» »

Worms Igre

Worms Igre

Tr0n ::

Ker se bliza izid novih Wormsev (Worms World Party) in so zadnje case kar aktualni in ker sem tudi sam velik fan online wormanja, sem se odlocil, da se ostalim predstavim, s kaksnimi igrami se vse srecujemo wormerji online :).

Verjetno se strinjate, da navadna igra z Wormsi dokaj hitro postane dolgocasna, tudi online z 6 igralci. Zato je nastalo kar nekaj razlicnih iger, ki se predvsem razlikujejo po pravilih in mapah.

Roper / PRO Roper - verjetno najbolj priljubljena Worm igra, ki se ponavadi igra na Worm ligah in s katerimi klani ocenujejo skill svojih clanov. Ena tipicna mapa za ropanje zgleda nekako takole:



Pravila so naslednja:
- vsak igralec ima samo enega worma,
- CBA (crate before attack, po vsaki potezi z neba pade po eden health zabojcek, ki ga mora igralec, ki je na vrsti najprej pobrati, sele takrat lahko napada),
- ABL (all but last, ta pravila veljajo za Roper igro, igralec lahko napada vse razen zadnjega),
- LEADER (PRO Roper pravila, igralec mora napasti samo prvega po health tockah).
- Za izvedbo prej omenjenega imajo igralci 20 sec. (Roper) in 15 ali 13 sekund (PRO Roper), ker je zelo malo, zato morajo obvladati stevilne roper kombinacije kot so Spike, Extended Spike, Shadow, Wall Spike, Dragon,... (listo vseh lahko najdete @ http://www.strategyplanet.com/worms/xrt.... Zraven tega pa morajo obvladati mine/grenade drope, saj morajo biti med napadi skozi na ninja ropu. Na kratko, rabite kar precej vaje, da sploh znate izvesti osnovne prijeme (Spike, Shadow).
- WD (Water Drops. Zelo zanimiv bug, ki ga ima Worms Armageddon. Omogoca namrec nastavitev nivoja vode tako, da Wormsi (igralci) ne utonejo, vse ostale stvari (mine, grobovi,..) pa utonejo. Verjetno mi ni treba posebaj razlagati, da je sedaj potrebna se vecja natancnost pri mine dropih, ker vam bo mina v nasprotnem primeru padla v vodo,
- teren je neunicljiv.

Shopper / PRO Shopper - druga najbolj priljubljena igra na WormNETu. Kot ze ime pove, gre za nakupovanje :). Tipicna mapa zgleda takole:



Pravila:
- zacnete brez kakrsnihkoli orozij, imate samo Ninja Rope in Parachute, vsako potezo pade z neba po eden zabojcek, ki ga morate najprej pobrati, nato pa tisto kar ste dobili uporabite tako, da boste naredili cimvec skode,
- CBA,
- ABL (ali LEADER pri PRO Shopperju),
- PILES (Ce je na kupu vec Wormsev, temu pravimo PILES. V primeru da host igre dovoli PILES, potem lahko z ROPE KNOCKING-om "zbincamo" Wormse na kup, cetudi je med njimi zadnji igralec, in tako napravimo vec skode),
- KTC / KTN (Kill The Cow - tisti, ki ne uposteva pravil je dokaj hitro odstranjen iz igre. KTN - Kill The Newbie - zacetniki niso ravno dobrodosli gosti na WormNETu, zato se najprej naucite osnov, saj boste v nasprotnem primeru tarca napadov :).)
- Tudi tukaj morate vse akcije opraviti na ropu, torej morate znati osnovne rope prijeme/kombinacije. Pri Shopperju imate ponavadi 45 sekund casa, pri PRO Shopperju samo 30,
- teren je neunicljiv.

Fort - tudi zelo igrana shema. Ze pogled na mapo razkrije, zakaj se ta igra tako imenuje:



Pravila:
- igrata 2 team-a, lahko tudi kombinacija 2+2 vs. 2+2, tako da igrajo stirje igralci,
- na zacetku si morate postaviti svoj team na svojo stran, torej rdeci na eno stran, modri na drugo,
- NO INVADING (pomeni, da je gibanje enega team-a omejeno samo na njegovo polovico, torej igralec se nikoli ne sme dotakniti druge strani, razen v primeru, da ga eksplozija vrze na drugo stran, potem lahko situacijo izkoristi),
- NO FISHING (prepovedano je "ribarjenje" oz. pobiranje zabojev na drugi strani, prostor na sredini je nevtralen in se lahko uporabi za ribarjenje, ne pa tudi za napadanje),
- Team-a se med seboj streljata z orozji, ki jih pac imata. Potreben je zelo dober aim skill, torej obcutek za visoke granate in bazooke, glede na veter.

BnG / Pro BnG (Bazooka And Grenade) - zelo podobna fortu, z nekaj razlikami. Mape so lahko cisto obicajne (torej zgenerirane) lahko se uporabijo tudi nekatere fort mape.



