» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
75 / 976
»»

Mato989 ::

Gemblerka je izjavil:

Kje imate največ naloženo? Kolikor tu berem je govora bolj kot ne samo o LTC-ju in NEO-tu. A imate vsi tu fokus? Mogoče kdo spremlja nove obetavne projekte, kot je KickIco, Centra, Cindicator?


Vseh konjev pa tudi ne pokažeš :)

O Neotu je bilo govora samo zato ker so nekateri opekli sami sebe, z nakupi po moji analizi ki jo je zjebala Kitajska vlada :)

LTC je pa itak top 5 coinov all time,

Svetujem da imate vsi naložbe 75:25 ali pa 70:30 v safe coin vs risky coin...

Torej 70% v BTC, LTC, XRP, ETH, ZCASH, DASH, pa mogoče še Monero.

Ostalih 30% pa v ostalem.

Sicer v risky coinih jaz rangiram še na 3 dele.

1. del so dokaj dobro zasnovani, strong team coini na večini borz: (Tu je recimo NEO)
2. del so zanimivi coini z slabo likvidnostjo in slabo pokritost borz
3. del so pa ICO

Gemblerka ::

Kaj pa vem, meni se zdi, da se z BTC, ETH, XRP, DASH težko kaj konkretno zasluži, ker so ti coini že naredili svoje. Morda se motim... Kam pa potem uvrščaš Waves, Stratis, OmiseGo?

jype ::

Gemblerka je izjavil:

Kaj pa vem, meni se zdi, da se z BTC, ETH, XRP, DASH težko kaj konkretno zasluži, ker so ti coini že naredili svoje.
Prav imaš in nimaš prav. Volatilnost postaja premajhna, da bi človek z dnevnim trgovanjem lahko resno zaslužil, hkrati se pa dolgoročno tečaji še vedno dovolj spreminjajo, da so ustrezno razporejene investicije precej donosne (znatno bolj donosne od večine drugih oblik investicij).

kakob ::

Mato989 ::

Gemblerka je izjavil:

Kaj pa vem, meni se zdi, da se z BTC, ETH, XRP, DASH težko kaj konkretno zasluži, ker so ti coini že naredili svoje. Morda se motim... Kam pa potem uvrščaš Waves, Stratis, OmiseGo?


Kako da ne... Bitcoin je padel skoraj 2.000USD pred nekaj časa iz skoraj 5.000 na slabih 3.000 v zadnjih 3 mesecih je Bitcoin šel gor za več kot 100%! A to je slabo?

Waves, stratis OMG ipd. to je vse v rangu NEO :)

Curly ::

jype je izjavil:

Gemblerka je izjavil:

Kaj pa vem, meni se zdi, da se z BTC, ETH, XRP, DASH težko kaj konkretno zasluži, ker so ti coini že naredili svoje.
Prav imaš in nimaš prav. Volatilnost postaja premajhna, da bi človek z dnevnim trgovanjem lahko resno zaslužil, hkrati se pa dolgoročno tečaji še vedno dovolj spreminjajo, da so ustrezno razporejene investicije precej donosne (znatno bolj donosne od večine drugih oblik investicij).

A modele, ki napovedujejo XBT na 100k se proglasi za zmešane, ker to bi bil soliden zaslužek :))

Gemblerka ::

Mato989 je izjavil:

Gemblerka je izjavil:

Kaj pa vem, meni se zdi, da se z BTC, ETH, XRP, DASH težko kaj konkretno zasluži, ker so ti coini že naredili svoje. Morda se motim... Kam pa potem uvrščaš Waves, Stratis, OmiseGo?


Kako da ne... Bitcoin je padel skoraj 2.000USD pred nekaj časa iz skoraj 5.000 na slabih 3.000 v zadnjih 3 mesecih je Bitcoin šel gor za več kot 100%! A to je slabo?

Waves, stratis OMG ipd. to je vse v rangu NEO :)


Recimo, da predpostavljam, da ne igrajo vsi s pet mestnimi številkami. Potem se na BTC-ju težko naredi konkreten dobiček kot npr. v primeru, da zrastejo razni Wavesi in Stratisi, ko gre lahko v parih mesecih x5.

amacar ::

Gemblerka je izjavil:

Kje imate največ naloženo? Kolikor tu berem je govora bolj kot ne samo o LTC-ju in NEO-tu. A imate vsi tu fokus? Mogoče kdo spremlja nove obetavne projekte, kot je KickIco, Centra, Cindicator?

