» »

AMD Vega GPU

AMD Vega GPU

Temo vidijo: vsi
««
107 / 138
»»

frudi ::

Tudi nvidio je za najboljše rezultate boljše undervoltat. Drugače trčiš ob power limit, tam ti pa overclock prav nič ne pomaga, overvolt pa še škodi. Ali pa se greš hard mode za višanje power limita.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

AapocalypseE ::

Meni se non-stop zabija ob power limit ;((:))

Treba zdaj Vego 64 nabavit, da jo undervoltam in underclockam. Bo smooth as butter.

Zgodovina sprememb…

Treer ::

Buahahaha - na strani od tele Vege 64 nitro piše med drugim:
Power Consumption < 850W :)):)):))
http://sapphirenitro.sapphiretech.com/e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

gddr85 ::

logično, mišljeno je average za cel sistem s crapy psujem ;)

Generton ::

AapocalypseE je izjavil:

Jah... radeona treba undervoltat... nvidia pa se lahko overvolta in overclocka.

:))


Iskreno, za isti denar bi lahko dobil gtx 1080 ampak sem se zaradi free synca odlocil za vego, mislim, da mi ne bo zal :)

Treer ::

Trenutno že mogoče - poročaj, ko bo tale tvoj Nitro kalorifer začel pregrevati še vse ostale komponente in bo še tvoj 650w gold pokleknil...:P
PS: malo nazaj sem tule bral, da je že za 8400 + 1060, sploh pa 580 potreben MINIMALNO 600-650w gold psu, tule mu pa za najbolj požrešno single-chip karto ever pravite, da bo dovolj - double standards much?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

Generton ::

Treer je izjavil:

Trenutno že mogoče - poročaj, ko bo tale tvoj Nitro kalorifer začel pregrevati še vse ostale komponente in bo še tvoj 650w gold pokleknil...:P
PS: malo nazaj sem tule bral, da je že za 8400 + 1060, sploh pa 580 potreben MINIMALNO 600-650w gold psu, tule mu pa za najbolj požrešno single-chip karto ever pravite, da bo dovolj - double standards much?


Bom, sicer srcno upam, da se motis in da bo moj psu zdrzal vse napore in pritiske :D naceloma se vecina strinja da je 650w se posebej z gold standardom dovolj, OC je pa tako ali tako ne bom.

dolenc ::

Treer... To kar si ti bral, pa drugi k mamo wattmetre je tko... Dve stvari, ena pravilna, druga pa bol gostilniška :D

fireX88 ::

jaz imam rx 290 na i5 4670 OC na 700w (brez kakšnega golda ali kaj podobnega) pa še ni počepnil napajalec..Mislim, da si lahko brez skrbi
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

AapocalypseE ::

Jeba, ko menjaš grafično in se moraš spraševat ali bo 650W napajalnik dovolj in to brand napajalnik... ;((

MihaK3 ::

fireX88 je izjavil:

jaz imam rx 290 na i5 4670 OC na 700w (brez kakšnega golda ali kaj podobnega) pa še ni počepnil napajalec..Mislim, da si lahko brez skrbi


Mene priznam da bi pri Vegi 64 kar malo skrbelo, ker to je še vsaj en rang višja poraba od 290 (pa še Nitro verzija, ki so znane po najvišjih porabah pri istem čipu - se spomnim pred leti 280x Nitro, ki je imela cca 100w višjo (vsaj peak) od nekaterih drugih). Sam vem, da višje od Vege 56 ne bi šel, če bi že ravno moral zaradi freesynca.

klinker ::

Treer je izjavil:

Trenutno že mogoče - poročaj, ko bo tale tvoj Nitro kalorifer začel pregrevati še vse ostale komponente in bo še tvoj 650w gold pokleknil...:P
PS: malo nazaj sem tule bral, da je že za 8400 + 1060, sploh pa 580 potreben MINIMALNO 600-650w gold psu, tule mu pa za najbolj požrešno single-chip karto ever pravite, da bo dovolj - double standards much?


Ti itak nabijas in napihujes da glava pece s svojim hejterskimi zgodbicami.
650W bo povsem ok. Za 8400 in 1060ko je pa 450W vrh glave. Seveda ne LC srot.

Treer ::

Evo tule je modrovanje tukajšnjega strokovnjaka:

Ezoterik je izjavil:


Jst ne prodajam nobenih bučk, osebno nisem mel nobene slabe izkušnje s temi napajalci, ker jih ne kupujem, sem pa pač delal v taki branži, da smo mel zelo velik stika s tem (tech support). Tko da govorim iz osebnih izkušenj, ne pa na vzorcu enega človeka.

