» »

procesor in maticna plosca

procesor in maticna plosca

SK30 ::

Zanima me sledeca kombinacija in bi zelel vase mnenje:

- procesor I5 4670K

- maticna GIGABYTE GA-Z87-HD3.

Predvsem me zanima mnenje o maticni plosci, bi prenesla ce bi kdaj procesor navil. Sedaj tudi uporabljam Gigabyte in sem nekako zadovoljen zato ponovno izbiram plosco pri tej firmi.

Lp

Simon

NightHawk ::

Vsaka Z87 plošča bo prenesla navijanje.

Hayabusa ::

Sploh če ima 8 ali več faz napajanja ter hlajene mosfete :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

DarwiN ::

Sem kupil podobno konfiguarijo in šele kasneje ugotovil, da se Haswell procesorji zelo slabo navijajo... Še mejo 4GHz namreč ni tako lahko prebiti.... Tko da če bi danes kupoval, bi kupil H87 ploščo in 4670 (brez k) ter prišparal 50€... Navil bi pa ravno tako na 3.8-4Ghz prek FSBja, predvidevam...

Samo v razmislek.. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

NightHawk ::

Nisem še zasledil K procesorjev, ki nebi šli do 4.4 GHz.

DarwiN ::

Haswelli so v qrcu.. Polni forumi so ljudi, ki pravijo, da se Haswell katastrofalno navija in da moraš zadeti loterijo, če želiš 4.3Ghz+... Moj gre do 4.2Ghz, kar je nekje "povprečna norma", pa še to na voltaži 1.3V, kar je praktično že zgornja meja...

Skratka, če bi prej vedel...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

NightHawk ::

http://www.overclock.net/t/1411077/hasw...

Kle imaš malo statistike, ki ni ravno na tvoji strani. Loterijo za nad 4.3? "Forumi so polni ljudi".....
Pa ne pravim, da ni možno, da tvoj ne gre višje. Ampak povprečje pa to zagotovo ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NightHawk ()

DarwiN ::

Statistika overclockerjev? Tole je tolk biased, da nima smisla. Jasno, da z veliko večjim veseljem svoje rezultate poročajo tisti, ki jim je uspelo naviti, in pol imaš jasno na tej tabeli tiste bolj sočne haswelle..

Saj se res nisem preveč poglabljal, ampak sem zasledil več ljudi govoriti, da se Haswell zelo slabo navija.. Kot neka rdeča nit na forumih.. Saj ti pravim, moj gre do 4.2, pa še to nisem testiral stabilnosti..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

NightHawk ::

Ja, Haswell se slabo navija napram Sandyju. Ampak od vseh pregledanih testov še nikoli ni bilo pod 4.4 GHz, povprečje pa je 4.5 GHz. Sandy je šel pa od 4.8-5.0 nekje.

DarwiN ::

Na tem tvojem linku ravno berem, da je treba "uncore" (karkoli že je) znižat na 3.4Ghz in bi naj potem šlo normalno navijat, torej vsaj 4.5Ghz, kot bi človek pričakoval... Če je to tista pogruntavščina... Bom probal...

Ampak da ne bova do konca zasmetila te nitke..;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

BozidarB ::

In kje se opazi razlika pri navijanju? Se dejansko opazi razlika pri igranju iger ter uporabljanju zahtevnejsih programih? Ker i7 4. generacije je ze tako ali tako močen in hiter procesor.

NightHawk ::

Razlika se opazi povsod, če benchmarkaš. V igrah je povprečno majhna, to je res. Realno, brez benchmarkov ne opaziš. Ampak je pa res, da brez benchmarkov veliko ljudi nebi ločilo i3 od i7 :)

nightbird ::

DarwiN je izjavil:

Statistika overclockerjev? Tole je tolk biased, da nima smisla. Jasno, da z veliko večjim veseljem svoje rezultate poročajo tisti, ki jim je uspelo naviti, in pol imaš jasno na tej tabeli tiste bolj sočne haswelle..

Saj se res nisem preveč poglabljal, ampak sem zasledil več ljudi govoriti, da se Haswell zelo slabo navija.. Kot neka rdeča nit na forumih.. Saj ti pravim, moj gre do 4.2, pa še to nisem testiral stabilnosti..


huh to pa mora biti res slab primerek. moj 4670k je trenutno navit na 4,2 samo s programom od plate (auto navijanje), ker še ni bilo časa za pametnejše navijanje in zadeva funkcionira BP.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

1080p maxout gaming

Oddelek: Strojna oprema
345972 (5351) AapocalypseE
»

Pomoč pri nakupu PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
336428 (5949) jspiler
»

comp za gaming.

Oddelek: Kaj kupiti
131363 (944) x45

Več podobnih tem