Js sem sel v nakup cindicator in kybernetwork pred kratkim, ampak to so bolj male vsote, cca 1eth v vsako. Na etherdelta je ze nekaj buy orderjev za kyber (KNC) in trenutno kar dobro kaze.

Mato989 ::

Gemblerka je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Gemblerka je izjavil:

Kaj pa vem, meni se zdi, da se z BTC, ETH, XRP, DASH težko kaj konkretno zasluži, ker so ti coini že naredili svoje. Morda se motim... Kam pa potem uvrščaš Waves, Stratis, OmiseGo?


Kako da ne... Bitcoin je padel skoraj 2.000USD pred nekaj časa iz skoraj 5.000 na slabih 3.000 v zadnjih 3 mesecih je Bitcoin šel gor za več kot 100%! A to je slabo?

Waves, stratis OMG ipd. to je vse v rangu NEO :)


Recimo, da predpostavljam, da ne igrajo vsi s pet mestnimi številkami. Potem se na BTC-ju težko naredi konkreten dobiček kot npr. v primeru, da zrastejo razni Wavesi in Stratisi, ko gre lahko v parih mesecih x5.


Procentualna rast je zelo podobna, oziroma pri teh coinih ki jih omenjaš ni toliko višja v zadnjih 3 mesecih kot pri recimo bitcoinu... tudi Ethereum recimo je bil v zadnjem mesecu med 176€ in 275€ cca... torej 100€ potencialnega profita, če si zadel.

Če hočeš tradat, tradaj visoko volatilne coine, če hočeš pa holdat in pozabit na vložke za 1 leto pol pa kupuj to kar praviš, tako simple je.

oracle ::

Gemblerka je izjavil:


Recimo, da predpostavljam, da ne igrajo vsi s pet mestnimi številkami. Potem se na BTC-ju težko naredi konkreten dobiček kot npr. v primeru, da zrastejo razni Wavesi in Stratisi, ko gre lahko v parih mesecih x5.

Na kerem planetu pa ti živiš, da 300 % zaslužek v 10 mesecih ni "konkreten"? In isto lani? In verjetno najmanj toliko naslednje leto? Ti hočeš 10000% al kaj? :|

PrihajaNodi ::

oracle je izjavil:

Gemblerka je izjavil:


Recimo, da predpostavljam, da ne igrajo vsi s pet mestnimi številkami. Potem se na BTC-ju težko naredi konkreten dobiček kot npr. v primeru, da zrastejo razni Wavesi in Stratisi, ko gre lahko v parih mesecih x5.

Na kerem planetu pa ti živiš, da 300 % zaslužek v 10 mesecih ni "konkreten"? In isto lani? In verjetno najmanj toliko naslednje leto? Ti hočeš 10000% al kaj? :|


ampak toliko lahko tudi zgubiš. Neo bi lahko padel na 5$ ali 10$. Kaj potem?

Auba ::

A se kj ve kdaj Tezos pride ven? Men se zdi zlo interesanten.
Živjo :)

kakob ::

Gemblerka je izjavil:


Recimo, da predpostavljam, da ne igrajo vsi s pet mestnimi številkami. Potem se na BTC-ju težko naredi konkreten dobiček kot npr. v primeru, da zrastejo razni Wavesi in Stratisi, ko gre lahko v parih mesecih x5.


Saj je šel btc tut gor 5x v par mesecih.

jype ::

Curly je izjavil:

A modele, ki napovedujejo XBT na 100k se proglasi za zmešane, ker to bi bil soliden zaslužek :))
Ja, McAfee je zmešan. Tudi brez takih napovedi.

Qcube ::

Če bi bila konstantno eksponenta rast kot je bila od 1.1.2017 do danes še naprej bi bil 1.000.000 € leta 2021, če...

Horejšio ::

Dnevno trgovanje je zdele bolj za profije. Negotovo je mal. Jaz sam molim vse bogove, da gre gor :) Full of bags

Red_Mamba ::

xabre je izjavil:

Kak zanimiv ICO na vidiku?


Gimli, cindicator
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

GregiB ::

Red_Mamba je izjavil:


Gimli,
Kak razlog, ali zgolj bazirano na agresivni propagandi?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Red_Mamba ::

Horejšio je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:

a se lahko razpisete na katerih borzah imate kovance.
delam aplikacijo za portfolijo in bi rad videl ce je treba se kako dodati :)

trenutno imam Etherwallet, Poloniex, Bitstamp, bittrex in pa moznost rocno dodajanje kovancev.


Kraken ma tud nek api... A delaš bot ?
Zanima me, ker appl si uporabil ?


Ne še. Zaenkrat samo vrednost vseh kovancev kaže na enem mestu.

