» »

AMD Radeon R9 400 Series

AMD Radeon R9 400 Series

««
73 / 121
»»

hojnikb ::

that didn't stop u guys before :)
#brezpodpisa

Alien123 ::

Nikoli je nisem imel, tak da what you talking about

hojnikb ::

Paging all 290 reference users :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

Machete ::

hojnikb je izjavil:

Paging all 290 reference users :)


Ne slišijo, ker imajo okvaro sluha.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Joze_K ::

buttplugs ::

hojnikb je izjavil:

Paging all 290 reference users :)

Čaka na 100 evrov dražjo MSI varianto (Lah je tud referenčna, sam da je od MSI nalepka), saj bo tako dosegel do 2x več fpsjev.

Tle jo maš, nalepka je prav všečna.
http://geizhals.de/msi-radeon-rx-480-v8...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: buttplugs ()

Alien123 ::

ne čakam nič, mam po performansu čist isto grafo..

čakam na boljši stroj

hojnikb ::

2017 potem :) No vsaj zima bo topla >:D
#brezpodpisa

Alien123 ::

res je hojnik, ti pa čimprej kupi grafo, da ne boš samo drugih na youtubu gledal :))

hojnikb ::

za noobe trolat je tut 930m dovolj >:D
#brezpodpisa

scipascapa ::

jaz sem zajebal zanč caseking 235€ ali kok je že bila...oh well....470 anyone? :D

buttplugs ::

Dear Grey,
par faktov za tebe, posebneža.
>>
Grafično kartico mid-range in višje verjetno gamerji
>>
In če pričakuješ, da jo boš imel vsaj 2-4 leta

Od grafe lahko zanesljivo pričakuješ, da obvladala vse tja do 5 let, če spada vsaj v razred zraven GTX 1070 in GTX 1080.
RX pač žal tja ne spada. RX spada v cenovni razred 220EUR, to je tja nekje mid range. Kapiš?
Dobro, dalje.
Od mid ranga lahko pričakuješ 2 leti zanesljivega delovanja in 2 leti jajcanja.
Dve leti še DX12&Vulcan company jajca ne bodo obvladali trga, kar lahko vidiš, če pogledaš situacijo na trgu.
Kapiš?
Ok, gremo dalje.
Napisal sem tudi, da bo po dveh letih zanesljivega delovanja prišlo obdobje jajcanja. Katere tehnologije se bo takrat uporabljalo, JE ITAK VSEENO, ker se bo grafa tako ali tako jajcala/šlepala/whatewa.

>>
>>V naslednjih 2-3 letih bo Vulkan/async v pravem razmahu in bedak bi bil, če tega ne bi upošteval pri nakupu že danes.

Kul, za naslednjih 5 let se kupi grafo v rangu GTX 1070 (pogojno) ali GTX 1080.
In jajca od 225 evrov niso ravno v istem cenovnem razredu kot jajca od 660 eur (RX480 vs 1080).

Alien123 ::

jaz ne bi kupil od nvidie nič, kaj veš, mogoče bo gimpana čez 2 leti :S

buttplugs ::

Jaz se pa ne bi drogiral, saj veš, mogoče bom tudi jaz čez 2 leti zgimpan.

mihec87 ::

Ko bo vulkan, dx12 ipd.. široko v uporabi(dvomim da prej kot v 2letih) bojo na trgu grafične ki bojo trenutne peljale scat...Če hočeš bit na tekočem potem gledat katero gfx vzet za 5 let je že mimostrel...

buttplugs ::

Ma kaki, mihec. Trenutno se za nadaljnih 5 let kupuje RX 480 z vsaj 8GB rama. Potem pa vsako naslednjo leto daš še eno v Crossfire, po 4 letih imaš v crossfire 4 RX480.

#fucklogic. Razmišljati je treba za naprej.

