» »

AMD Radeon R9 400 Series

AMD Radeon R9 400 Series

««
101 / 121
»»

m0LN4r ::

Kateri test RX 480 Gaming gledamo? Jaz bi tudi
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FireSnake ::

Ob ostale neblouze se ne bi spotikal, ampak:

Machete je izjavil:

Tole je R9-400 tema.


A res?

Machete je izjavil:


NV raketa up up and awaaaaayyy


Auč :))

Nazaj na topic:
http://geizhals.eu/?m=1
Hudo iskane (se vidi na lestvici), pa nikjer na zalogi.
Če je res tako povpraševanje bo zanimivo videt številke.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

Kateri test RX 480 Gaming gledamo? Jaz bi tudi


Ne ne. Še enkat poglej par postov nazaj. :)

Grem na sestanke, pridem čez par ur nazaj pa nadaljujemo temo.

:*****
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

tikitoki ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Seveda ni, ampak ta tvoja zadnja trditev je spet ravno toliko absolutna in dokončna, kot je tista trditev o 48 hitrejša od 1060 v dx12, enostavno nimaš dovolj podlage za kaj takega, to je splošno znano, da se ne posploši že po eni igri, ali pa še bolj splošno, da ena lastovka ne prinese pomladi
Kolk si star, pob?


Kolk si ti star, starina? Taksne izjave so res dober argument:).

Sicer pa od kje ti pravljica, da obstaja samo ena dx12 igra?

PredatorX ::

FireSnake je izjavil:

Ob ostale neblouze se ne bi spotikal, ampak:

Machete je izjavil:

Tole je R9-400 tema.


A res?

Machete je izjavil:


NV raketa up up and awaaaaayyy


Auč :))

Nazaj na topic:
http://geizhals.eu/?m=1
Hudo iskane (se vidi na lestvici), pa nikjer na zalogi.
Če je res tako povpraševanje bo zanimivo videt številke.



to je samo bugggggg. RX 480 je joke sej vidiš mnenja strokovnjakov.
Ups:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Machete ::

FireSnake je izjavil:

Ob ostale neblouze se ne bi spotikal, ampak:

Machete je izjavil:

Tole je R9-400 tema.


A res?

Machete je izjavil:


NV raketa up up and awaaaaayyy


Auč :))

Nazaj na topic:
http://geizhals.eu/?m=1
Hudo iskane (se vidi na lestvici), pa nikjer na zalogi.
Če je res tako povpraševanje bo zanimivo videt številke.


U izrezan joke citat. Čestitam.


Raje naj kdo pove, če je nabavo 470 v dveh tednih sploh realno za pričakovat? Ali bodo cuzali revolucinarje z 480 referenčnimi do Božiča?
Totalno nič ni za kupit pod 250eur atm.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FireSnake ::

Res, če je vsaj malo verjeti temu, potem je povpraševanje res veliko.

Na enem forumu sem zasledil, da custom izvedenk ni bilo mogoče dobiti (in jih še ni mogoče dobiti) zato, ker je povpraševanje preseglo ponudbo.

Kr so je vsul plaz kritik na AMD, da ni moč dobiti kartic.

Če pa to drži pa jaz ne morem potrditi :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

m0LN4r ::

Povprasevanje trdih fanboyev, k ze 5 let cakajo na nov blowerbomber je preseglo planirano zalogo za revolucijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m0r4l1z3d ::

Veliko jih je pogledalo, če je res 199usd oziroma 200eur, kot se je p/p računal
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

FireSnake ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Veliko jih je pogledalo, če je res 199usd oziroma 200eur, kot se je p/p računal


Hahaha, dobra!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

m0LN4r ::

Sem spremljal komentarje na AMD Facebooku in se strinjam,
da je kartica odlicen upgrade za vse, ki imajo:
6xxx serije, 785/70, 795/70, 270x, 280, 285 in bi radi nekaj rdecega, relativno dobrega in relativno poceni, do naslednje runde RX 680 (naprimer)

Za tiste, ki pa imajo hitrejse kartice kot nastete pa je itak nesmisel. Tisti bodo se malo cakali.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SuperVeloce ::

Ma jaz že za 7870xt (ki sem jo dobil za ceno, katere še 470 verjetno ne bo dosegel) razmišljam, da sploh nebi še menjal. Mogoče 490 ali pa če bo kakšen padec cen obeh taborov. Po 3+ letih je to dokaj žalostno.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

RC14 ::

Prosim moderatorji, dejte malo popucat to nesnago z trolanjem , kot so D3m in njemu podobnimi.

