitalizacijo bank? 4 mrd. ? Potem pa je problem 100 mio € sindikalnih zahtev ??

Kul. Vrednost bitkovanca je še vedno vsaj posredno vezana na FIAT.



A bejž no bejž. FIAT ima dokaj malo inflacijo? To ti vrjameš statističnemu uradu, ki računa inflacijo na podlagi izbranih izdelkov, katere sam izbere kot mu paše? Saj se hecaš, dnevno se naprintajo miljarde $ in € (od katerih bo do tebe mogoče prišlo par centov).

1pioneer je izjavil:

Na kratko povedano inflacija spodbuja trošenje denarja in vlaganje medtem ko deflacija spodbuja kopičenje denarja in s tem zamrtje ker se ne obrača denar. Zato zlato ni plačilno sredstvo. Če vsi vedo da bo čez xy časa več vredno zakaj bi ga prodajali. Tak sistem plačil ne more funkcionirati, zato mamo ta sistem... Da ne omenim da bogati akumulirajo lažje v deflacijskem sistemu in je razlika med razredi toliko večja. Žal tudi BTC si največ lastijo že bogati plus nekaj usrancev ki so pozabili na njega in so zdaj kao blockchain eksperti in še ene par geekov, ki so vztrajali...


Na kratko povedano te s tem futrajo v šoli. Na bolj pravilno povedno: kar ti govoriš je teorija v praksi pa imamo rekordne inflacije in vedno večji razkorak med revnimi in bogatimi (so, where's the spending at?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: saule ()

1pioneer ::

cezplotnik je izjavil:

1pioneer je izjavil:

Na kratko povedano inflacija spodbuja trošenje denarja in vlaganje medtem ko deflacija spodbuja kopičenje denarja in s tem zamrtje ker se ne obrača denar. Zato zlato ni plačilno sredstvo. Če vsi vedo da bo čez xy časa več vredno zakaj bi ga prodajali. Tak sistem plačil ne more funkcionirati, zato mamo ta sistem... Da ne omenim da bogati akumulirajo lažje v deflacijskem sistemu in je razlika med razredi toliko večja. Žal tudi BTC si največ lastijo že bogati plus nekaj usrancev ki so pozabili na njega in so zdaj kao blockchain eksperti in še ene par geekov, ki so vztrajali...


Kako neumna ekonomska logika!!! Prav ta logika nam bo uničila svet. Si se kdaj vprašal, zakaj je trošenje denarja dobro razen za gospodarsko rast? Se že vnaprej opravičujem za offtopic, a želim da sledeče doseže čim večji krog!

Ti jaz povem fizikalno logiko. Eksponentna gospodarska rast, zadolževanje in inflacija (ki je zopet eksponentna) na planetu z omejenimi dobrinami ne gre v nedogled. Verjamem, da ne poznaš modela zajci-lisice, ki je najpreprostejši model odnosa plenilcev in plena. Upravičeno lahko privzamemo, da smo mi plenilci vsem živim bitjem na Zemlji. Veš kaj se zgodi, ko zmanjka plena? Tudi populacija nas plenilcev, lisic, se kar naenkrat nepričakovano močno zmanjša, mnogo prej kot se zavemo. In ko se zavemo, je prepozno, ni mirne poti nazaj. In, ja uničili smo dobršen del divje biosfere. Masa divjih zemeljskih vretenčarjev se je iz ravnovesnih 250 Mt C (megaton ogljika), kar je vzdržna kapaciteta Zemlje, pred cca 10000 leti zmanjšala na vsega 5 Mt C v letu 2000 (še leta 1900 je štela populacija 10 Mt C). Medtem smo se mi z našimi hišnimi ljubljenčki in klavnimi živalmi namnožili na reci in piši 1900 MtC. Ja, masa piščancev je večja od skupne mase divjih živali. Prav tako skupna masa hišnih ljubljenčkov, povečini psov in mačk. Skupna populacija čebel strmo pada, ravno tako ptičev. Da o segrevanju ozračja sploh ne govorim... Narava? Zemlja se bo že vrnila nazaj k svojemu atraktorju, tako podnebje kot biosfera.

