» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
57 / 91
»»

JGandolfini ::

Misliš na Bolhi, kjer folk prodaja zapakirane aparate?

GRT ::

JGandolfini je izjavil:

Misliš na Bolhi, kjer folk prodaja zapakirane aparate?

Je kaj narobe z njimi?

Hoden ::

Pozdravljeni, tudi sam bom potreboval nov telefon. Nekako sem si zadal da bi bila cena do 400€. Pomembno pa mi je, da deluje hitro in dela odlične fotografije. Kakšno mnenje imate o Xiaomi Poco F2 Pro? Za precej nižjo ceno se pa dobi Xiaomi Redmi Note 9S Global 6/128GB. Ali je možna primerjava med tema dvema telefonoma? Po drugi strani za dobrih 450 dobim že OnePlus 8 Global 8/256GB. Kot vidite je zmeda kar velika.

Kako bi se vi odločili?

;-) ::

Imam redmi note 8 pro 64gb. Iscem telefon v tem rangu mediatek proc me ne moti, menjal bom samo zaradi ROM ker tole napolnim in skos guši. Brisanje fotografij odpade ker jih potrebujem zaradi sluzbe. SD kartice me vsakic zaj****

Teden dva jo uporabljam potem pa se pojavi napaka menjal sem ze veliko razlicnih in vedno isto.

Je kak telefon kitajc v temle rangu in da nebi imel plasticne zadnje plati.

facepalm ::

Za okoli 200EUR imas redmi note 9s 6/128gb, za okoli 300EUR pa mi note 10 lite 6/128gb.

Preko kitajskih preprodajalcev so par 10EUR cenejsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

BaTeMaN ::

iPhone Se 2020

mi lahko kdo iz izkušenj pove, kako je zadovoljen in ali je baterija res tako zelo brutalno prekratka....
less then zero

2f4u ::

Evo. LG Nexus je crnil. A7 moram pa vrnit v sluzbi. 50+ zgubljen lol.

Kaj?
S10, S20, Moto G8, LG Q8,

do nekje 500eu
NFC, Cusb, ne vecji kot A7,
bolha, ne rabim OVP, 2019 lahko, ne kitajca
ANDROID

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

6151 ::

Mi 10
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

JGandolfini ::

Ravno naročil S20 za 598€. Pomoje je best buy za ta denar, sploh ker Samsung po novem obljublja 3 velike update namesto dveh.

Djole ::

JGandolfini je izjavil:

Ravno naročil S20 za 598€. Pomoje je best buy za ta denar, sploh ker Samsung po novem obljublja 3 velike update namesto dveh.


Eno laično vprašanje, zakaj so vsem tako pomembni te updatei? Saj telefon ne preneha delovati če "obtiči" na določeni verziji, ali se gre zaradi česa drugega? :)

PrimoZ_ ::

PrimoZ_ je izjavil:

OnePlus 8 za ~700€
Huawei P30 Pro ~ 680€

Prvi bo gotovo dlje softwersko podprt, drugi pa je sicer starejši model ampak je vodoodporen.


Testno sem uporabljal OnePlus 8 za dva dni. Ni me prepričal.
Za referenco je stari p20 pro.
Glavne slabosti:
- Slabša kamera
- gumbi za glasnost na drugi strani telefona
- tečno mi je fizično stikalo za preklop med tihim in glasnim načinom.
- slabši GPS ??? Vozil sem se po nekaj ulicah v LJ po katerih me je p20pro navigiral brez problema, tu pa je metalo mojo pozicijo eno ulico levo/desno kot da ne bi mogel natačno določiti pozicije. To sem za foro ponovil še naslednji dan in isto.

MrStein ::

Djole je izjavil:

JGandolfini je izjavil:

Ravno naročil S20 za 598€. Pomoje je best buy za ta denar, sploh ker Samsung po novem obljublja 3 velike update namesto dveh.


Eno laično vprašanje, zakaj so vsem tako pomembni te updatei? Saj telefon ne preneha delovati če "obtiči" na določeni verziji, ali se gre zaradi česa drugega? :)

Bugfixi.
En bug ki ga gledam, je (baje) pofixan v Android 10, ampak 2 leti star telefon ga zgleda ne bo nikoli dobil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Frgazor ::

Ti pa zagotovo še nisi imel huaweija ali kakšnega drugega kitajskega izdelka (ne samo telefona)...

Tam updati vsakič avtomatično pomenijo grozo kaj bo spet crknilo.

