» »

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

««
37 / 38
»»

oo7 ::

Kot zanimivost :)

Razvijalci kateri so se odcepili od GSC Game World pred več kot 10 leti so ustvarili studio Vostok games lansko leto pa so se preimenovali v VG Entertainment. Naredili so dve igri 2015 Survarium in 2019 Fear the Wolves.

No ti razvijalci bi kmalu naredili svojo samostojno Stalker igro.


Prevod iz Ukrajinščine


"Naša zgodba se odvija leta 2011, od zaprtja GSC Game World. V tistem trenutku nas je bilo okoli 30, ekipa, navdušena nad razvijalci/oblikovalci iger, željna nadaljnjega sodelovanja kljub finančni praznini, s katero smo se soočili. Imeli smo le nekaj mesecev, da poiščemo naložbo med božičnimi prazniki.To je bil za nas precejšen izziv, saj je bila naša glavna usmeritev vedno proizvodnja iger in nismo imeli izkušenj s privabljanjem naložb.

Usoda se nam je nasmehnila, ko smo se dogovarjali z ustanoviteljem GSC Game World, ki nam je dovolil uporabo S.T.A.L.K.E.R. intelektualne lastnine (IP) in nam zagotovil delovni prostor za nadaljnje delo. Sprva smo razmišljali o možnosti ustvarjanja še ene S.T.A.L.K.E.R. igre, vendar vlagatelji in založniki niso pokazali veliko zanimanja za podporo igri za enega igralca, ki temelji na IP-ju nekoga drugega. Vsako podjetje, s katerim smo se obrnili, je raje delalo na svojih svetovih iger. Tudi zaradi novih pogojev uporabe tega IP-ja smo to idejo opustili.

Pokrajina se je spremenila z uspehom Wargaminga in naraščajočo priljubljenostjo modela Free-to-Play (F2P), kar je na to področje pritegnilo tvegane vlagatelje. Izkoristili smo priložnost za sodelovanje z ukrajinskimi poslovneži, ki so pripravljeni financirati naš naslednji projekt brez kakršnega koli IP-ja.

To je bila prelomnica za našo ekipo, željno raziskovanja novih obzorij, zato smo se hitro odločili, da začnemo delati na prvoosebni streljačini F2P. To je bilo vse, kar smo vedeli o projektu, in v 2,5 mesecih smo začeli to novo pot iz nič. Te odločitve ne obžalujemo, saj smo uživali ustvarjalno svobodo, neobremenjeni s pričakovanji občinstva, ki bi spremljala nadaljnji razvoj S.T.A.L.K.E.R. serije. Namesto tega smo imeli priložnost začeti nekaj povsem novega.

oo7 ::

Dve sliki, ko so igrali DEMO verzijo igre Stalker 2


oo7 ::

Official art for the S.T.A.L.K.E.R. Board Game

A lot of arts from the Board Game are also of S.T.A.L.K.E.R. 2

Pseudogiant


Bloodsucker

oo7 ::

S.T.A.L.K.E.R. 2 OST -- Sinister screens

oo7 ::

Trailer za krajši film S.T.A.L.K.E.R. | Shadow of the Zone kateri je imel kampanijo na Kickstarterju.


S.T.A.L.K.E.R. | Shadow of the Zone | Trailer

oo7 ::

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

• 100h+ of Narrative Content
• New Mutants - such as the Bayun or Deer
• More than 30+ Weapons - all customisable
• New Factions - such as the Ward, Noon or IPSF
• New Equipment - like the Gilka-01
• An Open World bigger than 60km2




Še dobrih 6 mesecev, do izida.

oo7 ::

Sistemske zahteve

oo7 ::

Je že kdo probal True Stalker ?

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - True Stalker v.1.4 - Full game - Download - https://www.gamepressure.com/download.a...


True Stalker - Release Trailer

Meizu ::

Sem ga preigral. Super super modpack.

Edino ker sem navajen Gamma modpacka mi je bil prelahek kar se težavnosti tiče, sem kar pogrešal globino gamme v smislu pomembnosti statov, dinamike spawnov ipd. Ampak zgodba true stalkerja je pa top top.

oo7 ::

Meizu je izjavil:

Sem ga preigral. Super super modpack.

Edino ker sem navajen Gamma modpacka mi je bil prelahek kar se težavnosti tiče, sem kar pogrešal globino gamme v smislu pomembnosti statov, dinamike spawnov ipd. Ampak zgodba true stalkerja je pa top top.


Kako dolga pa je zgodba v true Stalkerju ? Približno :)

Meizu ::

Joj pojma nimam, nisem štel - mislim, da je bilo govora okrog 50 ur? Ampak se hitro nabere, če vmes še malo raziskuješ itd.