Pa mi? Drvimo k kolapsu civilizacije kot jo poznamo... kljub temu, da vemo, kaj moramo storiti, ne storimo ničesar, povsem apatično opazujemo svoj potop. Mentaliteta se bo morala hudo spremeniti, če želimo obstati na tem planetu. Od prehranjevanja do potovalnih navad, dnevnih migracij in varčevanja z energijo. Politika si ne upa ničesar ukreniti, saj bi bila kakršnakoli predlagana radikalna sprememba za to opcijo smrt. Gospodarstvo tudi ne. Večina podjetij je v lasti skladov in tem je pomemben zgolj dobiček.

Ena izmed rešitev za svet je zagotovo stagnirajoča valuta ali celo deflatorna valuta, ki bi vsaj malo umirila tempo.

Zato pa se razvija tehnologija za naselitev na druge planete... Dokler se zgodi kolaps ki ga navajas, bo ze na udaru earth2.0

saule je izjavil:

tryhard je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kaj ko bi vi za začetek se borili da se ukine torej največji lopov"coin" EURO, DOLAR in ostale FIAT valute, ki skozi inflacijo kradejo vsem nam...

Inflation is taxation without legislation, je dejal Friedman, in kako prav je imel.

Lel. Bitkakec šele ima inflacijo. Kar se tiče FIAT valut, imajo predvidljivo in obvladljivo ter dokaj malo inflacijo.
Kaj imajo tvoji kakci? WC školjko?

cezplotnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kaj ko bi vi za začetek se borili da se ukine torej največji lopov"coin" EURO, DOLAR in ostale FIAT valute, ki skozi inflacijo kradejo vsem nam...

Inflation is taxation without legislation, je dejal Friedman, in kako prav je imel.


Podpis. Sicer, če vlagaš dolgoročno v industrijo, si na varni strani inflacije. Vendar, žal, večina ljudi denarja ne vlaga, temveč ga ima naloženega na računu, in vsak dan je vreden manj...
... in ravno zato je Bitcoin vrhunski pionir.

Počakajte do naslednje gospodarske krize. Me zanima, kdo bo še enkrat gledal dokapitalizacijo bank? 4 mrd. ? Potem pa je problem 100 mio € sindikalnih zahtev ??

Kul. Vrednost bitkovanca je še vedno vsaj posredno vezana na FIAT.



A bejž no bejž. FIAT ima dokaj malo inflacijo? To ti vrjameš statističnemu uradu, ki računa inflacijo na podlagi izbranih izdelkov, katere sam izbere kot mu paše? Saj se hecaš, dnevno se naprintajo miljarde $ in € (od katerih bo do tebe mogoče prišlo par centov).

1pioneer je izjavil:

Na kratko povedano inflacija spodbuja trošenje denarja in vlaganje medtem ko deflacija spodbuja kopičenje denarja in s tem zamrtje ker se ne obrača denar. Zato zlato ni plačilno sredstvo. Če vsi vedo da bo čez xy časa več vredno zakaj bi ga prodajali. Tak sistem plačil ne more funkcionirati, zato mamo ta sistem... Da ne omenim da bogati akumulirajo lažje v deflacijskem sistemu in je razlika med razredi toliko večja. Žal tudi BTC si največ lastijo že bogati plus nekaj usrancev ki so pozabili na njega in so zdaj kao blockchain eksperti in še ene par geekov, ki so vztrajali...


Na kratko povedano te s tem futrajo v šoli. Na bolj pravilno povedno: kar ti govoriš je teorija v praksi pa imamo rekordne inflacije in vedno večji razkorak med revnimi in bogatimi (so, where's the spending at?)