Sem že podal komentar @Vulcan, pa nisem prejel nobenega pametnega kontra argumenta.
"AI" (asistenca) v Teslinih avtomobilih je tudi future, pa ne vidim, da bi folk imel toliko fanboyisma vtetoviranega v glavo, da bi vsakomur priporočil ta avtomobil zgolj zaradi asistence.
Kapiš?
Zgodovina sprememb...

Dejmo še 1x sprobat, če boste sposobni prebaviti ta komentar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: buttplugs ()

tikitoki ::

AapocalypseE je izjavil:

Nvidia že dovolj dobro laufa igro, tako da ne rabi boosta >:D


Res neverjetno, 29% hitrejse pr 100% visji ceni. Damn, ze litim kupiti GTX.

Alien123 ::

buttplugs je izjavil:

Ma kaki, mihec. Trenutno se za nadaljnih 5 let kupuje RX 480 z vsaj 8GB rama. Potem pa vsako naslednjo leto daš še eno v Crossfire, po 4 letih imaš v crossfire 4 RX480.

#fucklogic. Razmišljati je treba za naprej.

Sem že podal komentar @Vulcan, pa nisem prejel nobenega pametnega kontra argumenta.
"AI" (asistenca) v Teslinih avtomobilih je tudi future, pa ne vidim, da bi folk imel toliko fanboyisma vtetoviranega v glavo, da bi vsakomur priporočil ta avtomobil zgolj zaradi asistence.
Kapiš?
Zgodovina sprememb...

Dejmo še 1x sprobat, če boste sposobni prebaviti ta komentar.


pred letom je izšla 980 ti, danes imamo gtx 1080 ki je 20% hitrejša..
omfg kaki boost v performansi.. me likey :$

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

tikitoki ::

buttplugs je izjavil:

>Razen, če misliš, da trenutno izdanih iger, kot je recimo Doom "povprečni PC gamer" ne igra?
Ne v taki meri, kot non Vulkan/DX12 iger. Te igre so še vedno v manjšini.
http://steamcharts.com/

Zakaj potemtakem folk ne kupuje nvidiin grafičnih z ogromno Cuda jedri za neverjetno fiziko v igrah?
Folk prav čaka, da bo kupil TESLA P100 (GP100), da bo imel v dveh ali treh igrah neverjetno fiziko.
Dobesedno. Že danes je recimo vrsta od Dunaja pa nekje do meje z Avstrijo.


Mene raja, ki cele dneve zapravlja cas z repetitivnim ponavljanjem nalog v online igrah ne zanima. Kar se mene tice se lahko zacnejo s kolom po glavi tolci, pa tega ne bom sel ponavljat.

tikitoki ::

Alien123 je izjavil:

buttplugs je izjavil:

Ma kaki, mihec. Trenutno se za nadaljnih 5 let kupuje RX 480 z vsaj 8GB rama. Potem pa vsako naslednjo leto daš še eno v Crossfire, po 4 letih imaš v crossfire 4 RX480.

#fucklogic. Razmišljati je treba za naprej.

Sem že podal komentar @Vulcan, pa nisem prejel nobenega pametnega kontra argumenta.
"AI" (asistenca) v Teslinih avtomobilih je tudi future, pa ne vidim, da bi folk imel toliko fanboyisma vtetoviranega v glavo, da bi vsakomur priporočil ta avtomobil zgolj zaradi asistence.
Kapiš?
Zgodovina sprememb...

Dejmo še 1x sprobat, če boste sposobni prebaviti ta komentar.


pred letom je izšla 980 ti, danes imamo gtx 1080 ki je 20% hitrejša..
omfg kaki boost v performansi.. me likey :$


A tisti assist, ki je bil vpleten v nesreco s smrtnim izidom? Do tell me more.

