» »

Po Moto X in Moto G še razred niže: Moto E

1
2
3 4

trnvpeti ::

torej se nonstop ukvarjas s telefonom
brises dol, kar ne rabis(slike, videe)
brises iz cache-a dropboxa, pocketa,...
ko nekaj potrebujes, pac nazaj spet na telefon

FlyingBee ::

trnvpeti je izjavil:

torej se nonstop ukvarjas s telefonom
brises dol, kar ne rabis(slike, videe)
brises iz cache-a dropboxa, pocketa,...
ko nekaj potrebujes, pac nazaj spet na telefon

pretiravaš

trnvpeti ::

FlyingBee je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

torej se nonstop ukvarjas s telefonom
brises dol, kar ne rabis(slike, videe)
brises iz cache-a dropboxa, pocketa,...
ko nekaj potrebujes, pac nazaj spet na telefon

pretiravaš

da spravis 1G video in slike
pol mora tako delati
moras njemu reci, da pretirava

Relanium ::

trnvpeti je izjavil:

ce si minimalist, zakaj ni zadosti 8G ali 4G?
a ni SD samo ena moznost vec, ali jo rabis ali pac ne?

Zato, ker sliko pač vseeno moraš nekam dat, ane?

smash ::

ja, vse slike do sedaj imam še vedno na telefonu - in drugače si zadeve sploh ne predstavljam...skos gledamo te slike, skos - in to tam kjer ni neta

VaeVictis ::

Proti SD kartici je samo en dober argument, pa je ta dovolj dober za večino ljudi...

Hitrost branja in zapisa na SD kartico vs. hitrost branja in zapisa na notranji pomnilnik telefona.

PrimozR ::

trnvpeti je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

torej se nonstop ukvarjas s telefonom
brises dol, kar ne rabis(slike, videe)
brises iz cache-a dropboxa, pocketa,...
ko nekaj potrebujes, pac nazaj spet na telefon

pretiravaš

da spravis 1G video in slike
pol mora tako delati
moras njemu reci, da pretirava

Pravzaprav še nisem zbrisal slike (sem pa parkrat refreshal glasbeno zbirko, ampak to je druga zgodba). Pravim, da bi zbrisal zadeve, če bi mi primanjkovalo prostora. Pa mi ga ne. Pa imeti par zadnjih slik na telefonu lahko pride prav (da komu pokažeš), 10 GB pa res ne vidim, zakaj bi nosil s seboj... Razen če imate otroke in jih kažete en drugemu s prijatelji. Baje je to precej popularno :P

Jst ::

Moje izkušnje z SD kartico so ... čudne. Ko sem pred dvemi leti in pol kupil DesireHD, sem zraven dobil 8GB SD kartico. OK. Telefon je delal kot je pač delal. Ko sem ga rootal, sem pobrisal polno krame od HTCja in telefon je delal hitreje.

Ampak galerija, app za glasbo,... so vseeno delali počasi. Potem sem se pa odločil kupiti 16GB kartico. Ena je bila 20-30EUR, druga pa 50+EUR. In sem malo gledal zakaj. Tista za 30EUR je bila Class 4, druga pa Class 10.

Ko sem potem prenesel vse slike, ves data od aplikacij na 16GB kartico, je telefon začel delati hitreje. Opazno hitreje. Galerija (takrat par giga) se ni odpirala 5 sekund, ampak recimo 1 sekundo, navigacija se ni odpirala 2 minute ampak par 10 sekund. Takšno pohitritev so dobile vse aplikacije, ki so imele shranjene podatke na SD kartici.