Mene ne furajo s tem v soli. Zgodovina je pokazatelj kako deflatorna valuta oz. kovina deluje. Razkorak med revnimi in bogatimi je danes manjsi in mnogo hitreje prestopis iz revnega v srednji ali iz srednjega v bogati sloj. Ultrabogati pa so le dedici iz preteklosti, ki furajo vizijo svoje dinastije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1pioneer ()

lamborđini ::

Mato989 je izjavil:

Ne morem ti povedat jutri bom nardil to pa to, ker se odločam v trenutkih, včasih ob pogledu v telefon, in takrat se mi redkokdaj da pisat na slo tech... bo treba DYOR...

Ja delam svoj DYOR i vlečem svoje poteze, valda ne misliš, da da ču slepo slediti tebi ili ne vem komu. To bi ti moral napisati zaradi tebe, ker to "sem pred par dana napravio to i to" ni kredibilno. Lahko je napisati "Kupio sam u dnu i prodao na vrhu", malo teže je naprej napovedati kdaj je dno i kdaj vrh?

SimplyMiha ::

Mene ne furajo s tem v soli. Zgodovina je pokazatelj kako deflatorna valuta oz. kovina deluje. Razkorak med revnimi in bogatimi je danes manjsi in mnogo hitreje prestopis iz revnega v srednji ali iz srednjega v bogati sloj. Ultrabogati pa so le dedici iz preteklosti, ki furajo vizijo svoje dinastije.


https://money.cnn.com/2014/06/01/luxury...

Nasprotno, razkorak je še večji - samo razčlenili so revne ter bogate na več vmesnih slojev in tako ustvarili iluzijo manjšega razkoraka. Samo na lojtro so dodali več palic.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

lamborđini je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne morem ti povedat jutri bom nardil to pa to, ker se odločam v trenutkih, včasih ob pogledu v telefon, in takrat se mi redkokdaj da pisat na slo tech... bo treba DYOR...

Ja delam svoj DYOR i vlečem svoje poteze, valda ne misliš, da da ču slepo slediti tebi ili ne vem komu. To bi ti moral napisati zaradi tebe, ker to "sem pred par dana napravio to i to" ni kredibilno. Lahko je napisati "Kupio sam u dnu i prodao na vrhu", malo teže je naprej napovedati kdaj je dno i kdaj vrh?


Težko je napisat kupil bom, preden kupiš, ker se situacija spreminja... jaz pridem odprem borzo in vidim situacijo, in prodam, mogoče že čez 2 uri kupim nazaj, brez da bi bil pred PCjem od koder pišem večinoma na slotech in ostale forume... Pričakovati kaj takega je neumno, sicer sem pa profitiral ubogih 10%... nekaj pa je =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

lamborđini ::

Mato, no offense, ampak imam mišljenje o tvom DYOR - Nebl, Kucoin, RPX, DBC, Qlink (evidentno obožavaš NEO)... Što se BTC tiče ti mogoče predlažem DYOR o Lightning Network - Atomic Swap. Ali malo dublji, ako si ga sposoban.

Mato989 ::

BTC ima večplasten problem...

1. Ni primerno razdeljen... če si bil "prvi" miner si dobival vsakih 10 min 50 BTCjev... res je da jih ti. Satoshi Nakamoto drži več kot milijon če se spomnim prav, ampak to samo pomeni da jih več kot milijon ne bo v cirkulaciji... hkrati se jih je vsaj 10-15% imo izgubilo, kar je nadaljnjih 2-3 mil... dobre 3 mil se jih bo še zrudarilo in to je to...

2. neprijazne številke... če hočemo da bo BTC v uporabi moramo za začetek spremenit sistem oštevilčevanja... 1 BTC je koliko 8 decimalk satoshijev... namesto 0,00000020 je potrebno preit na označevanje 20 satoshijev, kako ne vem, ampak folk ne bo v širši uporabi tuhtal na to koliko nul je potrebno napisat da ne zajebeš =)

3. lightning network je koristen (zaenkrat) samo za mala plačila, velika plačila failajo... žal.