Meh, se ene teden pa vidimo. Se sreca, da se mi ne mudi:). Ostali pa se kregajte na podlagi vecinoma fejk benchmarkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Grey ::

buttplugs je izjavil:

Dear Grey,
par faktov za tebe, posebneža.
>>
Grafično kartico mid-range in višje verjetno gamerji
>>
In če pričakuješ, da jo boš imel vsaj 2-4 leta

Od grafe lahko zanesljivo pričakuješ, da obvladala vse tja do 5 let, če spada vsaj v razred zraven GTX 1070 in GTX 1080.
RX pač žal tja ne spada. RX spada v cenovni razred 220EUR, to je tja nekje mid range. Kapiš?
Dobro, dalje.
Od mid ranga lahko pričakuješ 2 leti zanesljivega delovanja in 2 leti jajcanja.
Dve leti še DX12&Vulcan company jajca ne bodo obvladali trga, kar lahko vidiš, če pogledaš situacijo na trgu.
Kapiš?
Ok, gremo dalje.
Napisal sem tudi, da bo po dveh letih zanesljivega delovanja prišlo obdobje jajcanja. Katere tehnologije se bo takrat uporabljalo, JE ITAK VSEENO, ker se bo grafa tako ali tako jajcala/šlepala/whatewa.

>>
>>V naslednjih 2-3 letih bo Vulkan/async v pravem razmahu in bedak bi bil, če tega ne bi upošteval pri nakupu že danes.

Kul, za naslednjih 5 let se kupi grafo v rangu GTX 1070 (pogojno) ali GTX 1080.
In jajca od 225 evrov niso ravno v istem cenovnem razredu kot jajca od 660 eur (RX480 vs 1080).

Whatever makes you sleep at night. Še vedno gonim 3.5 leta staro mid-range grafično kartico, kupljeno za cca 180€ in še vedno kicking strong. Je bila dobra odločitev. Večina iger, ki so izšle v kratkem so delale na cca 30-50 fps, kar je popolnoma dovolj. Še cca leto bi zdržala. Lahko bi jo tudi spravil v SLI pa bi jo imel še za nadaljne 2 leti (ob pogoju, da bi imela več RAMa). Doom verjetno ne bi poganjal na polnih nastavitvah, a s tem Vulcanom bi se splačalo probati, koliko bi pridobil, ker izboljša izkoristek celotnega sistema (CPU+GPU). R9 280X je v tem razredu kot moja in je v DOOMu dobila za +123% pospeška z Vulcan patchem, tudi v nVidiinem taboru govorijo o nekih povišanjih. Tako, da se bodo Vulcan/DX12/Async prijeli zelo, zelo hitro...OpenGL je passe.

Napajalc ::

Alien123 je izjavil:

buttplugs je izjavil:

Ma kaki, mihec. Trenutno se za nadaljnih 5 let kupuje RX 480 z vsaj 8GB rama. Potem pa vsako naslednjo leto daš še eno v Crossfire, po 4 letih imaš v crossfire 4 RX480.

#fucklogic. Razmišljati je treba za naprej.

Sem že podal komentar @Vulcan, pa nisem prejel nobenega pametnega kontra argumenta.
"AI" (asistenca) v Teslinih avtomobilih je tudi future, pa ne vidim, da bi folk imel toliko fanboyisma vtetoviranega v glavo, da bi vsakomur priporočil ta avtomobil zgolj zaradi asistence.
Kapiš?
Zgodovina sprememb...

Dejmo še 1x sprobat, če boste sposobni prebaviti ta komentar.


pred letom je izšla 980 ti, danes imamo gtx 1080 ki je 20% hitrejša..
omfg kaki boost v performansi.. me likey :$


Točno tega ne zastopjo nvidijaši, koder ma nvidija prste umes je napredek 20% (gtx 1080 zamenja 980ti), tam ko ima amd prste umes je napredek 60% (rx 480 zamenja gtx 960). Isto bo z gtx 1060, cca 20% boosta v p/p v 300e segmentu.
011011100111010101100010

AapocalypseE ::

Spet retarded redneck komentarji rdečih...

