» »

Westworld (Tv serija 2016- )

Westworld (Tv serija 2016- )

««
2 / 21
»»

Izi ::

Kurzweil je izjavil:


Mimogrede pilot je stal 25.000.000$, celotna sezona pa 100.000.000€, tako da lahko pričakujemo malce manj v bodoče, kot sem že povedal.

Iz tega se ne da nič sklepati. Za Pilota je bilo potrebno vse narediti na novo, postaviti celo mesto, kulise in vse kar sodi zraven. Za naprej pa imajo vse že narejeno in lahko samo še snemajo.
Lokacije se verjetno ne bodo kaj posebno spreminjale, saj so roboti programirani samo za en dan in se vsak dan resetirajo. Praktično se en sam dan ponavlja v neskončnost razen kolikor ga gostje spremenijo s svojim vmešavanjem.
Če so za naslednjih 9 delov porabili 75 milijonov s tem da so vse lokacije že pripravljene nimamo kaj skrbeti, da bi zaradi budgeta trpela kvaliteta. Za CGI bo ostalo ogromno denarja 8-)

Kurzweil ::

Izi, tole pa klansfaš neumnosti. Poglej za primer budget za Game of thornes po epizodah, pa boš videl, da to absolutno ne drži. Sicer pa postavljanje scen še zdaleč ni največji strošek, še posebej če je večina CGIja in rednerja in nekih lokacij od gostiln in podobono. Kot rečeno krepko ga pihaš mimo.

mgermo ::

Kurzweil je izjavil:

samo vprašanje delov je kdaj se bodo znebili Harrisa ali Hopkins


Je blo kar jasno nakazano, da bo Harris kmalu zapustil oder :)

oo7 ::

Tole še sledi v prvi sezoni


SPOILER!!!!

In The Weeks Ahead: Westworld (HBO)

Jst ::

Kurzweil: vem da je tudi film bil eden izmed prvih, kjer so uporabili CGI, ampak to ne pomeni, da je imel kakšno globino. Bil je dober sci-fi flick, ta serija ima pa možnost globine, ki je film tudi zaradi formata ni premorel. In strinjam se z Izi-jem, da če so porabili četrtino za pilota, to ne pomeni, da bodo ostali deli slabši.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bambam20 ::

Jst je izjavil:

Kurzweil: vem da je tudi film bil eden izmed prvih, kjer so uporabili CGI,



Kje v filmu pa je uporabljen CGI?

oo7 ::

100 mio $ za 1 sezono to je drugače zelo veliko za TV serijo ?

Izi ::

bambam20 je izjavil:

Kje v filmu pa je uporabljen CGI?

Pogled, ki ga vidi Gunslinger. Prvi CGI kdajkoli uporabljen v filmu.
Očitno je leta 1973 je že obstajalo nekaj računalnikov. Film Westworld je bil za tiste čase kot je Avatar za današnje čase.

oo7 ::

A History Of CGI In The Movies

http://www.empireonline.com/movies/feat...

Jst ::

rupsi: So ti očitno že odgovorili. Sem pa sam enkrat prebral "CGI zgodovino v filmih" (v nekem članku) in se spomnim tega filma. Nisem preverjal, tako, da sem se lahko zmotil, a po linkih sodeč, je moj "hard disk" v možganih še delujoč.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bambam20 ::

Izi je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Kje v filmu pa je uporabljen CGI?

Pogled, ki ga vidi Gunslinger. Prvi CGI kdajkoli uporabljen v filmu.
Očitno je leta 1973 je že obstajalo nekaj računalnikov. Film Westworld je bil za tiste čase kot je Avatar za današnje čase.




Hvala za ta info.

Jst ::

To je prvi CGI uporabljen v filmu??

How the frack didn't I know that...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Westworld second episode released early by HBO

http://www.ew.com/article/2016/10/07/we...