4. atomic swaps... no tam so, jih je že kdorkoli uporabljal?

itd itd itd....... skratka, bolje bi bilo če bi BTC delali na tem da postane internetno zlato...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

1pioneer ::

SimplyMiha je izjavil:

Mene ne furajo s tem v soli. Zgodovina je pokazatelj kako deflatorna valuta oz. kovina deluje. Razkorak med revnimi in bogatimi je danes manjsi in mnogo hitreje prestopis iz revnega v srednji ali iz srednjega v bogati sloj. Ultrabogati pa so le dedici iz preteklosti, ki furajo vizijo svoje dinastije.


https://money.cnn.com/2014/06/01/luxury...

Nasprotno, razkorak je še večji - samo razčlenili so revne ter bogate na več vmesnih slojev in tako ustvarili iluzijo manjšega razkoraka. Samo na lojtro so dodali več palic.

Te klase so obstajale od vedno... Ne boš mi rekel da je recimo Faraon bil enako vreden kot Rimski Patricij... Ali Rimski senator enakovreden cesarju...

Dejstvo je, da če si se rodil kot delavec 50 let nazaj si ostal delavec celo življenje, razen redkih izjem. Sedaj pa lahko lažje preskočiš razred. Jaz sem iz delavskega razreda preskočil v srednje bogati sloj dokaj hitro in poznam dosti ljudi, ki so na istem...

SimplyMiha ::

Ta tvoj "srednje bogati sloj" je najverjetneje samo še drugo ime za "višji srednji" sloj, v katerem je končal priden delavec po 30-letih dela.

1pioneer ::

ne, ker jaz ne delam 30 let. Vbistvu se preživljam iz investicij že kako desetletje, pa sem pod 40 let... Ko bo minilo 30 let bom jaz že upam da v "pravem" bogatem sloju. Kar pomeni preskok 2 slojev, kar pa prej ni bilo tako pogosto, danes pa je mnogo lažje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1pioneer ()

lamborđini ::

A ti veš kaj je Lightning Network (Atomic Swap)? A ti veš, da je realno to precej bolj oddaljeno kao što se piše? To je velika i bitna stvar u tehničkom smislu, kakor je velika i bitna stvar ETF (katerega sem omenilo pred časom) u smislu ulaganja u kripto market.

Mato989 ::

1pioneer je izjavil:

ne, ker jaz ne delam 30 let. Vbistvu se preživljam iz investicij že kako desetletje, pa sem pod 40 let... Ko bo minilo 30 let bom jaz že upam da v "pravem" bogatem sloju. Kar pomeni preskok 2 slojev, kar pa prej ni bilo tako pogosto, danes pa je mnogo lažje.


Bogat sloj je samo tisti ki lahko danes neha delat in lahko do konca lajfa živi na nivoju nekoga z 2.500€+ mesečnih dohodkov... vse ostalo ni bogat sloj... srednji sloj je pa vse kar je od povprečne plače do bogatega sloja...

A ti veš kaj je Lightning Network (Atomic Swap)? A ti veš, da je realno to precej bolj oddaljeno kao što se piše? To je velika i bitna stvar u tehničkom smislu, kakor je velika i bitna stvar ETF (katerega sem omenilo pred časom) u smislu ulaganja u kripto market.


Jap, tako oddaljeno da verjetno ne bomo dočakali =) Ali pa bo takrat že kaj boljšega.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

kaj a sedaj ne verjamete več v svoje alte in prelagate v btc?:)) No, kot sem rekel, na 60 dominance bomo sicer verjetno še pred koncem poletja.

Raje si niti ne predstavljam kaj bo z alti, če gre btc nek hud run in bo prišlo do paničnega prelaganja iz alt v btc.

