» »

Nvidia Pascal

Nvidia Pascal

Temo vidijo: vsi
««
8 / 147
»»

PredatorX ::

Kva te muči?

Kokr zgleda bo NVIDIA imel prvo HBM2 grafo na marketu.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

NVIDIA 16nm Pascal GP104 GPU Pictured in Full Detail - Powers 8 GB GeForce GTX 1080 and GeForce GTX 1070 Graphics Cards

http://wccftech.com/nvidia-pascal-gp104...

Dami ::

Če mislijo met res tele tri variante gp104 in jih prodajat za nadomestke 980ti/980/970, kar pomeni da bo middle range čip grafa koštala +650$, well then, GG capitalism & FU Nvidia.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

D3m0r4l1z3d ::

Za to je tema Kaj kupiti?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

torej kaj bom dobil za skrajno zgornjo mejo 350€?

Truga ::

Verjetno kaksnega polarisa.

DarwiN ::

Pesimist je izjavil:

torej kaj bom dobil za skrajno zgornjo mejo 350EUR?

"GTX 1070", ki bo nekje podobno zmogljiv kot 980tka (v 1080p resoluciji), z 8Gb rama in manjšo porabo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Pesimist ::

cool. AMD pa nikol več!

gddr85 ::

well, pri amd boš dobil najbrž več, za enako ceno :P

Pesimist ::

mi vseeno. Nujno rabim gpu z game stream podporo, pa ce tudi samo neuradno.

PredatorX ::

In kaj pričakuješ od NVIDIJE?

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

PredatorX ::

Že spet AMD lahko to naredi... res pa je, da ravno neke top podpore še ni. Polaris GPUji bodo imeli te bonbončke.

Če lahko folk streama na Shield z AMD grafo... ti pa očitno nemoreš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Pesimist ::

kak ves ki pise? Valda lahko! Ps4 in xbox one so živ dokaz. Zakaj še ni me bol zanima!

jutri bom to probal. http://remotrapp.com/howto#gpuvideo Primerjam lahko sicer samo s steamom in x1/ps4.

boli me k.... za shield. Jaz rabim ps4/x1/i7 to i3 win10 preko interneta. Samo i7+7950 mi delajo preglavice trenutno. Da se ze samo ni tak kot vse ostale kombinacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

PredatorX ::

Kaj točno pa streamal?

http://kinoconsole.kinoni.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Pesimist ::

Trenutno špilam xcom preko steam+VPN. Potem pa xcom2, bloodborne, darksouls...

Poznam ta kinokonsole. Nazadne ko sem probal 1leto nazaj nisem bil happy. Predtem pa tudi ze splashtop in gamestreampc al nekaj takega uporabljal. mislim da propadlo. Retail rešitve kot Onlive so pa propadle na račun ps4!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

hojnikb ::

sj mas igpu v procu, use it. intel hd ima strojni encoder, ki lahko offloada encodanje videa pri streamanju.

googlaj quicksync.
#brezpodpisa

PredatorX ::

sej gre tud z AMD kartico. Samo če ima težave bi lahko vprašal za pomoč... ne pa da pljuva...

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

hojnikb je izjavil:

sj mas igpu v procu, use it. intel hd ima strojni encoder, ki lahko offloada encodanje videa pri streamanju.

googlaj quicksync.


mi nic ne pomaga ce streaming app to sam nezna....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

D3m ::

Slab APP potlej. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pesimist ::

sem opazil da je steam updejto svoj software tudi. Zdaj lahko izberem intel,amd in software pospesevanje. Z intel dela fajn, software dela fajn. AMD well! Ne dela fajn samo utripa hahaha.

Tr0n ::

Mmmm Pascual. Ta bi pa znal zamenjat mojo 780ko. :)

PredatorX ::

Pesimist je izjavil:

sem opazil da je steam updejto svoj software tudi. Zdaj lahko izberem intel,amd in software pospesevanje. Z intel dela fajn, software dela fajn. AMD well! Ne dela fajn samo utripa hahaha.



