» »

Filmi za razmišljanje

Filmi za razmišljanje

Temo vidijo: vsi
««
50 / 57
»»

IL_DIAVOLO ::

Najboljse-izvirne filme delajo Evropejci, Azijci so po vecini dobri za grozljivke oz. za malo bolj cudaske filme, ostalo pa tak tak. Veliko hollywood remake-ov je narejenih prav po evropejski produkciji.

yayo ::

dronyx ::

Atomic Blonde

Soliden vohunski film, ki je kar precej težak za razumet. Se mi zdi podobno kot pri The Usual Suspect, kjer imaš nezanesljivega pripovedovalca in ne veš kaj je res...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Tr0n ::

rezator ::

Jestem morderca


Wołyń


Oba poljska. Prvi prvoklasni thriler, drugi odlicen film, na temo kakor Lepa sela lepo gore. Priporocam oba.
Some people feel the rain. Others just get wet.

leiito ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Najboljse-izvirne filme delajo Evropejci, Azijci so po vecini dobri za grozljivke oz. za malo bolj cudaske filme, ostalo pa tak tak. Veliko hollywood remake-ov je narejenih prav po evropejski produkciji.


To že zdavnaj ni več res, Hollywood dela remejke azijskih filmov in z izjemo komedij delajo Korejci že leta najbolj izvirne filme vseh žanrov, še za zombie film so s Train To Busan pokazali kako je lahko zanimivo in sveže, za razliko od War Z ali kaj je že bil, z Brad Pittom.

Ne trdim, da evropski film ni izviren, ampak tipično je vse skupaj pretenciozno, vse prepogosto je namesto na dobro zgodbo fokus na simboliko, zgodovinske reminiscence in socialno-politična sporočila.

Tr0n ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

kuglvinkl ::

Najbrž e bil že omenjen, pa nič hudega: GANGS OF WASSEYPUR, link: https://www.rottentomatoes.com/m/gangs_...



Tolk jajc za tak film so imel npr. v Honkgonku v 80tih, John Woo ali pa Johnnie To.

Tega HWood ne dela več, če kdaj sploh je.

Dolgi zimski večerji so taman za to, film pride v dveh kosih.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

leiito ::

Gangs of Wasseypur je res vreden večkratne omembe, obrtniško brezhiben in neverjetno gledljiv film za svojo dolžino.

Okapi ::

Kaj pa je za razmišljati ob njem???

Scaramouche ::



mogoče že omenjeno...

kuglvinkl ::

Okapi je izjavil:

Kaj pa je za razmišljati ob njem???


Kako dobro je narejen. A ti nisem ze ene dve leti nazaj pojasnil, kaj vse limamo v to temo? Tudi npr. Hard Boiled, HK. Masterpiece, ni bil pa nikol narejem za "razmisljat".

Zgodba (o kateri Okapi rsd razmislja), je pac zgloj ena plast. Ce je edina, cetudi genialna, bo film se vedno povprecen at best.
Your focus determines your reallity

Okapi ::

Ja, naredi temo o manj znanih dobrih filmih. Ta naj bi bila o filmih za razmišljanje.

leiito ::

Okapi je izjavil:

Kaj pa je za razmišljati ob njem???


Če naštejem samo nekatere od številnih možnosti:
- socialno stanje indijskega proletariata pred in po neodvisnosti -razbite iluzije
- vpliv industrializacije indijskega podeželja na družbeno stratifikacijo
- ekološke in socialne dimenzije rudarske industrije v Indiji
- maščevanje kot genetska in socialna predispozicija
- etičnost poravnavanja računov ali plačevanja grehov očetov s strani sinov
...

Tr0n ::

gus5 ::

Tr0n je izjavil:

Mother! (2017)
Poanta filma? Ljubezen je dragocen kristal (v srcu)?