Če se določeni uporabniki ne zavedate, da takšen forum ni otroški vrtec in kazanje svojega ega oz nezrelosti, se malo vprašajte sami pri sebi, ali delate prav?. Obstajajo tudi opozorila, preberite si pravila in člene na tem forumu. Obstajajo tudi sankcije.
V svojem času, ko sem bil sam moderator, smo takšne provokativne uporabnike najprej lepo opozorili, nato pa sej veste kaj sledi. Veste moderatorji, kot tudi (upam) da uporabniki foruma.

hvala

In da se vrnem na temo, dejte gledat bolj široko, grafični kartici, kot sta GTX 1060 in RX480 , ponujata podobne performanse, cena temu primerna- podobna. Trenutna situacija je takšna, da se navija GTX 1060 malo bolje, so malo hladnejše in varčnejše. Kupiš pač tisto, ki se vam zdi pač primernejša, lepša....kakorkoli, stvar posameznika. Ni pa potrebno pametovat in provokatirat na forumu, če ima nekdo rahlo drugačno mnenje od vas posameznikov,ki trolate na tem forumu.

Še enkrat, ena kartica prednjači v enih igrah, druga v drugih. Razlike med njima so zanemarljive, seveda se izvzame določena igra, ki se pozna malenkostna VEČJA razlika, v prid eni ali drugi kartici. Spet povprečje na koncu podobno.

Prihajajo pa tako na eni strani, kot na drugi, popravki, novi driverji, ki izboljšujejo performanse v obeh taborih. Ne vem, kako se lahko prerekate za 2-3 FPS razlike v igrah ? A vam ni jasno, da če bo igra tekla gladko na RX480, bo tudi na 1060 in obratno.

Ko pa bodo prišli novi zahtevni naslovi, ki bodo izredno zahtevni za grafične, bodo klecnale obe kartici. Čisto dejstvo.
Kaj nam pomaga, če ima recimo RX480 v takšni zahtevni igri 25 FPS-jev, GTX 1060 pa recimo 22 FPS-jev. In zdej boste rdeči skakali od veselja, ker ima vaša grafična 3 FPSjev več od zelenih in trolali po forumu in provocirali ? Oziroma , da ne bo nepotrebnih spotikanj ob moj post, lahko je situacija obratna,da bo nvidia malo bojša od AMD, vedno je na koncu enak zaključek, tako za rdeče , v tem primeru (rX480), kot za zelene (GTX 1060), igre bodo NEIGRALNE oz zatikajoče pri obeh karticah. Se strinjate?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

hojnikb ::

SuperVeloce je izjavil:

Ma jaz že za 7870xt (ki sem jo dobil za ceno, katere še 470 verjetno ne bo dosegel) razmišljam, da sploh nebi še menjal. Mogoče 490 ali pa če bo kakšen padec cen obeh taborov. Po 3+ letih je to dokaj žalostno.

si probu cuinfo če se da kej odklenat ?
#brezpodpisa

FireSnake ::

SuperVeloce je izjavil:

Ma jaz že za 7870xt (ki sem jo dobil za ceno, katere še 470 verjetno ne bo dosegel) razmišljam, da sploh nebi še menjal. Mogoče 490 ali pa če bo kakšen padec cen obeh taborov. Po 3+ letih je to dokaj žalostno.


Podobno jaz razmišljam za 7950.
Končna odločitev pade, ko se prah malo poleže.

Začelo je iti na bolje:
http://fudzilla.com/news/41193-amd-is-o...

Ampak, tu se zadnja izdaja (še) ne pozna. Za kaj takega bomo morali počakati na rezultate naslednjega četrtletja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

SuperVeloce ::

hojnikb je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

Ma jaz že za 7870xt (ki sem jo dobil za ceno, katere še 470 verjetno ne bo dosegel) razmišljam, da sploh nebi še menjal. Mogoče 490 ali pa če bo kakšen padec cen obeh taborov. Po 3+ letih je to dokaj žalostno.

si probu cuinfo če se da kej odklenat ?