Phantomeye ::

Izi je izjavil:

Kurzweil je izjavil:


Mimogrede pilot je stal 25.000.000$, celotna sezona pa 100.000.000€, tako da lahko pričakujemo malce manj v bodoče, kot sem že povedal.

Iz tega se ne da nič sklepati. Za Pilota je bilo potrebno vse narediti na novo, postaviti celo mesto, kulise in vse kar sodi zraven. Za naprej pa imajo vse že narejeno in lahko samo še snemajo.
Lokacije se verjetno ne bodo kaj posebno spreminjale, saj so roboti programirani samo za en dan in se vsak dan resetirajo. Praktično se en sam dan ponavlja v neskončnost razen kolikor ga gostje spremenijo s svojim vmešavanjem.
Če so za naslednjih 9 delov porabili 75 milijonov s tem da so vse lokacije že pripravljene nimamo kaj skrbeti, da bi zaradi budgeta trpela kvaliteta. Za CGI bo ostalo ogromno denarja 8-)


To glede postavljanja scen se motiš.


'Westworld' was shot on the same set of 'Django Unchained' and 'Deadwood,' and they remade the building interiors to be more subtly futuristic and artificial

https://www.inverse.com/article/21830-d...

Cruz ::

Končno Jimmi Simpson! Dober del, zdaj so pa me potegnili noter.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Sarkozy ::

in kaj se je sedaj spomnil Dr.Ford? 8-O
Ils sont fous ces Slovenes!

matter ::

Mene je tudi serija kar potegnila s tem delom. Dober scifi.
Sicer sem prej pogledal film, pa sem skoraj zaspal, ko je tisti gunslinger lovil modela. Saj je ok film. Mogoče moram gledat bolj skozi prizmo časa izdaje.
Grem basket pa bom neloke metal

          ::

Ker nameravam začeti gledati serijo, sem po dolgem času spet pogledal film. Vmes sem že malo pomešl s Futureworldom, saj sem zmotno pričakoval, da v Westworldu izdelujejo kopije voditeljev. Vidim, da bom moral spet gledati še Futureworld. S serijo pa začnem ta teden.

oo7 ::

Dobra druga epizoda.

Park bo imel zaradi Ed Harrisa rdeče številke:P

Ko enega androida ubijejo ali ga potem obnovijo ali imajo tudi iste modele na zalogi?

          ::

Še nekaj mi je zanimivo pri teh starih filmih (npr. Westworld ali morda C.H.O.M.P.S.): odprejo robota, ki je na zunaj do potankosti enak človeku ali živali, znotraj pa je skoraj prazen prostor, razen nekaj žičk in kakšnega upora. Upam, da je v seriji to bolje narejeno.

oo7 ::

          je izjavil:

Še nekaj mi je zanimivo pri teh starih filmih (npr. Westworld ali morda C.H.O.M.P.S.): odprejo robota, ki je na zunaj do potankosti enak človeku ali živali, znotraj pa je skoraj prazen prostor, razen nekaj žičk in kakšnega upora. Upam, da je v seriji to bolje narejeno.




oo7 ::

Android ne more ubiti človeka z pištolo kaj pa z nožem? Ali pa z kakšnim polenom ali kamnom po glavi? Me zanima če bo kdaj prišlo v parku do kakšnega konflikta med dvema človekoma.

Brane22 ::

KAteri roboti so tole ? Kuka ?

Izi ::

oo7 je izjavil:

Ko enega androida ubijejo ali ga potem obnovijo ali imajo tudi iste modele na zalogi?
A nisi gledal 2. dela? To je bilo vse podrobno razloženo in prikazano.
Enega in istega stalno popravljajo in ne samo to, celo za različne vloge jih porabijo, ko zamenjajo zgodbo. Ravno v tem je verjetno problem, ker nekateri roboti začenjajo dostopati do podatkov iz starih vlog, potem pa gredo stvari narobe. Starejši je robot, več vlog je že igral.
In za Dolores so v 1. delu rekli, da je najstarejši robot v parku. Se že praktično zaveda da je robot, samo se vsem laže. Videz vara. Ona je najbolj nevaren robot v celem parku.