Lj če si nesposoben poštimat zadevo potem je to tvoj problem.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

če amd ne zna nardit, da stvar dela out of the box, ni krivda uporabnika. Nemorš od vsakega pričakovat, da bo iskal taprave driverje in konfig nastavitve, da bo delal.
#brezpodpisa

klinker ::

hojnikb je izjavil:

če amd ne zna nardit, da stvar dela out of the box, ni krivda uporabnika. Nemorš od vsakega pričakovat, da bo iskal taprave driverje in konfig nastavitve, da bo delal.


Sory ma, ce znas pametovat na tehnoloskem forumu, bos si znal tudi SW/HW postimat da dela ane >:D
Sicer pa ga skoraj ni SW/HWja v kisti, katerega se ne da se dodatno optimizirat ce ves kaj delas, ne glede na brand. Z oob nastavitvami se zadovoljijo samo navadni janezi, ker jim je to pac tuje.

Pesimist ::

sem postimal tako da sem na clientu izklopo hw decodanje. Jaka resitev. Do it the AMD way!

hojnikb ::

klinker je izjavil:

hojnikb je izjavil:

če amd ne zna nardit, da stvar dela out of the box, ni krivda uporabnika. Nemorš od vsakega pričakovat, da bo iskal taprave driverje in konfig nastavitve, da bo delal.


Sory ma, ce znas pametovat na tehnoloskem forumu, bos si znal tudi SW/HW postimat da dela ane >:D
Sicer pa ga skoraj ni SW/HWja v kisti, katerega se ne da se dodatno optimizirat ce ves kaj delas, ne glede na brand. Z oob nastavitvami se zadovoljijo samo navadni janezi, ker jim je to pac tuje.

Zakaj bi se jebal z nastavitvami in tweakanjem, če se pričakuje da je optimalno out of the box ?

Časi tweakanja so mimo. To zdaj počnejo sam še 13 letniki za krajšanje časa.
#brezpodpisa

klinker ::

Se pravi si dandanes npr. nek designer niti svojega orodja ne potweeka po svojem nacinu dela, da bo lazje in bolj ucinkovito delal? Heh
In bos reku da ko si sestavu PC nisi sel v UEFI/BIOS in si nastimal dolocene parametre po svoje....ko instaliras igro, ne gres v nastavitve nastavit stvari da ti bodo cim bolje lavfale, itd itd
Kot sem reku, to ne pocne navaden Janez, ne pa ti in jst ki sva PC frika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

hojnikb ::

biosa ne diram (če dela, pustiš), za tistih par špilov ki jih igram x1 na mesec pa pustim auto nastavitvam (Geforce experience recimo) da nardijo svoje.
#brezpodpisa

klinker ::

A se ga bojis al kaj tega BIOSa...sej nima gumba "skuri me" :D
Se pravi imas precej zmogljiv PC za trollat po netu 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

hojnikb ::

Imam precej stabiln sistem, ki ga ne diram če dela. Zakaj bi prčkal po nastavitvah če nebo haska, ampak bo kvečjemu slabše.
#brezpodpisa

klinker ::

Sment no, nam se pa stalno sesuva al kaj 8-O
Slabse bi blo kaj...da izklopis IDE, ipd kar ne uporabljas...si nastavis dolocene stvari za boljsi izkoristek performansa in energije, mogoce navijes (glede na to da imas K model) itd itd
Kot sem reku, ce ves kaj delas ne more bit slabse in vsak ki da nekaj na svoje delo si svoje orodje potweeka zato da bo bolj ucinkovit tako al drugace.

hojnikb ::

IDE plata nima, tako da ni kaj za izklaplat. Navijat ne mislim, ker je trenutn performance dovolj. Za energijo sem že optimiziral drugače (letela amd grafika ven).
Ostane samo fan profil, ki sem ga premaknil iz standard na silent. Hecal sem se z undervoltom, ampak nekega haska ni blo (preslab primerek). Bi več profitiral, če bi nardil delid (nižji tempi, hence nižji potrebni rpmji). Ampak to še pride.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klinker ::