Bot pride kasneje.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Lion29 ::

Jaz imam eno vprasanje glede kriptovalut.... namrec, ce jih drzave in banke ne morejo kontrolirat in nadzirat... zakaj jih ne blokirajo? Kaj je tisti motiv, da so kriptovalute se cist sprejemljive?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

GregiB ::

Lion29 je izjavil:

... zakaj jih ne blokirajo?
Kako? Da jih kriminalizirajo?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Vazelin ::

Welcome back gemblerk:D
Evo dva tedna do korekcije:)

Lion29 ::

GregiB je izjavil:

Lion29 je izjavil:

... zakaj jih ne blokirajo?
Kako? Da jih kriminalizirajo?



da jih kriminalizirajo in recimo blikirajo ves promet do blockchaina... ali pa da jih samo kriminalizirajo.... jaz sem reicmo upal, da bodo velike spletne druzbe kot so amazon, ebay, alibaba ponudile placilo v kriptovalutah (btc recimo).... ampak to se verjetno ne bo nikoli zgodilo, ne?

namrec kjera vlada bi to dovolila, da je tak velik pretok denarja nenadzorovan?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

brinovcek ::

Fantje kaj je bolj smiselno kupit ltc v btcjih ali samo z eur?

GregiB ::

Lion29 je izjavil:

da jih kriminalizirajo in recimo blikirajo ves promet do blockchaina... ali pa da jih samo kriminalizirajo....
namrec kjera vlada bi to dovolila, da je tak velik pretok denarja nenadzorovan?

Ne vem, kako bi to šlo v neki demokratični državi. Namreč, kaj je razlika, če kupim danes 10 BTC ali kilo zlata, z vidika regulatorja? Gre za zaupanje v določeno "valuto". Kritja pa itaq nimajo ne fiat, ne kriptovalute.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Hair ::

Saj začenjajo - kontrolirati, kriminalizirati, blokirati. Vse to se že dogaja. Gre jim pa pisanje zakonov bolj počasi, ker je crypto-ekonomija še vedno statistično nepomembna in ker politiki niti dobro ne razumejo, s čim imajo opravka
Vse pa se bo zgodilo, ko crypto dovolj zraste. Tudi davki pridejo, brez skrbi :)
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Lion29 ::

Hair je izjavil:

Saj začenjajo - kontrolirati, kriminalizirati, blokirati. Vse to se že dogaja. Gre jim pa pisanje zakonov bolj počasi, ker je crypto-ekonomija še vedno statistično nepomembna in ker politiki niti dobro ne razumejo, s čim imajo opravka
Vse pa se bo zgodilo, ko crypto dovolj zraste. Tudi davki pridejo, brez skrbi :)


bolj me srkbi, da ga bodo blokirali, ker nadzirat ga namrec ne morejo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Hair ::

Lion29 je izjavil:

GregiB je izjavil:

Lion29 je izjavil:

... zakaj jih ne blokirajo?
Kako? Da jih kriminalizirajo?
jaz sem reicmo upal, da bodo velike spletne druzbe kot so amazon, ebay, alibaba ponudile placilo v kriptovalutah (btc recimo).... ampak to se verjetno ne bo nikoli zgodilo, ne?

Rabimo instant transaction in instant exchange, pa boš lahko na amazonu plačal z zlatom, če boš hotel. Pridemo do tja, samo še par ovinkov je...
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Horejšio ::

Ko je Kitajska zatežila je bil lep padec. Enkrat se bo verjetno zgodilo tudi v ZDA in EU. Ko bo preveč prometa napram borzam. Pred tem bi blo fajn prodat :) Ideje regulacij se pojavljajo ...

Lion29 ::

OK, se eno vprasanje.... je kaksen argument proti investiranju v rudarjenje na rudarskih farmah?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

dronyx ::

Hipotetično da bi v času ko sta nastajala Google in Facebook že obstajali ICO-ti in bi ti dve podjetji na začetku izdali svoj coin s katerim se edino da kupovati oglase pri njih. Kaj konkretno bi se dogajalo s takim coinom, če bi bila seveda količina izdanih coinov omejena? Ali bi podjetji čez čas sami odkupili večino coinov v obtoku? Bi davkarija (po trenutni zakonodaji) kot prihodek štela samo klasičen denar ali bi se šteli kot prihodek tudi coini?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

perci ::

Zakaj ne bi steli tega kot prihodek? Gre pac za placilo v naravi, ki je ravno tako lahko sredstvo ze danes. A mislis, da se sredstva, pridobljena npr. Z menjalnimi pogodbami racunovodsko ne evidentirajo?

brinovcek ::

Nekdo je omenjal neke Kitajske novice tukaj? Vidim, da je spet v rdečem btc in ltc pa me zanima če malo več pove zakaj oz kakšne so te novice...

