» »

Westworld (Tv serija 2016- )

Westworld (Tv serija 2016- )

««
12 / 21
»»

oo7 ::

Sarkozy je izjavil:



kako pa veš da je MIB človek?



V zadnji epizodi v tistem baru v strelskem obračunu sta MIB-a zadela dva naboja eden v vrat brez kapljice krvi. Če MIB ne bi bil človek bi ga tisti metki pokosili.

Qcube ::

Dolores sta zadela dva metka v prejšnjem delu in je laufala naokoli kot da ji ni bilo nič.

oo7 ::

Qcube je izjavil:

Dolores sta zadela dva metka v prejšnjem delu in je laufala naokoli kot da ji ni bilo nič.


Res, da je bila Dolores zateda z orožjem iz zunanjega sveta in je krvavela.

MIB je bil zadet z orožjem z parka, ki je ne nevaren za človeka MIB je bil brez poškodb kar pomeni, da je človek.

Sarkozy ::

oo7 je izjavil:


MIB je bil zadet z orožjem z parka, ki je ne nevaren za človeka MIB je bil brez poškodb kar pomeni, da je človek.


hmm, nisem čist prepričan
poster za 2 sezono nam nakazuje da je MIB krepnu
pa še Ford je vedno govoril:
"the game begins where you END...and ends where you began."
torej Ford je naredil igrico za MiB-a, ki že 30 let hodi v park, da se upgrade-a.
vsaj tako je MiB izjavil v prvi sezoni:
"I've been coming here for 30 years. For the upgrades..."
Sumim tudi, da je Ford printal v kleti prav njega

Menim tudi da Emily ve, da je njen fotr host, saj se je prav zaradi tega njegova žena fentala.
če pa še ne ve, bo pa prej ali slej :D

Ils sont fous ces Slovenes!

oo7 ::

Sarkozy je izjavil:



"I've been coming here for 30 years. For the upgrades..."


To je bilo po moje mišljeno za upgrade parka in same igre.
MIB kot glavni financer je skvaril vizijo Arnolda zato se mu je Ford uprl.
MIB je v odboru tako, da dvomim, da je host :)

          ::

Meni pa se dozdeva, da gre serija malo v smer Futureworlda, nadaljevanja filma Westworld, kjer so lastniki / upravitelji parka izdelovali kopije svetovnih voditeljev in v resnični svet pošiljali robote.

knesz ::

To glede časovnice mislim da kar precej skače in da so določeni deli prikazani ned dogajanjem v prvi seriji. Vsaj zadnji del se po mojem mnenju dogaja v tistem času, ko je Elza v prvem delu izginila. Močno dvomim, da bi toliko časa preživela ob par energijskih ploščicah priklenjena v tisti jami. Se pravi, bi moral med tem dogajanjem Ford biti še živ? Kako to, da na truplih v laboratoriju ni nobenega znaka razpadanja?

oo7 ::

knesz je izjavil:

To glede časovnice mislim da kar precej skače in da so določeni deli prikazani ned dogajanjem v prvi seriji. Vsaj zadnji del se po mojem mnenju dogaja v tistem času, ko je Elza v prvem delu izginila. Močno dvomim, da bi toliko časa preživela ob par energijskih ploščicah priklenjena v tisti jami. Se pravi, bi moral med tem dogajanjem Ford biti še živ? Kako to, da na truplih v laboratoriju ni nobenega znaka razpadanja?



Pa njena obleka v tisti jami je bila skoraj čista kar pomeni, da ni moglo biti ravno dolgo odkar je izginila.

Nikec3 ::

Sej to vemo, da ni bilo dolgo. Mislim da je Elsie tam maksimalno 14 dni, to pa tudi gre skupaj z vsem ostalim.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Westworld Season 2 Episode 4 - TOP 10 and Easter Eggs Explained

Qcube ::

knesz je izjavil:

To glede časovnice mislim da kar precej skače in da so določeni deli prikazani ned dogajanjem v prvi seriji. Vsaj zadnji del se po mojem mnenju dogaja v tistem času, ko je Elza v prvem delu izginila. Močno dvomim, da bi toliko časa preživela ob par energijskih ploščicah priklenjena v tisti jami. Se pravi, bi moral med tem dogajanjem Ford biti še živ? Kako to, da na truplih v laboratoriju ni nobenega znaka razpadanja?


V labu ji pove da Ford is dead, preden se uleže na mizo in mu da injekcijo.