oo7 je izjavil:

Android ne more ubiti človeka z pištolo kaj pa z nožem?
Imajo dvojno zaščito. Vsa strelna orožja so zaščitena in še vsi roboti so programirani, da ne morejo poškodovati nobenega živega bitja. Tudi muhe ne morejo ubiti. Razen če se pokvarijo. Dolores je že ubila muho >:D

          ::

Meni je bil prvi del malo razvlečen. Drugače pa menim, da ima serija (glede na film) potencial in da je to tema, ki se jo da dobro razviti in obdelati.

Outcast ::

Nisem pretiran fan sci-fi serij, pogledal sem pa oba dela, serija mi je recimo zanimiva z zelo dobro igralsko zasedbo (samo Dolores mi je antipatična).
Če prav razumem je MIB (Harris) človek, hostitelj, ki ne more umreti?

s1l3 ::

Lahko umre, je navaden clovek. Samo noben od hostov ne more ubiti cloveka.

Outcast ::

s1l3 je izjavil:

Lahko umre, je navaden clovek. Samo noben od hostov ne more ubiti cloveka.


Se pravi samo gosti ga lahko ubijejo; on pa lahko pokoka tudi hoste ker jih že po vseh teh letih, od kar hodi igrat to igro, prepozna? Ustvarjalci tega parka ga pa ne eliminirajo iz igre, ker model plača in lahko počne kar hoče.
Zakaj pa išče konec parka?

vasquez ::

Ali je ta labirint pripravljen level (zgodba) ali je to nekaj za kar vedo samo roboti? Ker tista punčka pade v nek drug mode, ko mu pove kje je.

Modri dirkač ::

Ko sem videl tist znak za labirint, me je že minilo ...

JJ Abrams bo tole tako razpotegnil, da na koncu nihče ne bo vedel o čem se gre.

 LOST - DHARMA

LOST - DHARMA

Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

s1l3 ::

Outcast je izjavil:

s1l3 je izjavil:

Lahko umre, je navaden clovek. Samo noben od hostov ne more ubiti cloveka.


Se pravi samo gosti ga lahko ubijejo; on pa lahko pokoka tudi hoste ker jih že po vseh teh letih, od kar hodi igrat to igro, prepozna? Ustvarjalci tega parka ga pa ne eliminirajo iz igre, ker model plača in lahko počne kar hoče.
Zakaj pa išče konec parka?


Kolikor jaz razumem, vsi obiskovalci lahko delajo s hosti kar hocejo. Zakaj pa isce labirint bomo pa scasoma ugotovil. Mislim, da ima park vec "levelov" in on, ki ze 30let obiskuje park, hoce najti naslednji level.

Outcast ::

s1l3 je izjavil:

Outcast je izjavil:

s1l3 je izjavil:

Lahko umre, je navaden clovek. Samo noben od hostov ne more ubiti cloveka.


Se pravi samo gosti ga lahko ubijejo; on pa lahko pokoka tudi hoste ker jih že po vseh teh letih, od kar hodi igrat to igro, prepozna? Ustvarjalci tega parka ga pa ne eliminirajo iz igre, ker model plača in lahko počne kar hoče.
Zakaj pa išče konec parka?


Kolikor jaz razumem, vsi obiskovalci lahko delajo s hosti kar hocejo. Zakaj pa isce labirint bomo pa scasoma ugotovil. Mislim, da ima park vec "levelov" in on, ki ze 30let obiskuje park, hoce najti naslednji level.