Eden redkih altov, ki je ohranil vrednost je XLM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Gregor P ::

XLM? To si mislil reči ohranil vrednost pri vsaj 70% padcu?8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

tom234 ::

Lol, ko sem jaz začel spremlat xlm je bila vrednost cca 0.66 eu,nimam občutka da je pravi čas za nakup stellarja

Vazelin ::

Gregor P je izjavil:

XLM? To si mislil reči ohranil vrednost pri vsaj 70% padcu?8-)

Xlm cca 0.9 vrh, sedaj je 0.27
Nebl cca 60 vrh, sedaj je 3.5
Iconomi cca 5.5 vrh, sedaj 0.6

Da, xlm se odlicno drži

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

kaj a sedaj ne verjamete več v svoje alte in prelagate v btc?:)) No, kot sem rekel, na 60 dominance bomo sicer verjetno še pred koncem poletja.

Raje si niti ne predstavljam kaj bo z alti, če gre btc nek hud run in bo prišlo do paničnega prelaganja iz alt v btc.

Eden redkih altov, ki je ohranil vrednost je XLM.


Če nekdo nardi day trade v btc ker nekaj pade za 10% in kupi nazaj več kovancev, ne pomeni da ne verjameš, pomeni da pač smotrno tradaš.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Looooooka ::

Na xlm-ju ze od 1 decembra. Lahko tecem, da je edini zadeva, ki mi od takrat ni delala 'minusa'.
LOLa se pa ponavadi folk, ki kupuje nekje pri peaku ?

Vazelin ::

Se spomnim da sem imel kar veliko stelarjev pri 0.02 :/

lamborđini ::

Lumensi? A ste že pronašli odgovor na pitanje izpred par dana, zakaj su nešto porasli ... u stvari zakaj jih je določen krog ljudi (zna se koji) kupovao? Jaka Mccaleba verjetno poznate, verjetno ste imali priliku testirati Stellar Network (blockchain), možda ste upoznati za jačinu relacije XLM - IBM, zakaj mislite da izdajajo svoj Stablecoin, koji če furati na njihovom Networku?

Zgodovina sprememb…

tryhard ::

saule je izjavil:

tryhard je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kaj ko bi vi za začetek se borili da se ukine torej največji lopov"coin" EURO, DOLAR in ostale FIAT valute, ki skozi inflacijo kradejo vsem nam...

Inflation is taxation without legislation, je dejal Friedman, in kako prav je imel.

Lel. Bitkakec šele ima inflacijo. Kar se tiče FIAT valut, imajo predvidljivo in obvladljivo ter dokaj malo inflacijo.
Kaj imajo tvoji kakci? WC školjko?

cezplotnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kaj ko bi vi za začetek se borili da se ukine torej največji lopov"coin" EURO, DOLAR in ostale FIAT valute, ki skozi inflacijo kradejo vsem nam...

Inflation is taxation without legislation, je dejal Friedman, in kako prav je imel.


Podpis. Sicer, če vlagaš dolgoročno v industrijo, si na varni strani inflacije. Vendar, žal, večina ljudi denarja ne vlaga, temveč ga ima naloženega na računu, in vsak dan je vreden manj...
... in ravno zato je Bitcoin vrhunski pionir.

Počakajte do naslednje gospodarske krize. Me zanima, kdo bo še enkrat gledal dokapitalizacijo bank? 4 mrd. ? Potem pa je problem 100 mio € sindikalnih zahtev ??

Kul. Vrednost bitkovanca je še vedno vsaj posredno vezana na FIAT.



A bejž no bejž. FIAT ima dokaj malo inflacijo? To ti vrjameš statističnemu uradu, ki računa inflacijo na podlagi izbranih izdelkov, katere sam izbere kot mu paše? Saj se hecaš, dnevno se naprintajo miljarde $ in € (od katerih bo do tebe mogoče prišlo par centov).

