» »

AMD Radeon R9 400 Series

AMD Radeon R9 400 Series

««
109 / 121
»»

Rok Woot ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Pa saj je 4gb nitro+ 70eur cenejši od 8gb nitro+, kaj ji ti sploh rad?


Ne ni, če pa mi pokaži kje? Kot jaz vidim 4gb sploh nimajo na zalogi, torej ni dobavljiva. Tudi za 250€ jo ne vidim, najceneje je 249+ptt, kar je več kot 250.

kixs ::

Rok Woot je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Pa saj je 4gb nitro+ 70eur cenejši od 8gb nitro+, kaj ji ti sploh rad?


Ne ni, če pa mi pokaži kje? Kot jaz vidim 4gb sploh nimajo na zalogi, torej ni dobavljiva. Tudi za 250€ jo ne vidim, najceneje je 249+ptt, kar je več kot 250.


FYI:
PTT kratica ni ravno na mestu. Jo pa dosti ljudi uporablja... PTT = Posta, Telegraf, Telefon. Od teh storitev uporabljas le P.

tikitoki ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Pa saj je 4gb nitro+ 70eur cenejši od 8gb nitro+, kaj ji ti sploh rad?


Stane skor tolk k GTX 1060 z 6 GB RAMA. Le kej bi rad? Aja, neki konkurencnega. K za to ceno raje ubodem GTX 1060 z vec rama, ki je trenutno tudi o performancu boljsa izbira. Pa se OC je opcija.

Truga ::

Moj kolega je kupil nitro + 4GB za 233eur skupaj s postnino. :shrug:

tikitoki ::

Rok Woot je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Pa saj je 4gb nitro+ 70eur cenejši od 8gb nitro+, kaj ji ti sploh rad?


Ne ni, če pa mi pokaži kje? Kot jaz vidim 4gb sploh nimajo na zalogi, torej ni dobavljiva. Tudi za 250€ jo ne vidim, najceneje je 249+ptt, kar je več kot 250.


Pa Na idealo.de imas stock 4 GB za 250 EUR. WTF. Za to ceno nej si jih vtaknejo kjer ne sije sonce. GTX 1060 all the way. Oz. Ce ne bodo sle cene dol za vsaj 10%, kot v Indiji ali vec, pol je to out. Pa se gimpana? Yeah, cant wait. Where is my wallet.

Truga je izjavil:

Moj kolega je kupil nitro + 4GB za 233eur skupaj s postnino. :shrug:


Kje? Dej link. Sicer pa je verjetno problem v vmesni fazi, ko so ene se napihnjene,.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Truga ::

https://www.overclockers.co.uk/sapphire...

Mislim da je kle kupil, ne vem pa kolko je zdele vreden funt :P

Machete ::

Tole je edino možno, če je na firmo vzel ali če je mel gratis poštnino, pa še to je malo dražje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

kixs ::

Truga je izjavil:

https://www.overclockers.co.uk/sapphire...

Mislim da je kle kupil, ne vem pa kolko je zdele vreden funt :P


199GBP == 237EUR. Sam to je verjetno cena brez postnine.

D3m ::

1 funt je 1,31 eur.

199,99*1,31= 262
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

nop, en funt je trenutno 1,18€
#brezpodpisa

Rok Woot ::

Gre za preorder. Tako da je ni mogel dobiti od tam.


Kar se tiče kratice ptt, se pa tako pogovorno uporablja. Moral bi napisati + ptt storitev. Ne vem zakaj si tudi kratico pisal z velikimi črkami? Sicer ni narobe, je pa grdo če se sklicuješ na moj prispevek, kjer je zapisana z malimi črkami.

smacker ::

Haha, ko zmanjka argumentov o karticah pa se začne folk o rabi kratic in velikih/malih črk prerekat... :)) Pa vrednosti valut :)) Kvaliteta debate je vsak dan slabša, kljub temu da je vedno več testov in bi moralo biti manj špekuliranj in več dejstev

hojnikb ::

je že kak devil666 review uzun ? >:D
#brezpodpisa

D3m ::

hojnikb je izjavil:

nop, en funt je trenutno 1,18€


ups. My bad search mi je dal $$$.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Truga ::

Rok Woot je izjavil:

Gre za preorder. Tako da je ni mogel dobiti od tam.

Danes zjutraj so mu jo poslali, dobi verjetno jutri ali v pon.

Napajalc ::

Tale rx 480 nitro+ minimalno trotla pri max obremenitvi:



http://www.kitguru.net/components/graph...
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

AapocalypseE ::

75 stopinj ma polaris temperature target? 8-O

Nekam nizko je to...

