» »

PC za youtube

PC za youtube

The Player ::

Pozdrav,

zanima me kateri najšvohnejši hardware/procesor oz. PC nasploh bi bil sposoben še predvajati posnetke na youtubu, vse do 1080p?

Žal na internetu nisem našel strojnih zahtev za Youtube, ampak na mojem trenutnem prenosniku HP 6730s, zaenkrat laufa YT brez problema do 720p, ampak razmišljam o zamenjavi v prihodnosti.

To ali je prenosnik ali namizni PC mi je vseeno, zanima me predvsem hardware, tako, da okvirno vem, kateri tip hardware-a moram iskati (seveda čimveč za najnižjo ceno).

Ko so prišle domov reklame, sem si ogledoval ta poceni prenosnike (15 inčne med 200 in 300€) in so ponavadi imeli neke švoh intelove procesorje, sklepam, da so to celeroni? Ali so le ti dost sposobni ali bi potreboval recimo i3?

Kakšen ima vpliv grafična kartica? Ponavadi je notri intengrirana IntelHD kartica. Ali ima grafična kakšen vpliv na performance ali je to zgolj domena CPU-ja?

PC bi večinoma uporabljal za Youtube/Twitch videje (mišljen je kot PC v dnevni sobi, priklopljen na TV) in sem pa kje tudi za kak divx/HDrip filme in kakšno oldschool igro iz 90ih zgodnja 2000 leta.

se pravi približno po procentih takole:
- YT/Twitch 90%
- filmi 5%
- oldschool igre 5%

Ni treba celotne mašine sestavljat, samo omenite približen hardware, ki bi ga potreboval za omenjeno stvar.

hvala!

hojnikb ::

https://www.aliexpress.com/item/Orange-...

absolutno najcenejša varjanta. Youtube poganja BP preko kodi, filmi enako, oldschool igre gredo preko emulatorjev (amiga, psx, snes itd...).
Pa še poraba je smešno majhna :)
#brezpodpisa

smacker ::

Orange Pi pa zunanji disk za filme ;)
Drugače pa PC z i3 6100, 8GB ram, grafa je integrirana, zraven daš 120GB SSD in 1TB HDD, iz DE za ene 300eur.

Tac20 ::

Ali je orange Pi tudi dobra opcija za Plex server, rabim nekaj da je lahko 24/7 prizgano...

The Player ::

tale orange pi izgleda zanimiv

ali je to od iste firme kot raspberry pi in kakšna je razlika med njima?

Sklepam, da OS inštaliraš na spominsko kartico in preko USB-ja inštaliraš željeni OS?

čemu je namenjen 40pin konektor?

Sklepam, da edini vir shrambe je zunanji disk na USB in spominska kartica, ker SATA priključka ni, 40 pin pa sklepam, da ni namenjen priklopu diska?

ti novodobni mini PCji v obliki kartice ala orange pi, raspberry pi mi niso znani, zato toliko vprašanj, hvala za razumevanje :)

hojnikb ::

omenjeni opc ma že 8GB flasha vgrajenga, tako da tam gor zapečeš linux. 40 pin konektor je za gpio porte..

nima pa to veze z raspberry pi, to delajo kitajci :)
#brezpodpisa

The Player ::

malo sem brskal po internetu in sem zasledil tale mini PC ASROCK ION 330 Pro

izgleda zelo zanimiv, mi zna kdo povedati koliko so Atomi kaj zmogljivi za moje potrebe in kako se obnesejo? Sem videl celo posnetek na YT, kjer igra celo COD 4.

hojnikb ::

to je dost stara zadeva in precej švoh.
#brezpodpisa

hojnikb ::

https://www.aliexpress.com/item/Genuine...

kej takega če hočeš ugodno zadevo z winsi

https://www.mindfactory.de/shopping_car...
tole pa custom sestava z malo hitrejšimi komponentami
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenova računalnika

Oddelek: Strojna oprema
413267 (2380) tilenmpower
»

Zaščitna oprema za Huawei P9 Lite Dual SIM

Oddelek: Mobilne tehnologije
51162 (1087) e-marko
»

Poceni smart phone

Oddelek: Kaj kupiti
142080 (1829) Scaramouche
»

Mnenje o orodju

Oddelek: Loža
51552 (1158) Apofis
»

Poceni slušalke s Kitajske

Oddelek: Kaj kupiti
132731 (2305) bajsibajsi

Več podobnih tem