» »

Ukrajina Part II

Ukrajina Part II

Temo vidijo: vsi
««
292 / 859
»»

TheBlueOne ::

WizzardOfOZ je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Me se zanima zakaj naj bi bil Zelensky in njegovi naciji, da jih je treba na trdo spokati? Njegove zidovske korenine se mi ne skladajo s temi tezami.


Jaz mislim da kdorkoli, ne samo zelenski, ki bi sedaj vodil ukrajino in bil naklonjen natu, bi imel enak problem. Pa Azov bataljon je bil ustanovljen veliko pred Zelenskim.


Vse kar sem slisal je, da jih je Ukrajina menda deklarirala za ekstremno skupino. Pri nas imajo naciji dobesedno drustvo za vrednote placano s strani Janeza. Pa se mi ne zdi, da smo Slovenci neki naciji, prej obratno.

In ponovno pogresam vire, katerih je bilo v preteklosti vedno kolikor hoces v ruskih medijih. Zato sem tudi pogosto bolj sprejel rusko stalisce.

Trenutno pa je clanek vec strani A4. Razlog za napad v eni vrstici, brez kakersnegakoli podatka. Se tisti, ki ponavljate te slogane ne najdete nic pametnega.

WizzardOfOZ ::

TheBlueOne je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:



Kar se pa tiče filmčkov, moraš malo pogledat izven youtube. Na youtube so jih pobrisal, ker so preveč nasilni. Obstajajo pa filmčki ruskih in ukrajinskih nacijev pa glavorezcev, ko "sovražniku" režejo glave.
Pa tudi od zadnjih 8 let, ko so Azov teroriziral prebivalce donbasa in luganska jih je dosti.(recimo pribijanje neukrajinskega prebivalca ukrajine na križ in so ga živega zažgali).



Glede na to kako so vedno dodajali te informacije Ruski mediji v preteklosti me zanima zakaj jih tokrat ne. Samo napisejo na kratko, da Putin denacificira ali nekaj v tem smislu. Recimo ko je bil clanek o Siriji in kemicnih orozjih, tudi za nazaj, so vedno bili viri, fotke, linki, mnenja strokovnjakov itn. Sedaj pa skoraj moram na darkweb, da bi kaj nasel. Pa ni valjda tako, da je vse 100% pocenzurirano, vkljucno z ruskimi mediji?!


Dobiš še take filmčke, ostalo je skoraj vse pobrisano:
https://www.youtube.com/shorts/56MLHOIj... - tukaj sicer streljajo na svoje ljudi.

Pa take:
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

Jarno ::

Samo omenjam, da nekateri ne vidijo dreves sredi gozda. V drugi svetovni vojni se je v Rdeči armadi borilo stotisoče Ukrajincev, število padlih je prav tako veliko oz. ogromno.
Sorazmerno s kolaboraterji jih je bilo več desetkrat več.
Prav tako je bilo precej Slovencev mobiliziranih na vzhodno fronto, tudi v SS enote, da domobrancev in belogardistov ne omenjam.
Tudi Francozi so imeli svojo SS divizijo (Charlemagne) itd.
Z nacisti je pred vojno simpatiziralo tudi precej britanske eminence, zavračali so judovske ubežnike pa še kaj.
V Normandiji se je borilo tudi precej Rusov...

Ampak propagandni stroj pač dela svoje, ko se iščejo opravičila za neke interese, tudi osebne.
Ironija je hotela, da so ruska občila omenjala poljske diverzante v Rusiji, tudi kot povod za 'intervencijo', kot sami to imenujejo. Ježešna.
(Poljski diverzanti so bili leta 1939 izgovor za napad Nemčije na Poljsko).
#65W!

TheBlueOne ::

WizzardOfOZ je izjavil:



Dobiš še take filmčke, ostalo je skoraj vse pobrisano:
https://www.youtube.com/shorts/56MLHOIj... - tukaj sicer streljajo na svoje ljudi.


To je hitro propagandno. Manjkajo fotografije ob clankih kakor, ko je bilo v Siriji kemicno orozje. Manjkajo analize zakaj bi kdo to pocel, kakor so jih podajali Rusi v Siriji.