The next ticked box for GeForce GTX 1080 is GDDR5X, effectively it brought them a data-rate of 10 Gbps which brings in a very nice memory performance boost. Combined with the new color compression technologies they can effectively achieve 43% more bandwidth compared to the GeForce GTX 980. And I do bring up the GeForce GTX 980 with good reason, the GTX 1080 is to replace that product. However the 1080 is faster than the 980 Ti and faster then the Titan X. You really are looking at 20% to 40% performance increases depending on game title and resolution. So that is a huge step forward, and again... this is just the reference clocked product.

Napajalc ::

ne 20 in ne 40% ni huge step forward, ampak je AMD jevih 60%.
011011100111010101100010

AapocalypseE ::

Teh 60 je pri vseh igrah?

Napajalc ::

To je v igrah ko gtx 960 še nima Impakta zaradi pomanjkanja rama, torej je ta številka ubistvu nizka.
011011100111010101100010

SimplyMiha ::

200€ kartica za 2 leti ali 600€ kartica za 5 let?

Čez 2 leti je že nova generacija...

tt2 ::

A še vedno ni RX 480 z aftermarket hlajenjem?

Alien123 ::

nop

Hydros ::

Napajalc je izjavil:

Točno tega ne zastopjo nvidijaši, koder ma nvidija prste umes je napredek 20% (gtx 1080 zamenja 980ti), tam ko ima amd prste umes je napredek 60% (rx 480 zamenja gtx 960). Isto bo z gtx 1060, cca 20% boosta v p/p v 300e segmentu.

Ne vem česa ti ne zastopiš ampak gtx 1080 ni nadomestek za gtx 980ti ampak za 980 kar pa je 70% improvement nadomestek 980ti še pride

D3m ::

tt2 je izjavil:

A še vedno ni RX 480 z aftermarket hlajenjem?


Pride zdaj zdaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Napajalc ::

Hydros je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Točno tega ne zastopjo nvidijaši, koder ma nvidija prste umes je napredek 20% (gtx 1080 zamenja 980ti), tam ko ima amd prste umes je napredek 60% (rx 480 zamenja gtx 960). Isto bo z gtx 1060, cca 20% boosta v p/p v 300e segmentu.

Ne vem česa ti ne zastopiš ampak gtx 1080 ni nadomestek za gtx 980ti ampak za 980 kar pa je 70% improvement nadomestek 980ti še pride


Ti pa si matematik, cenovni ekvivalent je 20% napredka, je popolnoma vseeno kako si ti manifestiraš zadeve.
011011100111010101100010

AapocalypseE ::

1080 je naslednjica 980 in je konkreten boost.

Cena pa je takšna, ker ni konkurence.

Hydros ::

potem pa tudi rx 480 ne morš primerjat z gtx 960 ker ni cenovni ekvivalent ampak lahko primerjaš z gtx 970 oziroma r9 390 to pa sam veš kolk je napredka

Napajalc ::

Cena je taka ker so pacienti ki to kupujejo, AMD tudi nima konkurence z rx 480 pa je vseeno 60% boosta in 200e.
011011100111010101100010

gddr85 ::

200€?

Hydros ::

pokaž mi 200€ rx 480

AapocalypseE ::

Blablabla...

Naenkrat ma 480 60% boosta pri vseh igrah... avg. pa je 970 4% počasnejša..

Get real rdeči...

Cena 1080 je takšna, ker je lahko in to je to...

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

trenutno je stvar nekje ranga 970, kaj bojo aibji iztisnil iz nje, bomo pa videli

Napajalc ::

Hydros je izjavil:

potem pa tudi rx 480 ne morš primerjat z gtx 960 ker ni cenovni ekvivalent ampak lahko primerjaš z gtx 970 oziroma r9 390 to pa sam veš kolk je napredka

Pred izidom novih GPU je bilo kakor je bilo, zamenjava je jasna, gtx 1080 je zamenjala 980ti, rx 480 je zamenjal gtx 960, lahko pa buzeriraš narod kako so cene v kratkem roku strmoglavile nekaterim GPU zaradi napovedi/prihoda novih (zate: nvidija je spustila cene svojih izdelkov z neznanega razloga pred kratkim)
011011100111010101100010

Hydros ::

gtx 1080 je zamenjala gtx 980 gtx 980ti bo pa zamenjala gtx 1080ti oziroma tanov titan to lahko vidiš že iz imena

AapocalypseE ::

And I do bring up the GeForce GTX 980 with good reason, the GTX 1080 is to replace that product.

