» »

Racunalnik zamrzne na windows logu

Racunalnik zamrzne na windows logu

vvenum ::

Zivjo. Tokrat rabim pomooc/nasvet, mogoce ste se ze srecali s podobno tezavo. Skratka pred kratkim sem menjal procesor ( dal sem strezniskega xeon e5440 v plato 775) vse dela super. Problem imam sedaj ko hocem formatirat in nalozit windowse x64 verzijo (tako win 7 kot win 10) in sicer mi zamrzne na windows logo (takoj na zacetku ) probal sem zamenjati usb pa isto, winse sm zapeku prek rufusa .
Ko pa sem hotel naloziti win x32 pa dela normalno , instalacija brez problema. Kar je novega na racunalniku je ssd disk (prazen) in pa omenjeni procesor. Probal sem izklopiti hdd kjer imam ze win7 pa isto. Mogoce kaksna ideja? Da prvo nalozim x32 in nato x64. Ali je kaksna druga fora? Preko opticne enote zal ne morem formatirat ker je nimam. Naj povem se da sem te windowse x64 ze nalagal na isti racunalnik preko istega usbja in je delalo super.

Vsaka informacija dobrodosla, js sm v slepi ulici :-) hvala

Riff ::

kaj pa če probaš še win 8.1 64 bit

vvenum ::

Teh nisem probaval, ker mi niso vsec, nalozil bom ali win 7 ali win 10. Bom pa probal se bios nadgraditi , mogoce je tu napaka zato ker je procesor strezniski. Ali pa bom dav nazaj stari procesor core2duo , nalozil z njim win 10 in nato dal nazaj xeona. .

Han ::

Ta Xeon je za socket 771. Si poskrbel za kompatibilnost na 775 plati?

nikjozo ::

Zamrzne ali zmrzne?

Za začetek ga daj iz skrinje, mogoče ga bo to odmrznilo.

vvenum ::

Ne vem, dobil sem takega , samo not sm ga dau in kot receno racunalnik ga zazna brez problema dela normalno. Vsaj meni se zdi tako.

Smem prasat kaj mislis s tem oz kako to preverim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vvenum ()

BorutK-73 ::

Probaj še kak Live linux?

Han ::

vvenum ::

Hvala , a vseeno ne zaleze. Vceraj sem vzel xeona vn , dau stari core2duo , nalozil win 10 x64 dela vse normalno. Dau xeona - zamrzne ob zagonu na logu windows. Danes probam enako s tem da nalozim win 7 64x mogoce je problem v win 10 in procesor. Ce ne bo potem se ne grem vec in kupim qada za 775 in je to to. . Hvala vsem

eko_2k4 ::

737 ::

Thinkpad T60p se mi je ob nameščanju XP obnašal podobno. Zamrznil ob Windows znaku po prvem restartu. Linux instalacija je delala bp. Pomagal je začasni izklop funkcije speedstep v BIOS-u.

vvenum ::

Evo reseno . Napaka je v tem da ta procesor ne podpira win 10, zato je zamrznu na logu. Win 7 sem pa imel zadnjo verzijo, september, ki vsebuje neke datoteke update ki so ze od win 10. Tako da sem zlovdu starejse win 7 brez upadetov win 10ke in dela tipi topi. Hvala vsem za odgovore.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC za mamo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
678585 (7012) dottor
»

Nadgradnja starega PCja

Oddelek: Kaj kupiti
121240 (879) opeter
»

Nadgradnja starejšega PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
13808 (592) smacker
»

E8600 ali xeon E5440

Oddelek: Strojna oprema
241578 (1276) hojnikb
»

Nadgradnja LGA775 sistema z Xeonom E5440

Oddelek: Strojna oprema
51198 (1081) hojnikb

Več podobnih tem