Ljudje pa kupujejo telefone za 600+EUR, po možnosti z vezavo, potem pa v Hofer po SD kartico. Žalostno...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PrimozR ::

Sej s kartico iz Hoferja ni nujno da je kaj narobe. Če je Class 10. Ampak ponavadi ni, ker se vzame najcenejšo z največ placa. Ker itak je važen samo plac.

hojnikb ::

čeprav... kartice z nižjim klasom imajo praviloma boljše random 4K hitrosti, kar je včasih kjučnega pomena, če je veliko random dostopa :)
#brezpodpisa

A.L.T. ::

V Hoferju so bile pred kratkim 32gb class 10 kartice po 18€.. saj ni toliko ceneje kot kakšna Sandisc (je bila od 21e+ kakšen mesec nazaj ko sem gledal), vendar v mojem kraju ni nobene trgovine, kjer bi bile druge na zalogi po normalni ceni. piše pa z 14MB/s, kar je zame ok..
Don't worry about life; you're not going to survive it anyway.

itsjure ::

jaz raje plačam 700€ za dober telefon, ki mi bo dolgo (2 leti) služil.
včasih sem bil lastnik motorole in ni bila slaba. od motorole si želim da izdelajo dober telefon (dobra baterija, zaslon, kamera ipd.)

PrimozR ::

Saj so ga. Moto X.

thramos ::

itsjure je izjavil:

jaz raje plačam 700€ za dober telefon, ki mi bo dolgo (2 leti) služil.


Tudi jaz. Še rajši pa plačam 100€ za dober telefon, ki mi bo dolgo služil.

Engineer_ ::

A.L.T. je izjavil:

piše pa z 14MB/s, kar je zame ok..


sekvenčno pisanje 14 mb/s je patetično slabo. In kot sem rekel, TO JE SEKVENČNO pisanje. Random je neprimerljivo počasnejši.

Sam imam najraje vgrajenih 32 gb (ali več), sd kartic ne uporabljam nikoli. Razen za namenski digitalni fotoaparat imam najhitrejšo kar se jo je dalo takrat dobit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

hojnikb ::

sekvenčno pisanje z 14MB/s je že kr dobro za microSD... ne si mislat da so interni pomnilniki v telefonih kej hitrejši :)

Random pisanje je pa z razlogom tako slabo (če bi ti blo jasno kako so te zadeve dizajnirane, bi vedel :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Engineer_ ::

RANDOM 4K DOSTOPI:


sekvenčno 256 branje, 75 mb


Sekvenčno pisanje


_NOBENA_ sd kartica nima takih hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

trnvpeti ::

kje je veliko pisanja na sd v telefonu?

hojnikb ::

mah to je branje...
#brezpodpisa

Engineer_ ::

na telefonu rabiš branje, pisanja ne. In sd kartice ne potegnejo do 75 mb/s :) posebno ne iz hoferja!

hojnikb ::

_NOBENA_ sd kartica nima takih hitrosti.

i beg to differ
http://www.toshiba-memory.com/cms/en/pr...
#brezpodpisa

Engineer_ ::

aha in cena je takšna, da se bolj splača sd kartico kupit kot boljši telefon z več prostora?

in cena je primerljiva smetem iz hoferja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

hojnikb ::

"smeti" iz hoferja so marsikdaj boljše za ceno od česarkoli primerljivega v drugih trgovinah :)
#brezpodpisa

Engineer_ ::

dokaži.

Prav tako dokaži, da bralnik sd kartice zmore brati hitrost, ki jo sd kartica "ponuja".

trnvpeti ::

Engineer_ je izjavil:

na telefonu rabiš branje, pisanja ne. In sd kartice ne potegnejo do 75 mb/s :) posebno ne iz hoferja!

koliko pa rabis branja s kartice?
predpostavljas, da aplikacije _nimas_ na kartici

Engineer_ ::

na kartico naložiš filme, slike, glasbo. Film naložiš 1x iz pcja, glasbo tudi. Potem rabiš samo še branje, da telefon bere to reč.

Slike, ki jih narediš s telefonom pa so tako majhne, da ne rabiš hitrosti.

Na sd kartici za telefon rabiš samo branje. OStalo itak namestiš na _aparat_, če hočeš da dela hitro. Če ti to ni pomembno, potem pač ne rabiš telefon za 700 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

hojnikb ::

Engineer_ je izjavil:

dokaži.

Prav tako dokaži, da bralnik sd kartice zmore brati hitrost, ki jo sd kartica "ponuja".

