» »

Rolka

Rolka

urostech ::

Dober dan!

Kupil sem rolko.(skateboard) pa mi gre voznja kar dobro, neznam pa zavijati.... Kako torrj zavijati z rolko??

Hvala za nasvete!

Karton4 ::

:|
Z nagibom (telesa-nog)levo-desno pa rolka zavije(ker ima nekaj stopinj hoda da se premika).

spirit ::

Imaš dve opciji ki se razlikujeta glede an to kako zategnjen imaš glavni (king pin) vijak na akslih (ne morem se spomnit druge slovenske besede kot podvozje, kar se mi ne zdi prav) če imaš bolj odtegnjenega je zavijanje z nagibanjem laže, je pa s tem povezana tudi stabilnost saj se skate bolj nagiba tudi pri pristankih itd. to nastaviš s časom glede an osebne preference.
Druga opcija je da rahlo stopiš na zadnji del in s tem privzdigneš prednja kolesa in prednjo nogo prestaviš v želeno smer, s tem lahko smer precej korenito spreminjaš.

urostech ::

Ok bom probal! Hvala za vse nasvete!

Machete ::

Težko da nisi pogruntal zavijanja, če ti gre vožnja kar dobro .. ? Saj gre eno z drugim, skoraj težje se je naravnost peljat kot pa malo zavijat :a
Pa si kupil sploh pravi skate, ali kako hofer varjanto?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

BivšiUser2 ::

Kako priročna je rolka v velkih mestih. Tisti, ki ste iz Lj / Mb kako se obnese kot transportno sredstvo?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

sivistol ::

BivšiUser2 je izjavil:

Kako priročna je rolka v velkih mestih. Tisti, ki ste iz Lj / Mb kako se obnese kot transportno sredstvo?


pol še pod mus mors znat ollie- ja da lahk brez da se ustavljas itd, razen če maš longboard
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

kosta ::

vijak na akslih (ne morem se spomnit druge slovenske besede kot podvozje, kar se mi ne zdi prav)

Aksa = os, čeprav ne vem če imajo skejti res osi.

BivšiUser2 ::

sivistol je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

Kako priročna je rolka v velkih mestih. Tisti, ki ste iz Lj / Mb kako se obnese kot transportno sredstvo?


pol še pod mus mors znat ollie- ja da lahk brez da se ustavljas itd, razen če maš longboard

Kaj pa je bistvena razlika me long boardom in rolko razen v dolžini. S kero se je lažje šofirat?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

freesty ::

Z longboardom se je dosti lazje vozit. Ima vecja kolesa in je bolj stabilen. Rolka je pa za trike delat.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

GupeM ::

sivistol je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

Kako priročna je rolka v velkih mestih. Tisti, ki ste iz Lj / Mb kako se obnese kot transportno sredstvo?


pol še pod mus mors znat ollie- ja da lahk brez da se ustavljas itd, razen če maš longboard

Kaj ti pri tem pomaga longboard? Čez robnike moraš v vsakem primeru skočiti? Ali pa se jaz v svojih 2h kilometrih na longbordu nisem naučil, kako priti čez robnik brez skoka.

Sem se pa takrat vozil v Ljubljani in k sreči nisem imel veliko robnikov. Se mi pa zadeva zdi dokaj primerna za transport, ko enkrat kolikor toliko dobro znaš. To pomeni, da znaš preplezati robnike in da znaš držati ravnotežje in ti skate ne uhaja. Največji problem je, ko se nagneš preveč nazaj, skate pa z vso hitrostjo na cesto, po možnosti pod kakšen avto. Dobro je tudi, da se znaš izogibati pešcem.

2f4u ::

No, jst kupim en loong board.

Imam namen narediti luknjico + zglob + jadro.. pa lahko mal po parkiriščih bluzim... Pa mularija tut.

če ma kdo kej za prodat... na zs.

Machete ::

Zame je bil večji sovražnik (navaden mali skejt) od robnikov po Lj, PESEK. Vsaj dokler ga spomladi niso spucal. Center je bil že malo bolje sicer. Se pa spomnim najbolj zabavnega padca na križišču, ko mi ga je odneslo naprej, jaz pa z pol-litrškim tetrapakom mleka v žepu in ja, itak da je počil lepo v žepu cel pred nemajhno množico :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kozmy ::

V youtube vpiši ''how to skate''.

BivšiUser2 ::

Kaj pa moram paziti pri nakupu rolke z bolhe? Za začetek bi si kupil nekaj poceni, potem pa kasneje investiral v kaj več.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

alkor ::

Nova te pride od cca 40eur naprej...https://www.skatehut.co.uk/skateboards/...

lp
LP, a

BivšiUser2 ::

A, si je kdo tu sam sešil skateboard strap za nahrbtnik/potovalko? Prenašal bi stvar rad naokoli, pa nisem čist šur kje in kaj tučno kupiti. Načeloma za nahrbtnik tudi ne bi bil problem, ker si ga lahko dam med naramnicami, bolj me zanima za potovalko?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skiro v mestu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9115097 (10607) bandidosss
»

Lexusova lebdeča rolka ne prinaša revolucije

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3641036 (27498) Markoff
»

Kateri longboard izbrati

Oddelek: Loža
62014 (1898) qwertyy
»

Street surfing skejti?

Oddelek: Loža
274836 (4099) Digital_cx

Več podobnih tem