MrStein ::

Rekel sem, da ni fixa, nisem pa rekel, da se ne bo kaj drugega pokvarilo. ;)

(sem imel kar nekaj kitajskih izdelkov... tudi Huawei)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GRT ::

Frgazor je izjavil:

Ti pa zagotovo še nisi imel huaweija ali kakšnega drugega kitajskega izdelka (ne samo telefona)...

Tam updati vsakič avtomatično pomenijo grozo kaj bo spet crknilo.

Ti tudi očitno še nisi imel Huawei telefona. Smo namreč v temi o telefonih.
Imel že kar nekaj huaweijev in še pri nobenem od njih pri nobenem updejtu nobenih težav.
Redne posodobitve, takrat ko je, preizkušeno, takrat dela. Za Samsunga to ne morem trdit.
Kaj ti kupuješ ali delaš je pa tvoj problem.
Taki nesposobneži mi gredo res na živce. Zaradi svoje nesposobnosti potem spljuvajo znamko.

Frgazor ::

Mogoče si pa samo ti nesposoben in nezahteven, da ne opaziš stvari, ki ne delujejo?

Imam huawei p10 (novinarski primerek - od približno 5.marca 2017, ko so jih talali na mwc-ju v Barceloni). Sem imel lepo priložnost opazovat razvoj softvera skozi leta. In stojim za tem, da z vsako novo verzijo kakšno stvar pokvarijo. Pa ne govorim samo o stvareh, kot so napačno sortiranje po abecedi (kar jim je vmes tudi uspelo).

klinker ::

Se ti hecas. GRT je doktor vseh doktorjev, ko se gre za telefone in edino on ve kaoo se stvari streze >:D

Buddah ::

@PrimoZ

fair enough, da te OnePlus ni prepričal ampak zapičil si se pa v precej "čudne" stvari. My point:

- Huawei "pro" serije stavijo na kamero- to je njihov selling point. OnePlus stavi na hiter UI "the speed you need". Če iščeš telefon z najboljšo možno kamero sploh ne vem zakaj si preizkusil OnePlus :) kot, da se vsedeš v Ferrarija in ugotoviš, da ni tako varčen kot 1.4 dizel. Svoja pričakovanja moraš malo prilagoditi posamezni situaciji!

- gumb za glasnost je stvar navade. Prej ali slej boš primoran prekiniti status quo. Razumem pa, da si navajen na določeno zadevo.
- fizični gumb za prestavljanje med mode-i glasnosti je shortcut. Ni ti ga potrebno uporabljati! Lahko preprosto držiš gumb za volume up/down čeprav ne vem zakaj bi to želel. Točno ta gumb sicer opevajo praktično vsi reviewerji in se sprašujejo zakaj ga ne vidimo na več telefonih. Sam sem enakega mnenja- uporabljam ga on the daily basis.
- slabši GPS je pa precej weird zadeva. Sam imam OnePlus 5T in GPS deluje tako kot mora! Si morda poiskusil skalibrirati zadevo?

Zaenkrat kaže, da bo tudi moj naslednji telefon Oneplus. UI je najbolj spoliran med tekmeci, najbolj bloat free in najbližje stock android-u. Je pa res, da kamera ni "oh in sploh" Pixel-like ampak v mojem primeru to igra relativno majhno vlogo. Se mi zdi, da vsi telefoni za 400e+ delajo vrhunske slike! Morda celo za 300e+...sploh če portaš GCam na njih.

Če iščeš vodoodportnost imaš trenutno OnePlus 8 pro s kuponom za cca. 630e. Pa še wireless fast charging (30W) če ti to kaj pomeni.

Huawei-ju se pa obeta kar trnova pot. Odrezan od TSMC čipov (Snapdragon ipd.) ter sedaj še od LG & Samsung zaslonskih panelov.

DAVOVK ::

Tudi jaz kupujem nov tel v rangu do max 250 eur,raje kaj manj. Pogoj da je pod 6", saj so mi novejši modeli preveliki.Nekako sem najbolj navdušen nad xiaomi modeli,ki pa so iz leta v leto večji. Po karakteristikah je najblizje samsung a40 za 205 eur(electronic2you),mi kdo prosim predlaga še kakšno boljšo varianto za ta denar. Ni pa važno,če ga dobim izven Slovenije ( ebuy,aliekspres....ipd). Rad bi pa čimboljšo kamero in vsaj 4gb/64gb delovnega spomina . Hvala že vnaprej za pomoč.

