» »

Vprašanja DDR3L, rdeči pas na ekranu, SSD pohitritvena dodatna mala enota v HP

Vprašanja DDR3L, rdeči pas na ekranu, SSD pohitritvena dodatna mala enota v HP

mat xxl ::

Zanima me memorija pri teh novih Hp jih model 850, ki je ravno prišla na trg, ki je označena z DDR 3L in so me opozorili, da ta L mora biti in tudi, ker imam ravno enega za stranko pri sebi, je v njem tudi Hynixova memorija z označbo DDR3L . Torej morda kdo kaj ve o teh specifikacijah tega 3L menda naj bi šlo za nižje napetostne module ??? Žal uvozniki memorij veliki sploh ne vedo za kaj naj bi šlo, se pa bodo pozanimali.....

Drugo pa če kdo slučajno ve, na enem prenosniku cca 8 let star HP 8510W je ratalo levih cca 5 - 7 cm ekrana rahlo rdečkastega, se da sicer normalno delati, ker je slika le rahlo tonirana, morda kdo ve, kaj bi bilo verjetno panel ??? Se je pa napaka pojavila na enkrat.

Tretje pa me zanima, HP v svoje prenosnike tlači poleg HDD ja še mSata npr 24 ali 30 GB SSd, ja , ki naj bi služil pohitritvi računalnika, če kupiš računalnik z sistemom je verjetno to programsko rešeno, kaj pa če sam nalagaš sistem W7 64 bit na tak računalnik, kako lahko tak dodaten mSata sploh izkoristiš, ker premalo je za sistemsko particijo pa tudi pri kupljenih že z sistemom je sistem na HDD ju in ne tu. Če kdo tole kaj več pozna bi bil vesel, če me razsvetli.

Good Guy ::

L oznaka pomeni da ima nižjo napetost delovanja (1.35 oz 1.25 V)
Tej rami so dražji ampak nič hitrejši.

Tisto z ekranom je panel v okvari(oz luč v panelu)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

hojnikb ::

tisti ssd je uporabljen za Intel smart response tech... potweakaš ga z orodjem od intela.. Čeprav je imo bolje vržit ta ssd ven in dat noter vsaj 120gb in inštalirat gor sistem..
#brezpodpisa

Brane22 ::

Nisem ziher da je stvar samo v napetosti.

Nekaj sem bral specse in v spominu mi je ostalo, da ima L serija tudi rahlo drugačen signalni standard in ne/terminacijo linij, ki naj bi pripomogla k šparovnosti.

mat xxl ::

Hvala iz srca za pomoč, morda še kdo, kaj ve, ker na Disu me je opozoril, da je lahko neoriginal dodatna memorija samo, da pa mora biti L, sicer bodo težave .

hojnikb ::

Brane22 je izjavil:

Nisem ziher da je stvar samo v napetosti.

Nekaj sem bral specse in v spominu mi je ostalo, da ima L serija tudi rahlo drugačen signalni standard in ne/terminacijo linij, ki naj bi pripomogla k šparovnosti.

afaik je to LPDDR3..
DDR3L je pa samo lowvoltage DDR3..
#brezpodpisa

Brane22 ::

Potem je ziher stvar v terminaciji. Ne kupovat navadne RAM-e, ker bodo verjetno problemi.

"L" serija nima take možnosti razširitev, ker kompromis pri driverjih tega ne prenese ( kratke linije z malo čipi gor- IIRC eden ali dva), zato pa je poraba bistveno nižja. Navaden driver bi v takih pogojih komot znal ne delati.

Spomnim se, da je blo nekaj komplikacij, zaradi česar te svtari zaostajajo v razvoju glede na navadne serije, tako da je DDR3L še "svež".

hojnikb je izjavil:



DDR3L je pa samo lowvoltage DDR3..


Možno da sem zamešal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priključki na prenosniku HP Z Book 15 i7

Oddelek: Strojna oprema
51283 (1137) Mare2
»

Optimizacija prenosnika HP Z Book 15 i7

Oddelek: Strojna oprema
51440 (1269) Qushaak
»

ima kdo praktične izkušnje z mini pcji (v stilu intel nuc)

Oddelek: Kaj kupiti
356756 (5892) Steinkauz
»

Making of: Intel NUC ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
162371 (1514) Spock83
»

Dobri in poceni prenosniki za FERI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6416825 (14582) VANR

Več podobnih tem