1pioneer je izjavil:

Na kratko povedano inflacija spodbuja trošenje denarja in vlaganje medtem ko deflacija spodbuja kopičenje denarja in s tem zamrtje ker se ne obrača denar. Zato zlato ni plačilno sredstvo. Če vsi vedo da bo čez xy časa več vredno zakaj bi ga prodajali. Tak sistem plačil ne more funkcionirati, zato mamo ta sistem... Da ne omenim da bogati akumulirajo lažje v deflacijskem sistemu in je razlika med razredi toliko večja. Žal tudi BTC si največ lastijo že bogati plus nekaj usrancev ki so pozabili na njega in so zdaj kao blockchain eksperti in še ene par geekov, ki so vztrajali...


Na kratko povedano te s tem futrajo v šoli. Na bolj pravilno povedno: kar ti govoriš je teorija v praksi pa imamo rekordne inflacije in vedno večji razkorak med revnimi in bogatimi (so, where's the spending at?)

Kar ti govoriš, je debilizem. Tukaj sva končala. Samo čakam še naziv, da ti z drugim računom napišem isto.

janig ::

Jst se tudi trudim da bi bil PNG pa mi ne uspeva.

tryhard ::

Follow my lead. Jst bom zdajle fasal naziv v Problemih človeštva. Whateva, rok uporabe je potekel.

Majkomilo ::

Zdravo.

A mi lahko kdo pojasni kako je s davki na kriptovalute v Sloveniji. Ali so določeni kakšni davki na dobiček ipd.

branimirII ::

Majkomilo je izjavil:

Zdravo.

A mi lahko kdo pojasni kako je s davki na kriptovalute v Sloveniji. Ali so določeni kakšni davki na dobiček ipd.

Tvoje ime ne obstaja. Ne rece se majko milo ampak majko mila! Imas use napisano u onoj Furs temi.

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

Majkomilo ::

Ok, hvala.

saule ::

tryhard je izjavil:

Kar ti govoriš, je debilizem. Tukaj sva končala. Samo čakam še naziv, da ti z drugim računom napišem isto.


Saj ne govorim jaz.

Malo argumentiraj kako si prišel do zaključka da je to kar povzemam od drugih debilizem. Tu je crypto v prednosti - ne moreš kar printat denarja in ga dajat tistim ki vrjamejo v istega samoroga kot ti.

tryhard ::

Tu je crypto v prednosti - ne moreš kar printat denarja in ga dajat tistim ki vrjamejo v istega samoroga kot ti.

Točno to je kripto. Si znaš vsaj vizualno predstavljati blockchain, transakcije in rudarjenje?

Kot drugo, sploh ne govoriš o isti stvari.

Kot tretjo, banke premorejo nekje 8x toliko denarja, kot ga imajo.

Mato989 ::

tryhard je izjavil:

Tu je crypto v prednosti - ne moreš kar printat denarja in ga dajat tistim ki vrjamejo v istega samoroga kot ti.

Točno to je kripto. Si znaš vsaj vizualno predstavljati blockchain, transakcije in rudarjenje?

Kot drugo, sploh ne govoriš o isti stvari.

Kot tretjo, banke premorejo nekje 8x toliko denarja, kot ga imajo.


Potem pa dodaj še ECB itd... in 8x toliko kot ga imajo več je OGROMNO, sploh ob dejstvu da danes praktično še plače več ne moreš na roke izplačat v večini firm, kot je to bilo mogoče nekoč.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

saule ::

tryhard je izjavil:

Tu je crypto v prednosti - ne moreš kar printat denarja in ga dajat tistim ki vrjamejo v istega samoroga kot ti.

Kot tretjo, banke premorejo nekje 8x toliko denarja, kot ga imajo.


To ti kar nekaj na pamet streljaš:)

Fractional reserve banking se gremo mi v današnji družbi. To pomeni, da pridem na banko po kredit, banka si denar lepo izmisli (ker ga nima) in ga, hokus pokus, prikaže na mojem računu. Jaz na to izmišljotino plačam obresti banki.

Če se grem jaz kot s.p. tako stvar grem sedet za xy let.
««
844 / 976
»»