Meiniken ::

Moj predragi OnePlus One je zdej res končno izdihnil po 6 letih dnevne uporabe :8)

Po dolgem raziskovanju sem nekako prišel do zaključka, da bo zame še najboljše kupit nekej od sledečih:
- Redmi note 9
- Redmi Note 9s
- Realme 6
- Redmi note 8T

Če ima kdo še kakšnega za predlog v tem cenovnem rangu pa na dan z besedo :) Telefon se bo uporabljal uglavnem za youtube/web browsing/filmi. Skratka vse kar ni gaming.

Za note 9s me sicer skrbi, če hudič sploh gre v žep. Že tko je velik telefon pol pa še daš gor tisti kondom ovitek in je še večji. Pri tem telefonu mi ni všeč pozicija sprednje kamere ter steklen zadnji del. Se pa zavedam, da bo v tem cenovem rangu moral bit sprejet nek kompromis.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

facepalm ::

Meiniken je izjavil:

Moj predragi OnePlus One je zdej res končno izdihnil po 6 letih dnevne uporabe :8)

Po dolgem raziskovanju sem nekako prišel do zaključka, da bo zame še najboljše kupit nekej od sledečih:
- Redmi note 9
- Redmi Note 9s
- Realme 6
- Redmi note 8T

Če ima kdo še kakšnega za predlog v tem cenovnem rangu pa na dan z besedo :) Telefon se bo uporabljal uglavnem za youtube/web browsing/filmi. Skratka vse kar ni gaming.

Za note 9s me sicer skrbi, če hudič sploh gre v žep. Že tko je velik telefon pol pa še daš gor tisti kondom ovitek in je še večji. Pri tem telefonu mi ni všeč pozicija sprednje kamere ter steklen zadnji del. Se pa zavedam, da bo v tem cenovem rangu moral bit sprejet nek kompromis.

Pocophone x3

Dtrader ::

Zakaj se je dobro izogibati Samsungov ?
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

Buddah ::

Nekateri prisegajo na njih...drugi spet ne. Tako kot mnogi drugi tudi Samsung forsira svoj bloatware na telefoni, ki ga ni moč odstraniti z enostavnim pritiskom na gumb. Hkrati so včasih veljali za bug-hole kar se tiče prenašanja kontaktov ipd. pri čemur so uporabniki ostali s praznim imenikom. Kako je sedaj s tem- nevem.

uporabnik11c ::

Trenutno si dobro leto in pol lastim Pocophone F1, ki je kar veliko razočaranje. Vzel sem ga preko Gearbesta. Zvok pri pogovoru je slab, vmes prekinja za več sekund, telefon izgublja povezavo na omrežje, wifi je slab, aplikacije kar zmrznejo itd. Pred nekaj časa sem tudi razbil rob ekrana, kar sicer ni ovira pri delovanju, a vseeno. Nimam nobenega, ki bi mu dal ta telefon, pa še počen ekran ima in ga bom kar prodal. Koliko mislite, da bi dobil?
Ali se mi to splača popravljati?

Glede lastnosti mi Pocophone F1 povsem odgovarja. Velikost 6,2" je prava, večjega ne bi. Lahko bi bil lažji. Testiral sem recimo Galaxy A80 z vrtljivo kamero in je bil povsem pretežak. Drugače je kamera na Pocophone povsem ok in ne potrebujem ne vem kaj. Ravno tako NFC ni potreben, če pa je, pa ne bo nič narobe. Kar je, bi rabil, da ima 3,5mm jack, kar pa imajo praktično vsi. Všeč mi je tudi odklepanje s prstnim odtisom, kar je kar must have. Lahko je tudi face recognition.
Kar se mene tiče sem s kitajci zaključil in gledam za raznimi Galaxyiji in podobnim. Pred skoraj 10-imi leti sem si lastil dve Xperii, ki sta bili odlični, danes pa vidim, da teh telefonov praktično ni več. Torej rabim nek "osnovni" telefon, kjer vse kar ima tudi deluje.
Kupujem nekaj za 200 - 300 € za čim dlje časa. Koliko bo to, je pač druga zgodba. Mobilni paket imam pri T-2 in sicer znotraj Oranžni start, kar zadošča mojih potrebam. Ne bi zdaj na novo sklepal neko naročniško razmerje, če je to tudi že vključeno in ne bom prihranil nič. Način odplačevanja mi ni pomemben, lahko je v enkratnem znesku, lahko pa v obrokih.
Predvsem gleda telefone na Mimovrste, kjer je kakšna akcija in bom morda prihranil nekaj desetakov. Spremljam tudi Bolho, kjer bi kupil samo zapakiran telefon.

Kaj mi predlagate za ta budget in (ne)zahteve?

