» »

Baterija pri RC avtomobilu

Baterija pri RC avtomobilu

Gregor5816 ::

Zdravo,

Brat nekaj let nazaj dobil RC avto, vendar je zaradi prometne nesreče zadnjih nekaj let stal pri miru. Zdaj sem ga popravil, vendar imam problem z baterijo. Napolnil sem jo, vendar je bila po 5 minutah prazna in tako vroča, da sem jo komaj držal v rokah. Baterija ima 7,2 V. Notri je 6 celic, vezane so 3 zaporedno in 2 paralelno. Rad bi poberal te baterije ven in jih zamenjal z drugimi, novimi. Isto bi dal 6 celic po 1,2 V, skupno 7,2 V. Zanima me le, če bi bilo to v redu oz. če bi bil kakšen problem, če bi potem nova baterija imela več mAh kot prejšnja. Je to kakšen problem? Ne bi rad skuril motorčka ali vezja, zato raje vprašam.

Moje laično mnenje je, da bi zaradi več mAh baterija zdržala dlje časa. Se motim ali imam prav?

Lep večer še naprej :)

jest10 ::

Ni problema z več mAh

jype ::

Kuri se z višjo voltažo, ne z višjo kapaciteto.

francek1 ::

Tule boš našel specialne akumulatorje za modele. Aja, pa s tvojim opisom vezave nekaj ne štima, verjetno so vse vezane zaporedno...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

jype ::

Najbrž so litijeve 3S2P.

cojss ::

LiPo 6S je 22.2V 3S pa 11.1V in karkoli od tega bi ti najverjetneje skurilo regulator.

Glede na to da je 6 baterij in 7.2V, ter da je avto star nekaj let je baterija NiMH ali celo NiCD (serijsko 6 x 1.2V na celico).

Kar nekaj ponudbe imajo v Delku - glej za 7.2V.

Hobbyking (2000mAh, 3000mAh) jih ima pol ceneje ampak so samo v kitajskem skladišču, tako da traja ~mesec da prispejo.

francek1 ::

cojss je izjavil:

LiPo 6S je 22.2V 3S pa 11.1V in karkoli od tega bi ti najverjetneje skurilo regulator.

Glede na to da je 6 baterij in 7.2V, ter da je avto star nekaj let je baterija NiMH ali celo NiCD (serijsko 6 x 1.2V na celico).

Kar nekaj ponudbe imajo v Delku - glej za 7.2V.

Hobbyking (2000mAh, 3000mAh) jih ima pol ceneje ampak so samo v kitajskem skladišču, tako da traja ~mesec da prispejo.

Rabiš 2S, ki imajo okoli 8 V.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

WaterBoy ::

Pomoje so NiCd ali NiMg sub C velikosti. Verjetno se ti splača kupiti LiPo baterije in polnilec zanje in bo mnogo bolje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Scangrip Nova 5k se ne napolni do konca

Oddelek: Loža
10991 (645) OSA
»

Menjava baterij v baterijskem vrtalniku

Oddelek: Loža
349295 (8588) einstein :P
»

Obnova baterijskih vrtalk

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111704 (1465) overlord_tm
»

Kje nabaviti poceni Li-Ion akuje ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
213443 (3095) Boeing
»

Kamera GR_DVL357 in 6xAA baterije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
311416 (1321) frenk

Več podobnih tem