» »

Back-end web programiranje

Back-end web programiranje

Boomerang ::

Navajen sem na ASP.NET (Visual Studio) programiranje kjer je t.i. "codebehind". Klikneš na element, da se ustvari funkcija in vpišeš kodo, kaj naj se izvede ob kliku na element. Kako pa je s tem pri drugih tehnologijah?

Recimo primer: v HTML imam izdelano spletno stran "ucenje.html" (input text polje, button in label). Funkcijo za button sem napisal z uporabo jqueryja. Ob kliku na gumb z jqueryjem preberem tekst, kar sem vpisal v text polje. Zdaj bi rad recimo prebral neko datoteko (ime datoteke bi podal preko text polja) in v label izpisal št. stavkov, št. besed, št. vrstic. Z jqueryjem datotek ne morem odpirat, zato moram verjetno uporabit nekaj drugega? Verjetno PHP? Tam bi lahko prebral datoteko in preštel kar me zanima. Ampak kako PHP povežem z jqueryjem? Kako pošljem ime datoteke v PHP in kako potem iz PHPja pošljem te 3 podatke? Moram uporabit še katero tehnologijo ali obstaja kakšna posebna funkcija, ki to naredi? Kako bi se lotil v takih primerih?

amacar ::

Get ali post zahtevek. Lahko preko ajaxa ce zelis dinamicno ali posljes preko forme.

Primer forme (link: http://www.w3schools.com/php/showphp.as... ):
<form action="welcome.php" method="post">
Name: <input type="text" name="name"><br>
E-mail: <input type="text" name="email"><br>
<input type="submit">
</form>


Z jquery (link: http://www.w3schools.com/jquery/tryit.a... ):
$(document).ready(function(){
    $("button").click(function(){
        $.post("demo_test_post.asp",
        {
          name: "Donald Duck",
          city: "Duckburg"
        },
        function(data,status){
            alert("Data: " + data + "\nStatus: " + status);
        });
    });
});
</script>

<button>Send an HTTP POST request to a page and get the result back</button>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

veqlargh ::

Pač, na strežniku moraš met servlet v taki ali drugačni obliki, ki ti bo procesiral zahteve, kot je amcar nakazal. S čim boš ta servlet naredil je pa čist odvisno od tebe.

Boomerang ::

Sem naredil par primerov in zdaj razumem. Uporabim kakšno tehnologijo, ki zmore delati s fajli in potem to povežem z ajaxom.

Če se spet vrnem k mojem primeru: zanima me št. vrstic, št. besed in št. stavkov (končnih ločil). Zaenkrat sem to naredil tako, da sem izpisal 3 vrstice, ločene z br. V javascriptu sem potem odstranil odvečni html (head, body itd.), splital glede na br in dobil array, kjer imam v vsakem polju en podatek. Obstaja kakšna boljša rešitev (bližnjica) za to?

amacar ::

Vrni json, uporabi json encode/decode.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

jquery ajax problem

Oddelek: Izdelava spletišč
81457 (1079) miko22
»

AJAX kratke naloge

Oddelek: Izdelava spletišč
192255 (1722) Yacked2
»

jquery in div-i (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8711120 (9858) lisjak
»

Dropdown list za izbiro statusa admin itd.

Oddelek: Izdelava spletišč
6736 (691) winlins
»

gumb ... v tabeli

Oddelek: Programiranje
121608 (1310) lejka

Več podobnih tem