Sem enkrat probal na hitro eno verzijo, pa mislim da tahiti ni bil podprt (Tonga, hawaii in Fiji mislim da samo). Bom počekiral še enkrat, ampak mislim, da mi je program izpisal da se nič ne da odklenati. Po 3.5 letih bi skoraj lahko malo tvegal, glede na to da sem itak ze undervoltal in navijal...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Leprechaun ::

RC14 je izjavil:

Prosim moderatorji, dejte malo popucat to nesnago z trolanjem , kot so D3m in njemu podobnimi.

Če se določeni uporabniki ne zavedate, da takšen forum ni otroški vrtec in kazanje svojega ega oz nezrelosti, se malo vprašajte sami pri sebi, ali delate prav?. Obstajajo tudi opozorila, preberite si pravila in člene na tem forumu. Obstajajo tudi sankcije.
V svojem času, ko sem bil sam moderator, smo takšne provokativne uporabnike najprej lepo opozorili, nato pa sej veste kaj sledi. Veste moderatorji, kot tudi (upam) da uporabniki foruma.

hvala

In da se vrnem na temo, dejte gledat bolj široko, grafični kartici, kot sta GTX 1060 in RX480 , ponujata podobne performanse, cena temu primerna- podobna. Trenutna situacija je takšna, da se navija GTX 1060 malo bolje, so malo hladnejše in varčnejše. Kupiš pač tisto, ki se vam zdi pač primernejša, lepša....kakorkoli, stvar posameznika. Ni pa potrebno pametovat in provokatirat na forumu, če ima nekdo rahlo drugačno mnenje od vas posameznikov,ki trolate na tem forumu.

Še enkrat, ena kartica prednjači v enih igrah, druga v drugih. Razlike med njima so zanemarljive, seveda se izvzame določena igra, ki se pozna malenkostna VEČJA razlika, v prid eni ali drugi kartici. Spet povprečje na koncu podobno.

Prihajajo pa tako na eni strani, kot na drugi, popravki, novi driverji, ki izboljšujejo performanse v obeh taborih. Ne vem, kako se lahko prerekate za 2-3 FPS razlike v igrah ? A vam ni jasno, da če bo igra tekla gladko na RX480, bo tudi na 1060 in obratno.

Ko pa bodo prišli novi zahtevni naslovi, ki bodo izredno zahtevni za grafične, bodo klecnale obe kartici. Čisto dejstvo.
Kaj nam pomaga, če ima recimo RX480 v takšni zahtevni igri 25 FPS-jev, GTX 1060 pa recimo 22 FPS-jev. In zdej boste rdeči skakali od veselja, ker ima vaša grafična 3 FPSjev več od zelenih in trolali po forumu in provocirali ? Oziroma , da ne bo nepotrebnih spotikanj ob moj post, lahko je situacija obratna,da bo nvidia malo bojša od AMD, vedno je na koncu enak zaključek, tako za rdeče , v tem primeru (rX480), kot za zelene (GTX 1060), igre bodo NEIGRALNE oz zatikajoče pri obeh karticah. Se strinjate?

Lp



Super napisano. Sem že večkrat opozarjal na to.
*************************************************************

PredatorX ::

RC14 je izjavil:

Prosim moderatorji, dejte malo popucat to nesnago z trolanjem , kot so D3m in njemu podobnimi.

Če se določeni uporabniki ne zavedate, da takšen forum ni otroški vrtec in kazanje svojega ega oz nezrelosti, se malo vprašajte sami pri sebi, ali delate prav?. Obstajajo tudi opozorila, preberite si pravila in člene na tem forumu. Obstajajo tudi sankcije.
V svojem času, ko sem bil sam moderator, smo takšne provokativne uporabnike najprej lepo opozorili, nato pa sej veste kaj sledi. Veste moderatorji, kot tudi (upam) da uporabniki foruma.

hvala

In da se vrnem na temo, dejte gledat bolj široko, grafični kartici, kot sta GTX 1060 in RX480 , ponujata podobne performanse, cena temu primerna- podobna. Trenutna situacija je takšna, da se navija GTX 1060 malo bolje, so malo hladnejše in varčnejše. Kupiš pač tisto, ki se vam zdi pač primernejša, lepša....kakorkoli, stvar posameznika. Ni pa potrebno pametovat in provokatirat na forumu, če ima nekdo rahlo drugačno mnenje od vas posameznikov,ki trolate na tem forumu.