          ::

Nikec3 je izjavil:

Sej to vemo, da ni bilo dolgo. Mislim da je Elsie tam maksimalno 14 dni, to pa tudi gre skupaj z vsem ostalim.


A se kdo spomni, v katerem delu prve sezone je izginila? Bom moral malo osvežiti spomin. Nemara bom kar celo prvo sezono še 1x pogledal.

oo7 ::

          je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Sej to vemo, da ni bilo dolgo. Mislim da je Elsie tam maksimalno 14 dni, to pa tudi gre skupaj z vsem ostalim.


A se kdo spomni, v katerem delu prve sezone je izginila? Bom moral malo osvežiti spomin. Nemara bom kar celo prvo sezono še 1x pogledal.



Elsie je izginila v 6 epizodi v prvi sezoni.

E06
Elsie heads to Sector 3 to figure out who is responsible for the corporate espionage. Elsie believes that Theresa must be responsible because she was the last to have logged into the relay. Elsie starts to download information from the relay, but before she finishes she hears a noise, and someone grabs her from behind.

Elsie se pojavi v Bernardovih mislih v 8 in 9 epizodi.

E08
Elsie appears in a memory that Bernard sees before Ford wipes his memory. In this memory, Bernard appears to strangle Elsie. It is unclear whether Bernard has killed Elsie, but he has this memory right after he asks Ford whether Ford has ever made him hurt someone like he hurt Theresa.

E09
Bernard regains his memories and one of them is of him appearing to strangle Elsie. Bernard believes that he killed her.

Her signal is discovered in Sector 20, prompting Ashley to go and investigate her whereabouts. He is subsequently ambushed by some Ghost Nation hosts who do not respond to his voice commands.

http://westworld.wikia.com/wiki/Elsie_H...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Nikec3 ::

Her signal is discovered in Sector 20, prompting Ashley to go and investigate her whereabouts. He is subsequently ambushed by some Ghost Nation hosts who do not respond to his voice commands.

Ja glede tega... Kdaj bomo zvedeli, kaj točno se je takrat zgodilo s Stubbsem?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Qcube ::

Indijanci ščitijo prave ljudi. Je bilo povedano v zadnjem delu. Ni pomembno na kakšen način so ga ugrabili.

Nikec3 ::

Qcube je izjavil:

Indijanci ščitijo prave ljudi. Je bilo povedano v zadnjem delu. Ni pomembno na kakšen način so ga ugrabili.

Malo sem spregledal zelo očitne stvari. ;((
Hvala vseeno.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

An essential timeline of every important event on 'Westworld'




http://www.thisisinsider.com/westworld-...


Danes pa 5 epizoda :D

Matej_K ::

Hvala za tale Timeline...men pol k**** ni več jasno...s tem veliko bolje...vidim da sem že preveč pozabil iz prve sezone.
... .. .

oo7 ::

Trenutno se pravi sedanji čas v Westworldu naj bi bilo leto 2052.

Sarkozy ::

 I told you, I found a new voice. Now we use it.

I told you, I found a new voice. Now we use it.

Ils sont fous ces Slovenes!

Nikec3 ::

Kar ne morem verjet kako zelo zanič je bila zadnja epizoda. Prav mučil sem se z njo. Čisti filler.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

bambam20 ::

NE vem za vas. AMpak druga sezona niti pod razno ne dosega prve. Razočaran. Zelo.

Smurf ::

Indeed. Kot sem ze komentiral je prva sezona bila 10/10, tale druga je pa se zmeraj na 7/10. 4 epizoda je edina svetla tocka tele sezone.

oo7 ::

Tudi meni ta epizoda nikakor ni bila všeč definitivno najslabša v celotni seriji. Nič se ni zgodilo v zvezi z zgodbo medtem, ko je bila prejšnja epizoda ena najboljših v seriji. Bo treba več minut nameniti MIB-u in Bernardu.

Sarkozy ::

se strinjam
je bilo pa vsaj lepo posneto
v stilu Kurosawe
Ils sont fous ces Slovenes!

bambam20 ::

Sarkozy je izjavil:

se strinjam
je bilo pa vsaj lepo posneto
v stilu Kurosawe



To se pa strinjam.

Sicer pa tudi prva sezona meni ni bila od začetkta dobra, pa se je proti koncu razvila v odlično. Mogoče je to namen scenaristov?

