» »

domači mail server - pop problem

domači mail server - pop problem

sash ::

zadeva je taka da sem doma poskusil postavit svoj mail server (bolj za hobi) pa nikakor nemorem zadeve spravit v delovno stanje. No stvar je taka da imam ADSL z dinamičnim IP-jem in sem za routerjem (kjer sem ustvaril virtualni server z ustreznimi odprtimi porti), na mašini laufam XP-Pro in MDeamon mail server, in domeno registrirano kot moje_ime.no-ip.info, zraven je seveda ustrezni Dinamic _Update_client ki osvežuje ip ki je pravilno nastavljen saj mi FTP dela BP.

Zdaj je pa problem da če pošlem mail na to domeno mi server mail zazna (tud če grem pogledat v mapo kamor shranjuje maile je mail not) ko pa hočem z e-mail klijentom (outlook, eudora, Bat!) mail pogledat (bodisi znotraj lana ali na kakšnem drugem kompu) pa se ne more konektat oz napiše da server ne obstaja.

Kaj je za nardit :( , če so potrebni še kakšni dodatni podatki bom te dopisal :8)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

ToniT ::

Na lokalni mreži moraš napisati lokalno ime serverja in ne tistega, ki ga imaš na internetu. (Tako bo najlažje rešiti problem).

sash ::

lahk malo bolj natančno kje je treba to vpisat (v serverju, klijentu ?) ker še vedno ne dela:O - sam sem to vpisal v klijentu za pop server: pop.192.168.0.22 - to je ip mašine na kateri laufa server
--------------------
Think different...
TOROiD Group

ToniT ::

Za pop server vpiši samo 192.168.0.22

Packač ::

in če boš dajav frendom tole za pošilat mejle more bit brez popa - tist je poddomena

sash ::

Najlepša Vama hvala :D že dejla >:D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mail server - kako, kateri

Oddelek: Programska oprema
142165 (2034) 64202
»

domena popr+mail

Oddelek: Omrežja in internet
91163 (1054) Blisk
»

kaj je boljše za strežnik

Oddelek: Programska oprema
51025 (928) |GrEgOr|
»

vprašanje v zvezi z IIS (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
503442 (3173) andrej
»

server na kablu

Oddelek: Omrežja in internet
181398 (1015) mh8759a

Več podobnih tem