No vidis. Ce si kolkotolko tehnika, ne mores brez diranja (tweekanja) cesarkoli...zato pa tu trollamo non stop :D in se vsak ki je tu in nekaj malega o PCjih ve, si je sposoben odpravit neko tezavo, ce resitev seveda nekje obstaja. Na njemu je pol, al bo tu zgubljal cas za trollat proti dolocenem brandu ali bo pa ta cas izkoristu za zgooglat resitev za svojo tezavo ;)

D3m ::

hojko je twekaraš drugače si ne bi kupil Raspberry Pi. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

bolj ali manj, ja. Je pa čisto prvi rev :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Ejjjj si pa prehitro odgovoril. Sem še popravljal besedilo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Pesimist je izjavil:

hojnikb je izjavil:

sj mas igpu v procu, use it. intel hd ima strojni encoder, ki lahko offloada encodanje videa pri streamanju.

googlaj quicksync.


mi nic ne pomaga ce streaming app to sam nezna....

OBS ti prepozna, ampak moras imet instaliran Intel Driver in Aktivno grafo.

hojnikb je izjavil:

klinker je izjavil:

hojnikb je izjavil:

če amd ne zna nardit, da stvar dela out of the box, ni krivda uporabnika. Nemorš od vsakega pričakovat, da bo iskal taprave driverje in konfig nastavitve, da bo delal.


Sory ma, ce znas pametovat na tehnoloskem forumu, bos si znal tudi SW/HW postimat da dela ane >:D
Sicer pa ga skoraj ni SW/HWja v kisti, katerega se ne da se dodatno optimizirat ce ves kaj delas, ne glede na brand. Z oob nastavitvami se zadovoljijo samo navadni janezi, ker jim je to pac tuje.

Zakaj bi se jebal z nastavitvami in tweakanjem, če se pričakuje da je optimalno out of the box ?

Časi tweakanja so mimo. To zdaj počnejo sam še 13 letniki za krajšanje časa.

Jap v bistvu, ce ze kupis. Ne kupis polizdelka, ki ga moras potem se sam rihtat.

AMD bi lahko dal kak popust, ker moras potem se vlagat cas v "tweakanje"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

klinker je izjavil:

Se pravi si dandanes npr. nek designer niti svojega orodja ne potweeka po svojem nacinu dela, da bo lazje in bolj ucinkovito delal? Heh
In bos reku da ko si sestavu PC nisi sel v UEFI/BIOS in si nastimal dolocene parametre po svoje....ko instaliras igro, ne gres v nastavitve nastavit stvari da ti bodo cim bolje lavfale, itd itd
Kot sem reku, to ne pocne navaden Janez, ne pa ti in jst ki sva PC frika

Ne bos verjel, ampak 99% (karikiram) folka teh stvari res ne drega.
No vsaj pr nasih strankah je tko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Pesimist ::

jaz ne iscem twitch ali youtube streaminga. Steam varianta bol. :D

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

AapocalypseE ::

D3m0r4l1z3d ::

Zna biti 1080 zanimiva, verjetno pod 500 eur pa ne bo
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

oo7 ::

Kako bo zdaj to po moči nekaj takega GTX1070=GTX980 in GTX1080=GTX980Ti ?

hojnikb ::

noben neve.
#brezpodpisa

AapocalypseE ::

Če bo 1070 = 980 se lahko gladko je***o z moje strani.

Treba naret nekaj bolj konkretnega za cca. 350EUR koliko stane 970.

Zgodovina sprememb…

meho7 ::

m0LN4r ::

Pa sem bil skor preprican, da pascala do trgatve nebo, da bo polaris ze maja tu
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Alien123 ::

Tak bom rekel dečki and mark my words, delnice AMDja bodo še šle samo v višave.. nvidia ima probleme

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

sej se bolj navzdol bol tezko grejo :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gddr85 ::

uh..pascal :P
««
8 / 147
»»