In niti ne dvomim, da so bile grde pizdarije s strani kaksnih skrajnezev ampak potem manjka povezava z Ukrajinsko vlado, ki jih menda ni marala. Podatki o tem, viri, analize itn.

Vse to so Rusi ko so si pridobivali zaupanje vedno dodajali. Nikoli ni bilo samo enovrsticno v stilu "ZDA podtikajo kemicne napade Siriji, tako pac je. Informacije najdite sami na darkwebu ali Telegramu".

S tem, da je tu to se toliko bolj pomembno, ker opravicujejo svojo agresijo. Imajo pa cas natolcevati naprej zadeve, ki nikogar ne zanimajo.

Pa kaj tebi se tak shift v porocanju zdi realen? Pa ne si mislit, da te informacije iscem pri zahodnih medijih. Seveda jih iscem izkljucno pri ruskih.

Pac-Man ::

Kolona vojaških rešilcev skozi Homiel v Belorusiji, video

https://twitter.com/franakviacorka/stat...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

dice7 ::

Kaj se je sedaj zgodilo s tistim 80km dolgim konvojem ruskih traktorjev?

WizzardOfOZ ::

TheBlueOne je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:



Dobiš še take filmčke, ostalo je skoraj vse pobrisano:
https://www.youtube.com/shorts/56MLHOIj... - tukaj sicer streljajo na svoje ljudi.


To je hitro propagandno. Manjkajo fotografije ob clankih kakor, ko je bilo v Siriji kemicno orozje. Manjkajo analize zakaj bi kdo to pocel, kakor so jih podajali Rusi v Siriji.

In niti ne dvomim, da so bile grde pizdarije s strani kaksnih skrajnezev ampak potem manjka povezava z Ukrajinsko vlado, ki jih menda ni marala. Podatki o tem, viri, analize itn.

Vse to so Rusi ko so si pridobivali zaupanje vedno dodajali. Nikoli ni bilo samo enovrsticno v stilu "ZDA podtikajo kemicne napade Siriji, tako pac je. Informacije najdite sami na darkwebu ali Telegramu".

S tem, da je tu to se toliko bolj pomembno, ker opravicujejo svojo agresijo. Imajo pa cas natolcevati naprej zadeve, ki nikogar ne zanimajo.

Pa kaj tebi se tak shift v porocanju zdi realen? Pa ne si mislit, da te informacije iscem pri zahodnih medijih. Seveda jih iscem izkljucno pri ruskih.


Po moje vedo, da če bodo to objavljal rusi, bodo dobil nazaj enako o njihovih grupah in o čečenih. Oboji imajo naonacije, problem je ker so oboji verjetno brez nadzora.
In nekaj je vojska, nekaj pa svinjarije, ki jih v vseh vojnah počnejo takšne in drugačne skupine.

dice7 je izjavil:

Kaj se je sedaj zgodilo s tistim 80km dolgim konvojem ruskih traktorjev?


Čaka na gorivo pa hrano. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Griffin R500 ::

connel je izjavil:

Mhmmm, sem ga gledal, ogromno ljudi se boji, upravičeno, za svoja življenja v Rusiji. Eno besedo narobe zine in je kaj hitro lahko konec za njega.

Bla bla, bla....pojdi nazaj v jamo spat. Bogi si.
https://www.bitchute.com/video/K6o3GnXVHbIg/

Pimoz ::

endelin je izjavil:

Pimoz je izjavil:

Pac-Man je izjavil:

Pac-Man je izjavil:


Po dolgih letih sem si spet ogledal oba filma z maidana in Putin tega ne more zmagat. Izven genocida ne more.
Ukrajinski narod se enostavno ne pusti jebat in tudi če zasede ves teritorij bodo sabotaže in teroristični napadi levo & desno.

Reku je da ne misli zasest. Pomoje bo sam Zja odvleku v novi republiki da mu sodijo. In potem bo rekel operacija uspesna. Vmes bo poklal se vse azovce in to je to. Afganistan 2 in Irak 2. Only this time with bear fucking.

Putin je rekel tudi da umika enote.:)) zakaj ste opice da karkoli verjamete putinu? Ti res misliš da je putinu mar za Z-ja?

