» »

Nakup rabljene grafične, katere teste priporočate?

Nakup rabljene grafične, katere teste priporočate?

vrtec ::

Pozdravljeni

Zanima me katere teste je najbolje naresti pred nakupom rabljene grafične kartice da sem potem siguren da je komponenta brezhibna.
Hvala za vaše odgovore

hojnikb ::

furmark in kaka zahtevna igra..
#brezpodpisa

vrtec ::

Koliko časa naj pa traja furmark test in kakšne nastavitve naj nastavim za test?

Napajalc ::

Laufaš toliko časa da se temperatura stabilizira na max, tako boš videl če ventilatorji ružjo, nastaviš pa tako da ti kaže okoli 60 FPS.
011011100111010101100010

vrtec ::

Sem probal fhd in AA na max, ampak tako dobim slab fps. Brez AA pa skoči na 60fps. Matra me ker se po 2 minutah temperatura stabilizira na 70 stopinj in ventilatorji vrtijo samo z 50%. Pustim za 15 minut in je konstanto isto. Gre za 7970 grafično, bi me moralo kaj skrbeti? Verjetno če bi bilo kaj narobe bi se prikazali artifakti?

Napajalc ::

To je to.
011011100111010101100010

BCSman ::

Zanima me ali je smiselno uporabljati ati hd4870 v pc-ju ki se uporablja samo za brskanje po spletu. Ali bo grafična pokurila veliko elektrike in ustvarila veliko toplote kljub temu, da bo skoraj v "mirovanju"? Jo je bolje zamenjati s kako bolj osnovno?

TehDucky ::

Še vedno uporabljam 4890 in če bi me skrbel strošek elektrike bi zamenjal celoten računalnik saj imam tudi procesor i7 920. Novejše kartice nižjega ranga bodo res manj kurile, a se ne bo še dolgo poplačala.

Lahko pa jo downclockaš z CCC, pa kolikor se spovnim, ko sem nazadnje gledal je na desktopu, je že downclockana na 250Mhz z okoli 1000Mhz (približne cifre).

hojnikb ::

BCSman je izjavil:

Zanima me ali je smiselno uporabljati ati hd4870 v pc-ju ki se uporablja samo za brskanje po spletu. Ali bo grafična pokurila veliko elektrike in ustvarila veliko toplote kljub temu, da bo skoraj v "mirovanju"? Jo je bolje zamenjati s kako bolj osnovno?

Integrirane grafike nimaš ?
#brezpodpisa

BCSman ::

Ko sem preklopil na integrirano (zdaj se ne spomnim natančno katera matična je, lahko konec tedna pogledam - gigabytova kupljena 2007) so se pojavile neke čudne težave z driverji od grafične pod windows 7. Včasih imam Sleep gumb onemogočen (krivec so driverji), ko pa že dela pa stalno meče iz sleepa (suspend to ram tip spanja).
PC ima 420w napajalnik. Če bi radeon bil stalno umetno downclockan to ne bi predstavljalo težav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

kixs ::

4890 je kar pozresna tudi v 2D.

Riff ::

mogoče kaj takega HD 4550, tale zher ni preveč požrešna za LC ja :

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

BCSman ::

Evo čisto v skladu s to temo. Kupil sem rabljeno HD5450 za 5eur, prodajalec je rekel da je brezhibna. Sem montiral in ob vklopu pc-ja je 10 sekund blackscreena in neko klikanje se sliši, po 10 sekundah se normalno od začetka zažene pc. Potem ni nobenih problemov več, sem pognal tudi igro in je delala normalno. Tej 4 kondenzatorji na grafični zgledajo normalni. Je mogoče kaj kriva stara matična, da ne bi podpirala pci-e 2.1? Ko dam grafično ven in priklopim na integrirano deluje vse normalno.
gigabyte ga-m61pm-s2 rev 2.0

hojnikb ::

updejtaj bios na plati
#brezpodpisa

Riff ::

hmm za 5E HD 5450 pa da je brezhibna :D ? dober nakup pol, probaj grafično v drugem računalniku

BCSman ::

Evo v drugem pc-ju dela normalno. Tako da če bo mel kdo te simptome, je res kriva stara verzija pci-e :)

Riff ::

sem mislil da ti je že prodal defektno kartico, dobro pol da je krivo pci E vodilo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

hojnikb ::

updejti bios no... pogost problem...
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika v količini pomnilnika GK v praksi ???

Oddelek: Strojna oprema
9801 (510) franckranc
»

Izbira grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
251412 (875) scipascapa
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
849967 (8189) fruchty
»

Katero grafično kartico imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9811147 (9526) Xserces
»

Nakup GRAFIČNE kartice (nižji rang)

Oddelek: Kaj kupiti
432952 (2276) jan01

Več podobnih tem