Zgodovina sprememb…

Cantstandya ::

Če se telefon rabi takoj, potem Samsung A51 za okoli 280 evrov iz tujine. Če se pa lahko počaka (oktober) in se da 50 evrov več, potem pa Google Pixel 4a iz tujine (okoli 350 evrov).

klempo ::

Sam sem iz Nemčije naročil Mi 10 Lite 5G (6/128 - 330 eur s PTT).

Ekran in kamera sta super, procesor zelo zmogljiv, kljub temu da ne igram igric
fingerprint scanner v ekranu, ima pa tudi face recognition, ki pa ni najbolj zanesljiv, saj ga je kar brat odklenil s svojim obrazom
3,5 mm jack in IR
Edino kar me ni všeč je baterija, ki načeloma brez problema zdrži celoten dan, ampak sem pričakoval več. Pred dnevi sem updateal na MIUI 12 in opažam, da zna zdržati več

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klempo ()

Netrunner ::

Kaj obstaja kakšen manjši telefon (zaslon < 6.3") ki ima dobro baterijo (4000 mAh +) oz. da zdrži čim več časa brez polnjenja.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

damian ::

JGandolfini je izjavil:

Ravno naročil S20 za 598€. Pomoje je best buy za ta denar, sploh ker Samsung po novem obljublja 3 velike update namesto dveh.


lahko daš link do te cene?

JGandolfini ::

damian je izjavil:

JGandolfini je izjavil:

Ravno naročil S20 za 598€. Pomoje je best buy za ta denar, sploh ker Samsung po novem obljublja 3 velike update namesto dveh.


lahko daš link do te cene?


Nemški Ebay. Trenutna cena je malo višja, 630€.

https://m.ebay.de/itm/Samsung-Galaxy-S2...

acookook ::

Hm, zaenkrat ne izgleda, da ne bom uspel dobiti Pixel 4a. Se splača počati nanj, ali pa na Nokio 7.3, ki bo predstavljena afak v ponedeljek? Se splača še investirati v Pixel 2 (XL)?

Buddah ::

Pixel 2 XL je imel velike težave z zasloni. Odsvetujem!

klinker ::

Buddah je izjavil:

Nekateri prisegajo na njih...drugi spet ne. Tako kot mnogi drugi tudi Samsung forsira svoj bloatware na telefoni, ki ga ni moč odstraniti z enostavnim pritiskom na gumb. Hkrati so včasih veljali za bug-hole kar se tiče prenašanja kontaktov ipd. pri čemur so uporabniki ostali s praznim imenikom. Kako je sedaj s tem- nevem.


Jup. Vcasih sem ga metal v steno, danes so pa med boljsimi.
OneUI je drugi svet od starega sranja, ki so ga prej furali. Ze Samsung experience je bil ohoho bolj spoliran od starega Touchwiz dreka. S kontakti sicer nikoli problemov, ker to syncam preko Googla, ne pa Samsunga, je pa vse ostalo blo muka vcasih in sem prisegal na Nexuse in nic drugega, saj je blo itak vse bugasto do amena in razen Nexusov, si na vseh napravah imel kake probleme.
Za sedaj prisegam na Samsung, ja. Sicer imam se vedno Note 8, ki po 3+ letih se vendo deluje super, pred 3 dnevi pa tudi dobil se posodobitev, varnostni popravki ipd, kar je glavno.
Kar je brezveznega bloata, se pa da bodisi odstranit, bodisi disableat, ne pa vsega.
Je pa danes tako. HW je v vseh telefonih popolnoma dovolj zmogljiv za vse, ok, na hudem chipsetu bodo spili in kake pozresnejse aplikacije seveda tekle bolje, je pa SW danes najpomembnejsi faktor pri teh napravah, kar se tice user experienca in samega delovanja naprave. Uni neki procenti pri benchih, na katere frocovje blazno orgazmira so vredni en k...c nic, ce je SW pol z en k...c in v real life uporabi naprava ne dela kot mora.
Jst zato vedno pravim da je treba napravo poizkusit fizicno pred nakupom, da vidis ce ti zadeva lezi ali ne, ker vsaka android naprava ima nek svoj skin, ki nekomu lahko zelo ustreza, komu drugemu pa nikakor.
Meni npr. Huawei, Xiaomi, Sony in HTC, kot tudi ajfon nikakor ne ustrezajo. LG, Samsung, Pixli ipd pa so mi ok.
Nekdo drugi ima lahko cisto obratno izkusnjo.

Onlyx ::

Na nemškem Amazonu me pride P30 Pro 590 eur z dostavo. Kupujem telefon v prosti prodaji za očeta, ki mu vezava poteče šele prihodnje leto. Tudi telefoni z nemškega tržišča morajo biti odklenjeni za naše operaterje, kajne?