Ok, kul, hvala ti za razlago!
;)

Izi ::

Modri dirkač je izjavil:

Ko sem videl tist znak za labirint, me je že minilo ...
 LOST - DHARMA

LOST - DHARMA

Tale tvoj znak ni pa niti približno podoben Labirintu :P
 Klikni na sliko za povečanje

Klikni na sliko za povečanje


Westworldov labirint je okrogel in ne šestkoten, vidi se dejanski labirint z enim samim možnim prehodom in na sredini je tista slavna Da Vincijeva slika Vitruvian Mana (ne vem kako se to reče po slovensko)


Če kdo ni vedel, je Leonardo Da Vinci znan kot človek, ki leta 1495 izdelal prvega humanidnega robota, ki je dejansko deloval. Znal se je usesti, vstati, dvigniti vizir na svoji čeladi in premikati vsako roko posebej. Zna biti, da bo kaj povezano s tem pomembnim dogodkom v naši zgodovini.

 Če pazljivo pogledate to sliko, kjer sta zgoraj Dolores in njen kavboj se spodaj v kanjonu na koncu reke opazi dejanski fizični labirint. Ker je to reklamni plakat, ki vabi goste v park, morajo za ta labirint vedeti vsi, pa do sedaj še nihče ni uspel priti do njega.

Če pazljivo pogledate to sliko, kjer sta zgoraj Dolores in njen kavboj se spodaj v kanjonu na koncu reke opazi dejanski fizični labirint. Ker je to reklamni plakat, ki vabi goste v park, morajo za ta labirint vedeti vsi, pa do sedaj še nihče ni uspel priti do njega.

Nikec3 ::

Kurzweil je izjavil:

Izi, tole pa klansfaš neumnosti. Poglej za primer budget za Game of thornes po epizodah, pa boš videl, da to absolutno ne drži. Sicer pa postavljanje scen še zdaleč ni največji strošek, še posebej če je večina CGIja in rednerja in nekih lokacij od gostiln in podobono. Kot rečeno krepko ga pihaš mimo.

Če zgleda dobro, potem zelo verjetno ni veliko CGI-ja.

Meni je serija kul, me pa zanima kako hudiča se gosti ne pobijejo med seboj?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

oo7 ::

Nikec3 je izjavil:


Meni je serija kul, me pa zanima kako hudiča se gosti ne pobijejo med seboj?


Zato, ker umor je umor v parku ali zunaj njega. Kako se pa ločijo med sabo pa ne vem ampak pištole itak v parku ne morejo ubiti pravega človeka zdaj razen če bi ga s kakšnim kamnom mahnil po glavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Matej_K ::

Ma dobr, sej niso sam pištole nevarne...
Noži, konji, prepadi. Nevem kako to obrazložijo. Se lahko kr prosto vržeš v prepad in vstaneš na koncu???
... .. .

          ::

A je tretji del že zunaj? Prva dva me nista nevem koliko pritegnila. Če ne bi ravno pogledal filmov Westworld in Futureworld, bi s serijo na tem mestu najverjetneje zaključil.

matter ::

V ponedeljek bo 3 del.
Pa mislim, da če padeš v kanjon kot gost si mrtev gost - za zmeraj.
Grem basket pa bom neloke metal

Nikec3 ::

oo7 je izjavil:

Nikec3 je izjavil:


Meni je serija kul, me pa zanima kako hudiča se gosti ne pobijejo med seboj?


Zato, ker umor je umor v parku ali zunaj njega. Kako se pa ločijo med sabo pa ne vem ampak pištole itak v parku ne morejo ubiti pravega človeka zdaj razen če bi ga s kakšnim kamnom mahnil po glavi.

V 30 letih ni nihče nikogar zaštihal ali udaril, posilil, ali,...? Meni se to zdi malo verjetno, oziroma bi pričakoval kakšno dodatno pojasnilo.

Mimogrede, jaz bi še malo počakal z napovedovanjem naslednjih sezon, ker gledanost prvih dveh epizod ni ravno bleščeča. Sploh če primerjamo z Game of Thrones.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Izi ::

Nikec3 je izjavil:

Mimogrede, jaz bi še malo počakal z napovedovanjem naslednjih sezon, ker gledanost prvih dveh epizod ni ravno bleščeča. Sploh če primerjamo z Game of Thrones.