Tr0n ::

Think Bible and God and stuff. :P

delfinus ::

xardas ::

B-Stard ::

bambam20 ::

B-Stard je izjavil:

xardas je izjavil:

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)

Top letos


Wow izgleda obetavno.

Tr0n ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Tr0n ::

gus5 ::

Taxi (iranski moku-doku);
Gett (ločitev na izraelski način);
Kongen av Bastoy (norveška poboljševalnica);
Metropia (nočna mora distopij);
Grozljivo srečen (skrivnosti danskih močvirji).

Tr0n ::

thetech ::

xardas je izjavil:

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)


Tole mi je bil pa res zakon film! Ko bi bilo le več takšnih..

Vazelin ::

Želite film za razmišljanje?
Martyrs 2008
Ne vem če sem že gledal kaj tako globoko bolnega. Še dolgo po ogledu sta mi šle tisti dve punci po glavi:( Torture scena in kar sledi je pa nekaj povsem izven okvirov.

thetech ::

Vazelin je izjavil:

Želite film za razmišljanje?
Martyrs 2008
Ne vem če sem že gledal kaj tako globoko bolnega. Še dolgo po ogledu sta mi šle tisti dve punci po glavi:( Torture scena in kar sledi je pa nekaj povsem izven okvirov.


Sorry sam v tem filmu pa za moje pojme ni bilo nič za razmišljanje.. Se mi zdi bolj grozljivka.. Sicer pa ga z mojo nisva pogledala do konca, ker ji je bilo preveč :O)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

Okapi ::

Pri tem filmu je za razmišljati samo, zakaj bi ga sploh kdo hotel gledati.

Vazelin ::

No kakorkoli. Jaz sem razmišljal. Razmišljal o tistih dveh ubogih puncah še dolgo po ogledu. Res pa je, da sem socialno in emocionalno čuteče bitje;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

D3m ::

Sem gledal. Komedija, če mene vprašate.

Poglejte raje to. Vas bo bolj stisnilo....

http://www.imdb.com/title/tt0856288/
|HP EliteBook|R5 6650U|

Vazelin ::

D3m je izjavil:

Sem gledal. Komedija, če mene vprašate.

Poglejte raje to. Vas bo bolj stisnilo....

http://www.imdb.com/title/tt0856288/

tole ni niti primerljivo z martysr, razen seveda gora krvi je notri... daleč od psihične za***nosti prvega

D3m ::

No mene je bolj to iz tira vrglo, kot pa martysr.

Sploh, ko uspe ženski odpreti trebuh z škarjami in vzame otroka medtem, ko mati kriči "mama, mama, mama....."
|HP EliteBook|R5 6650U|

Vazelin ::

mene je precej bolj šokiralo v tistem filmu tisti cops, ko mu iztakne oči al kaj je že blo, da ni nič videl. Tisto je bil res morbiden prizor. Ajde tudi carski rez na koncu ni bad. Ampak overall mi je bolj disturbing prva scena

kuglvinkl ::

Tale Martyrs ima 53% na RT. Nikol ga ne bom videl.

V petek mi je bilo žal časa, ki sem ga namenil temu: https://www.rottentomatoes.com/m/101944...?.
Odlična uvertura, potem pa zbledi. Moram pogledat še izvrinik, ki ga neizmerno hvalijo.
Your focus determines your reallity

kajetan ::

Tr0n je izjavil:

Mother! (2017)



ne gledajte tega, ker crap od filma. začetek je še ok potem pa polom.



mistery-horror fan?

priporočam:

http://www.imdb.com/title/tt5215952/?re...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

Tr0n ::

Tr0n ::

Tr0n ::

Tr0n ::

gruntfürmich ::

Maigret (novi) je zanimiv starodoben detektivski film. trenutno 4 filmi. stare verzije som mogoče kdaj gledal, ampak se ne spomnim...
Maigret (2016 TV series) @ Wikipedia
http://www.stillking.com/films/maigret/
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Naslednje filme so meni priporocali, in par izmed njih so mi svetski:
The Yard,
Halal love (and sex),
El Clasico,
The Island Funeral,
Sicilian Ghost Story.
Goodbye Berlin.
@ Pusti soncu v srce... @

next3steps ::

kuglvinkl je izjavil:

Najbrž e bil že omenjen, pa nič hudega: GANGS OF WASSEYPUR, link: https://www.rottentomatoes.com/m/gangs_...