Pascal ma 82. Spet fail za amd...

Ta Nitro hladilnik tudi ni nek biser, ker kar slabo hladi kartico. Podobno kot FE 1060 8-O

Well done amd.

D3m0r4l1z3d ::

Napajalc je izjavil:

Tale rx 480 nitro+ minimalno trotla pri max obremenitvi:



http://www.kitguru.net/components/graph...

Performančno v igrah pa luzne, kar pomeni še slabše za rx

D3m je izjavil:

hojnikb je izjavil:

nop, en funt je trenutno 1,18€


ups. My bad search mi je dal $$$.

Ne bo prvič, ko kaj narobe prebereš in potem tukaj bluziš, relax, amd ne bo propadu
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Te bom opozoril, če boš kdaj naredil nedolžni zabluz.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

Te bom opozoril, če boš kdaj naredil nedolžni zabluz.

Ni nedolžni, ker si bil takoj ves zagret, da čim nižjo ceno pripišeš za boljši argument, ampak je zlagan.

tikitoki je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Pa saj je 4gb nitro+ 70eur cenejši od 8gb nitro+, kaj ji ti sploh rad?


Stane skor tolk k GTX 1060 z 6 GB RAMA. Le kej bi rad? Aja, neki konkurencnega. K za to ceno raje ubodem GTX 1060 z vec rama, ki je trenutno tudi o performancu boljsa izbira. Pa se OC je opcija.

Ti pa si spremenil mnenje v zadnjem času, kaj si prej msrp cene gledal in mislil, da bo 200eur rx 480 v DE
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Si pa občutljiv to pa.

Anyway

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/4...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Napajalc ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Tale rx 480 nitro+ minimalno trotla pri max obremenitvi:



http://www.kitguru.net/components/graph...

Performančno v igrah pa luzne, kar pomeni še slabše za rx

D3m je izjavil:

hojnikb je izjavil:

nop, en funt je trenutno 1,18€


ups. My bad search mi je dal $$$.

Ne bo prvič, ko kaj narobe prebereš in potem tukaj bluziš, relax, amd ne bo propadu


Zgrešil si poanto o minimalnem trotlanju. Drugače smo pa v dx 12 dobi, AMD od leta 2012.
011011100111010101100010

D3m0r4l1z3d ::

hojnikb je izjavil:

je že kak devil666 review uzun ? >:D

Nima 2x 8pin, tako da ne bo nič hitrejša od Nitro+

Napajalc je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Tale rx 480 nitro+ minimalno trotla pri max obremenitvi:



http://www.kitguru.net/components/graph...

Performančno v igrah pa luzne, kar pomeni še slabše za rx

D3m je izjavil:

hojnikb je izjavil:

nop, en funt je trenutno 1,18€


ups. My bad search mi je dal $$$.

Ne bo prvič, ko kaj narobe prebereš in potem tukaj bluziš, relax, amd ne bo propadu


Zgrešil si poanto o minimalnem trotlanju. Drugače smo pa v dx 12 dobi, AMD od leta 2012.

Edino poanto, ki sem jo zgrešil je, da ti igraš Furmark že od leta 2012, nič hudega za my bad
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

hojnikb je izjavil:

je že kak devil666 review uzun ? >:D

Nima 2x 8pin, tako da ne bo nič hitrejša od Nitro+

Napajalc je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Tale rx 480 nitro+ minimalno trotla pri max obremenitvi:



http://www.kitguru.net/components/graph...

Performančno v igrah pa luzne, kar pomeni še slabše za rx

D3m je izjavil:

hojnikb je izjavil:

nop, en funt je trenutno 1,18€


ups. My bad search mi je dal $$$.

Ne bo prvič, ko kaj narobe prebereš in potem tukaj bluziš, relax, amd ne bo propadu



Zgrešil si poanto o minimalnem trotlanju. Drugače smo pa v dx 12 dobi, AMD od leta 2012.

Edino poanto, ki sem jo zgrešil je, da ti igraš Furmark že od leta 2012, nič hudega za my bad


Klasična izjava nižjega amaterja ki v vseh teh letih še ni ugotovil zakaj furmark.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Ker ma dober gameplaj?