Ps: Putin je iz Zja naredil junaka. Če ga ubije še mučenika ;)

V resnici ne vrjamem nobenmu. Samo v glavi preracunavam kako bi bilo, da bi vsi priblizno enako umazani prisli iz tega.
Junaka za mnoge...Zame ne. Iz Osame so tudi naredili junaka in mucenika. Samo iz prave strani si moral gledat.

Hvala ker me zmerjas z opico. Ker jaz sem ponavadi tudi zaljiv in ocitno si zasluzim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

sir_mha ::

Ljudmila Narusova, žena bivšega mentorja Putina, Sobčaka, sedaj poslanka, se trudi, da bi Rusi poročali o svojih žrtvah in da bi se potrudili pri vračanju trupel ruskih vojakov. V Novi Gazeti je članek o tem, dodajam en oddlomek o znamenitem križanju, ki se je tudi tukaj omenjal:

But it's not even about information. Here is the instruction to listen only to Channel One... This is a short memory of our citizens. I remember a few years ago, when there was an attack on Debaltseve (in fact, on Slavyansk - ed. note), in my opinion ... On the First, on the Second, on NTV, Solovyov and Kiselev - they all showed a plot with an unfortunate woman, who told about the boy allegedly crucified on the cross in front of his mother. This should have caused such a surge of hatred for Ukraine! Apparently, it was to lift the spirit. But we all remember that later it turned out to be a monstrous fake, a monstrous lie, none of this happened! So why should we then trust only federal channels, which, everyone understands, shamelessly lie!

TheBlueOne ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Po moje vedo, da če bodo to objavljal rusi, bodo dobil nazaj enako o njihovih grupah in o čečenih. Oboji imajo naonacije, problem je ker so oboji verjetno brez nadzora.
In nekaj je vojska, nekaj pa svinjarije, ki jih v vseh vojnah počnejo takšne in drugačne skupine.


Dej prosim te, ni sans. Oni so se vedno sli izjemno dobre informacijske vojne in ce bi kje allinali bi tukaj. Dobesedno trosijo zaupanje, ki so ga pridobivali do sedaj in upajo, da bo se malo drzalo. Prosim te poglej se enkrat kako so porocali tam, kjer so pridobili tvoje zaupanje in kako sedaj.

Putin gre na vse ali nic in ti mislis, da stratesko ne da informacij o razlogu za vojno, ki bo verjetno ekonomsko poslala Rusijo v dvajseto stoletje?

Griffin R500 ::

Putin brani Ukrajino pred Deep State-om in NWO-jem.
Kdor tega ne vidi, mu ni pomoči.

Zdaj pa gas zagovarjat kavboje, nacije, neo-nacije in levuharje.

Živel Putin.

Upam, da Zelensky dobi metek v čelo v kratkem.
Je prodal državo kavbojem.
https://www.bitchute.com/video/K6o3GnXVHbIg/

sirotka ::

Griffin R500 je izjavil:

Putin brani Ukrajino pred Deep State-om in NWO-jem.
Kdor tega ne vidi, mu ni pomoči.

Zdaj pa gas zagovarjat kavboje, nacije, neo-nacije in levuharje.

Živel Putin.

Upam, da Zelensky dobi metek v čelo v kratkem.
Je prodal državo kavbojem.


Sicko en.

TheBlueOne ::

Griffin R500 je izjavil:

Putin brani Ukrajino pred Deep State-om in NWO-jem.
Kdor tega ne vidi, mu ni pomoči.


Glede na to, da opisuje razloge za napad bolj kot ne enovrsticno ne vem zakaj ne bi navedel se te neumnosti. Kaj sedaj morate privrzenci ze sami iskati razloge za njegovo agresijo? V stilu: "Morda pa so Ukrajino zavzeli kuscarji in samo on ve, da je Zelensky glavni kuscar in ga je treba pospravit?". Ponudim se kaksno neumnost?

Kvajeto ::

Griffin R500 je izjavil:

Putin brani Ukrajino pred Deep State-om in NWO-jem.
Kdor tega ne vidi, mu ni pomoči.

Zdaj pa gas zagovarjat kavboje, nacije, neo-nacije in levuharje.

Živel Putin.

