» »

Zunanji backup disk (Seagate Backup Plus Portable 2 TB)

Zunanji backup disk (Seagate Backup Plus Portable 2 TB)

Jst ::

Pozdrav.

V naslovu se gre za ta zunanji disk: http://www.seagate.com/gb/en/support/ex...

Iščem eno zelo simple rešitev za backup 250GB SSD na enem prenosniku in 400GB SSD na drugem.

Ker nikjer ne najdem definitivnega odgovora, me zanima, če je kdo že videl to Seagate programsko opremo, ki pride zraven zunanjega USB3 diska.

Kolikor sem uspel razbrati, ta Seagate dela inkrementalo "Files & Folder" in je čisto osnova zadeva. Je pa v cenovnem rangu okoli 100 EUR (do 150), zato sem ga dal samo kot primer.


---

Iščem pa rešitev, ki ima čimveč:

1. "Dashboard" namenjen samo za en računalnik ali lahko uporabljaš za več?

2. Dela na "File & Folder" level ali lahko narediš 1:1 kopijo s njihovo programsko opremo?

3.1. Dela inkrementalni backup datotek?
3.2. Dela inkrementalni backup na "File System" (NTFS) nivoju?

4. Restore: Ali lahko narediš restore samo na "File & Folder" nivoju, ali lahko narediš restore celega sistema. (Torej odvisno od odgovora na vprašanje 3.)


---

Zunanji "backup" disk ni zame; namenjen je računalniško pol-pismeni osebi, zato gledam za najbolj enostavno rešitev, ki pa vseeno ponuja backup celega sistema. Če bi bil potreben Restore, ni nujno, da je enostaven, ker bo to delal nekdo bolj tech savvy.

Če ima kdo te informacije bi bil hvaležen, če mi odgovori...


---

Če pa ima kdo dobro rešitev - Zunanji disk s backup programsko opremo - bi bil zelo hvaležen, če deli informacije za kateri produkt se gre. Iščem All-In-One rešitev, ne zunanji disk + posebej programska oprema.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mrsmoke ::

Jaz vedno uporabljam Veeam Endpoint Backup, ki je zastonj.
Nastaviš lahko, da ob vsakem priklopu usb diska naredi backup.
Odgovori na tvoja vprašanja:
1. Samo za en računalnik
2. Oboje zna.
3. Prvi backup je full, nato pa inkrementalni. Nastaviš pa, koliko zadnjih backupov naj hrani.
4. Oboje.

-valvoline- ::

symantec ghost, lahko kloniras, lahko naredis disk image pa na zunajnem disku shranis vec imageov po potrebi. symantec lahko bootas prek cdja ali usb kljucka. obstaja portable bootabilni win7 cd imenovan julia ki ze vsebuje symantec ter acronis. odlicna in zelo uporabna zadeva.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Veeam Agent for Microsoft Windows (Free):

Ali prav vidim:

Narediš full computer backup na recimo USB zunanji disk.
Potem pa diff in inkrementalno dela backup?

Z .iso, ki ga naredi, pa potem lahko narediš restore celega sistema?


---

Če je vse to res, zakaj je zastonj? Malo sumljivo...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mrsmoke ::

Da, vse to omogoča. Backup ti pa dela glede na določen čas ali pa ob priklopu usb diska. Restore datotek sem že kar nekajkrat naredil. Restore celotnega diska pa še nisem stestiral.

Jst ::

Obujam temo.


---

Kolega mi je rekel, da imajo v Hoferju zunanji USB 3 disk, velikosti 3 TB, za smešnih 100 EUR. In sem mu rekel, naj še meni enega kupi.

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...



Potrebuje zunanji adapter za napajanje, zraven dobiš kabel USB 3 Type A (za v računalnik) -> Type B micro (za v ohišje diska):



Poleg tega kabla dobiš tudi navaden USB 2, ki ga pa nisem probal.

Ohišje je veliko, težko, zaradi 12V adapterja ni namenjeno za prenašanje. (Za ta namen imam itak tamalega 1TB, ki ne rabi dodatnega napajanja.)

Mislim ga odpreti, da vidim, če je notri standardni disk z SATA priključkom.

---

Disk Info:




Bench:




USB Flash Benchmark rezultat:



Rezultat: http://usbflashspeed.com/241049


---


Conclusion:

Če nimate poskrbljeno za backup sistema, imate sedaj priložnost, da začnete z prakso, ki pritiče tech entuziastom. Zraven (na disku) je tudi NTI BackUp Now EZ program, tako da je vse skupaj še lažje. Če imate za backup že poskrbljeno, pa lahko uporabite za kaj drugega. Arhiv najljubših filmov, serij,... In za samo 100 EUR, sem mnenja, da nam je Hofer dal zelo dobro (p/p oz. price/capacity) ponudbo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

aerie ::

To ni nič posebnega. Na Pošti lahko tega kupiš: https://www.mojpaket.si/seagate-zunanji...
Za backup raje dva ;)

Jst ::

Jaz imam vse svoje računalnike, prenosnike, gadgete,... backupirane že leta.

V Hoferju, Lidlu, Sparu, Mecatorju,... nisem pozoren na tehnične stvari; kupujem samo hrano & stuff. Če mi kolega ne bi telefoniral, ne bi vedel. Da ima tudi Pošta enako ponudbo, super! Ko sem jaz gledal in iskal maja, ko sem odprl to temo, nisem našel nič, kar bi bilo blizu 3TB/100EUR. Ter takrat ni bilo zame, zato se mogoče nisem pretirano trudil najti najceneje.

Ta zunanja enota, čeprav trenutno ne vem, zakaj jo bom uporabljal, bo dobro služila svojemu namenu. Upam... Če bo pa v predalu, bo pa kmalu kje potreben HDD in takrat ne bom rabil čakati dostavo.

ps: da se tudi uporabljati z navadnimi priključki v PCju, če je tip pravilno zapisal številko, ko je razstavil.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

tomaz- ::

Seagate 3.5 inč 3Tb imaš tudi na Mimovrste za cca 100€ , imaš pa tudi tamale 2.5 inč, ki so super tudi za prenašat, pa je cena slabih 30e več, isto 3Tb.. Hofer ima OK zadeve, ampak tukaj ravno ni neka bombastična cena :-)

niti nisem šel preverjat na ceneje.si, bi verjetno še kaj našlo

Jst ::

Na mimovrste pred parimi meseci ni bilo nobene tako poceni ponudbe. Tudi ko sem gledal gole diske, ne zunanji storage. Nisem vedel.

V glavnem, zgoraj je kratek opis, bench prek USB 3. Če kdo študira, ali naj kupi ali ne, mu mogoče pomaga...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows backup in restore - prosim za pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
202019 (881) BorutK-73
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678070 (6627) ngc2392
»

NAS in crypto virusi

Oddelek: Pomoč in nasveti
274931 (4029) black ice
»

Zunanji trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
458991 (5660) NekiNeznalec
»

Trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9612119 (10093) radmannsdorf

Več podobnih tem