Men se zdi, da je 500w bronze nekega preverjenega proizvajalca minimum za nek midrange komp (še enkrat, govorimo o 20-30 eur razlike), teb se pa to ne zdi tako, čeprav nisi nekih jakih argumentov dostavil. Mid range grafika ima tdp od 120W (1060) do 220W (580), tko da pač odvisno od potreb. Če računaš met v kompu 580 je 550W ali pa 600W proper napajalc (>85%)praktično minimum.


Jaz zase že vem koliko rabim in imam vedno dovolj rezerve, nisem pa seveda nikoli, niti v gejmerskih časih imel jedrske pečke tipa Vega 64. Sapphire priporoča minimum 850w, s tem da pri tej moči ni več čisto čip napajalcev, tako da tudi če upoštevamo da zajamejo še slabše kvalitetne, se z manj koz 750 ni kaj dosti za špilat. Zgovoren je tudi 3x8 pinski priklop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

klinker ::

Ker ne znas razbrat napisanega.
Sej tudi on malo pretirava, enako kot ti, pa pac dejstvo je, da so bronze napajalci najbolj ucinkoviti na okoli 50-60% obremenitve in ker pac nek 500W kosta npr. 50
EUR, 150W pa je kakega desetaka drazji, seveda vzames mocnejsega, ker pac ne skodi.
Samo ti ne stekas racionalnega razmisljanja, ker si verjetno mamin sincek, ampak stekas samo "glavni na vasi" in bi se skesiral 100% vec za 10-20% vec, samo za to da se lahko kurcis. Sej bos dozorel nekoc, upam.
EVGA 650W Gold bo gnal njegov sistem z Vego brez tezav, tu ni dileme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

m0LN4r ::

Treer je izjavil:

Evo tule je modrovanje tukajšnjega strokovnjaka:

Ezoterik je izjavil:


Jst ne prodajam nobenih bučk, osebno nisem mel nobene slabe izkušnje s temi napajalci, ker jih ne kupujem, sem pa pač delal v taki branži, da smo mel zelo velik stika s tem (tech support). Tko da govorim iz osebnih izkušenj, ne pa na vzorcu enega človeka.

Men se zdi, da je 500w bronze nekega preverjenega proizvajalca minimum za nek midrange komp (še enkrat, govorimo o 20-30 eur razlike), teb se pa to ne zdi tako, čeprav nisi nekih jakih argumentov dostavil. Mid range grafika ima tdp od 120W (1060) do 220W (580), tko da pač odvisno od potreb. Če računaš met v kompu 580 je 550W ali pa 600W proper napajalc (>85%)praktično minimum.


Jaz zase že vem koliko rabim in imam vedno dovolj rezerve, nisem pa seveda nikoli, niti v gejmerskih časih imel jedrske pečke tipa Vega 64. Sapphire priporoča minimum 850w, s tem da pri tej moči ni več čisto čip napajalcev, tako da tudi če upoštevamo da zajamejo še slabše kvalitetne, se z manj koz 750 ni kaj dosti za špilat. Zgovoren je tudi 3x8 pinski priklop.

No ja, ce je moj 6 let star 650W (edit:630) BQ zdrzal nekaj let z Ivyjem in 2x1080SLI in potem se OC 1080Ti, bi rekel da bo tut Vegi zlahka kos, samo malo hitreje se bo ventilatorcek vrtel na napajalniku.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Kayzon ::

Sam je res hater,sem mislil ze komentirati nekaj o tem na prejsnji strani pa sem se komaj zadrzal.. :)

strumf666 ::

A ni zabaven? Men se kr smili, k nam samo dobro hoče, pa ga (skoraj vsi) ignoriramo :D
Da ne bom čist offtopic, dober in ne prestar 650w je za normalno uporabo zadosti. Benchanje in torture testi so pa druga stvar.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Je zabavno do določene teme. Potlej pa že upaš, da mu mama čimprej da Master Card.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

slaluphath ::

Upam da bojo novi Radeoni vsaj okoli 1080ti.

Generton ::

Gledal sem sistemsko porabo pri nekaterih youtuberjih in je bila vedno max okoli 400-500w v igrah, ce bo pa pi**arija pa bom pac 750w EVGA kupil, ampak se 1x, upam da ne bo potrebe ?

dolenc ::

Seveda ne, sam tukaj ljudje ne znajo nič poračunat :)

ps... jaz imam na nekem noname 700w napajalcu, dve rx480, ble so pa tud 3 že, čeprov to je blo že na meji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

gendale2018 ::

slaluphath je izjavil:

Upam da bojo novi Radeoni vsaj okoli 1080ti.

a rx 680 al navi?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Treer ::

Glede na to, da niso izenačili še niti 2,5 leti stare 1080-ke, se bomo na match za 1080Ti še načakali, konec drugega leta ali začetek 2020 mogoče... ;((

DamijanD ::

V bistvu to ni čisto res: drži za igre, ampak pri delu pa se vega povsem kosa s 1080/ti (recimo v davinci resolvu). Je pa res, da zato porabi več štroma...

