» »

AMD Vega GPU

AMD Vega GPU

Temo vidijo: vsi
««
126 / 138
»»

FlyingBee ::

Moja Strixica 1080ti pa nobenega bsoda. Kdo bi si mislil.
Tiki, spet imaš napačne informacije.

VII je bolj te vrste kot je bila xt2900 ali pa fx5800, tako da boljše, da jih ne naredijo več kot 5000.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Seljacinam pac ni jasno, da to ni grafa za igrice. Cemur je namenjena, nobena Nvidia ne bo prisla blizu.
AMD, razem v midrange pac ni izbira za spile ze lep cas, bi pa veliki froci ze lahko zaceli postat malo bolj zrele komentarje od povprecnega 8 letnika :)

AapocalypseE ::

Zakaj pa se oglašuje kot gaming karta?

Ryzen tud ni najbolj za igre.

AMD se naj raje koncentrira na vse ostalo razen gaminga in naj pride en pravi igralec v igro.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

To že od Fury X naprej delajo.
In other news, Navi premaknjen na oktober https://www.techpowerup.com/252382/no-a...

Treer je izjavil:

Efektivno verjetno nobene, so pa vse že razprodane - juhej za AMD! :))

Moramo se umiriti, AMD dela čudeže:

2017 Annual Financial Reports

Intel 71 billion dollars revenue and 21 billion dollars profit
Nvidia 9.7 billion dollars revenue and 3 billion dollars profit
AMD 5.3 billion dollars revenue and 43 million dollars profit (this includes both CPU and GPU businesses)


2017?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Ja Navi bo nov čip na 7nm, že vprašanje koliko je Sony nakazal AMDju.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

tikitoki ::

Treer je izjavil:

Za Nemčijo ni bilo nobenega direktnega podatka, koliko naj bi jih dobili; za UK je bilo rečeno 100, za Francijo še manj, 200 za Mindfactory pa se sliši kar prav, glede na to, da je največja hardware spletna stran v Evropi.
Navi kot smo špekulirali, že (ponovno) zamaknjen, glede profita pa samo lol, če jim ga sedaj ob Ryznih ni uspelo narediti kaj več - kdaj ga bodo? ;((


Ce imas toliko glasnih bedakov, ki novim kupcem priporocajo nesmotrno zapravljanje za drazjo opremo.

FlyingBee je izjavil:

Moja Strixica 1080ti pa nobenega bsoda. Kdo bi si mislil.
Tiki, spet imaš napačne informacije.

VII je bolj te vrste kot je bila xt2900 ali pa fx5800, tako da boljše, da jih ne naredijo več kot 5000.


TE informacije ste vi sirili tukaj, k nekriticno vsak clic bait, k vam pase, tu promovirate.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

filip007 je izjavil:

Ja Navi bo nov čip na 7nm, že vprašanje koliko je Sony nakazal AMDju.

Še vedno GCN, tako da nek hud kompromis bo, seveda ravno prav za konzole po 300eur.

Kayzon ::

Mene vse tole kar malo žalosti saj sem pristaš AMD grafičnih se iz časa Radeon 9600 kartic.. Zgleda bom se vsej eno leto uporabljal R9 390x.

Treer ::

Saj za pozimi so kar dobre...:))

neo5468 ::

Za zimo kupiš fermi.

Treer ::

Fermi je dober, če rabiš poceni alternativo, ima recimo temu boljši price/perf v tem smislu (pa pravijo, da so Nvidie vedno predrage! :)) ), but why go for the second best? 390x-Fury-x-Vega64 in sedaj Radeon VII je linija brezkompromisnih performerjev! :))

FlyingBee ::

Uf, ja, VII na 14nm bi bila super, se Fermi skrije že pred 7nm različico.
No, ko smo se spraševali koliko hitra bi bila Vega64 na 1800mhz, kot 1080ti. VII ima več streaming procov, višji bandwidth, podobne frekvence kot 1080ti in je na 7nm, precej manjši čip pa višjo porabo in podoben perf.