Kje si pa to videl? Prav povsod poročajo, da je gledanost rekordna.
Westworld je po gledanosti pustil GoT daleč za seboj.
Prvi del je v celoti gledalo preko 6 milijonov gledalcev (GoT 2,2, milijona)
Tudi drugi del je daleč presegel Got (GoT povprečje za 1. sezono je 3,0 milijona)

Mimogrede za Westworld je predvidenih 7 sezon. Za toliko naprej imajo že planirano zgodbo.

Nikec3 ::

Poglej na wikipedio. Še Silicon Valley ima večjo gledanost.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

          ::

Meni ni kak presežek, kot sta mi bila npr. Dexter in Breaking bad. Mogoče tam na nivoju Prison Breaka.

Heisenberg ::

Sem pogledal prve dva dela in zame to ni nek presežek!

Ni neke rdeče niti, ki bi me pritegnila. TIsti labirint in to da so androidi začeli dobivati "dušo" me ne zanima preveč...

Nekako dvomim, da bo tole dočakalo drugo sezono, razen če ne spremenijo nekaj drastično.


p.s.

Vsi novi filmi/nanizanke se vse nekako osredotoča na zgodovino, ali pa so remake starih filmov.

A si resinčno nihče ne upa več gledati v prihodnost????

Naprimer nova Star Trek serija naj bi bila tudi v času pred Kirkom. Pa Star Trek je bil vedno sinonim za NOVE tehnologije PRIHODNOSTI!


Ali pa je vsem preprosto zmanjkalo idej :/

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Nikec3 je izjavil:


V 30 letih ni nihče nikogar zaštihal ali udaril, posilil, ali,...? Meni se to zdi malo verjetno, oziroma bi pričakoval kakšno dodatno pojasnilo.




Če se je to kdaj že zgodilo bodo sigurno povedali. No saj sta zunaj komaj dve epizodi :)

oo7 ::

Dobra epizoda


SPOILER

Dobro so naredili mladega Hopkinsa.
1 dan v parku stane 40 jurčkov :)
Dolores se je začelo dogajat
Zakaj si je tisti android sam razbil glavo? je to varovalka, da ne more poškodovati človeka?
Tisti indijanci so ljudje, ker je vsakega ustrelil pa ni bilo nobenega efekta.

Nikec3 ::

Meni je všeč. Zaenkrat sem še v vsaki epizodi zvedel nekaj novega, da je bilo zanimivo. Se mi pa zdi, da je to taka serija, da bo postalo zelo zmedeno prvi trenutek, ko pisci ne bodo vedeli kaj točno bi radi naredili.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Nikec3 ::

Še dober članek, ki malo opiše gledanost in možne težave serije:

http://www.vanityfair.com/hollywood/201...

Westworld has a massive budget (reportedly $100 million, compared to an estimated $60 million for the first season of Game of Thrones). Unlike more low-key series, HBO may not be able to afford to let Westworld coast if its ratings wind up ranging from "O.K." to "poor."
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Sarkozy ::

kva za vraga Ford gradi v parku ?

Ils sont fous ces Slovenes!

Outcast ::

Pri meni serija nima nekega boom efekta, tud zmanjkalo me je med 3.delom:D
Zgodba se počasi razvija, kar mi je všeč, očitno gre pa spet za eno podobnih serij kot je GOT, kjer lohk vlečejo zgodbo v nedogled...pa upam da po 3 urah/3 delih ne bomo spet u četrtem gledali tiste konzerve ki se kotali, Dolores mi je pa vedno bolj antipatična, kot lik in igralka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Outcast ()

Nikec3 ::

http://www.ew.com/article/2016/10/16/we...

Jonathan Nolan in Lisa Joy odgovarjata na vprašanja v zvezi z epizodo 3.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"
««
2 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vikings (TV Series 2013 - ) (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
692211680 (3372) oo7

Več podobnih tem