Napajalc, si težko dojemljiv?

In kako lahko kartica zamenja kartico iz nasprotnega tabora tudi ne razumem...

1060 zamenja 960 in 1070 zamenja 970.

Konkretni boosti so to.

Cena pa takšna, ker ni konkurence...

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

Hydros je izjavil:

gtx 1080 je zamenjala gtx 980 gtx 980ti bo pa zamenjala gtx 1080ti oziroma tanov titan to lahko vidiš že iz imena


Problem je ker cena gtx 1080 ni enaka gtx 980. Če bi bilo po tvoje in po AMD, bi bila gtx 1070 325e, pa ni.
011011100111010101100010

AapocalypseE ::

Ker ni konkurence.

Again, si slabo dojemljiv?

Napajalc ::

Rx 480 tudi nima konkurence, pa vseeno drži ceno gtx 960/r9 380. Ti mal vročina škodi?
011011100111010101100010

AapocalypseE ::

Kolikor gledam ji je konkurenca 970 in 390 je tam tam in še 1060 pride, ki bo hitrejša.

Glede vročine pa ni panike, ker se prav paše ohladit v morju...

Zgodovina sprememb…

Hydros ::

cena r9 380
https://www.computeruniverse.net/produc...
cena gtx 960
https://www.computeruniverse.net/produc...
cena rx 480
https://www.computeruniverse.net/produc...
zdej pa ne vem komu vročina škodi ampak med r9 380 in rx 480 je skoraj 100EUR razlike v ceni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hydros ()

D3m0r4l1z3d ::

Napajalc je izjavil:

Rx 480 tudi nima konkurence, pa vseeno drži ceno gtx 960/r9 380. Ti mal vročina škodi?

Hehhe, kako značilno za take, za izkrivijo zadevo sebi v prid, da so mirni
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

buttplugs ::

tikitoki je izjavil:

Alien123 je izjavil:

buttplugs je izjavil:

Ma kaki, mihec. Trenutno se za nadaljnih 5 let kupuje RX 480 z vsaj 8GB rama. Potem pa vsako naslednjo leto daš še eno v Crossfire, po 4 letih imaš v crossfire 4 RX480.

#fucklogic. Razmišljati je treba za naprej.

Sem že podal komentar @Vulcan, pa nisem prejel nobenega pametnega kontra argumenta.
"AI" (asistenca) v Teslinih avtomobilih je tudi future, pa ne vidim, da bi folk imel toliko fanboyisma vtetoviranega v glavo, da bi vsakomur priporočil ta avtomobil zgolj zaradi asistence.
Kapiš?
Zgodovina sprememb...

Dejmo še 1x sprobat, če boste sposobni prebaviti ta komentar.


pred letom je izšla 980 ti, danes imamo gtx 1080 ki je 20% hitrejša..
omfg kaki boost v performansi.. me likey :$


A tisti assist, ki je bil vpleten v nesreco s smrtnim izidom? Do tell me more.

Meh, se ene teden pa vidimo. Se sreca, da se mi ne mudi:). Ostali pa se kregajte na podlagi vecinoma fejk benchmarkov.

A tisti RX 480, ki v enih alih dveh igrah doseže 20% boljši rezultat.
Ignoranca na vrhuncu.

klinker ::

A ni 480ka naslednica 38x serije?
To generacijo imata pac oba branda dober boost, kaj se tukaj repencite.
Na koncu bo itak kot vedno...Nvidia malo boljsa in drazja, AMD malo slabsi in cenejsi...vi se pa boste tu se vedno ubijali za 2 FPSa in 10W.
««
73 / 121
»»