Baje vseeno dober gpu po mnenju nekaterih.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Kayzon je izjavil:

Mene vse tole kar malo žalosti saj sem pristaš AMD grafičnih se iz časa Radeon 9600 kartic.. Zgleda bom se vsej eno leto uporabljal R9 390x.

Zakaj žalosti? Veseliti bi te moralo, ne kupiš nove, perf ti ostane, neskončni p/p. Sicer pa zakaj ne bi kupil VII, bo manj porabila in bila ob enem precej hitrejša, win win.

klinker ::

AapocalypseE je izjavil:

Zakaj pa se oglašuje kot gaming karta?

Ryzen tud ni najbolj za igre.

AMD se naj raje koncentrira na vse ostalo razen gaminga in naj pride en pravi igralec v igro.


Trzna strategija?

A Ryzen ni za igre? Mas prav, zaradi unih 5 FPSov manj je zadeva neuporabna za karkoli :))

ziga1990 ::

^^ pozabljajo da je Intel 20% dražji a nudi samo 8% boljši performance v igrah v primerjavi z Ryzenom
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

klinker ::

20% samo CPU. Dodaj se mocnejsi napajalc, hladilnik in drazjo plato ;)
Oni to ze vse vejo, brez skrbi. Samo to pac ni pomembno, pomembna je samo frekvenca, ker je edina kjer Intel sisa Ryzena, v ostalem pa je krs na ravni Vege64

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

ziga1990 ::

Že samo po drugi strani pa rabi Ryzen boljše rame
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

klinker ::

Tu se znajdes. Se dobi B-die ze v kakih cenejsih. Vseeno pa 3200Mhz CL14/15 ni spet tolko drazji, kolko je drazji celoten setup pri konkurenci.

tikitoki ::

Kolk procentov pa pridobis z veliko drazjimi RAMi?

Klinker dej predlagaj kaksne B die, ki so poceni.

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::



kaže da je 2 gen manj občutljiva
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

klinker ::

tikitoki je izjavil:

Kolk procentov pa pridobis z veliko drazjimi RAMi?

Klinker dej predlagaj kaksne B die, ki so poceni.


Po moje bolj na bench ravni opazno, samo jst itak vedno dam neke sweet spot rame v sistem, nikoli najpocasnejse ali najhitrejse, oz. najhitrejse za svoj denar, kar se mi 3200 CL14/15 zdijo.
Imas po netu razne tabele pa preveri. Trenutno se ne kupujemo nic do prihoda 3xxx, tako da nisem kaj dosti raziskoval tu.
Predator bi tu mogu imet kaj vec info, ki je "doktoriral" iz ramov ;)

AapocalypseE ::

klinker je izjavil:


A Ryzen ni za igre? Mas prav, zaradi unih 5 FPSov manj je zadeva neuporabna za karkoli :))


Ko bi bilo 5fps, bi še šlo ja.

Me zanima kakšna razlika bo šele s 3080 Ti drugo leto ;)

Rdeči pa kar primerjajte procesorje na 4K in s 570 kartico.





Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

klinker je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kolk procentov pa pridobis z veliko drazjimi RAMi?

Klinker dej predlagaj kaksne B die, ki so poceni.


Po moje bolj na bench ravni opazno, samo jst itak vedno dam neke sweet spot rame v sistem, nikoli najpocasnejse ali najhitrejse, oz. najhitrejse za svoj denar, kar se mi 3200 CL14/15 zdijo.
Imas po netu razne tabele pa preveri. Trenutno se ne kupujemo nic do prihoda 3xxx, tako da nisem kaj dosti raziskoval tu.
Predator bi tu mogu imet kaj vec info, ki je "doktoriral" iz ramov ;)


Meni se tudi zdi, da nima smisla pretiravati z dragim RAMom. Imas prav, glede nato, da INTEL se vedno dobro sluzi, lahko mirno pocakam do konca leta ali dlje. Mogoca pa res cene RAMa, SSDjev in vsega konkretno padejo + ugodna AMD platforma = poceni solidna nadgradnja.