Qcube ::

Meh, se je že po napovedniku dalo predvidevat da bo filler type epizoda, nisem presenečen. Je bil itak prejšnji del tako dober da je zdaj lahko tudi en filler vmes.

Machete ::

Meni je težko serijo resno jemat, ker teh robotov ne morem jemati resno. Ne morem se poistovetit s karakterji. Če bi bil to kakršnkoli drugačen scenarij, da bi bili to živi ljudje, bi veliko lažje in bolj navdušeno gledal. Sedaj pa nikakor ne morem navezati kakršnekoli simpatije ali empatije do karakterjev.
Aja pa nekaj sem zgrešil. Kašen je energijski vir teh robotov? Tesla baterija?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bambam20 ::

Machete je izjavil:

Meni je težko serijo resno jemat, ker teh robotov ne morem jemati resno. Ne morem se poistovetit s karakterji. Če bi bil to kakršnkoli drugačen scenarij, da bi bili to živi ljudje, bi veliko lažje in bolj navdušeno gledal. Sedaj pa nikakor ne morem navezati kakršnekoli simpatije ali empatije do karakterjev.
Aja pa nekaj sem zgrešil. Kašen je energijski vir teh robotov? Tesla baterija?


Tudi tukaj se strinjam, da se z nečim, kar ni človek ne moreš poistovetit.

Smurf ::

Zanimivo, jaz bi rekel da je glavni point serije ravno v tem, da je meja med ljudmi in roboti zabrisana.

Machete ::

Ja saj point je že lahko, samo ne spremeni mojega čustvenega nesodelovanja. Še najbolj zanimiv karakter mi je mogoče William.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

          ::

Meni pa se zdi, da se meje med hosti in ljudmi vse bolj brišejo. Sploh po tem, ko vzporedno še 1x gledam prvo sezono. Zadnji del pa je po eni strani kazal utrjevanje zavezništva med Mave in scenaristom, ki tudi začenja spoznavati, da se hosti ne ravnajo samo po v naprej napisanem programu, po drugi strani pa je do njih še vedno nezaupljiv.

Nikec3 ::

Meni je težko serijo resno jemat, ker teh robotov ne morem jemati resno. Ne morem se poistovetit s karakterji. Če bi bil to kakršnkoli drugačen scenarij, da bi bili to živi ljudje, bi veliko lažje in bolj navdušeno gledal. Sedaj pa nikakor ne morem navezati kakršnekoli simpatije ali empatije do karakterjev.

Bedarija. Vsaka "stvar", ki je sposobna razviti empatijo, si tudi zasluži, da drugi do nje razvijejo empatijo.

Tudi tukaj se strinjam, da se z nečim, kar ni človek ne moreš poistovetit.

Zakaj se potem ljudje jočejo ob risankah? Empatijo najlažje razviješ do dejanj, ki spominjajo na moralne ljudi. Da pri Westworldu ne razviješ empatije do določenih karakterjev je to verjetno zato, ker niso "klišejsko dobri". Recimo Dolores je moralno sporen karakter.

V primeru, da do človeških lastnosti, ki jih imajo karakterji (roboti, živali), ne razviješ empatije, pa je možno da si psihopat.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Qcube ::

Machete je izjavil:

Meni je težko serijo resno jemat, ker teh robotov ne morem jemati resno. Ne morem se poistovetit s karakterji. Če bi bil to kakršnkoli drugačen scenarij, da bi bili to živi ljudje, bi veliko lažje in bolj navdušeno gledal. Sedaj pa nikakor ne morem navezati kakršnekoli simpatije ali empatije do karakterjev.
Aja pa nekaj sem zgrešil. Kašen je energijski vir teh robotov? Tesla baterija?


Malo smešno, kaj v primeru da igralec igra vlogo zato ne moreš navezati simpatije/empatije, ker ni resnično in samo zaigrano?
Če bi ti razložili na kakšen energijski vir delujejo bi ti to kaj pomagalo se poistovetit s karakterji?

Moje teorija je da velika večina gledalcev namesto da bi gledala in sledila zgodbi brska po telefonu in počne ostale stvari vmes, in zato jim je še manj jasno kaj se dogaja in nato sprašujejo bolj ali manj nepomembne stvari.

bambam20 ::

Smurf je izjavil:

Zanimivo, jaz bi rekel da je glavni point serije ravno v tem, da je meja med ljudmi in roboti zabrisana.



To pa ne more biti, ker roboti nimajo tistega, kar ljudi dela človeške. A jebi ga.

oo7 ::

In za koga držite pesti za ljudi ali robote ?