Kayzon ::

Kolikor sem gledal s novimi driverji je rahlo mocnejsa od 1080 graficne,ni pa kos 1080Ti.

meho7 ::

Kayzon je izjavil:

Kolikor sem gledal s novimi driverji je rahlo mocnejsa od 1080 graficne,ni pa kos 1080Ti.

jo
Sep 2018 benchmark update



Miha20 ::

Tudi poraba ni tako grozna dobrih 60w več od 1080

AapocalypseE ::

Samo dobrih 60W več od 1080 ja ;((

Zgodovina sprememb…

Treer ::

60w več na powersave modu ja, lol :)), sicer pa prej 160 več, haha. In toliko tudi o tem, da 580-ka papa "mejčkn" več od 1060 - rahlih 75% več ;((

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Predator X ::

Treer je izjavil:

60w več na powersave modu ja, lol :)), sicer pa prej 160 več, haha. In toliko tudi o tem, da 580-ka papa "mejčkn" več od 1060 - rahlih 75% več ;((


No, no.. ti pametuješ za Intel proce.. zakaj se potem ne ustališ za R5 2600. Best P/W gaming proc, samo rame vržeš 3200MHz+ gor...

RX 480 je kurila 150-160W
GTX 1060 od 120-130W
RX 580 Večinoma kuri od 170-190W (razen najvišji boosti jo priravijo za 220W).

Kaj misliš, da se zgodi ko naviješ GTX 1060 na 2150? Če smo realni 1425MHz na RX 580 ~ GTX 1060 2150MHz.
Jah polaris RX 480/70 more laufat na ~1175-1250 in ne več... pa si na 120-130W porabe. Enako velja za vego, prepočasna je za gaming zato AMD izkoristi max freq... Pač če bi VEGA lepo leufala med 1350-1450MHz bi blo super.

Še zmeraj pa nerazumem, zakaj te pri GPUjih moti poraba pri CPUjih pa ne?

Treer ::

Ker med gamingom ne porabi 8700k nič več ali kvečjemu malenkost več:
 .

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

Predator X ::

Treer je izjavil:

Ker med gamingom ne porabi 8700k nič več ali kvečjemu malenkost več:
 .

.



AHAHHA, kje si pa tole pobral.

m0LN4r ::

meho7 je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Kolikor sem gledal s novimi driverji je rahlo mocnejsa od 1080 graficne,ni pa kos 1080Ti.

jo
Sep 2018 benchmark update




Mja se vedno, se v povprecju prastara 1080 kr dobro drzi, celo malce navita.

Predator X je izjavil:

Treer je izjavil:

60w več na powersave modu ja, lol :)), sicer pa prej 160 več, haha. In toliko tudi o tem, da 580-ka papa "mejčkn" več od 1060 - rahlih 75% več ;((


No, no.. ti pametuješ za Intel proce.. zakaj se potem ne ustališ za R5 2600. Best P/W gaming proc, samo rame vržeš 3200MHz+ gor...

RX 480 je kurila 150-160W
GTX 1060 od 120-130W
RX 580 Večinoma kuri od 170-190W (razen najvišji boosti jo priravijo za 220W).

Kaj misliš, da se zgodi ko naviješ GTX 1060 na 2150? Če smo realni 1425MHz na RX 580 ~ GTX 1060 2150MHz.
Jah polaris RX 480/70 more laufat na ~1175-1250 in ne več... pa si na 120-130W porabe. Enako velja za vego, prepočasna je za gaming zato AMD izkoristi max freq... Pač če bi VEGA lepo leufala med 1350-1450MHz bi blo super.

Še zmeraj pa nerazumem, zakaj te pri GPUjih moti poraba pri CPUjih pa ne?

1060ko bi ti navijal 480/580 pa ne? What? Za to da bosta na koncu porabile enako, samo da bo potem 1060 se hitrejsa 580 pa z downclockom pocasnejsa? lol
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

DJ-DUST ::

Generton je izjavil:

Zanima me kaj menite, imam Freesync monitor in bi kupil Vego 64, lahko jo dobim za 400e, po drugi strani lahko za enak denar dobim tudi 1080. Zanima me ali bo moj 650w napajalnik ob predpostavki da imam ryzen 5 1600 CPU, sposoben prenest pozresnost vege?


