» »

Openwrt + OpenVPN?

Openwrt + OpenVPN?

vinkop ::

pozdravljeni, zanima me kako najlaze nastaviti openvpn na openwrt firmware? router je tp-link 1043nd...ima kdo kaj vec izkusenj s tem?

ratek ::

BivšiUser2 ::

SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

vinkop ::

uff, tole bo pa izgleda prezahteven zalogaj za mene....ceprav bi mi nujno tole prav prislo....bom poskusil nekoga najti, ce bi mi preko TW to zrihtal...

BigSexy ::

Predlagam, da router flashneš: https://www.gargoyle-router.com/downloa...

Ravnotako je v ozadju openwrt, le GUI je zelo dodelan in uporabniku prijazen. OpenVPN (preverjeno) dela brez težav !
To Infinity And Beyond !

BivšiUser2 ::

Ne najdem svojega modela, ac1200, ki je v1.2
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

vinkop ::

kako pa je s hitrostjo interneta preko openvpn? imel sem ze instaliran openvpn na tp-linku 1043, gor je namescen lede openwrt in sem dobil najvec 7.5Mb/s gor in dol....ali se da kaj kje prenastaviti pri instalaciji, ker potrebujem vsaj 15Mb/s hitrosti....ima kdo kak namig kako pridobiti nekaj vec hitrosti?

vinkop ::

kako pa je z blokiranjem reklam preko openvpn? v lokalnem omrezju se reklame blokirajo, ko pa se iz zunanjega omrezja povezem preko openvpn pa reklame niso blokirane. kaj moram spremeniti, dodati nekje v konfiguraciji openvpnja, da bi reklame izginile?

mihor ::

vinkop je izjavil:

kako pa je z blokiranjem reklam preko openvpn? v lokalnem omrezju se reklame blokirajo, ko pa se iz zunanjega omrezja povezem preko openvpn pa reklame niso blokirane. kaj moram spremeniti, dodati nekje v konfiguraciji openvpnja, da bi reklame izginile?


Ja nastavi si DNS strežnik na svojega; najbrž maš na routerju, tako da daj njegov IP za DNS. :)

vinkop ::

mihor je izjavil:

vinkop je izjavil:

kako pa je z blokiranjem reklam preko openvpn? v lokalnem omrezju se reklame blokirajo, ko pa se iz zunanjega omrezja povezem preko openvpn pa reklame niso blokirane. kaj moram spremeniti, dodati nekje v konfiguraciji openvpnja, da bi reklame izginile?


Ja nastavi si DNS strežnik na svojega; najbrž maš na routerju, tako da daj njegov IP za DNS. :)

kako pa izgleda tako pravilo? ce si ti to ze uspesno uporabljal mi prosim napisi tukaj....

mihor ::

vinkop je izjavil:

mihor je izjavil:

vinkop je izjavil:

kako pa je z blokiranjem reklam preko openvpn? v lokalnem omrezju se reklame blokirajo, ko pa se iz zunanjega omrezja povezem preko openvpn pa reklame niso blokirane. kaj moram spremeniti, dodati nekje v konfiguraciji openvpnja, da bi reklame izginile?


Ja nastavi si DNS strežnik na svojega; najbrž maš na routerju, tako da daj njegov IP za DNS. :)

kako pa izgleda tako pravilo? ce si ti to ze uspesno uporabljal mi prosim napisi tukaj....


Jaz uporabljam sicer pihole - to je v bistvu lasten DNS strežnik na raspberry pi, ki filtrira reklamne domene. Sklepam, da imaš ti podobno funkcionalnost na svojem routerju, tako da moraš uporabljat njega za DNS.

Kako to nastaviš je pa odvisno, lahko si nastaviš direktno na računalniku, s katerim dostopaš do svojega VPN-ja, torej v svojih omrežnih nastavitvah. Routerjev lokalni IP najbrž poznaš? Najverjetneje je kar 192.168.1.1. Se pravi, da v nastavitvah za DNS uporabiš IP 192.168.1.1 https://encrypted.google.com/search?hl=... to change dns settings Seveda bo pa to delalo samo, ko boš povezan na VPN, sicer ne bo resolvalo domen. :) Which brings us to...
Druga opcija pa je - če uporabljaš DHCP - da si kar na routerju nastaviš custom DNS za kliente, ki uporabljajo DHCP. To si pa poglej tule: https://serverfault.com/questions/66336... Upam, da ti uspe! :)

vinkop ::

meni ne uspe nikakor....reklame dobim cez openvpn vsakic ko se povezem iz zunajega omrezja....v lokalni mrezi je ok....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

siol tv na lede/openwrt usmerjevalniku

Oddelek: Omrežja in internet
232884 (2314) XS!D3
»

Poraba podatkov direkt vs remote desktop?

Oddelek: Omrežja in internet
91466 (1158) fujtajksel
»

problem innbox-router-udpxy?

Oddelek: Omrežja in internet
484465 (3667) Daniel
»

OpenWRT in OpenVPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
799647 (7507) BivšiUser2
»

Openvpn (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6513869 (5436) Blisk

Več podobnih tem