Ni mi treba nič dokazovat. Če je stvar kompatabilna z sdio 2.0, potem more prebavit 25MB/s. Če je UHS-I, potem ~100MB/s, uhs-ii pa mislim, da ~300MB/s.
To so jasno definirani specsi, ki se jih more stvar držat. Tako kot more usb 3.0 krmilnik spravit skos 5Gbit/s
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

"smeti" iz hoferja so marsikdaj boljše za ceno od česarkoli primerljivega v drugih trgovinah :)

to je res
ceprav moras vsako napravo preverit (ne samo class 4 ali 10)

Engineer_ je izjavil:

na kartico naložiš filme, slike, glasbo. Film naložiš 1x iz pcja, glasbo tudi. Potem rabiš samo še branje, da telefon bere to reč.

Slike, ki jih narediš s telefonom pa so tako majhne, da ne rabiš hitrosti.

torej naceloma, sploh ne rabis gledati na hitrost kartic?
seveda z predpostavko, da aplikacij ne das na kartico

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Engineer_ ::

odvisno od namena uporabi. Če daš recimo navigacijo na aparat, ki ima ogromne karte, seveda rabiš hitrost. Če imaš samo za slike, filme in glasbo pa mislim da to ni tako važno.


Če pa kupiš telefon brez prostora na pomnilniku..torej 8 gb ali kaj takega:D potem pa pač rabiš kvalitetno sd kartico, da bo telefon normalno dihal. Ni tako kompleksno.

Ampak vseeno, te kartice stanejo okoli 20 eur, če vzameš najcenejšo na trgu. Zakaj torej ne bi vzel boljši model aparata z več pomnilnika in bi dobil še hitrost?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

hojnikb ::

Še enkrat kekci, kar šteje so nakjučne read hitrosti, ne sekvečne. Razn ko ti kopiraš ali bereš iz telefona z računalnikom, imajo sekvenčne hitrosti bolj malo pomena.

In guess what, kartice z nižjim klasom imajo praviloma boljše nakjučne hitrosti :)
(seveda praviloma, ker imaš tudi primerke, ki so drek v vseh pogledih)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kpkp ::

Malo bolj on topic:




trnvpeti ::

Engineer_ je izjavil:



Ampak vseeno, te kartice stanejo okoli 20 eur. Zakaj torej ne bi vzel boljši model aparata z več pomnilnika in bi dobil še hitrost?!

boljsi aparat z vec pomnilnika stane pregresno vec

Engineer_ ::

hojnikb je izjavil:

Še enkrat kekci, kar šteje so nakjučne read hitrosti, ne sekvečne. Razn ko ti kopiraš ali bereš iz telefona z računalnikom, imajo sekvenčne hitrosti bolj malo pomena.

In guess what, kartice z nižjim klasom imajo praviloma boljše nakjučne hitrosti :)


tvoje "pravilo" ne potrdi ničesar. Ali boš dal dokaze pa pa bodi tiho.

trnvpeti je izjavil:

Engineer_ je izjavil:



Ampak vseeno, te kartice stanejo okoli 20 eur. Zakaj torej ne bi vzel boljši model aparata z več pomnilnika in bi dobil še hitrost?!

boljsi aparat z vec pomnilnika stane pregresno vec


http://www.amazon.com/Motorola-Moto-Glo...

http://www.amazon.com/Motorola-Moto-Glo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

hojnikb ::

Če bi razumel, kako delujejo eMMC krmilniki in kako so zasnovani bloki pri karticah z nižjim in višjim klasom, bi ti blo jasno zakaj je tako.

Je ena tema na xda-dev, ki potrdi to :)
#brezpodpisa

Engineer_ ::

je ena tema na xda-dev, ki pravi da nimaš prav. pač poišči jo.

In je ogromno tem, ki pravijo da za odpiranje velikih datotek ne rabiš random dostopa :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

hojnikb ::

http://forum.xda-developers.com/showthr...

evo kartice z class2 posekajo vse višje klase v random write.
#brezpodpisa

Engineer_ ::

in namen uporabe, da rabiš NUJNO SAMO random dostop?

za poslušat glasbo rabiš random dostop? za gledat film?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

hojnikb ::

za poslušanje glasbe in filmov je _čisto_ vsaka kartica ok.
#brezpodpisa

Engineer_ ::

kaj potem težiš?