Jaz osebno za MIB 8-)

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

In za koga držite pesti za ljudi ali robote ?

Jaz osebno za MIB 8-)



za ljudi. Za koga bi pa ti. za robote?

GupeM ::

bambam20 je izjavil:

oo7 je izjavil:

In za koga držite pesti za ljudi ali robote ?

Jaz osebno za MIB 8-)



za ljudi. Za koga bi pa ti. za robote?

Za koga pa drugega, kot robote? Ljudje s(m)o preveč pokvarjeni ...

Smurf ::

bambam20 je izjavil:

Smurf je izjavil:

Zanimivo, jaz bi rekel da je glavni point serije ravno v tem, da je meja med ljudmi in roboti zabrisana.



To pa ne more biti, ker roboti nimajo tistega, kar ljudi dela človeške. A jebi ga.

In kaj ljudi dela cloveske?

GupeM ::

Smurf je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Smurf je izjavil:

Zanimivo, jaz bi rekel da je glavni point serije ravno v tem, da je meja med ljudmi in roboti zabrisana.



To pa ne more biti, ker roboti nimajo tistega, kar ljudi dela človeške. A jebi ga.

In kaj ljudi dela cloveske?

Zloba in pokvarjenost. Aja... očitno ne. To imajo namreč lahko tudi roboti. Potem pa ostane samo še možnost vnebovzetja.

Smurf ::

Indeed :).

Ce vids Westworld kot zgodbo, kjer je bistvo borba med ljudmi in roboti, potem si po mojem mnenju zamudil tist najbolj zanimiv del serije.

Machete ::

Qcube je izjavil:

Machete je izjavil:

Meni je težko serijo resno jemat, ker teh robotov ne morem jemati resno. Ne morem se poistovetit s karakterji. Če bi bil to kakršnkoli drugačen scenarij, da bi bili to živi ljudje, bi veliko lažje in bolj navdušeno gledal. Sedaj pa nikakor ne morem navezati kakršnekoli simpatije ali empatije do karakterjev.
Aja pa nekaj sem zgrešil. Kašen je energijski vir teh robotov? Tesla baterija?


Malo smešno, kaj v primeru da igralec igra vlogo zato ne moreš navezati simpatije/empatije, ker ni resnično in samo zaigrano?
Če bi ti razložili na kakšen energijski vir delujejo bi ti to kaj pomagalo se poistovetit s karakterji?
Moje teorija je da velika večina gledalcev namesto da bi gledala in sledila zgodbi brska po telefonu in počne ostale stvari vmes, in zato jim je še manj jasno kaj se dogaja in nato sprašujejo bolj ali manj nepomembne stvari.


Nič ni smešno, samo ti ne razumeš, kaj sem ti povedal. Pač premisa je tako za lase privlečena, da me čustveni del in konversacije robotov pustijo popolnoma apatičnega, ker ne ČUTIM razlike med njimi in mojo smart vtičnico. Oboje dojemam na istem nivoju. Ni važno kaj blebetajo, in kaj se 'kao' spominjajo in 'čutijo', ko nastopijo roboti, jih vidim kot inventar parka. Isto kot kosilnica in mlelnik vej. Samo, da so pač v obili in vlogi kakršni že so.. In ja vem, da si s tem kvarim kompletno izkušnjo podane zgodbe, ki sploh ni slaba, samo tako pač je.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

oo7 ::

9 compelling 'Westworld' fan theories you need to know

The Bernard we saw wake up on the beach is being manipulated by the Delos team in a looped narrative.

The secret Delos experiment is making human-host clones of important guests who have visited the park.

Dolores made a new Arnold host, and that's who she was talking to during the very first scene of this season.

The "weapon" William showed Dolores might be a facility where human-host hybrids are created.

Others think the Delos Experiment is trying to create a true host-human hybrid -- a baby host who will age and grow up.

There are several theories about who Ford had Bernard print onto the red human-host control unit pearl. The first is that it's Ford himself.

Others think the pearl might be a copy of Arnold's mind.

Or maybe it's William.

Dolores and the other hosts aren't really sentient, and they're playing out a narrative designed by Ford.