Lion29 ::

brinovcek je izjavil:

Nekdo je omenjal neke Kitajske novice tukaj? Vidim, da je spet v rdečem btc in ltc pa me zanima če malo več pove zakaj oz kakšne so te novice...


https://www.engadget.com/2017/09/11/chi...


https://www.engadget.com/2017/09/18/chi...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

detroit ::

brinovcek je izjavil:

detroit je izjavil:

noben ne omenja safexa at all?


Povej nam kaj več če že omenjaš...


O tehnologiji ne bi razpredal - tudi "prodal" ti ga ne bi, ker nisem najbolj razgledan v teji smeri", meni osebno deluje potencialna, neka podobna zadeva kot tenx ali pay sj jih še po imenu ne prepoznam več toliko jih je.
Zanimiv je ker ima velik potencial pa džabe je..še za enkrat.
Skero

Qcube ::

Lion29 je izjavil:

OK, se eno vprasanje.... je kaksen argument proti investiranju v rudarjenje na rudarskih farmah?


Če sam investiraš in sam rudariš je zaenkrat mogoče še ok, da bi investiral v neznane farme ali ponzi sheme kot je OneCoin seveda ne.

Hair ::

Haha, ta vam bo všeč: https://pro.teechip.com/justhodlit
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

oracle ::

Lion29 je izjavil:

Hair je izjavil:

Saj začenjajo - kontrolirati, kriminalizirati, blokirati. Vse to se že dogaja. Gre jim pa pisanje zakonov bolj počasi, ker je crypto-ekonomija še vedno statistično nepomembna in ker politiki niti dobro ne razumejo, s čim imajo opravka
Vse pa se bo zgodilo, ko crypto dovolj zraste. Tudi davki pridejo, brez skrbi :)


bolj me srkbi, da ga bodo blokirali, ker nadzirat ga namrec ne morejo

Vsak pravi diktator (a.k.a. demokratična vlada) ve, da močnega sovražnika lažje spraviš na svojo stran, kot pa premagaš. Poleg tega pa pravi diktator ne zamudi nobene prilike za dodaten zaslužek. Tako da edini logičen razplet bi bil, da kriptovalute obdavčijo in čao miki. Najboljši ROI iz njihovega stališča. Kakršnakoli prohibicija bi bila strošek brez konca in cene bi šle kvečjem samo še gor, tako kot je bilo v preteklosti z alkoholom in je trenutno z drogami. Učinkovitost v IT se pa lepo vidi v prohibiciji piratstva...

Edino kar lahko na hitro naredijo je da zaprejo (določene) menjalnice, ki pa razen kratkoročnega vpliva na ceno nima prav nobenih posledic.

oracle ::

oracle je izjavil:

Lion29 je izjavil:

Hair je izjavil:

Saj začenjajo - kontrolirati, kriminalizirati, blokirati. Vse to se že dogaja. Gre jim pa pisanje zakonov bolj počasi, ker je crypto-ekonomija še vedno statistično nepomembna in ker politiki niti dobro ne razumejo, s čim imajo opravka
Vse pa se bo zgodilo, ko crypto dovolj zraste. Tudi davki pridejo, brez skrbi :)


bolj me srkbi, da ga bodo blokirali, ker nadzirat ga namrec ne morejo

Vsak pravi diktator (a.k.a. demokratična vlada) ve, da močnega sovražnika lažje spraviš na svojo stran, kot pa premagaš. Poleg tega pa pravi diktator ne zamudi nobene prilike za dodaten zaslužek. Tako da edini logičen razplet bi bil, da kriptovalute obdavčijo in čao miki. Najboljši ROI iz njihovega stališča. Kakršnakoli prohibicija bi bila strošek brez konca in cene bi šle kvečjem samo še gor, tako kot je bilo v preteklosti z alkoholom in je trenutno z drogami. Učinkovitost v IT se pa lepo vidi v prohibiciji piratstva...

Edino kar lahko na hitro naredijo je da zaprejo (določene) menjalnice, ki pa razen kratkoročnega vpliva na ceno nima prav nobenih posledic.


EDIT: plus tega so pa kriptovalute še dodaten način kako elite služijo na račun raje (veliki investitorji, banke...). Tudi wall street že nekaj časa pretaka kapital v kriptovalute. In ti veliki igralci so premočni, da bi jim kdo stal na poti.