Še enkrat, ena kartica prednjači v enih igrah, druga v drugih. Razlike med njima so zanemarljive, seveda se izvzame določena igra, ki se pozna malenkostna VEČJA razlika, v prid eni ali drugi kartici. Spet povprečje na koncu podobno.

Prihajajo pa tako na eni strani, kot na drugi, popravki, novi driverji, ki izboljšujejo performanse v obeh taborih. Ne vem, kako se lahko prerekate za 2-3 FPS razlike v igrah ? A vam ni jasno, da če bo igra tekla gladko na RX480, bo tudi na 1060 in obratno.

Ko pa bodo prišli novi zahtevni naslovi, ki bodo izredno zahtevni za grafične, bodo klecnale obe kartici. Čisto dejstvo.
Kaj nam pomaga, če ima recimo RX480 v takšni zahtevni igri 25 FPS-jev, GTX 1060 pa recimo 22 FPS-jev. In zdej boste rdeči skakali od veselja, ker ima vaša grafična 3 FPSjev več od zelenih in trolali po forumu in provocirali ? Oziroma , da ne bo nepotrebnih spotikanj ob moj post, lahko je situacija obratna,da bo nvidia malo bojša od AMD, vedno je na koncu enak zaključek, tako za rdeče , v tem primeru (rX480), kot za zelene (GTX 1060), igre bodo NEIGRALNE oz zatikajoče pri obeh karticah. Se strinjate?

Lp


In kaj si zdej povedal? To, da anymal vsak dan omenja, da je GCN4 "nazadoval"? Ti preberi vse trole.
Poglej si tale video in mi povej zakaj je lahko RX 480 celo 2x hitrejša od R9 270X pri 1080P.


Zakaj lahko RX 480 z 32ROPi konkurira GTX 980?
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

D3m0r4l1z3d ::

2 leti razlike in pol manjši nm proces
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

PredatorX ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

2 leti razlike in pol manjši nm proces


In to je odgovor na moje vprašanje?

R9 280X ma 50% večji bandwith in 60% več shaderjev.. zakaj je včasih samo 20% pred R9 270X? Podobna scena se dogaja z R9 390X in Fury X pri nižji resolucijah.

Sej je senitel to že omenil in mislim, da si ti takrat zraven še pametoval.

D3m0r4l1z3d ::

Odvisno koliko je potreben pixel fillrate
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

PredatorX ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Odvisno koliko je potreben pixel fillrate

Eh, ja... naslednjič vsaj preberi kaj senitel piše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

m0LN4r ::

R9 280X ma 50% večji bandwith in 60% več shaderjev.. zakaj je včasih samo 20% pred R9 270X?

V kateri igri to gledamo?
Bi trebalo pognat 280x na 1400Mhz in ji dodat kak miljon tranzistorjev, po mojem bi se razlika zmanjsala.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PredatorX ::

m0LN4r je izjavil:

R9 280X ma 50% večji bandwith in 60% več shaderjev.. zakaj je včasih samo 20% pred R9 270X?

V kateri igri to gledamo?
Bi trebalo pognat 280x na 1400Mhz, po mojem bi se razlika zmanjsala.


Ja kolk bi pa dobil boosta?
- 40%? ali 20%?

Podobno mišljenje kot hojnikb - Če ti hočeš iz GPUja dobit 20% performanca boš moral naviti kot Memory clock za 20% in core clock za 20%.
- Lahko pa da si omejen z ROPi in dobiš ven vseeno samo 5-10%, če si bolj core clock ali bandwidth ... ROPi ti bodo delal večje probleme pri manjši resouluciji, bandwidth pa pri večji.