WizzardOfOZ ::

Če bi delal samo glavno zgodbo, bi po moje opravil tam v do 30 urah. Z raziskovanjem okolice, pa z dodatnimi taski si pa komot tudi na 150 ur.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Meizu ::

No, nekaj takega ja. Story se da komot na silo skozi zbasat ampak tudi stranski taski so večinoma animirani, s svojo zgodbo in svojimi zonskimi neumnostmi :))

oo7 ::

Kako je pa velika mapa ? Večja ali manjša kot SOC ?

Meizu ::

Manjša, sicer je nekaj map novih, predvsem vsaka mapa ima še dodane dele, tako da imaš tudi v že obstoječih mapah kaj novega za videt.

Sicer pa se zgodba vrti okoli cordona, garbage, rostok, dark valley, yantar, agroprom, army warehouses, ter povsem nove mape, novoshepelichy.

oo7 ::

Je zanimiva nova mapa novoshepelichy ?

Meizu ::

Dobro narejena mapa, kar lepo v stilu stalkerja, sicer pa površinsko precej večja kot cordon ali garbage recimo. Tja na oko bi rekel, da je površinsko nekje 2.5-3x cordon.

oo7 ::

Meizu je izjavil:

Dobro narejena mapa, kar lepo v stilu stalkerja, sicer pa površinsko precej večja kot cordon ali garbage recimo. Tja na oko bi rekel, da je površinsko nekje 2.5-3x cordon.


Bom probal True stlakerja, ko bo več časa. Hvala za informacije.

Men je drugače v Stalker franšizi še vedno najboljša lokacija red forest :)

Meizu ::

Red forest je tudi meni najboljša :)

True Stalker se pa obvezno splača preigrat, če si fan te franšize. Poznano okolje, ampak čisto drugi pristop, malo frišnega vetra.

matobeli ::

A se že kaj ve kako bo z RT v stalkerju? Oziroma, če bi hotel neko normalno igralniško izkušnjo pri 1080p@60hz z RT vklopljenim, na kakšen GPU bo treba gledat? 3060/Ti bi blo že dovolj?

oo7 ::

matobeli je izjavil:

A se že kaj ve kako bo z RT v stalkerju? Oziroma, če bi hotel neko normalno igralniško izkušnjo pri 1080p@60hz z RT vklopljenim, na kakšen GPU bo treba gledat? 3060/Ti bi blo že dovolj?


RT to misliš na RTX ?
Zaenkrat sem videl samo zahteve ra minimum in recomended.

oo7 ::



Xbox Partner Preview Announced

March 6, 2024

High Chances of S.T.A.L.K.E.R. 2 to be here!


Kakšen nov trailer ne bi škodil :)

matobeli ::

oo7 je izjavil:



RT to misliš na RTX ?
Zaenkrat sem videl samo zahteve ra minimum in recomended.


RT, Ray Tracing, ki je v naboru funkcij RTX linije Nvidijinih grafičnih.

Ne bi ravno kupoval predragega GPUja če se izkaže da je RT v Stalkerju bolj bogo zastopan.

Po drugi strani bi mi bilo pa žal da sem ga preigral brez da bi ga izkoristil čimveč.
Jebiga, dobri špili ne pridejo vsak dan, jih je treba pazit in kakorkoli je zgodba glavni del takega špila, na njo neorem vplivat. Lahko pa na čimboljšo reprodukcijo tistega kar so si zamislili.

Sam ne glih za jurja al kolko je GPU ki bi za zih bil dovolj dober za vse.

Meizu ::

RT je performans hogger. Kaj češ temu.

oo7 ::

Na tej strani opišejo kaj naj bi potreboval za minimun, recomended, 1440p in 4k.

https://www.chillblast.com/blog/stalker...


Jaz imam RTX 3060 TI in zaenkrat mi služi zelo dobro po moje bo tudi Stalker 2.

oo7 ::



Še točno pol leta, do izida igre Stalker 2 :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Kot kaže originalna triologija iger Stalker prihaja na PS4

STALKER: Legends of the Zone Trilogy Leaked - Will Bring the Series to Consoles in June




Nekateri Japosnki prodajalci iger so že začeli zbirati prednaročila za PS4 sicer pa triologija ni še uradno napovedana.
Bo pa triologija sigurno na voljo tusi za xbox možno, da to uradno napovejo danes na dogodku Xbox Partner Preview.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

yayo ::

oo7 je izjavil:



Še točno pol leta, do izida igre Stalker 2 :P

Logično bi bilo, da bi zakasnili toliko, da izide skupaj z RTX 5000 serijo. :P

Meizu ::

Al pa če bi počakali na unreal 6.

oo7 ::

yayo je izjavil:

oo7 je izjavil:



Še točno pol leta, do izida igre Stalker 2 :P

Logično bi bilo, da bi zakasnili toliko, da izide skupaj z RTX 5000 serijo. :P


Ja saj je tudi to možno. Lahko spet prestavijo izid Stalkerja 2 čeprav je rečeno, da je to končni izid.

oo7 ::

Meizu je izjavil:

Al pa če bi počakali na unreal 6.