Upam, da Zelensky dobi metek v čelo v kratkem.
Je prodal državo kavbojem.


Oliver Stone v dokumentarcu ukraine on fire govori o tem

Griffin R500 ::

sirotka je izjavil:

Griffin R500 je izjavil:

Putin brani Ukrajino pred Deep State-om in NWO-jem.
Kdor tega ne vidi, mu ni pomoči.

Zdaj pa gas zagovarjat kavboje, nacije, neo-nacije in levuharje.

Živel Putin.

Upam, da Zelensky dobi metek v čelo v kratkem.
Je prodal državo kavbojem.


Sicko en.

Ponovitev kmetije bo kmalu na poptv.....teci, da ne zamudiš.

TheBlueOne je izjavil:

Griffin R500 je izjavil:

Putin brani Ukrajino pred Deep State-om in NWO-jem.
Kdor tega ne vidi, mu ni pomoči.


Glede na to, da opisuje razloge za napad bolj kot ne enovrsticno ne vem zakaj ne bi navedel se te neumnosti. Kaj sedaj morate privrzenci ze sami iskati razloge za njegovo agresijo? V stilu: "Morda pa so Ukrajino zavzeli kuscarji in samo on ve, da je Zelensky glavni kuscar in ga je treba pospravit?". Ponudim se kaksno neumnost?

Če nimaš razjasnenih osnovnih interesov zahodnjakov, ne komentiraj. Žal izpadeš še bolj neumen, kot si zaveden.
Si 3x cepljen?
Ker je skorajšna 100% povezava med privrženci genske terapije s privrženci kavbojev.
https://www.bitchute.com/video/K6o3GnXVHbIg/

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

Haha, antivaxx norci so se sedaj javili še Putinu v podporo.

1x klovn, vedno klovn.

Griffin R500 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Haha, antivaxx norci so se sedaj javili še Putinu v podporo.

1x klovn, vedno klovn.

Razlika med neceplhenimi in cepljenimi je v tem, da cepljen lahko umre od cepiva, necepljen pa ne.
Klovni so kul, všeč so mi. Me ne moti, če še nisi spoznal, da spadaš med rožlete.

Lep dan, živel Putin.
https://www.bitchute.com/video/K6o3GnXVHbIg/

TheBlueOne ::

Griffin R500 je izjavil:


Če nimaš razjasnenih osnovnih interesov zahodnjakov, ne komentiraj. Žal izpadeš še bolj neumen, kot si zaveden.
Si 3x cepljen?
Ker je skorajšna 100% povezava med privrženci genske terapije s privrženci kavbojev.


Mislis ce ne razumem kaj teoretiki zarot vidite kot osnovne interese?

Torej ce prav razumem, ker si prepricam, da je zahod zloben, potem ce Rusi napadejo je to popolnoma OK, lahko tudi brez opravicila, ker vam je tako ali tako vse jasno. Zakaj bi razlagal ostalim 99%?

Potem pa prides do tocke kjer ugotovis, da je tudi Putin cepil ampak to so bila verjetno popolnoma druga cepiva, ki so dejansko bila dobronamerna cepiva za virus, ki ne obstaja ali pa je na nivoju prehlada.

Uf v vasih glavah mora biti kar kaoticno.

Pimoz ::

https://twitter.com/MarkBednar/status/1...
Putin may circle Kyiv with tanks, but he'll gain the hearts and souls of the Iranian people. -Biden

Malidelničar ::

Baje, da bo Belorusija (tudi uradno) napovedala vojno Ukrajini? Zanimivo, istočasno so pa že posnetki manjših enot Belorusov, ki so prestopili na Ukrajinsko stran. Ob razširitvi vojne bi se Beloruske enote tako bodisi lahko spopadle med sabo, bodisi napadle ruske enote v Ukrajini, bodisi bi se del obrnil nazaj in šel odstavljati Lukašenka, kar bi lahko vodilo v državljansko vojno v Belorusiji.

Prvi tuji prostovoljci (nekakšne mednarodne brigade v stilu španske državljanske vojne) se že zgrinjajo v Ukrajino, da bi se borili na strani Ukrajine, ni pa jasno kolko jih je že, koliko hitro se številkempovečujejo, kje se zbirajo. Govori se o raznih številkah, ki so že sedaj na terenu, od nekaj tisoč do 80.000, vprašanje tudi kako hitro bi se te številke lahko povečevale.

