» »

Kako pokopljete hišne ljubljenčke

Kako pokopljete hišne ljubljenčke

Cokolesnik ::

Vesel sem, da v Loži ne skoparite z različnostjo tem, dilem in mnenj.

Mene tokrat zanima, ali navade, ritual in druge tovrstne vrednote, ki jih sicer jemljete za privzete ob smrti človeka (prižiganje svečke, sajenje cvetlic, okrašenost prostora s kamenjem ipd.) prenašate tudi na dogodek, ko vam umre vaša domača žival (recimo mačka, ptič, riba, pes ipd.), na katero ste prav gotovo bili in boste na nek način še vedno navezani?

Ali pa tovrstno ravnanje jemljete kot eno samo pretiravanje in menite, da vse umrle živali (tudi naši hišni ljubljenčki) spadajo le pod kup zemlje?

Zgodovina nas uči, da ljudje tako do drugih ljudi, kot tudi do živali vseh vrst, gojimo sorodna ali celo enaka, še izrazitejša čustva. Iz trte tudi ni izvito, da nas živali s svojimi čustvi/vedenjem v določenih trenutkih spreminjajo, npr. pomirjajo.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

OmegaBlue ::

Hm....
Glih kakšnega sprevoda nenardim.
Lepo najdem lep prostor, se previ urejen, skopljem lukno se poslovim in zmečem zemljo nazaj.

Priznam je težko, čutiš nekakšno navezanost ne ljubljenčka.:'(

Nikakor pa ne mislim, da spada pod kup zemlje.:|
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

frenk ::

jest tud sam pokoplem...nazadne je blo to ene 8 let nazaj:\

BigWhale ::

Prvi hisni ljubljenec, ki mi je umrl je bil papagaj Jaka, ko sem bil se v prvem razredu. Foter ga je kremiral v kuhinjskem stedilniku...

Potem je bila psicka Kaja, ki jo je usmrtil veterinar in je tam ostala, to je bilo v hm, osmem razredu? Tam nekje.

Vmes je bilo se kar nekaj akvarijskih ribic, ki so koncale v morju (posredno, preko kanalizacije), they were flushed away :P

Sedaj je Onyx (psica) stara hm, 4 leta in se obnasa tako kot bi bila stara sest mesecev, cist divja... There is still life in her... :)

V-i-p ::

Hmm, tole bo sicer slišati kot da sem star pet let, ne pa 23 ampak, takrat sem bil na svojega mucka hudo navezan :) Ene 10 let nazaj, bil sem star mislim da nekje 12 let sem imel mucka, ki sem ga naučil, ne boste verjeli, samo je res, da je znal z tačkami sam odpreti dvoje vrat do stranišča, tam iti v kot in lulati/kakati v kahlico. Stanovanja ni posvinjal nikoli, vedno samo na kahlico. No, mel sem ga nekaj let, potem ga je pa avto zbil. Pokopal sem ga z vsemi častmi ;) kot se spodobi, sem proti grdemu ravnanju z umrlo živalco. Navezan sem bil pa tako nanjga, da sem takrat prisegel, da nikoli več nobene živali :'(.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Take živalske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13919781 (9809) TineR

A je klanje v klavnicah mučenje živali? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
645109866 (101549) noraguta
»

Težava s psom.

Oddelek: Loža
352993 (1846) Looney

Več podobnih tem