» »

Nvidia Pascal

Nvidia Pascal

Temo vidijo: vsi
««
26 / 147
»»

m0LN4r ::

PCMR ne more naprej, dokler so konzole tak svoh.

Ko bo PS5, bo spet preskok
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AapocalypseE ::

Nvidia je že dokazala, da se da in ne dvomim, da bo enako ali boljše na 16nm.

amd pa še more dokazat, da je sposoben kaj podobnega.

Dami ::

PCMR čist ok shaja forward. Odvisno od špilov pač. Če devi nočejo razvijat posebi za pc in portajo shit od konzol raje, njihov problem.
Sicer pa kaj naj bi ps5 prinesel? 1080p@60? 4k na konzolah ne bo še 5let :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

opeter ::

m0LN4r je izjavil:

PCMR ne more naprej, dokler so konzole tak svoh.

Ko bo PS5, bo spet preskok


PS5 bo hitreje kot si mislimo ... Zdajšnja generacija ne bo zdržala 10 let ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

AapocalypseE ::

4K PlayStation 4.5 pride septembra baje.

Dr_M ::

Koncno bodo na playstationu spili lahko laufal na 1080p 60fps.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Blue3D ::

Pravzaprav konzolaše ne moti 1080p 30fps :)
Sem igral BF4 na 60 fps je bil na tv ok, ko sem pa priključil na mojega 24" 120 hz pa katastrofa.
Nekatere igre delajo npr.Bloodborne na 25 fps in jih konzolaši hvalijo v nebesa.


Zanimiv video o GTX1080

Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Dr_M ::

Pravzaprav konzolaše ne moti 1080p 30fps :)


Ja....koliko iger je dejansko 1080p sploh na kozolah? Zelo malo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Blue3D ::

PS4 vse kar sem jaz igral, nekatere 30 fps
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

AapocalypseE ::

Truga ::

AapocalypseE je izjavil:

Čudi me edino, da še niso dveh 1080 vtaknili v matično in naredili teste.

Bi bilo zanimivo videt 1080 SLI power 8-)

Ne, ker nobeni novi spili vec ne podpirajo SLI

Blue3D ::

Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Dr_M ::

Bogi revezi, caka jih neprijetno presenecenje. Bodo metali iz compov 390x in kupoval nekaj % hitrejso graficno (v najboljsem primeru, oz enako hitro)?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

PredatorX ::

AapocalypseE ::

Zgleda bo 1070 enako hitrejša od 970 kot je 1080 od 980.

Meni je tako OK 8-)

PredatorX ::

LoL
Razlika med GTX 970 in GTX 980 =/ GTX 1070 in GTX 1080.

Tale graf je :))

AapocalypseE ::

Mislim, da nobenega ne bi motilo, če bi dobili tak performance za 379$, razen posebnih amd privržencev :))

PredatorX ::

TITAN X perf za 380€... zakon.
Ravno zdej premišljujem, da bom kupil raje malce cenejšo.. 200-250€.

klinker ::

380eur my ass. Cena v startu ne bo pod 420eur v EU 99%.
Je pa smesno, ko se je po raznih oglasih pojavlo nekaj TitanX za 800+eur :))
Res moras bit ;(( da kupis danes kaj takega za tako ceno.

DarwiN ::

Nvidija se je v koleno ustrelila. Te grafe bodo premočne. Velika večina uporabnikov ima še vedno 1080p@60Hz monitor in to se ne bo kmalu spremenilo.. GTX 1070 je potemtakem overkill za povprečnega uporabnika, hardwerska zahtevnost iger pa se tudi prepočasi dviguje.

Best buy torej GTX 1060, ostalo pa ekskluziva za nerde in geeke. :)

No, mogoče nameravajo molzt to serijo kartic 3.5 let, Volto pa zamaknejo na 2019. Torej zdaj velik korak, potem pa manj vlaganj v razvoj in več molzenja. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dr_M ::

Nevem ce je 1070 overkill, ce bo res taka zmogljivost, kot obljubljajo.
Ali sem pa samo jaz tako zahteven, ampak meni je za 1920x1200 ze GTX970 kar premalo, Crysis 3 je ze relativno star, FarCry 4 tudi ni vec najnovejsi, pa ce grafiko nastavim na ultra high, brez AA, imam nekje med 45 in 55 fps, graficna navita 1450/8000. Se pravi, mogoce bi zmogljivost GTX980 ze bila dovolj za 60fps, ampak graficno kupujes za igre, ki bodo izsle, ne pa za nazaj.
Lahko se pa zadovoljis z medium grafiko...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m0r4l1z3d ::

Dr_M je izjavil:

Nevem ce je 1070 overkill, ce bo res taka zmogljivost, kot obljubljajo.
Ali sem pa samo jaz tako zahteven, ampak meni je za 1920x1200 ze GTX970 kar premalo, Crysis 3 je ze relativno star, FarCry 4 tudi ni vec najnovejsi, pa ce grafiko nastavim na ultra high, brez AA, imam nekje med 45 in 55 fps, graficna navita 1450/8000. Se pravi, mogoce bi zmogljivost GTX980 ze bila dovolj za 60fps, ampak graficno kupujes za igre, ki bodo izsle, ne pa za nazaj.
Lahko se pa zadovoljis z medium grafiko...

ja, 1070 bo kar sweet spot
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Blue3D ::

Tisti, ki je kupil Titan X ima tak denarja kot blata, jim je vseeno.

980 Ti navit in 1080 FE pa sta zaenkrat skoraj enako hitra, razen če das fen na 100% pri 1080 :)
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

klinker ::

DarwiN je izjavil:

Nvidija se je v koleno ustrelila. Te grafe bodo premočne. Velika večina uporabnikov ima še vedno 1080p@60Hz monitor in to se ne bo kmalu spremenilo.. GTX 1070 je potemtakem overkill za povprečnega uporabnika, hardwerska zahtevnost iger pa se tudi prepočasi dviguje.

Best buy torej GTX 1060, ostalo pa ekskluziva za nerde in geeke. :)

No, mogoče nameravajo molzt to serijo kartic 3.5 let, Volto pa zamaknejo na 2019. Torej zdaj velik korak, potem pa manj vlaganj v razvoj in več molzenja. :P


Kaki premocne. Tak preskok bi mogu bit vsako serijo. Pa ajde...TitanX sem omenu za karikirat, ker je pac buticna zadeva in zato draga. Itak je to 980Ti z x2 rama, nic vec, kar se spilov tice.
Pri AMDju kot zgleda tudi ne bo svoh preskok...ce vsaj malo velja kar se shera benchev po netu.

V glavnem je danes 16GB sistemskega rama bogo videt, ko imas grafe z 8GB zdaj ze v mid-high end grafah :))

D3m0r4l1z3d ::

pojavljajo se govorice, da bosta novi Titan in 1080ti z GP102 čipom http://www.techspot.com/news/64948-nvid...



torej GDDR5X bi bil tudi na teh grafah, zdaj je veliko vprašanje ali bo sploh smiselno in kdaj izdajati te grafe, ker konkurenca itak še do 1070 ne bo segla, mogoče bodo v boj z Vego s HBM2 poslali gp102 s GDDR5x?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

m0LN4r ::

Ja sej, konkurenca ne pride cez 1070, zato pa v spilih ni visje opcije, kot ultra 8-)

Ko bodo danasnji ultra settingsi, res laufal na novi 250EUR kartici, vsaka jim cast.
Pa ne mislim CS:s cs:go neke predpotopne dx9 hl2 spile ane, k jih je nekdo napisal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PredatorX ::

http://videocardz.com/60265/nvidia-gefo...
GPU core clock je 1860/2000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

DarwiN ::

Torej 5% hitrejša od 980Ti, plus oc dream. Še vedno pravite, da 1070 ni overkill za navadnega Janeza?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PredatorX ::

DarwiN je izjavil:

Torej 5% hitrejša od 980Ti, plus oc dream. Še vedno pravite, da 1070 ni overkill za navadnega Janeza?


GTX 980Ti bo na OCju hitrejša.

Pascal ni OC deam.

tole so benchmarki 1860/2000.
Če ti uspe spravt na 2200/2000 = max 9%. Ja sam vodno hlajeno 1080 so pa spravl sam na 2160....

hojnikb ::

dvigni power limit, pa bo zgodba drugačna :)
#brezpodpisa

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

dvigni power limit, pa bo zgodba drugačna :)


Itak potem se bo pa zavrtel na 3000MHz...

hojnikb ::

Pač, nevemo kako se navija, dokler se ne dvigne tdp cap :)
#brezpodpisa

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

Pač, nevemo kako se navija, dokler se ne dvigne tdp cap :)


http://www.gamersnexus.net/guides/2441-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

DarwiN ::

Počakaj, da izidejo AIB različice z 2x8pin napajanjem in mesarskim coolerjem.. Sky is the limit potem. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

No sej, vazno je da za 399EUR dobimo hitrejso karto od lanske Fury X zravn pa se dx 12_1, HDR, GW support, SW Async, OC, DirectVR, SMP (VR), Ansel (za lepe slikce delat), 360 fotke za VR se in se

DarwiN je izjavil:

Počakaj, da izidejo AIB različice z 2x8pin napajanjem in mesarskim coolerjem.. Sky is the limit potem. :P