Lion29 ::

Qcube je izjavil:

Lion29 je izjavil:

OK, se eno vprasanje.... je kaksen argument proti investiranju v rudarjenje na rudarskih farmah?


Če sam investiraš in sam rudariš je zaenkrat mogoče še ok, da bi investiral v neznane farme ali ponzi sheme kot je OneCoin seveda ne.


ha? sam rudarit? nikoli se ti ne povrne investicija... veliko prevec stroskov z elektriko, da bi kadarkoli narudaril zadosti da bi se ti pokrilo... not feasable anymore, zal


seveda ne govorim o neznanih farmah... govorim o preverjenih farmah....nobena ponzi shema.... investiras recimo minimum 500 usd v opremo, oni prikljucijo tojo opremo na orgrmono omrezje in skupaj rudarite... ROI se povrne nekje v 8ih mesecih (ce govorimo recimo o BTC in bo cena priblizno ista)... vse kar narudarus kasnej je profit... farma pa investira tudi v solar panel infrastrukturo, da se vsaj malenkost elektrike pokrije.... hkrati pa vsi skupaj reinvestirate v omrezje, da se oprema v dolocenem casu posodobi...

itak pa je na stotine ponzi shem zunaj.... zato je valda tukaj potrebno biti izredno pazljiv in investiras v tisto, ki je preverjena ali vauchana
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

xabre ::

Red_Mamba je izjavil:

xabre je izjavil:

Kak zanimiv ICO na vidiku?


Gimli, cindicator


Kaj pa electroneum?

http://electroneum.com/

Red_Mamba ::

Gemblerka je izjavil:

Kje imate največ naloženo? Kolikor tu berem je govora bolj kot ne samo o LTC-ju in NEO-tu. A imate vsi tu fokus? Mogoče kdo spremlja nove obetavne projekte, kot je KickIco, Centra, Cindicator?


 Portolio

Portolio

[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

kiFni ::

dash zna poletet v prihodnjih dneh/tednih. dons so mel konferco v Londonu so že premiki gor.

-valvoline- ::

oracle je izjavil:

Lion29 je izjavil:

Hair je izjavil:

Saj začenjajo - kontrolirati, kriminalizirati, blokirati. Vse to se že dogaja. Gre jim pa pisanje zakonov bolj počasi, ker je crypto-ekonomija še vedno statistično nepomembna in ker politiki niti dobro ne razumejo, s čim imajo opravka
Vse pa se bo zgodilo, ko crypto dovolj zraste. Tudi davki pridejo, brez skrbi :)


bolj me srkbi, da ga bodo blokirali, ker nadzirat ga namrec ne morejo

Vsak pravi diktator (a.k.a. demokratična vlada) ve, da močnega sovražnika lažje spraviš na svojo stran, kot pa premagaš. Poleg tega pa pravi diktator ne zamudi nobene prilike za dodaten zaslužek. Tako da edini logičen razplet bi bil, da kriptovalute obdavčijo in čao miki. Najboljši ROI iz njihovega stališča. Kakršnakoli prohibicija bi bila strošek brez konca in cene bi šle kvečjem samo še gor, tako kot je bilo v preteklosti z alkoholom in je trenutno z drogami. Učinkovitost v IT se pa lepo vidi v prohibiciji piratstva...

Edino kar lahko na hitro naredijo je da zaprejo (določene) menjalnice, ki pa razen kratkoročnega vpliva na ceno nima prav nobenih posledic.

ti resno primerjas alkohol in mamila z shitcoini? lool

brinovcek ::

A je kdo kaj metal v OKCoin? Se mi zdi kr dober koin...podobno kot IOTA

perci ::

OK je.

Nejc28 ::

A kdo pozna in ali je kaj vlozil v Pre-ico Bankera? Naj bi nabrali 30m$.
Je legit ali disi po scamu? Mnenja?

Vazelin ::

Vam je sploh že uspel kakšen pre-ico vložek tu gori?:D

Mato989 ::

akumulacijska faza je kr očitna... zna bit lep breakout jutri zjutraj ali pa v torek... ali pa se bo agonija podaljšala...

stara mama ::

Lion29 je izjavil:

OK, se eno vprasanje.... je kaksen argument proti investiranju v rudarjenje na rudarskih farmah?

Da, POW je energijsko preveč potraten in ne bo več dolgo ekonomično upravičen.
Prihodnost je POS, kjer imaš lahko pasivni prihodek s stakeanjem (npr NEO, tud ETH če si whale)
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

««
75 / 976
»»