Treer ::

klinker je izjavil:

20% samo CPU. Dodaj se mocnejsi napajalc, hladilnik in drazjo plato ;)
Oni to ze vse vejo, brez skrbi. Samo to pac ni pomembno, pomembna je samo frekvenca, ker je edina kjer Intel sisa Ryzena, v ostalem pa je krs na ravni Vege64

Lmao, močnejši napajalc zaradi primerljivega Intela, ja pa kaj še! :));(( Niso to Rx-i in Vege, ki res kurijo direkt duplo glede na Nvidie. In pa pri primerljivih IPC-jih je frekvenca tudi tisto, kar daleč največ šteje, tako da prikazati jo, kot "edino" pomanjkljivost je zavajajoče. Pa v bistvu ni edino, ker je Ringbus veliko efektivniejši od infinity fabrica v mnogih taskih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

klinker ::

50W moras dodat, tu ni kaj dosti za diskutirat.

ziga1990 ::

^^ niti ne, ker vedno kupiš močnejši PSU kot rabiš
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MostWanted ()

D3m ::

Sem pozabil, da racer pozna samo avg. in lesvico od 1 do 100.

Pač osnovnošolski program.

Pol pa še potrdi klinkerjev argument.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Vedno je bilo tako, amdpač underdog, Intel pa še vedno čist preveč proda, glede na to, da je samo 5% hitrejši :))

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

Sem pozabil, da racer pozna samo avg. in lesvico od 1 do 100.

Pač osnovnošolski program.

Pol pa še potrdi klinkerjev argument.

Ti se boš hvalil, ja, 3+2 srednje šole ti res pomaga tukaj.

ziga1990 ::

FlyingBee je izjavil:

Vedno je bilo tako, amdpač underdog, Intel pa še vedno čist preveč proda, glede na to, da je samo 5% hitrejši :))


Ljudje še niso čisto dojeli, da je končno AMD ponovno konkurenten in boljši v P/P
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MostWanted ::

yea right. :D

ziga1990 ::

^^ti kar plačuj 20% več za 8% boljšo zmogljivot v igrah
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

D3m je izjavil:

Sem pozabil, da racer pozna samo avg. in lesvico od 1 do 100.

Pač osnovnošolski program.

Pol pa še potrdi klinkerjev argument.

Ti se boš hvalil, ja, 3+2 srednje šole ti res pomaga tukaj.


Da rabiš doktorski naziv za branje grafa ni nekaj novega. Vse te reveže je treba nekako zaposliti. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Kdo gleda samo avg. fps?

Saj vidiš low fpsje, d3m.

Če ne pa na pregled oči it. Leta so tu...

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Vidim in se strinjam s klinkerjen.

Ti pa, kar naprej predlagaj izbris, bolje to, kot pa, da si na tabletah.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MostWanted ()

meho7 ::

FlyingBee ::

Tudi zdaj amd tepe vega56, čeprav se prodaja po 350 in tudi manj v mindstar, je 2060 tudi take cene že in hitrejša. Vega za gaming je en sam velik fail, še dobro, da ne morejo propasti.

D3m je izjavil:

Vidim in se strinjam s klinkerjen.

Ti pa, kar naprej predlagaj izbris, bolje to, kot pa, da si na tabletah.

Klinker je resigniranec in mu je že vse ravno, tako da itak, da se ravno ti strinjaš z njim.

ziga1990 je izjavil:

^^ti kar plačuj 20% več za 8% boljšo zmogljivot v igrah

Ja, hudiča, kako pa si ti 1700 kupil, zamižal na eno oko in kliknil Buy, a? Ste pa premeteni, sami sebe boste nadigral s temi p/p primerjavami.