Nisem natančno napisal, da hitro kartico rabiš če imaš aplikacije gor, drugače pa ne? Ne znaš brati in spremljati debate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

hojnikb ::

Engineer_ je izjavil:

kaj potem težiš?

dokazujem ti, da se motiš v nekaterih pogledih :)

Engineer_ je izjavil:

kaj potem težiš?

Nisem natančno napisal, da hitro kartico rabiš če imaš aplikacije gor, drugače pa ne? Ne znaš brati in spremljati debate?

In zato rabiš dober random read :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Engineer_ ::

rekel sem da nobena kartica nima takih hitrosti kot pomnilnik v telefonu. če bi mi rad dokazal da se motim pojdi googlat in poišči test sd kartic V TELEFONU in najdi kartico ki v telefonu dela hitreje kot pomnilnik vgrajen v telefon. Pač da bi se splačalo kupit sd kartico namesto telefona z več pomnilnika. Ker v nasprotnem primeru je to idiotizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

trnvpeti ::

Engineer_ je izjavil:

rekel sem da nobena kartica nima takih hitrosti kot pomnilnik v telefonu. če bi mi rad dokazal da se motim pojdi googlat in poišči test sd kartic V TELEFONU in najdi kartico ki v telefonu dela hitreje kot pomnilnik vgrajen v telefon. Pač da bi se splačalo kupit sd kartico namesto telefona z več pomnilnika. Ker v nasprotnem primeru je to idiotizem.

tega , kot si ugotovil, ne rabis

Engineer_ ::

seveda rabiš, zakaj pa ljudje kupujejo telefon z 8 gb pomnilnika, nato pa dodajajo sd kartice? Zakaj ne kupijo direktno telefona z več pomnilnika

trnvpeti ::

Engineer_ je izjavil:

seveda rabiš, zakaj pa ljudje kupujejo telefon z 8 gb pomnilnika, nato pa dodajajo sd kartice? Zakaj ne kupijo direktno telefona z več pomnilnika

16G aplikacij? ali celo vec?
32G moto g se da dobiti? ali pa 64G model?

Engineer_ ::

Seveda, Moto X

hojnikb ::

rekel sem da nobena kartica nima takih hitrosti kot pomnilnik v telefonu.

in sem ti dokazal nasprotno, ker obstajajo kartice hitrejše od teh 100MB/s...

če bi mi rad dokazal da se motim pojdi googlat in poišči test sd kartic V TELEFONU in najdi kartico ki v telefonu dela hitreje kot pomnilnik vgrajen v telefon.

ne da se mi iskat testov, ampak če telefon podpira vsaj UHS-I, potem lahko razbereš kakšne bi lahko bile hitrosti :)

Pač da bi se splačalo kupit sd kartico namesto telefona z več pomnilnika. Ker v nasprotnem primeru je to idiotizem.

hec je, ker razen moto g (ki nima nesramnega premiuma za dodatn pomnilnik) imajo ostali proizvajalci zelo drag extra pomnilnik.
#brezpodpisa

Engineer_ ::

hitrost se plača ;)


64 gb na telefonu ne rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

trnvpeti ::

Engineer_ je izjavil:

Seveda, Moto X

da bos lahko imel 64G aplikacij?
mal nesmiselno

Engineer_ ::

ja, zelo, samo očitno je kekcu 16 gb premalo. Rabi revček 64 gb haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

hojnikb ::

Engineer_ je izjavil:

hitrost se plača ;)


64 gb na telefonu ne rabiš.

sam ne 5x ali 10x.

Kr poglej recimo ssdje in njihov price/GB. Pa so par velikostnih razredov hitrejši od pomnilnikov v telefonih.
#brezpodpisa
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moto G (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
651158685 (49231) c00L3r
»

Motorola predstavila nove Moto G, Moto X Style in Moto X Play

Oddelek: Novice / Android
2011379 (8933) blackbfm
»

Prenovljeno in novo iz Motorole: Moto X, Moto G, Moto 360, Moto Hint

Oddelek: Novice / Android
3615097 (12070) bluefish

Več podobnih tem