Moldavija/Transnistrija tudi ni jasno, po eni strani ja manjši del ruskih enot tam in bi lahko udarili v Ukrajino, po drugi strani imajo težavo, ker bodo morda Moldavci udarili čez (Romuni verjetno ne smejo, lahko samo z neuradnimi vojaškimi enotami).

Gruzija in Južna Osetija ter Abhazija so neznanka, na Zakavkazju vprašanje ali bi lahko zavrelo, nekateri omenjajo, da bi si Rusija morda lahko ogrozila svoj južni Kavkaški "trebuh" z Dagestanci, Čečeni in vsemi ostalimi.

Po mojem se lahko konflikt razplamti tudi v širšo vojno na vzhodu Evrope, če Putin sploh lahko še deeskalira zadevo.
P.S. Balkan je po mojem out of the question, ker so Hrvati, Romuni in ostali premočni (plus NATO in vojaška pomoč iz baz v središču Evrope) in Srbi ne bodo mogli nič praskat.

Mnenja glede vsega tega?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

voss_ ::

Američani se pogajajo z Rusi da bojo še zmeraj poceni kupovali njihov obogaten uran.

Kaj pa mi njihovi sužnji?

A kdo be od kje Krško nabavlja gorivo za nuklearko?
A ugasimo?

Pimoz je izjavil:

https://twitter.com/MarkBednar/status/1...
Putin may circle Kyiv with tanks, but he'll gain the hearts and souls of the Iranian people. -Biden


Sem videl že ponoči in se misli da trolajo po telegramu. Me spomni na tisti vic ko Slovenija napove vojno Ameriki, Buš pa napade Slovaško.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

TheBlueOne ::

voss_ je izjavil:

Američani se pogajajo z Rusi da bojo še zmeraj poceni kupovali njihov obogaten uran.

Kaj pa mi njihovi sužnji?


Kdo je mi? Slovenija tako ali tako nima sans. Niti sama Francija ali Nemcija. Mi lahko konkuriramo samo, ce dosezemo ekonomsko in vojasko moc v smislu EU. Drugace se lahko sprijaznimo, da nas ZDA lahko do neke mere vodijo, posebej ker nas tudi branijo.

Od te vojne naprej je jasno, da alternativ kakor so jih zeleli razni demagogi v stilu vsak zase, stran z EU, ni.

Pac-Man ::

MEP, ki so glasovali proti obsodbi napada na Ukrajino. Teorija podkve je živa in zdrava.

Horseshoe theory @ Wikipedia

https://twitter.com/mbk_center/status/1...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

mtosev ::

Griffin R500 je izjavil:

Putin brani Ukrajino pred Deep State-om in NWO-jem.
Kdor tega ne vidi, mu ni pomoči.

Zdaj pa gas zagovarjat kavboje, nacije, neo-nacije in levuharje.

Živel Putin.

Upam, da Zelensky dobi metek v čelo v kratkem.
Je prodal državo kavbojem.

Bolnik.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

voss_ ::

Me zanima, ker so pobijali le Ruse, če bojo sojeni za vojni zločin?

Avakov, Kolomoisky: Russia opens over 400 criminal cases against Ukrainian "war criminals"

TheBlueOne je izjavil:

voss_ je izjavil:

Američani se pogajajo z Rusi da bojo še zmeraj poceni kupovali njihov obogaten uran.

Kaj pa mi njihovi sužnji?


Kdo je mi? Slovenija tako ali tako nima sans. Niti sama Francija ali Nemcija. Mi lahko konkuriramo samo, ce dosezemo ekonomsko in vojasko moc v smislu EU. Drugace se lahko sprijaznimo, da nas ZDA lahko do neke mere vodijo, posebej ker nas tudi branijo.

Od te vojne naprej je jasno, da alternativ kakor so jih zeleli razni demagogi v stilu vsak zase, stran z EU, ni.