Zgodovina sprememb…

neo5468 ::



2019 7nm 300w gpu vs 2017 16nm 250w gpu.

AapocalypseE ::

Neverjetno kaj Nvidia iztisne iz procesa.

2 leti stara kartica hitrejša od najnovejšega flagship Radeona.

Drugo leto pa že Ampere 7nm :O

MostWanted ::

AapocalypseE je izjavil:

Neverjetno kaj Nvidia iztisne iz procesa.

2 leti stara kartica hitrejša od najnovejšega flagship Radeona.

Drugo leto pa že Ampere 7nm :O


več kot dve leti pa pol!

FlyingBee je izjavil:

Tudi zdaj amd tepe vega56, čeprav se prodaja po 350 in tudi manj v mindstar, je 2060 tudi take cene že in hitrejša. Vega za gaming je en sam velik fail, še dobro, da ne morejo propasti.

D3m je izjavil:

Vidim in se strinjam s klinkerjen.

Ti pa, kar naprej predlagaj izbris, bolje to, kot pa, da si na tabletah.

Klinker je resigniranec in mu je že vse ravno, tako da itak, da se ravno ti strinjaš z njim.

ziga1990 je izjavil:

^^ti kar plačuj 20% več za 8% boljšo zmogljivot v igrah

Ja, hudiča, kako pa si ti 1700 kupil, zamižal na eno oko in kliknil Buy, a? Ste pa premeteni, sami sebe boste nadigral s temi p/p primerjavami.



haha kako se tega nisem jaz spomnil! :))

Zgodovina sprememb…

meho7 ::

ziga1990 ::

Zanimivo kako vam gre v nos moj nakup 1700-ke
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

MostWanted ::

ziga1990 je izjavil:

Zanimivo kako vam gre v nos moj nakup 1700-ke


zato kr je 1700 navadn krš! bil je predrag, prepočasn, še i3 poserjejo ta večjederni gnoj.

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

nekdo mi pa zavida:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

ziga1990 je izjavil:

Zanimivo kako vam gre v nos moj nakup 1700-ke

Ne, si pa primer iz učbenika kako se nakupuje komponente, ki so 100% dražje od drugih in le 20% hitrejše potem pa imaš ravno to kot osnovo pri argumentih zakaj ne kupiti dražji proc za malo več performanca. Ironično pa še vedno misliš, da gre nekomu v nos tvoj nakup, ne pa prej omenjena 100 več za 20 perf.

MostWanted ::

ziga1990 je izjavil:

nekdo mi pa zavida:D


haha z mojim 7700k ti tudi čez 12 let ne bom zavidal^^ ne pozabit only 4 cores and eats the shit out of your multicore nonsense

m0LN4r ::

Jah za AMD grafe je res dovolj en mid range ryzen...


Meni je Radeon 7 zelo zanimiv iz pogleda multigpu sistema, 16gb rama in velik bandwidth se slisi kot nalasc za kak crossfire, imas verjetno vecjo hitrost od ene 2080ti in hkrati vec rama za mode, teksture itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Kakšni chillerji bi morali to bit?

ziga1990 ::

MostWanted je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

nekdo mi pa zavida:D


haha z mojim 7700k ti tudi čez 12 let ne bom zavidal^^ ne pozabit only 4 cores and eats the shit out of your multicore nonsense


sanje
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

MostWanted ::

m0LN4r je izjavil:

Jah za AMD grafe je res dovolj en mid range ryzen...


Meni je Radeon 7 zelo zanimiv iz pogleda multigpu sistema, 16gb rama in velik bandwidth se slisi kot nalasc za kak crossfire, imas verjetno vecjo hitrost od ene 2080ti in hkrati vec rama za mode, teksture itn.


pa veš da crossfire ni mogoč :D
««
126 / 138
»»