» »

AMD Radeon R9 400 Series

AMD Radeon R9 400 Series

««
51 / 121
»»

D3m ::

Vprašanje, če bodo porezali krila. Prej bi rekel, da bodo izboljšali Power manager.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

#brezpodpisa

Telbanc ::

Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

DarwiN ::

Sapphire RX 480 Nitro na voljo za prednaročilo. ~300EUR, 1325-1350 MHz, 1x8 pin napajanje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

PredatorX ::

drago!

Napajalc ::

Tako se to dela, 4w več na pcie ali pa $$$ za 1x8 napajanje.
011011100111010101100010

Napajalc ::

tt2 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Poraba gtx 750 ti ko je obremenjen GPU + CPU


Poraba ko je obremenjen samo GPU:


Na vašem mestu se nebi norca delu z imetniki gtx 750/ti brez dodatnega napajanja, raje jih obvestite da ne uporabljajo furmarka.

kaj tocno si s tem testom hotu pokazat ?

Mah ta test ne pove nić. Tule so uporabili naviti procesor i7-4960X, ki že v ne navitem stanju porabi do 130W.


Po tvoji logiki je razlika še toliko večja, sej to veš da furmark ne obremeni CPU skoraj nič?
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

buttplugs ::

Telbanc je izjavil:

tt2 je izjavil:

Saj, če prav razumem, bi v primeru aftermarket 480, kjer bi proizvajalci dodali 8 pinksi konektor, ne prihajalo do teh težav, ali?


Ja zelo verjeno, da je zadeva tako narejena. Sicer mislim da je večji problem 3gb rama na gf 1060 kot 4w in pol prevelika poraba na Pci e reži.

Že 6gb rama drugo leto ob tem času bo bolj malo. Tako da, me prav zanima, kdo bo kupoval grafe z 3 gb rama?????

Že leta 2009 se je poznala ralika med 1 in 2 gb rama na grafi.....poglej graf gor.

Ne, ne bo. Glej moj post nekaj strani nazaj. Witcher kuri 1.4GB Vrama. Če so developerji stupid, so pač stupid.

Telbanc ::

buttplugs je izjavil:

Telbanc je izjavil:

tt2 je izjavil:

Saj, če prav razumem, bi v primeru aftermarket 480, kjer bi proizvajalci dodali 8 pinksi konektor, ne prihajalo do teh težav, ali?


Ja zelo verjeno, da je zadeva tako narejena. Sicer mislim da je večji problem 3gb rama na gf 1060 kot 4w in pol prevelika poraba na Pci e reži.

Že 6gb rama drugo leto ob tem času bo bolj malo. Tako da, me prav zanima, kdo bo kupoval grafe z 3 gb rama?????

Že leta 2009 se je poznala ralika med 1 in 2 gb rama na grafi.....poglej graf gor.

Ne, ne bo. Glej moj post nekaj strani nazaj. Witcher kuri 1.4GB Vrama. Če so developerji stupid, so pač stupid.


Če igraš GTA 5 na 600x800 bo 1.4 gb rama čist dost.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

D3m0r4l1z3d ::

Napajalc je izjavil:

tt2 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Poraba gtx 750 ti ko je obremenjen GPU + CPU


Poraba ko je obremenjen samo GPU:


Na vašem mestu se nebi norca delu z imetniki gtx 750/ti brez dodatnega napajanja, raje jih obvestite da ne uporabljajo furmarka.

kaj tocno si s tem testom hotu pokazat ?

Mah ta test ne pove nić. Tule so uporabili naviti procesor i7-4960X, ki že v ne navitem stanju porabi do 130W.


Po tvoji logiki je razlika še toliko večja, sej to veš da furmark ne obremeni CPU skoraj nič?

Že res, ti pa dobro veš, da je pomembna poraba med igranjem iger pa se skoz samo na Furmark obešaš, ker nimaš več možnosti
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Grey ::

PredatorX je izjavil:

drago!

Glede na to, da se na vsakih 85MHz OC poveča graphics score v FireStrike za cca 1200 točk, pomeni, da je ta grafična prekleto dober OC material. V Crossfire dosežeta dve naviti (RAM na 2140 MHz, core na stock 1288 MHz) cca 26k točk Graphics score. Če predpostavimo, da gre točkovanje linearno gor, bi ob navitju na 1.6GHz (kolikor pravijo AIBji, da je maksimum, ki so ga dosegli) dobili cca 16200 Graphics Score na eni kartici, kar je Fury X (980Ti) raven zmogljivosti. Dve posodobljene/popravljene RX480 tako v Crossfire lahko pometeta s 1070/1080 tako kot je bilo napovedano. Price/Performance na RX480 je abnormalno dober.

scipascapa ::

darwin: ne pošiljajo v slo.

PredatorX ::

Grey je izjavil:

PredatorX je izjavil:

drago!