Pravila:
- ko si enkrat postavite igralca na teren, ga ne morete vec premikati,
- uporabljate lahko samo bazooke in granate, priljubljeni so tudi teleporti,
- aim skill tukaj pride se veliko bolj do izraza,
- PRO BnG pravila so veliko bolj strozja (nic direktnih zadetkov, nic skrivanja (darkside), nobenih 5 sec. granat,...),

Racer / Battle Racer - ja, tudi dirkanje obstaja pri Wormsih :). Takole pa to zgleda:



Pravila:
- klasicno tekmovanje z uporabo ninja ropov in drugih pripomockov,
- zmaga tisti, ki seveda prvi pride do cilja,
- pri navadnem Racerju nimate na voljo nic orozij, medtem ko pri Battle Racerju lahko uporabljate razne mine in druga orozja,

No, to je samo nekaj najbolj priljubljenih shem, ki se ze kar nekaj let igrajo na WormNETu. Obstaja se veliko drugih iger (Full Wormage, T17, Spect, Sheep Fight,...), ki pa se ne igrajo tako pogosto.

Velja omeniti tudi stevilne Worms klane in lige, ter WormCon (velik Worm LAN party, ki se zgodi vsako leto). In kar je najlepse, zaradi strojne in internet nezahtevnosti je igranje skorajda lag-free. Med igro se lahko tudi pogovarjate (page-down), mozna so teamska sporocila, etc...

Kaj naj se recem. Zelim vam veselo wormanje! :)
  • zavarovalo slike: OwcA ()

Tr0n ::

It's Worms time! :D

McWolf ::

Worms blast sux. al je kej druga? :D
Go tell it on the mountains!

Tr0n ::

Worms World Party preko WormNETa :).

Rekordni bump-up, 23.03.2001 ;).

AndreAS ::

Wormse-ki roxajo !
Ko bi vsaj vec Slovencev to igralo!! :):P

Tr0n ::

AndreAS: saj jih :).

njok ::

Izgleda da bom moral spet izbrskat Wormse, nisem vedel za WormNET. Sploh mi je vsec Fort.

jRk0 ::

hum, a se da wormse preko gprsa spilat?? ker je to kao potezna igra, torej vsaki je enkrat na vrsti bi nekako mogoce slo, a?
You fuck up once, you loose two teeth.

Tr0n ::

Kar se tice hitrosti prenosa bi slo, ker ne porabijo dosti bwja.

Xenon ::

Kmalu se lahko nadejamo nadaljevanja igre Worms. Imenovala naj bi se Worms 3..


Napoved lahko preberete tukaj

Marjan ::

To igro tudi jaz komaj čakam.

WORMS 3D

Konec leta bo izšla.

Tr0n ::

Ah, 3D crvi. Ne vem no. Ne pricakujem nic kaj posebnega.

Xenon ::

Men je fora wormsov v tem, da igramo s frendi za istim računalnikom in zajebavamo drug druzga v glavo npr "kok si šu" pa take, mislim da je to point takih iger.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xenon ()

Tero ::

Hmm.. Kaj kje ste vsi igralci Wormsov? Sam imam wwp pa je vedno malo igralcev na wormnetu...:\ Ki ste mi vsi?:)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Tr0n ::

Po vecini se nahajamo na IRCnetu, kanal #warez.si :).

Xenon: saj ce online spilas lahko tudi chatas med igro :).

BlackHole ::

KAj moraš nujno imeti original, če hočeš preko neta igrat?

Tr0n ::

Seveda :).

Aja, Solar's Worms Tutorials je ena zelo kewl stran, kjer lahko vidite razne rope/bng/rr trike. Highly recommended :).

Xenon ::

Sm mi je še zmeri boljš filing v živo :P

boom-bar ::

Originala ne rabrs kr wormi nimajo serijske
Legalizirajte mehke droge!!!

Črviček ::

Tile črvički so pa kul, se špila kdo ?? :\

Tr0n ::

W00t crwi r0x0rs! :)

Se spilamo, itaq.

Tr0n ::

Nostalgija ostaja. :)

R33D3M33R ::

Igram Worms World Party. Nekako so mi boljši od Worms 3D, čeprav so slednji tudi kul.
Še en plus za 2D Wormse je njihova tehnična nezahtevnost. Nažiga se jih tudi na zelo starih PCjih.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Chronoboy ::

Wormsi rulz, ceprav jih ze neki casa ne igram vec. Igral pa sem WWP, ker 3d se mi zdijo popolna polomija, unicenje ene najbolj zabavnih iger (to je verjetno misljenje vecine amateur/pro-roperjev).:D

Nejc Pintar ::

Svoje čase sva z enim KoKi-jem to igrala, AFAIK je tudi na ST
Lahko je biti prvi, če si edini!

Tr0n ::

Kar je zanimivo pri CrwihTM so razilcni rope triki, ki jih lahko izvajas. Fora je seveda, da vecina igralcev niti ne pozna podiger in trikov omenjenih v prvem postu, ker gre za eno tako bolj hardcore/hidden varianto Crwov. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

KoKi ::

Nejc Pintar, a se poznama? :)

z tronom pa nisem mel nikoli priloznoslti, pa ceprav sma bla v istem klanu.
# hackable

Nejc Pintar ::

Koki, wormse sem igral pod imenom PullOver. PA se spomnim da sva parkrat igrala:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

TEDY ::

Koki tud midva sva nekajkrat skup igrala wormse :)

caribbean ::

Kako se naštima nastavitve za igro Worms World Party za igranje preko interneta, proxy address, proxy port, ... Imam pa originalo igrico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Worms: Reloaded (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
524179 (1729) Lion29
»

Worms armagedon

Oddelek: Igre
51061 (957) def0r
»

Worms 3D (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
945605 (3466) Xplicit
»

Wormsi so IN!

Oddelek: Igre
91174 (923) BaRtMaN
»

Novi wormsi

Oddelek: Igre
321637 (1285) Freak

Več podobnih tem