Mi kot slovenci. Ki bomo sedaj kupovali Ruski plin preko Ameriških posrednikov. Isto nafto in uran, verjetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: voss_ ()

Pimoz ::

Krško kupuje uran kar od Amerike kolikor vem.

mtosev ::

NEK so nam američani gradili. Westinghouse podjetje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

TheBlueOne ::

voss_ je izjavil:



Mi kot slovenci. Ki bomo sedaj kupovali Ruski plin preko Ameriških posrednikov. Isto nafto in uran, verjetno.


EU bi lahko bolj direktno. Ce ne gre drugace s pomocjo ZDA. Seveda sama Slovenija nima nekih groznih pogajalskih moznosti.

Srednjerocno pa pricakujem ogromne investicije na prakticno vseh podrocjih okoli energije.

voss_ ::

Če kakšen Azovec bere slotech, morda sedaj ni zdravo biti na teh lokacijah:

sir_mha ::

En malo širši pogled na zadevo, ne sledi preprosti kavzalni logiki vzrok-posledica. Mislim, da je zelo relevanten.

More than anything else, Putin and Xi want respect. Yet they know that most Western leaders do not, and probably never will, respect their authoritarianism - no matter how successful they are in building high-speed rail lines, constructing modern cities, or hosting Olympic Games. It is this respect-deficit syndrome that has created their imperium of resentment and grievance. Putin and Xi recognize that they will never overcome this, regardless of how successfully their foreign, technology, and space policies advance their countries' development, or how much oil and gas they sell to the world. And it does no good to admonish them that gaining respect requires them to behave respectably, rather than jailing opposition candidates and dissidents (including Nobel laureates), persecuting people for their religious beliefs, bullying other countries with punitive trade policies, and launching invasions. Having drunk the Leninist Kool-Aid of victimization, Putin and Xi simultaneously want to overthrow the Western order and be esteemed by it.


Sam se sicer ne strinjam z močnim redukcionizmom avtorja, obstajajo še drugi dejavniki, ki so povzročili strateške usmeritve Kitajske in Rusije. Je pa deficit spoštovanja vsekakor dejavnik, ki vpliva na razplet vseh dogodkov. Mislim, da se ga predvsem Američani ne zavedajo popolnoma.

https://www.project-syndicate.org/comme...

voss_ ::

TheBlueOne je izjavil:



Srednjerocno pa pricakujem ogromne investicije na prakticno vseh podrocjih okoli energije.


Uradno je menda izguba plina pozitivna stvar, ker EU gre v obnovljive vire:

https://nos.nl/artikel/2419460-hoe-zond...

Torej gremo na drva nazaj ali kaj?

WizzardOfOZ ::

TheBlueOne je izjavil:

Putin gre na vse ali nic in ti mislis, da stratesko ne da informacij o razlogu za vojno, ki bo verjetno ekonomsko poslala Rusijo v dvajseto stoletje?

Misliš?
Sem bolj mnenja, da je vse to vkalkulirano v "ceno".

Medtem, ko si EU iz bruslja strelja v koleno, američani kupujejo ruske sodčke nafte (600.000 sodčkov v zadnjih par dni) in nemci še vedno tankajo plin iz rusije. Tok o sankcijah.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

TheBlueOne ::

sir_mha je izjavil:


Sam se sicer ne strinjam z močnim redukcionizmom avtorja, obstajajo še drugi dejavniki, ki so povzročili strateške usmeritve Kitajske in Rusije. Je pa deficit spoštovanja vsekakor dejavnik, ki vpliva na razplet vseh dogodkov. Mislim, da se ga predvsem Američani ne zavedajo popolnoma.


No ja, Putin ga nima ne vem koliko, ker je ekonomija nekje pri Italiji. Xi ga za moj okus ima, primerno vplivu.

Jaz si mislim, da je realnost bolj preprosta. Ce si pogledal javno mnenje pred napadom Ukrajine bi videl kako slabo podporo ima vlada. Putin je pac menil, da se bodo Ukrajinci dobesedno predali, tako pa grizejo celo ruskogovoreci deli. Javno mnenje od napada naprej je obrnjeno na glavo. Putin izgublja informacijsko vojno. Verjetno je bil nacrt hitra zmaga, potem pa propaganda kako je resitelj. Pac se je zelo zakalkuliral. Se njegovi mediji vec nimajo boljsih opravicil kot neke kliseje.

connel ::

Super, drv imamo kar jih hočeš.