Glede na to, da se na vsakih 85MHz OC poveča graphics score v FireStrike za cca 1200 točk, pomeni, da je ta grafična prekleto dober OC material. V Crossfire dosežeta dve naviti (RAM na 2140 MHz, core na stock 1288 MHz) cca 26k točk Graphics score. Če predpostavimo, da gre točkovanje linearno gor, bi ob navitju na 1.6GHz (kolikor pravijo AIBji, da je maksimum, ki so ga dosegli) dobili cca 16200 Graphics Score na eni kartici, kar je Fury X (980Ti) raven zmogljivosti. Dve posodobljene/popravljene RX480 tako v Crossfire lahko pometeta s 1070/1080 tako kot je bilo napovedano. Price/Performance na RX480 je abnormalno dober.


RX 480 res preseneča, ima vse potrebne bonbončke in performance po zelo ugodni ceni.
Jst upam, da bi se dal dobit mini edtion RX 480 8GB ali RX 470 8GB, čeprav mi je zale sapphire odlična.

Po drugi strani, če hočem imet GTX 1060 bom moral pa pri monitorju odštet še 100-150EUR za Gsync.

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

Napajalc je izjavil:

tt2 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Poraba gtx 750 ti ko je obremenjen GPU + CPU


Poraba ko je obremenjen samo GPU:


Na vašem mestu se nebi norca delu z imetniki gtx 750/ti brez dodatnega napajanja, raje jih obvestite da ne uporabljajo furmarka.

kaj tocno si s tem testom hotu pokazat ?

Mah ta test ne pove nić. Tule so uporabili naviti procesor i7-4960X, ki že v ne navitem stanju porabi do 130W.


Po tvoji logiki je razlika še toliko večja, sej to veš da furmark ne obremeni CPU skoraj nič?


Zanimivo, da meni furmark obremeni več CPU, kot pa kakšen drug špil.

Napajalc ::

To maš nekaj narobe naštimano, to se pogovarja skoraj idle CPU, par % uporaba max.
To je podobno kot bi reku da ti prime 95 obremeni gpu na 90%.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Tolko komentarjev, pa nobenega pravega interesa za rx 480...
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Napajalc ::

Tako more zgledat furmark:

011011100111010101100010

MacGyver141 ::

Napajalc je izjavil:

To maš nekaj narobe naštimano, to se pogovarja skoraj idle CPU, par % uporaba max.
To je podobno kot bi reku da ti prime 95 obremeni gpu na 90%.


No zdaj sem pognal na take nastavitve, kot so na začetku. Prej sem mev 1080p pa 8x MSAA.

Napajalc ::

Odpri taske da vidmo kaj ti oobremenjuje cpu.
011011100111010101100010

MacGyver141 ::

Napajalc ::

Probaj še prime 95 zalaufat, pa poglej kolk ti gpu obremeni.
011011100111010101100010

mirancar ::

hojnikb je izjavil:


lej, jst mam nvidia 750Ti, asus z dodatnim 6 pin in se mi je dogajal podobno na enem kompu. Crknlo vse skup ko si 1-2 minuti v igri. Včasih takoj po 10 sec. Noben driver ni pomagal. V tem istem kompu je delal normalno radeon 4850, radeon 6870 in gtx 560ti, kjer je TDP precej večji.
Kaj je narobe? Nevem. Sem prestavu 750ti v drug komp kjer pa dela brez problema

MacGyver141 ::

Napajalc je izjavil:

Probaj še prime 95 zalaufat, pa poglej kolk ti gpu obremeni.


Evo

PredatorX ::

mirancar je izjavil:

hojnikb je izjavil:


lej, jst mam nvidia 750Ti, asus z dodatnim 6 pin in se mi je dogajal podobno na enem kompu. Crknlo vse skup ko si 1-2 minuti v igri. Včasih takoj po 10 sec. Noben driver ni pomagal. V tem istem kompu je delal normalno radeon 4850, radeon 6870 in gtx 560ti, kjer je TDP precej večji.
Kaj je narobe? Nevem. Sem prestavu 750ti v drug komp kjer pa dela brez problema


Kater MB?

mirancar ::

asrock H81 Pro BTC

PredatorX ::

mirancar je izjavil:

asrock H81 Pro BTC


In katera je v drugem PCju.

Na reddit malce piši... pa da vidno nove probleme. Bodo testiral vse GPUje.

Zgodovina sprememb…

mirancar ::

PredatorX je izjavil:

mirancar je izjavil:

asrock H81 Pro BTC


In katera je v drugem PCju.

Na reddit malce piši... pa da vidno nove probleme. Bodo testiral vse GPUje.

ta druga je Asus p5ql pro LGA 775
pa tega problema se mi neda reševat, sem že zrihtal drugače. Moja poanta je samo to da morda un youtuber nima pojma.

AapocalypseE ::

480 4GB 199$
480 8GB 239$

Za 8GB se je malenkost dvignila cena.

PredatorX ::

Sold out.

D3m0r4l1z3d ::

To bo veliko zadovoljnih kupcev stock kartice :-)
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

al1976 ::

medtem pa preorder za 234eur za 8gb verzijo:
https://www.computeruniverse.net/produc...

PredatorX ::

al1976 je izjavil:

medtem pa preorder za 234eur za 8gb verzijo:
https://www.computeruniverse.net/produc...


uuff cene so odlične.