;-) ::

Jaz prej telefon obrabim kot me zj*** popravki in nedelovanje.

Pri iphonih sem ponavadi iztrošil ekrane ter baterije. Isto pri galaxy s8 ekran je začel izgubljati barve in odpovedovati-počasi ne zaradi poškodb.

Xiaomije izrabim po robovih, ekran ima po kakem letu par praskic kar še gre skozi. Po robovih pa so neprijetni na dotik in potem menjam.

Najboljši od telefonov so mi bili iPhoni tam petice, kovinsko ohišje zadaj, je pa bila baterija pogreb dokler nisi menjal za kitajsko.

Sedaj pa bi z veseljem vzel android telefon, v velikosti iphona 5 z dobro baterijo ter kovinskim ohišjem.

d0rK ::

A je sploh na trgu še kakšen res dober telefon z ravnim zaslonom? Nekako prisegam na Samsung ampak vse je zaobljeno pri Note in S liniji. Se OnePlus je sel na to ukrivljeno sranje. :(

Han ::

S10e?

Gagarin ::

S20 je minimalno zaobljen, je dosti bolje kot je bil recimo S9 ali pa Oneplus 8 Pro.

d0rK ::

To sem slišal ampak še vedno ni povsem raven. Zaslon bi rad da je nad 6". Pa mogoče lanski model ali pa druga znamka ker so mi novi Samsungi čist predragi za nek telefon.

Izgleda da res ni skoraj ničesar za izbrati.

Gagarin ::

Mene zaobljenost na S20+ ne moti, oziroma je sploh ne opazim, me je pa zelo motila na S9+...

Han ::

Prihaja Sony Xperia 5 II, vendar bo dražji kot S20(+).

Egidij88 ::

OnePlus Nord.

Hydros ::

d0rK je izjavil:

A je sploh na trgu še kakšen res dober telefon z ravnim zaslonom? Nekako prisegam na Samsung ampak vse je zaobljeno pri Note in S liniji. Se OnePlus je sel na to ukrivljeno sranje. :(

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy...

Ales ::

Samsung Note10 Lite je tudi čisto spodoben telefon, raven.

PlayTheGame ::

Ali pa Samsung S10 Lite je tudi raven ekran. Poleg tega ima pred ostalimi Samsungi še eno bistveno prednost in to je Qualcomm čipovje SD 855, ki je neprimerno boljše od Exynos crap-a, ki nam ga poturijo za EU trg.

Ali pa recimo LG G8s z enakim čipsetom in takisto z ravnim OLED zaslonom za dobrih 400€ trenutno zmaga v price/performance.

Xperia 5 II pa bo tudi eden od telefonov, ki se jih ne bo smelo spregledat. Review na GSM Areni je zelo pozitiven. Mogoče komu ne bo všeč razmerje ekrana 21:9 ampak zgleda se premikamo v to smer.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Hydros ::

PlayTheGame je izjavil:

Ali pa Samsung S10 Lite je tudi raven ekran. Poleg tega ima pred ostalimi Samsungi še eno bistveno prednost in to je Qualcomm čipovje SD 855, ki je neprimerno boljše od Exynos crap-a, ki nam ga poturijo za EU trg.

S20 FE 5G ima Snapdragon 865 tudi u evropi S20 FE ima pa Exynos 990

-ninja-91- ::

Malo gledam sledeče "cegle": Ulefone 7E, Blackview BV9900E ter Doogee S95.
Trenutno se mi najbolj dopade Ulefone 7E, ampak me skrbi, koliko je 4GB rama "futureproof".
Ker nisem zahtevni uporabnik (nobenih 3D iger ali česa podobnega) predpostavljam, da je za naslednja 2-3 leta vseeno ok?

Ales ::

To nabijanje količine RAM-a v telefonih se dogaja samo zato, ker ne vedo kaj bi še uturili not, da prodajo raji. Ne zato, ker bi dejansko uporabniki rabili toliko.

mihapc123 ::

Pozdravljeni, odločam med Samsung s10lite in Huawei p30 pro. Katerega priporočate? Ali je kaj boljšega v tem cenovnem rangu?

d0rK ::

S20 FE 5G se mi zdi FUL dobra alterantiva, HVALA! Samo še najti moram kje bi ga lahko kupil.

hopsy ::

Prosim za alternative telefonu LG G6 z boljso baterijo. Kupujem rabljenega.
««
57 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186543192587 (6523) RockyS
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021522 (2491) kanarin
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810276 (8023) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798582 (56461) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315811 (14035) boris82

Več podobnih tem