Končno ste se zbudili, je bilo že kar malo dolgčas, vojna je precej dolgočasna brez vas.

TheBlueOne ::

WizzardOfOZ je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Putin gre na vse ali nic in ti mislis, da stratesko ne da informacij o razlogu za vojno, ki bo verjetno ekonomsko poslala Rusijo v dvajseto stoletje?

Misliš?
Sem bolj mnenja, da je vse to vkalkulirano v "ceno".

Medtem, ko si EU iz bruslja strelja v koleno, američani kupujejo ruske sodčke nafte (600.000 sodčkov v zadnjih par dni) in nemci še vedno tankajo plin iz rusije. Tok o sankcijah.


Ne vejamem, da zadeve gredo Putinu po planih. Nic ne kaze na to. Glavni problem je verjetno bolj, da nima pametnih opcij kjer se lahko proda za zmagovalca. Tudi propaganda na ruskih straneh je neobicajno slaba, brez substance.

Je pa res, da se EU strelja v koleno. Ampak lahko reces, da je metek sel prej skozi okupatorja in je pac koleno kolateralna skoda.

Pimoz ::

https://www.theguardian.com/world/2022/...
Zdj še Japonci... Pa tko trdni so bli v svojih mnenjih.

peaks ::

Putin bi v general štabu rabil Kasparova, bi blo že tri dni šah mat. X)

sir_mha ::

Očitno Turčija pošilja Bayraktarje ... to pa ni več nepomembno. Rusi proti njim nimajo dobre obrambe, oz. včasih deluje, da se jim sploh ne da s tem ukvarjat.

https://twitter.com/Osinttechnical/stat...

TheBlueOne ::

peaks je izjavil:

Putin bi v general štabu rabil Kasparova, bi blo že tri dni šah mat. X)


Tistega, ki mu je zelel konkurirati, ga konstantno obsoja in je prakticno v izgnanstvu? Bi ga lahko poslusal in odstopil. Se strinjam, da bi verjetno bilo boljse za Rusijo.

kow ::

sir_mha je izjavil:

Očitno Turčija pošilja Bayraktarje ... to pa ni več nepomembno. Rusi proti njim nimajo dobre obrambe, oz. včasih deluje, da se jim sploh ne da s tem ukvarjat.

https://twitter.com/Osinttechnical/stat...


Kako lahko iz te slike karkoli sklepas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Invictus ::

Preveč igra Call of Duty...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

Pimoz ::

Hm, baje se ne bodo nadaljevala pogajanja danes...

TheBlueOne ::

Menda so droni ze tam in v uporabi. Kolikor vem Turcija tega ne skriva.

dice7 ::

Te slike so fejk. Samo poglej palme

kow ::

TheBlueOne je izjavil:

Menda so droni ze tam in v uporabi. Kolikor vem Turcija tega ne skriva.


Kako ves, da je ta drone novo prispeli?

dice7 je izjavil:

Te slike so fejk. Samo poglej palme


Kje vidis palme?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Kebo ::

Zanimivo, da je Turčija tako vpeta v to vojno. Sem mislim, da imajo turki bolj prijateljske odnose z Rusi.

krucymucy ::

TheBlueOne je izjavil:

Menda so droni ze tam in v uporabi. Kolikor vem Turcija tega ne skriva.

Ukrajinska vojska ima vec teh bayraktarjev kolikor je informacij na spletu. Ze dlje casa.

TheBlueOne ::

kow je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Menda so droni ze tam in v uporabi. Kolikor vem Turcija tega ne skriva.


Kako ves, da je ta drone novo prispeli?


Mislis tocno ta, s to serijsko itn.? Ce drzava poroca, da je dobila orozje in poda simbolicno sliko tu ne vidim problema. Sploh, ko je to potrdila tudi Turcija, ki ima zaradi tega lahko posledice.

Si ne predstavljam kako fino je biti Rus v koloni, kjer ima branitelj drone. Nova definicija ruske rulete.

kow ::

Hocem samo povedati, da ne mores slepo kar verjeti. Lahko je propaganda za dviganje morale.
««
292 / 859
»»