» »

Kateri ultrabook kot alternativa macbook air 13

Kateri ultrabook kot alternativa macbook air 13

nate ::

Kateri ultrabook je po vašem mnenju boljši / primerljiv z osnovnim modelom macbooka air 13? Nisem fan appla, ampak moram priznati da mi je všeč¨ battery life na airu, ostalo niti ne... tako da sam gledam predvsem v tej smeri;

npr. https://www.mimovrste.com/prenosniki/to... ? (baterija naj bi zdržala 17h 30)

npr. http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... (kot performance alternativa)

Dell xps 13, se mi zdi odličen, a je pri nas znatno dražji - v ZDA je npr. cenejši od aira...
  • spremenilo: nate ()

...:TOMI:... ::

Ni alternative.
Tomi

M-XXXX ::

https://www.mimovrste.com/prenosniki/le...

Poglej pa malo za cenejšimi konfiguracijami, če nebi dal toliko.

noob96 ::

Surface pro 4

Zheegec ::

Yoga 3 Pro ali Asus UX305. Oba sta dosti boljša od Aira, sploh kar se tiče ekrana. UX305 je tudi brez ventilatorja, Air in Yoga sta dosti tiha pri brskanju, takoj ko sta malo obremenjena pa sta zelo nadležna če si občutljiv na visoke frekvence ventilatorjev.
Samo pazi, da ne kupiš navadne Yoga (brez Pro) ali pa UX305 s slabim ekranom, ker obstajajo tudi cenejše verzije, ki so pod 1000EUR, ampak os oskubljene.

Macbook Air pa zaradi svojega slabega ekrana res odpade, ker je prevelik minus že od leta 2013, čeprav ima dobro baterijo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Invictus ::

Lenovo Carbon x1h
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zheegec ::

Carbon je hud, samo v Sloveniji najbrž malo dražji :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nate ::

Sam bi rabil ultrabook za takšen namen kot je več¨inoma mišljen MBA 13 - kot college laptop; se pravi mi je najpomembnejši dolg battery life in pa brezhibno delovanje za osnovno rabo - surfanje, MS office itd...
MBA v tem delu najbrž dobro opravlja svoje delo, a me zanima, č¨e obstaja cenejša/boljša opcija za isto ceno za takšen namen, ali je MBA 13 res najbolše glede na p/p? (pa tudi OS-a ne bi ravno menjal)

Pri Yogi se mi touchscreen ne zdi prav nič¨ uporaben za moj namen, posledič¨no pa tudi baterija zdrži občutno manj.

Enako tudi Asus UX305 nima tako dobre baterije, oz. v primerljivi konfiguraciji sploh ni cenejši.

Carbon x1 je res hud, ampak po p/p slabši? (oz. je dražji)

Povedano po resnici me kvaliteta ekrana ne gane ravno; Z30 in MBA prav z namenom najverjetneje nimata boljšega, da ostane več baterije.
Ultrabooks according to wikipedia: "a class of high-end subnotebooks which are designed to feature reduced bulk without compromising battery life"
Sam opažam da ni prav veliko takšnih, ki bi ciljali na ta namen? Vsi imajo v povpreču od 6-8h baterije... To pa z obrabo hitro pade zelo nizko. Sam imam slabo izkušnjo da sem pred dvema letoma kupil Samsungov 13 inčni ultrabook, ki je oglaševal do 6h30 runtime, pa je bil v resnici pri polovični svetlosti in nezahtevnem delu (surfanje, office) bolj okoli 5h. Prav zaradi tega sam iščem nekaj z velikim battery lifom, da ti v realnosti in obrabo še vedno ostane nek dostojen čas.

Zheegec ::

Pri UX305 je baterija zelo odvisna od ekrana. Model s 3200x1800 ekranom ima slabšo baterijo, model s 1920x1080 ekranom ima pa preverjeno skoraj 10ur. Kar je super za prenosnik s še vedno solidnim ekranom, ki stane okoli 1000EUR. Samo sam bi raje vzel boljši ekran, je pa potem max 7ur baterije. Kvaliteta ekrana je precej nepomembna, če boš imel zunanji monitor gor.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Air in nekaj uprašanj o IOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5814562 (7137) Red_Mamba
»

best ultrabook

Oddelek: Kaj kupiti
192406 (1644) Invictus
»

Kateri ultrabook? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6720256 (14927) noob96
»

Pc vs. mac ultrabook

Oddelek: Kaj kupiti
358089 (7061) Mat3v7
»

macbook air vs macbook pro

Oddelek: Kaj kupiti
246038 (5132) mikko

Več podobnih tem