To pa bi bila komedija, ker so že šli iz unreal 4 na unreal 5 :)

yayo ::

Trilogija originalnih iger sedaj tudi na XBox One in Playstation 4

Our future plans for S.T.A.L.K.E.R.: Legends of the Zone Trilogy include major updates. The first one is coming soon and will include mod support via mod.io (https://mod.io/). Players on both Xbox and PlayStation ecosystems will be able to create modifications on PC and install them on consoles. Another one is a current-gen patch for Xbox Series X/S and PlayStation 5. Releasing before the end of this year, it will include graphical/performance improvements and additional features. Follow GSC's social media channels to receive additional information about these updates as soon as it's available.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

oo7 ::

Potem bodo lahko na konzolah igrali tudi Anomaly/Gamma ?

Meizu ::

Ne verjamem. Dosti dela s tem.

Edit: Plus PS4 bi se fizično stopil če bi gamma zalavfal gor :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

oo7 ::

Na konzolah so dodali Burerje v igro Stalker SOC. Na PCju pa so trenutno samo v COP.

Meizu ::

Dejmo rečt da so kakšnih 10 let prepozni vsaj. No ja, bojo konzolaši vsaj imeli možnost spoznati originalno trilogijo in zgodbo.

Dodali so burerja ampak na PCju imaš pa modpacke a la Gunslinger ali pa Radiophobia, ki temeljijo na originalni trilogiji in ne spreminjajo zgodbe, a z vsemi modernimi grafičnimi bonbončki. Kakorkoli, SOC je kralj stalkerjev.

oo7 ::

10 let nazaj je bil GSC še med mrtvimi.
Tudi če so dodali burerje je verjetno zgodba ostala ista.
Ja PC ima na stotine modov kar konzole ne bodo nikoli imele v takem obsegu.
Tudi meni je SOC št1

Meizu ::

Ne sej lepo, ne rečem.

oo7 ::

UE5 pogon uporablja Stalker 2

[UE5] [Lumen] S.T.A.L.K.E.R. Shadows of Chernobyl. Location Agroprom.

oo7 ::

Legends of the Zone! STALKER on Console!

oo7 ::

Sem videl tole sliko pa se tega kipa res ne spomnim ? :|

yayo ::

Firefox mi slike ne pokaže na Edge pa jo vidim. Drugače je to iz Call Of Pripyat. če se prav spomnem. V oni zgradbi zadaj je leglo Monolithov.
Kip vidiš npr v Call Of Pripyat benchmarku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Meizu ::

Tole je Pripyat ja.

oo7 ::

Razlog zakaj je bila igra Stalker 2 iz leta 2011 preklicana.

Sergiy Grigorovich has recently mentioned the reasoning why S.T.A.L.K.E.R. 2 (2011) was canceled.

According to Sergiy, the game wouldn't have felt like a leap forward.

He feared the game would have turned up the same as Call of Prypiat quality-wise. Just another add-on.

oo7 ::

Tole bi pa igral 8-)

STALCRAFT TRAILER (FAN REMAKE) | UNREAL ENGINE 5

Kayzon ::

Zakaj chornobyl in ne chernobyl?

oo7 ::

Kayzon je izjavil:

Zakaj chornobyl in ne chernobyl?


Prior to 2022 subtitle was formerly spelled "Heart of Chernobyl", but in the wake of the full-scale Russian invasion of Ukraine, on March 14, 2022, the game's subtitle was changed to "Heart of Chornobyl" by the developers, reflecting the native Ukrainian romanisation rather than the Russian form.

oo7 ::

Anomaly ima hudo vreme :)

oo7 ::

Za lažje čakanje na Stalker 2

STALKER Anomaly now supports a lot of advanced rendering effects like AO, Parallax Mapping, Indirect Light, SSR, Interactive Grass and more

STALKER Anomaly Screen Space Shaders - Update 20




Monolith 64-bit engine je izboljšan X Ray pogon ali je to drug pogon ?

Meizu ::

Jes, to je port iz 32bit na 64 bit. Pa še nekaj malenkosti. Ampak seveda isti engine.

Stalker je s temi shaderji postal skoraj next gen zadeva. Gamma recimo ima te shaderje po novem noter in atmosfera je za crknit dobra.
««
37 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj trenutno igrate? (strani: 1 2 3 458 59 60 61 )

Oddelek: Igre
3040481986 (518) oo7
»

Metro Exodus [Metro 2035] (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Igre
746120931 (5009) oo7
»

S.T.A.L.K.E.R. (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Igre
52385921 (3801) Meizu
»

Areal

Oddelek: Igre
83959 (3688) Heavy
»

Igre podobne Fallout 3 (New vegas)

Oddelek: Igre
206745 (6461) yayo

Več podobnih tem