Tako MSI Lightning ali podobno. Sicer verjetno bo ze tudi kaka Galaxova sla na 2G
Pa SW support
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

predator spet bulšitira

It still feels like there's more room in this chip, but the VRM is fairly weak and the power limitation eventually throttles us. Overvoltage seems to get stuck around 1.0610V, though we did manage to spike it to ~1.08V a few times. We're not sure if this is just Pascal, if it's a software issue, or if it's the Founders Edition card limiting itself in VBIOS. Will explore that in the future.
#brezpodpisa

Senitel ::

m0LN4r je izjavil:

SW Async

Ma kakšen SW async... Kot sem napisal tukaj.

sharp126325 ::

DarwiN je izjavil:

Nvidija se je v koleno ustrelila. Te grafe bodo premočne. Velika večina uporabnikov ima še vedno 1080p@60Hz monitor in to se ne bo kmalu spremenilo.. GTX 1070 je potemtakem overkill za povprečnega uporabnika, hardwerska zahtevnost iger pa se tudi prepočasi dviguje.


1070 bo glede na ceno okrog 400€ super nakup in ni noben overkill,eni mamo 144Hz monitorje.

PredatorX ::

DarwiN je izjavil:

Počakaj, da izidejo AIB različice z 2x8pin napajanjem in mesarskim coolerjem.. Sky is the limit potem. :P


Ja. Pa tud VRMje, bo treba zrihtat... sam nebi preveč to izpostavljal.

hojnikb je izjavil:

predator spet bulšitira

It still feels like there's more room in this chip, but the VRM is fairly weak and the power limitation eventually throttles us. Overvoltage seems to get stuck around 1.0610V, though we did manage to spike it to ~1.08V a few times. We're not sure if this is just Pascal, if it's a software issue, or if it's the Founders Edition card limiting itself in VBIOS. Will explore that in the future.


Predn se govori o OCju. Lj za GTX 1070 je že GDDR5 na limitu. Tko, da če se core clock OCja za 20% boš videl nekje max 10% boosta. In če boš dobil 40%.. pa nekje max 20%. Ampak, 40% boosta bi pomenil 2600/2000.
Sej vem, da je možn, da je odličen clocker... ampak GTX 1080P ima nekej tudi nekej rezerve na GDDR5X in bo boljši OCer kot GTX 1070.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Alien123 ::

m0LN4r je izjavil:

Ja sej, konkurenca ne pride cez 1070, zato pa v spilih ni visje opcije, kot ultra 8-)

Ko bodo danasnji ultra settingsi, res laufal na novi 250EUR kartici, vsaka jim cast.
Pa ne mislim CS:s cs:go neke predpotopne dx9 hl2 spile ane, k jih je nekdo napisal.


lol, pa ti veš da je average players na cs:go po 350K ljudi, medtem ko na tvojem super ultra top kek bff project carsu nekje 1k?.. malo še sploh ne bo več multiplayerja :$..
aja pa napisal sem da igram tile igre katere nimajo gameworksa, quality over quantity :)

m0LN4r ::

A ves kok ljudi igra flash igrce na FB ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

quality over quantity :)


Oh the irony :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Alien123 ::

ja ziher več kot cs:go.. ker ne rabijo imet 800€ vredne grafične da lahko kolko tolko normalno igrajo igro :D

Dr_M ::

aja pa napisal sem da igram tile igre katere nimajo gameworksa, quality over quantity :)


Torej raje igras brezvezne igre, samo da ni gameworks? Ko gledam gw seznam iger, je precej odlicnih iger gor.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

m0LN4r ::

CS je ze ko par ur prezvecen cigumi, zgodba = 0, grafika = 0, playerji barely legal, sj to sploh ni igra v smislu adventure, to je samo goli shooter brez vsega

Dr_M je izjavil:

aja pa napisal sem da igram tile igre katere nimajo gameworksa, quality over quantity :)


Torej raje igras brezvezne igre, samo da ni gameworks? Ko gledam gw seznam iger, je precej odlicnih iger gor.

On igra samo AotS, ker mu drugega grafa ne podpira dovolj dobro
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Alien123 ::

Žalostno da sploh ne igrate competitive iger.. too low skilled?..

Dr_m sem igral Lof, witcher3,f4..

m0LN4r ::

Po neka letih Q3ja in UTja, obcasno pa se CODa pa CSja ugotovis, da je car v drugih igrah
Ravnokar je na vrsti, Ori and the blind forest.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

oo7 ::

So že kakšne cene za gtx 1070?

hojnikb ::

ja, 379$
#brezpodpisa

Alien123 ::

Pri nas ne
««
26 / 147
»»