Napajalc ::

Bomo počakal anymala da naredi domačo nalogo in se prepričamo ali trola ali razume zakaj se gre.
011011100111010101100010

Joze_K ::

Tole pa ne razumem
XFX Radeon R9 Fury X Liquid Cooled, 4GB HBM, HDMI, 3x DisplayPort

https://geizhals.de/xfx-radeon-r9-fury-...
http://www.mindfactory.de/product_info....

za 419EUR
pa skoraj neslišna - vodno hlajena
se zdi skoraj idealen nakup (za ceno 80EUR pod 1070)

EDIT:
pa ja no, saj razumem - je po performancih rahlo pod 1070 - pa še porabe ima 350W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

D3m ::

Go for it.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Zanimivo, da je padla cena iz 600 na 419€, glede na to kako superioren je amd. Sploh v DX12.

hojnikb ::

Skoraj neslišna, če te ne moti whine pumpe
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Ne nakladaj.

Kot, da prodajajo samo prve revizije.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m0r4l1z3d ::

AapocalypseE je izjavil:

Zanimivo, da je padla cena iz 600 na 419€, glede na to kako superioren je amd. Sploh v DX12.

Verjetno so mislili, da je 390 z 8gb hitrejša
Škoda, da cena pade tako, šele ko so boljše grafe na trgu za tak dnar

Fury Nitro pa za 350 prodajajo, ker ima 4gb rama, kot nova rx 480 za 220 eur

Base clock rx 470 bo 926mhz, vram pa 1650
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

D3m je izjavil:

Ne nakladaj.

Kot, da prodajajo samo prve revizije.

tudi sicer vodno hlajenje ni neslišna zadeva. Je tiha (nizki rpmji venta) ampak neslišna pa ne. Na zračnem hlajenju lahko namreč izklopiš vente, pri vodnem pa nemorš celga sistema izklopit.
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

NightHawk ::

D3m je izjavil:

Te bom opozoril, če boš kdaj naredil nedolžni zabluz.


Kot recimo ko si spraseval ali sem uposteval dvofazni tok pri preracunu koliko kwh pokurita graficni?

Ali pa ce sem uposteval dnevno in nocno tarifo pri istem preracunu. Ta je bila sploh dobra, ker ce je rezultat v kWh ima zelo velik vpliv ali je poceni tok ali ne :)

Ampak ja, v trolanju si dober. Srecne tvoje stranke, ki za strokovne nasvete sprasujejo tako podkovanega prodajalca.

D3m0r4l1z3d ::

Pa da 4gb na fury ni problem, ker ima velik bandwidth
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hojnikb ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Pa da 4gb na fury ni problem, ker ima velik bandwidth

sj bandwidth kompenzira za manjko kapacitete !!!!!!! /s
#brezpodpisa

tikitoki ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

D3m je izjavil:

Te bom opozoril, če boš kdaj naredil nedolžni zabluz.

Ni nedolžni, ker si bil takoj ves zagret, da čim nižjo ceno pripišeš za boljši argument, ampak je zlagan.

tikitoki je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Pa saj je 4gb nitro+ 70eur cenejši od 8gb nitro+, kaj ji ti sploh rad?


Stane skor tolk k GTX 1060 z 6 GB RAMA. Le kej bi rad? Aja, neki konkurencnega. K za to ceno raje ubodem GTX 1060 z vec rama, ki je trenutno tudi o performancu boljsa izbira. Pa se OC je opcija.

Ti pa si spremenil mnenje v zadnjem času, kaj si prej msrp cene gledal in mislil, da bo 200eur rx 480 v DE


Stock Radeon RX 480 4GB je bil na netu za okoli 220 EUR (tko, da te spomin mal vara), mogoce imas ti problem s kurzom;).
Sam sedaj je nekomu padel cegel na glavo in je slo kr na 249 EUR. Seveda to malce spremeni stvari.

Za razliko od veliko osebkov tukaj, jaz iscem best buy in nisem vezan na znamko. Ce je GTX 1060 z 6 GB RAMa 259 EUR, potem malce dvomim, da je gimpan Radeon RX 480 4 GB vreden 249 EUR.

In tudi ne gledam na firmo, sam mi taksno namirno gimpanje in istocasno visoke cene pac smrdijo. Ce bi NVIDIJa vrgla ven gimpan GTX 1060 3 GB za malenkost nizjo ceno, bi jo tudi poslal v pm. V nekaterih igrah je 10% manj FSP. Kar pr karticah, ki sta tm tm, ni zanemarljiv.

dolenc ::

hojnikb je izjavil:

D3m je izjavil:

Ne nakladaj.

Kot, da prodajajo samo prve revizije.

tudi sicer vodno hlajenje ni neslišna zadeva. Je tiha (nizki rpmji venta) ampak neslišna pa ne. Na zračnem hlajenju lahko namreč izklopiš vente, pri vodnem pa nemorš celga sistema izklopit.


Tudi pri vodnem lahko vse izklopiš, tudi pumpo. Sam pač ne bo za zmerej, prav tako zračno brez ventilatorjev ne.

