» »

"upgrade" na Cyanogenmod 13

"upgrade" na Cyanogenmod 13

zzbil ::

Živjo! Imam samsung galaxy s4 z kitkat verzijo androida... Zdej gledam da bi upgrejdal na CM13. Zanima me če ima kdo od vas CM13 na S4 in kakšen postopek je potreben da se naloži gor CM13. Telefon imam že rootan. Pa še to: če naložim CM13, vidim da so za S4 samo "nightly".Bral sem da te niso preveč za ziher, kakšno je vaše mnenje, a se bo sesuval?

4ever ::

Jaz imam na s4 mini cyanogenmod 13 snapshot. Na tvojem mestu bi raje počakal da pride ven snapshot ali pa naložil cm 12.1 (snapshot), nightly pa raje ne, ker je možno da ti stvari ne bodo delale kot je treba.
I5 4460 | 8GB Corsair Vengeance | B85 Anniversary | BX200 240GB |
Gigabyte GTX 960 4GB | CM GM 450 | 1TB WD Blue

zzbil ::

Aha... A se ti da samo na grobo opisat, kako se to naloži gor? Če imaš čas seveda :D

OvCa77 ::

A si že probal google play edition
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

zzbil ::

Nisem... Kako pa to deluje? A imaš kasen link? Gledal sem po yt pa ima vsak malo drugače...

jizzer ::

Pozdravljen. Če je slučajno telefon v garanciji, jo boš izgubil. Drugače pa na grobo povedano moraš prvo telefon odklenit, to moraš iti v posebni "mode" na telefonu (kombinacija tipk pred zagonom telefona), in flashat zadevo. Potem pa naložiš recovery (twrp/cwm). Prek tistega pa lahko nalagaš vse živo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

OvCa77 ::

zzbil je izjavil:

Nisem... Kako pa to deluje? A imaš kasen link? Gledal sem po yt pa ima vsak malo drugače...

Vprašaj hojnika
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Ales ::

Čisto enostavno in zelo dobronamerno priporočilo - kdor se iz navodil na forum.xda-developers.com ne znajde, naj se ne loteva.

Se mi sicer ob nekaterih tam prisotnih how-to-jih zazdi, da jih je spesnil trop opic na cracku. Ampak vseeno, enkrat ko malo veš, kaj je kaj, se moraš iz kolobocije znajti. Če se ne, pusti telefon pri miru. Beri naprej, in še enkrat in ponovno, dokler ti ne bo čisto jasno, kaj je recovery / TWRP, kaj je bootloader, kaj je root, katera verzija mora biti česa, kak je postopek vrnitve nazaj na tovarniški ROM, itd. Ko je vse to jasno, pa kar.

trulex ::

Garancije po zakonih EU ne izgubiš, pa če ne vem kaj storiš s telefonom glede softwarea. Nightly verzije so dovolj stabilne (1 leto izkušenj), CM namestiš po navodilih tukaj: http://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_C...

hojnikb ::

OvCa77 je izjavil:

zzbil je izjavil:

Nisem... Kako pa to deluje? A imaš kasen link? Gledal sem po yt pa ima vsak malo drugače...

Vprašaj hojnika


http://forum.xda-developers.com/showthr...

ti pa priporočam 5.0.1, ker je manj zbuggan (oz praktično nič). Je pa to "uraden" AOSP rom od samsunga, ki je naret za s4 gpe edicijo. Hardwaresko enak telefon navadni s4ki, samo bootloader je drug, da nemorš direkt flashat romov.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android root

Oddelek: Mobilne tehnologije
183563 (799) jedateruk
»

OnePlus One - obtičal pri Cyanogen logotipu

Oddelek: Mobilne tehnologije
241778 (1448) vilonja
»

Katere ROMe uporabljate?

Oddelek: Operacijski sistemi
313561 (2616) SaXsIm
»

Galaxsy s2 cyanogen mod

Oddelek: Pomoč in nasveti
101665 (1153) modelno1
»

cyanogen boot za S Note 1

Oddelek: Operacijski sistemi
6755 (614) ezikielrage

Več podobnih tem