ROP - render output unit ali bolje Raster Operation Pipeline.
- Rasterizer efficiency
http://image.slidesharecdn.com/gs-4106m...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

m0LN4r ::

20% vecji clock in 30% vec tranzistorjev, se sigurno pozna v neki izmerljivi output stevilki, ni da ni. Tist mali procent na koncu, pa je delo finetuninga.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PredatorX ::

m0LN4r je izjavil:

20% vecji clock in 30% vec tranzistorjev, se sigurno pozna v neki izmerljivi output stevilki, ni da ni. Tist mali procent na koncu, pa je delo finetuninga.


RX 480 @1200 vs R9 280X 1000MHz = samo 31-33% več TFLOPsov, poleg tega ima nekak R9 280X 112.5% več memory bandwidtha.

Drgač 12.5% več shaderjev in 20% višji clock.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

D3m0r4l1z3d ::

Zakaj je 1060 z manj tflop hitrejša od rx 480?

To lahko laiki samo sklepamo, Senitel in podobni pa vejo zakaj.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

tt2 ::

PredatorX ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Zakaj je 1060 z manj tflop hitrejša od rx 480?

To lahko laiki samo sklepamo, Senitel in podobni pa vejo zakaj.


Aja? Zdej pa sklepaš...

Zakaj ima GTX 1060 potem 48ROPv in ni vedno hitrejša in poleg tega če gledamo avg. clock (1850MHz) je 4.74TFLOPs... Sej se tud R9 280X boostajo na 1100MHz, ampak mlanrje iz 12.5% več shaderjev dobil 30% in 20% višje clocke. RX 480 ma AVG okol 1180-1200MHz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Napajalc ::

Pa smo le dočakal dokaze da je bila r9 380x boljša izbira kot gtx 960, problem je v barvi.
011011100111010101100010

D3m0r4l1z3d ::

Ti sklepaš, da jaz sklepam. Odkrivaš toplo vodo, mladiček. Že od Geforce 256 vs. Radeon se teoretične hitrosti ne odražajo direktno v perf. v igrah, ampak skupek mnogih faktorjev, ki jih ne bova doumela v podrobnosti, ne delaj se kot, da po branju teksta strokonjakov tudi ti sam razumeš stvar, jaz priznam, da je ne. Dokler pa je amd obsojen na slab ozkoristek, ne bo mogel, razen s ceno, biti konkurenčen, kaj šele očitno boljši, da bodo cene za nas nižje.

Napajalc je izjavil:

Pa smo le dočakal dokaze da je bila r9 380x boljša izbira kot gtx 960, problem je v barvi.

Brihtnež, 380x je bila itak boljša izbira, 380 brez x pa samo v 4gb različici. S tem da 380x je že bila do 50 eur dražja in prišla na trg precej kasneje.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Ti sklepaš, da jaz sklepam. Odkrivaš toplo vodo, mladiček. Že od Geforce 256 vs. Radeon se teoretične hitrosti ne odražajo direktno v perf. v igrah, ampak skupek mnogih faktorjev, ki jih ne bova doumela v podrobnosti, ne delaj se kot, da po branju teksta strokonjakov tudi ti sam razumeš stvar, jaz priznam, da je ne. Dokler pa je amd obsojen na slab ozkoristek, ne bo mogel, razen s ceno, biti konkurenčen, kaj šele očitno boljši, da bodo cene za nas nižje.

Napajalc je izjavil:

Pa smo le dočakal dokaze da je bila r9 380x boljša izbira kot gtx 960, problem je v barvi.

Brihtnež, 380x je bila itak boljša izbira, 380 brez x pa samo v 4gb različici. S tem da 380x je že bila do 50 eur dražja in prišla na trg precej kasneje.


Poznamo skupke mnogih faktorjev izključno kot spremenljivke pri nvidija fenboyh, maš kako razlago kako je na gtx 980 blover ki je glasnejši za 3db bolje primeren od rx 480 blowerja? Reles price 2x manjši v prid rx 480.
011011100111010101100010

D3m ::

Glede blowerjev se že malo pretirava. Dobesedno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

Blower na 980 je 9dba tišji od blower rx 480
https://www.techpowerup.com/reviews/AMD...