Pri zračnem je predvsem grafična problem, kjer se ventilatorji še zmeraj vrtijo krepko nad 500rpm, med tem ko z vodnim to odstraniš, toploto pa komot preneseš in ne samo pustiš v ohišju(pri meni rečmo na vrh ohišja kjer je radijator)

D3m ::

NightHawk je izjavil:

D3m je izjavil:

Te bom opozoril, če boš kdaj naredil nedolžni zabluz.


Kot recimo ko si spraseval ali sem uposteval dvofazni tok pri preracunu koliko kwh pokurita graficni?

Ali pa ce sem uposteval dnevno in nocno tarifo pri istem preracunu. Ta je bila sploh dobra, ker ce je rezultat v kWh ima zelo velik vpliv ali je poceni tok ali ne :)

Ampak ja, v trolanju si dober. Srecne tvoje stranke, ki za strokovne nasvete sprasujejo tako podkovanega prodajalca.


Hvala za kompliment. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

dolenc je izjavil:

hojnikb je izjavil:

D3m je izjavil:

Ne nakladaj.

Kot, da prodajajo samo prve revizije.

tudi sicer vodno hlajenje ni neslišna zadeva. Je tiha (nizki rpmji venta) ampak neslišna pa ne. Na zračnem hlajenju lahko namreč izklopiš vente, pri vodnem pa nemorš celga sistema izklopit.


Tudi pri vodnem lahko vse izklopiš, tudi pumpo. Sam pač ne bo za zmerej, prav tako zračno brez ventilatorjev ne.

Pri zračnem je predvsem grafična problem, kjer se ventilatorji še zmeraj vrtijo krepko nad 500rpm, med tem ko z vodnim to odstraniš, toploto pa komot preneseš in ne samo pustiš v ohišju(pri meni rečmo na vrh ohišja kjer je radijator)

no izklopi pumpo na kakem vodnem hlajenju in poročaj kaj bo :)
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

NightHawk je izjavil:

D3m je izjavil:

Te bom opozoril, če boš kdaj naredil nedolžni zabluz.


Kot recimo ko si spraseval ali sem uposteval dvofazni tok pri preracunu koliko kwh pokurita graficni?

Ali pa ce sem uposteval dnevno in nocno tarifo pri istem preracunu. Ta je bila sploh dobra, ker ce je rezultat v kWh ima zelo velik vpliv ali je poceni tok ali ne :)

Ampak ja, v trolanju si dober. Srecne tvoje stranke, ki za strokovne nasvete sprasujejo tako podkovanega prodajalca.


Hvala za kompliment. :D

Vsaj priznaš, še enkrat pohvala
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

dolenc ::

To sem že mnogokrat naredil, tako da so mi jasni efekti.

Pa še tole, pumpa, v mojem primeru ddc na 10%pwmja se pač ne sliši, oziroma jo preglasita ventilatorja, ki sta na 400rpm, 1m stran od kište pa jo seveda preglasi že okolica, tudi ponoči. Večkrat se zgodi da pozabim ugasnit kišto ponoči, ker ne porajtam da je prižgana, ali pa jo prižgem, pa se ugasne :D

D3m ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

D3m je izjavil:

NightHawk je izjavil:

D3m je izjavil:

Te bom opozoril, če boš kdaj naredil nedolžni zabluz.


Kot recimo ko si spraseval ali sem uposteval dvofazni tok pri preracunu koliko kwh pokurita graficni?

Ali pa ce sem uposteval dnevno in nocno tarifo pri istem preracunu. Ta je bila sploh dobra, ker ce je rezultat v kWh ima zelo velik vpliv ali je poceni tok ali ne :)

Ampak ja, v trolanju si dober. Srecne tvoje stranke, ki za strokovne nasvete sprasujejo tako podkovanega prodajalca.


Hvala za kompliment. :D

Vsaj priznaš, še enkrat pohvala


A sedaj se boš pa prilizoval?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

dolenc je izjavil:

To sem že mnogokrat naredil, tako da so mi jasni efekti.

Pa še tole, pumpa, v mojem primeru ddc na 10%pwmja se pač ne sliši, oziroma jo preglasita ventilatorja, ki sta na 400rpm, 1m stran od kište pa jo seveda preglasi že okolica, tudi ponoči. Večkrat se zgodi da pozabim ugasnit kišto ponoči, ker ne porajtam da je prižgana, ali pa jo prižgem, pa se ugasne :D

z heatsinki lahko narediš _neslišno_ mašino (dobesedno) ker lahko brez problema izklopiš vse vente (taako na grafiki kot na cpuji) in bo konvekcija naredila svoje (provided da nimaš nekega loada). Tega z vodnim nemorš nardit, ker če izklopiš pumpo bo proc/grafa hitro na 100C. Z nekim bigass alu kulerjem pač ne.
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

D3m je izjavil:

NightHawk je izjavil:

D3m je izjavil:

Te bom opozoril, če boš kdaj naredil nedolžni zabluz.