Ryzen 5 1600, MSI B350M, Corsair 2x8Gb 3200mhz:
- Vega56 = do 330W
- Vega56 / Vega64 BIOS = do 380W

Na LG 21:9 Ultrawide Freesync, 2560x1080@75Hz, poraba merjena iz vtičnice. Temperatura doseže do 74°C, uporabljal sem 560W napajalnik.

Generton ::

DJ-DUST je izjavil:

Generton je izjavil:

Zanima me kaj menite, imam Freesync monitor in bi kupil Vego 64, lahko jo dobim za 400e, po drugi strani lahko za enak denar dobim tudi 1080. Zanima me ali bo moj 650w napajalnik ob predpostavki da imam ryzen 5 1600 CPU, sposoben prenest pozresnost vege?


Ryzen 5 1600, MSI B350M, Corsair 2x8Gb 3200mhz:
- Vega56 = do 330W
- Vega56 / Vega64 BIOS = do 380W

Na LG 21:9 Ultrawide Freesync, 2560x1080@75Hz, poraba merjena iz vtičnice. Temperatura doseže do 74°C, uporabljal sem 560W napajalnik.


Torej bi meni tudi mogo 650w komot gnat podobno zadevo?

D3m ::

Vsekakor.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Samo navijat je ne smeš.

Najboljše undervoltat in underclockat, da ne bo tako obremenjen napajalnik.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Po mojih izkušnjah rahel undervolt naredi (mali) čudež pri porabi.
S tem, da vse ostalo ostane enako (zmogljivost).

Testirano na RX 580 8GB.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

m0LN4r ::

Od stirih 580 je to delalo na dveh pr men, pr ostalih se je potem downclockal memory ali core... ce pa das ventilatorje na full pa imas win win
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Predator X ::

AapocalypseE ::

In zakaj si še tukaj moral to postat, če sem že jaz v Pascal temi?

Ne spada to sem...

gendale2018 ::

gimpworks v akciji :D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

ker po enem videu na youtubu za eno grafično se takoj mora obsojat?..

AapocalypseE ::

Alien, ti pa si nekam obrnil ploščo glede radeon. vs nvidia... si bil hard zagovornik radeona.

Glede 416.16 gonilnikov pa berem, da so bile težave v navezi z Win 10 posodobitvijo, tako da bi bil retest s 416.34 dobrodošel, ampak ga itak ne bo od te iste osebe, ker je zgleda samo trolololo....

Alien123 ::

AapocalypseE je izjavil:

Alien, ti pa si nekam obrnil ploščo glede radeon. vs nvidia... si bil hard zagovornik radeona.

Glede 416.16 gonilnikov pa berem, da so bile težave v navezi z Win 10 posodobitvijo, tako da bi bil retest s 416.34 dobrodošel, ampak ga itak ne bo od te iste osebe, ker je zgleda samo trolololo....


res je, ker sem mel upanje da bodo kaj konkretnega skupaj naredili. Zdaj pa vidim da so dali gpu-je na stranski tir, da se ne menimo o launchu vege.
je pa zanimivo, ko sem na veliko pravil kak bodo delnice šle gor pri amdju, ko so bile te vredne po 3$. zdaj pa se po glavi tučem :S ampak to je že druga tema :P

m0LN4r ::

Predator X je izjavil:


Bos porocal tudi, ko pride Windows 1809 fix in da bo test ponovljiv tudi na kaki poznani spletni strani namesto YT strokovnjakov?

Alien123 je izjavil:

ker po enem videu na youtubu za eno grafično se takoj mora obsojat?..

Ja itak, neves da na youtube je vse 100% legit? Predvsem pa od amaterjev?
Taki bugi, so odlicna priloznost za "clickbejtanje" in nabiranje ogledov ane.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Alien123 ::

ma tale youtube je tak celi smešn.. molnar ti si v grafičnih, maš kako 1080/ti poceni za zrihtat? :D

AapocalypseE ::

Mi je pa zanimiv predator... postam isto zadevo v Pascal temo ( tam kamor spada ) in on gre v to temo, skopira link in jo posta v vega temo ( tja kamor ne spada ).

Nočeš sodelovat v nvidia temah, predator?

I am confused...

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Alien123 je izjavil:

ma tale youtube je tak celi smešn.. molnar ti si v grafičnih, maš kako 1080/ti poceni za zrihtat? :D

En miner iz slo je prodajal 1080ke po 300eur, stare 6-7 mesecev.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AapocalypseE ::

Aaaa...

Alien je šal na 3440x1440 resolucijo in za to 390ka ni dovolj, zdaj pa panika, ker šteka.

Drugače pa poceni 300€ za 1080 in stare do 7 mesecev. Zadeva še v garanciji in ne moti toliko, da se je uporabljala za mining.
««
107 / 138
»»