Rlease price je tudi od 1060 pol pricea od 980, in kaj zdaj... logično, tako je vsakič ko nov proces vn pride
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

gddr85 ::

980 blower je tišji afaik, 980ti pa ne...

Napajalc ::

Na tomsu pravjo drugače. Je linkano par strani nazaj.
011011100111010101100010

D3m0r4l1z3d ::

Zamešal si 380x za 380, blower 980ti za 980, kaj imaš še za pametovat?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Napajalc ::

Si pa hitro pregledal teste na tomsu, spet pozabil bilobil uzet?
011011100111010101100010

gddr85 ::

sicer pa najbolje, da napajalc nabavi 980 in 480 blower, db meter in nardi neodvisen test ;)

D3m ::

Pretiravate.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Napajalc ::

Sam res, anymal je bolši v RL, ne gleda tolk na barvo.
011011100111010101100010

scipascapa ::

tt2 je izjavil:

Izidi 460 in 470
http://videocardz.com/62642/amd-radeon-...


končno, hvala.

D3m0r4l1z3d ::

Napajalc je izjavil:

Si pa hitro pregledal teste na tomsu, spet pozabil bilobil uzet?

Linkaj, če si upaš.
Medtem pa čakam na rx 470, bo ravno prav za moj monitor. Mindfactory pa je recimo samo z msi 1070 obrnil 1.000.000 eur, torej kar 2000 zablodelih nvidia fanboyev, me prav zanima koliko od teh ima 1440p ali višjo resolucijo monitorja.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hojnikb ::

PredatorX je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

R9 280X ma 50% večji bandwith in 60% več shaderjev.. zakaj je včasih samo 20% pred R9 270X?

V kateri igri to gledamo?
Bi trebalo pognat 280x na 1400Mhz, po mojem bi se razlika zmanjsala.


Ja kolk bi pa dobil boosta?
- 40%? ali 20%?

Podobno mišljenje kot hojnikb - Če ti hočeš iz GPUja dobit 20% performanca boš moral naviti kot Memory clock za 20% in core clock za 20%.
- Lahko pa da si omejen z ROPi in dobiš ven vseeno samo 5-10%, če si bolj core clock ali bandwidth ... ROPi ti bodo delal večje probleme pri manjši resouluciji, bandwidth pa pri večji.

ROP - render output unit ali bolje Raster Operation Pipeline.
- Rasterizer efficiency
http://image.slidesharecdn.com/gs-4106m...

pa sej z višjo frekvenco gre tudi prepustnost ropov gor, tako da če dvigneš za 20% core/mem, more tut performance it za tok gor (provided da ni kje drugje v sistemu bottleneckov).
#brezpodpisa

D3m ::

Opa RX 470 4/8 GB. Kako pa to?
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

4GB je premalo za 290 like performance remember ? Zato so dal na 390 8GB.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

PredatorX je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

20% vecji clock in 30% vec tranzistorjev, se sigurno pozna v neki izmerljivi output stevilki, ni da ni. Tist mali procent na koncu, pa je delo finetuninga.


RX 480 @1200 vs R9 280X 1000MHz = samo 31-33% več TFLOPsov, poleg tega ima nekak R9 280X 112.5% več memory bandwidtha.

Drgač 12.5% več shaderjev in 20% višji clock.

ne, nima. Procentni račun šus !
#brezpodpisa

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

PredatorX je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

20% vecji clock in 30% vec tranzistorjev, se sigurno pozna v neki izmerljivi output stevilki, ni da ni. Tist mali procent na koncu, pa je delo finetuninga.


RX 480 @1200 vs R9 280X 1000MHz = samo 31-33% več TFLOPsov, poleg tega ima nekak R9 280X 112.5% več memory bandwidtha.

Drgač 12.5% več shaderjev in 20% višji clock.

ne, nima. Procentni račun šus !


2304/2048 = 1.125 ...

D3m0r4l1z3d ::

12.5 procentov več, ne 112.5, boužec
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Zakaj lahko RX 480 z 32ROPi konkurira GTX 980?
Lp

Zakaj lahko 1060 z 1280 shaderji konkurira amdju z 2306 ?
#brezpodpisa
««
101 / 121
»»