Kot recimo ko si spraseval ali sem uposteval dvofazni tok pri preracunu koliko kwh pokurita graficni?

Ali pa ce sem uposteval dnevno in nocno tarifo pri istem preracunu. Ta je bila sploh dobra, ker ce je rezultat v kWh ima zelo velik vpliv ali je poceni tok ali ne :)

Ampak ja, v trolanju si dober. Srecne tvoje stranke, ki za strokovne nasvete sprasujejo tako podkovanega prodajalca.


Hvala za kompliment. :D

Vsaj priznaš, še enkrat pohvala

A sedaj se boš pa prilizoval?

Saj se ti vedno, ker vidim, da rabiš pomoč. Nisem brezsrčen, pomagam ti razumeti.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

Saj so še ostali. Why owww why me!
|HP EliteBook|R5 6650U|

dolenc ::

Lahko, ma ne moreš, kar sestavi komplet brez ventilatorjev, kjer bo konvekcija zadostovala ob loadu.

Med tem ko z vodnim komot narediš sicer slišno mašino, a tišjo od okolice, kar si verjetno želiš?

Sej razumem kaj hočeš povedat, sam pač moja verzija je v praksi pogosta, med tem ko tvoja ni, ravno zaradi težavne izvedbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

Napajalc ::

hojnikb je izjavil:

dolenc je izjavil:

To sem že mnogokrat naredil, tako da so mi jasni efekti.

Pa še tole, pumpa, v mojem primeru ddc na 10%pwmja se pač ne sliši, oziroma jo preglasita ventilatorja, ki sta na 400rpm, 1m stran od kište pa jo seveda preglasi že okolica, tudi ponoči. Večkrat se zgodi da pozabim ugasnit kišto ponoči, ker ne porajtam da je prižgana, ali pa jo prižgem, pa se ugasne :D

z heatsinki lahko narediš _neslišno_ mašino (dobesedno) ker lahko brez problema izklopiš vse vente (taako na grafiki kot na cpuji) in bo konvekcija naredila svoje (provided da nimaš nekega loada). Tega z vodnim nemorš nardit, ker če izklopiš pumpo bo proc/grafa hitro na 100C. Z nekim bigass alu kulerjem pač ne.


Primaren namen GPU ni idle. Sodobne vodne pumpe so svetlobna leta pred pumpami za akvari. Ventilatorji so pri določenih obratih neslišni. Zgleda si ti eden od tistih ki imajo pc odprt in morjo videti tišino (ventilator 0 rmp) in ne slišati kot normalni ljudje.
011011100111010101100010

hojnikb ::

dolenc je izjavil:

Lahko, ma ne moreš, kar sestavi komplet brez ventilatorjev, kjer bo konvekcija zadostovala ob loadu.

Med tem ko z vodnim komot narediš sicer slišno mašino, a tišjo od okolice, kar si verjetno želiš?

Sej razumem kaj hočeš povedat, sam pač moja verzija je v praksi pogosta, med tem ko tvoja ni, ravno zaradi težavne izvedbe.

Zakaj bi bila težavna izvedba ? Vzameš en bigass cooler, grafiko z fanoff in napajalc z fanoff. V biosu nastaviš krivuljo tako, da je fan na off do določenga tempa. Če maš kišto, kjer je večinoma light load (web, gledanje filmov itd) je tak setup v povrečju dosti bolj tišji, ker pač do takšnih obremenitev ne pride, da bi rabu nwm kaj laufat fan.

Meni tak setup deluje čist ok za dani scenarij. V planu je sicer še enkrat psu z fan off in bo kišta res _silent_.

Primaren namen GPU ni idle. Sodobne vodne pumpe so svetlobna leta pred pumpami za akvari. Ventilatorji so pri določenih obratih neslišni. Zgleda si ti eden od tistih ki imajo pc odprt in morjo videti tišino (ventilator 0 rmp) in ne slišati kot normalni ljudje.
...takoj 100w manj


mam t.i sodobno pumpo (aio antec) in je bila pumpa najglasnejša komponenta v kompu (pa še nekaj vibracij je šlo direkt na ohišje). Medtem pa z noctuo U12P laufam večinoma fan off, tako da je edini slišen vent od napajalca.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
««
109 / 121
»»