Gledam wccftech, ki je kupil XFX RX 480 4GB in glede na njihov test je bila poraba 125W (peak) z downvoltom so jo spravili na 113W peak.

D3m0r4l1z3d ::

980 performance za pol cene, res ni slabo, samo stock res ni za kupit, to je res, čeprav je sold out
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

PredatorX ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

980 performance za pol cene, res ni slabo, samo stock res ni za kupit, to je res, čeprav je sold out



Kaj pa je slabega na tej kartici?

Zdej vs pa res nerazumem več. GTX 750TI ma tud peak preko 140W na PCIe pa ste vsi tako lepo priporočali in potem so userji še navijal GPUje... noben ni imel problemov. Zdej ma pa AMD avg. 80-85W in peak preko 150W je pa cel rompompom!

D3m ::

Ker prizadane slab 1% kupcev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PredatorX ::

D3m je izjavil:

Ker prizadane slab 1% kupcev.


Ravno sem gledal wccftech Keitha in GPU-Z prebere porabo 125W (peak).

hojnikb ::

z quotanjame wccftech ti pade kredibilnosti blizu nule.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

z quotanjame wccftech ti pade kredibilnosti blizu nule.


Aja?!


eto video.

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

980 performance za pol cene, res ni slabo, samo stock res ni za kupit, to je res, čeprav je sold out


Kako sold out??? Kje?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

D3m0r4l1z3d ::

PredatorX je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

980 performance za pol cene, res ni slabo, samo stock res ni za kupit, to je res, čeprav je sold out



Kaj pa je slabega na tej kartici?

Zdej vs pa res nerazumem več. GTX 750TI ma tud peak preko 140W na PCIe pa ste vsi tako lepo priporočali in potem so userji še navijal GPUje... noben ni imel problemov. Zdej ma pa AMD avg. 80-85W in peak preko 150W je pa cel rompompom!

Stock hladilni sistem je zelo slab, custom pa ne vemo kakšne bodo cene, bo treba na to počakat. Vseeno pa me zanima kako bodo kupci stock rx 4800 prenašali glasnost in temperature
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Telbanc ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

PredatorX je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

980 performance za pol cene, res ni slabo, samo stock res ni za kupit, to je res, čeprav je sold out



Kaj pa je slabega na tej kartici?

Zdej vs pa res nerazumem več. GTX 750TI ma tud peak preko 140W na PCIe pa ste vsi tako lepo priporočali in potem so userji še navijal GPUje... noben ni imel problemov. Zdej ma pa AMD avg. 80-85W in peak preko 150W je pa cel rompompom!

Stock hladilni sistem je zelo slab, custom pa ne vemo kakšne bodo cene, bo treba na to počakat. Vseeno pa me zanima kako bodo kupci stock rx 4800 prenašali glasnost in temperature


Kartica ma 3 leta garancije.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

D3m0r4l1z3d ::

Ja, glasna je pa od prvega dne
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Telbanc ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Ja, glasna je pa od prvega dne


V Idle ? Kdaj si jo kupil, da to veš?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

hojnikb ::

jap, garancija ti nebo pomagala pozdravit tinitus :)
#brezpodpisa

scipascapa ::

al1976 je izjavil:

medtem pa preorder za 234eur za 8gb verzijo:
https://www.computeruniverse.net/produc...


bo to kaka oskubljena verzija? kaj je drugačna od unih za 270€?

mihec87 ::

Telbanc je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

PredatorX je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

980 performance za pol cene, res ni slabo, samo stock res ni za kupit, to je res, čeprav je sold out



Kaj pa je slabega na tej kartici?

Zdej vs pa res nerazumem več. GTX 750TI ma tud peak preko 140W na PCIe pa ste vsi tako lepo priporočali in potem so userji še navijal GPUje... noben ni imel problemov. Zdej ma pa AMD avg. 80-85W in peak preko 150W je pa cel rompompom!

Stock hladilni sistem je zelo slab, custom pa ne vemo kakšne bodo cene, bo treba na to počakat. Vseeno pa me zanima kako bodo kupci stock rx 4800 prenašali glasnost in temperature


Kartica ma 3 leta garancije.


Da lahko 3 leta poslušaš tist stock blower..Če res ni človek hudo neučakan se splačs počakat na proizvajalce da dajo kaj svojega gor....

Napajalc ::

Kartice ne trotlajo, tako da lahko spustiš ventilator na želeno glasnost in imaš nekaj termičnega trotlanja kot nove gtx, power limit pa ne trotla za razliko od novih gtx, lahko pa enostavno naložiš novi bios z zmanjšano porabo.
011011100111010101100010

Telbanc ::

hojnikb je izjavil:

jap, garancija ti nebo pomagala pozdravit tinitus :)


Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Machete ::

Telbanc je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Ja, glasna je pa od prvega dne


V Idle ? Kdaj si jo kupil, da to veš?


Za idlat je best buy no buy ane..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mihec87 ::

Še noben blower ventilator dosedaj ni bil tiho.. Za idlat lahk kupim neko pasivno grafično...

««
51 / 121
»»