V tem linku http://www.thisisinsider.com/westworld-... pa je pod vsako teorijo še razlaga .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

yayo ::

začeli so s "paddingom", z umetnim napihovanjem števila epizod. Cela japonska odiseja je brez smisla, telepatsko komandiranje hostov je en nepotreben in za lase privlečen element. Mislim, da nas gledalce v bistvu zanima samo The Man In Black storyline, že Doloresino zgodbo je muka spremljat (vsaj trenutno), ampak nekako morajo razvejat zgodbo za par dodatnih sezon. Škoda, ker sta prejšnji epizodi kar obljubljali. Bojim se da gredo po stopinjah Lost, kjer so zafurali vse skupaj samo da so lahko serijo molzli sedem sezon.

VaeVictis ::

Sam se že od prvih delov WestWorld-a sprašajuem, kdo je sploh v resnici človek!

IMHO so bili judje; Logan, osnovni Delos, žena od MiB, William (preden je prišel v park, a je v parku umrl).

V glavnem večina ljudi, ki pride v park ali umre ali pa je zamenjana s hosti.

Potem imaš "ljudi", ki so v resnici hosti MiB, Ford (IMHO ga je Arnold zamenjal s hostom), itd.

Hoste, ki postajajo ljudje Dolores in Maeve, ko enkrat pride do ravni "človek" dobi human memory core (tole je tudi "weapon").

Hosti, ki bodo vedno hosti Teddy, Lawrence, ... (ti bodo mogoče kdaj celo postali "ljudje", a morajo šele priti na Dolores raven).

Smurf ::

VaeVictis je izjavil:

Sam se že od prvih delov WestWorld-a sprašajuem, kdo je sploh v resnici človek!

IMHO so bili judje; Logan, osnovni Delos, žena od MiB, William (preden je prišel v park, a je v parku umrl).

V glavnem večina ljudi, ki pride v park ali umre ali pa je zamenjana s hosti.

Potem imaš "ljudi", ki so v resnici hosti MiB, Ford (IMHO ga je Arnold zamenjal s hostom), itd.

Hoste, ki postajajo ljudje Dolores in Maeve, ko enkrat pride do ravni "človek" dobi human memory core (tole je tudi "weapon").

Hosti, ki bodo vedno hosti Teddy, Lawrence, ... (ti bodo mogoče kdaj celo postali "ljudje", a morajo šele priti na Dolores raven).

Imo si prevec zakompliciral. Host/ljudje fora je bila kul z Arnoldom in je takrat vzgala, dvomim pa, da celotna rdeca serija temelji na tem, kdo je kdo. Kaksen nas se zna presenetiti, definitivno pa ne kar takole povprek. Recimo za Forda sem preprican, da je bil clovek, ce ne postane celotna zgodba, nesmiselna.

bambam20 ::

GupeM je izjavil:

Smurf je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Smurf je izjavil:

Zanimivo, jaz bi rekel da je glavni point serije ravno v tem, da je meja med ljudmi in roboti zabrisana.



To pa ne more biti, ker roboti nimajo tistega, kar ljudi dela človeške. A jebi ga.

In kaj ljudi dela cloveske?

Zloba in pokvarjenost. Aja... očitno ne. To imajo namreč lahko tudi roboti. Potem pa ostane samo še možnost vnebovzetja.


Če ti ti takšen je tvoj problem. POzabil si še nekontroliranje jeze, maščevačlnost, prerčaunljivost. Lol.

Človek je človek in nihče ga ne more zamenjat.

Pa prenehajte z bedarijami.

GupeM ::

Sklepam, da ti je bil Bernard v seriji v redu, dokler si mislil, da je človek. Potem pa ne več? Kako je to mogoče, če pa že na daleč ni bil videti človeški? Oh, wait ...

Smurf ::

bambam20 je izjavil:


Če ti ti takšen je tvoj problem. POzabil si še nekontroliranje jeze, maščevačlnost, prerčaunljivost. Lol.

To si sedaj nastel lastnosti hostov ali ljudi :)?

Hehe.

vostok_1 ::

Ta shogun epizoda je kar kul.

Je pa westworld definitivno ena do serij, ki je uspela implementirati hard SJW vsebino na dokaj subtilen način.

Skoraj vse ta pomembne pozicije zasedajo babe.
Tipi so bodisi zlobneži, ki jim je ura šteta, mad dog v obliki hišnega ljubljenčka ali your run of the mill cuck.
V bistvu dokaj dobra serija za to soy generacijo, ki prihaja.
Oh, those poor bastards.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()
««
12 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vikings (TV Series 2013 - ) (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
692212429 (4121) oo7

Več podobnih tem