Tolk jajc za tak film so imel npr. v Honkgonku v 80tih, John Woo ali pa Johnnie To.

Tega HWood ne dela več, če kdaj sploh je.

Dolgi zimski večerji so taman za to, film pride v dveh kosih.

Ah, takrat je politika bila dokaj prijazna
Za ustvarjanje umetnosti in že večkrat sem slišal, da najboljši filmi od tam izhajajo iz tiste ere.
Trenutno so pa ne prehodu iz kopipašte v izvirnost. Čez nekaj let zna priti spet kaj več boljših filmov od tam. Korejci so pa kakopak že presegli zmožnosti Svetegalesa.

Zgodovina sprememb…

slovencl ::

A je slučajno kdo gledal to sredo film tedna (Popolni tujci). Zanimiv film. Mal sem tuhtal (pa nisem na spletu našel da bi kdo o tem razpravljal), ampak mi ni jasno, kdo od teh prijateljev je dal idejo da vse skupaj zaigrajo. Mislim da je bil ta zdravnik, ki sej je ločeval z ženo, ali pa je bil njegov prijatelj, ki je z njo varal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slovencl ()

Cruz ::

One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

otago ::

The Perks of Being a Wallflower, 2012


Super film. Super soundtrack. Tezko gledljiv film, ker postane tezak v 2. polovici. Ze prva polovica je mestoma neprijetna/nerodna.
Odpre temo mentalnih boleznih, sovrstniski pritisk (peer pressure), druzbena pricakovanja itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

kuglvinkl ::

Tr0n je izjavil:

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)



Zame film leta 2018. Pa smo februarja... Vse štima, vse. Zelo priporočam.
Your focus determines your reallity

Cruz ::

kuglvinkl je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)



Zame film leta 2018. Pa smo februarja... Vse štima, vse. Zelo priporočam.


Meni pa sploh ni bil všeč film. Odprli so kup vrat in odšli. Kaj je tukaj tako posebnega? Da ne govorim o nesmiselni odločitvi na koncu. Edino igralci so mi bili kul, zgodba pa primerna za kratko zgodbo in ne za film. Povprečno kratko zgodbo! Nazadnje sem bil tako razočaran, ko je American Sniper bil nominiran in celo zmagal nekaj Oskarjev.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Kurzweil ::

Meni je bil Three Billboards Outside Ebbing, Missouri zelo všeč, ker sem ga gledal praktično takoj, ko je bilo mogoče in še ni bilo vseh teh nagrad in omemb na vseh koncih in krajih in me je presenetil.

Da pa še sam dodam nekaj. Včeraj sem gledal The Florida Project in pravtako kot Three Billboards Outside Ebbing, Missouri sem ga gledal brez pričakovanj, tako da me je zelo pozitivno presenetil, sploh ker je bil budget filma borih 2.000.000$. Da pa stvar mislit v smislu, kakšna je realnost ameriške družbe in kako tanka je meja med "ameriškimi sanjami" in revščino oz. vsakodnevna borba za preživetje. Film je drama s kar touching koncem, tako da ne bo za vsakogar oz po domače je zadeva kar suffer :) Odlična igra vseh treh protagonistov.



edit: ups, vidim da je že TrOn dodal ta film v topic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Aar2rk ::

Cruz je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)



Zame film leta 2018. Pa smo februarja... Vse štima, vse. Zelo priporočam.


Meni pa sploh ni bil všeč film. Odprli so kup vrat in odšli. Kaj je tukaj tako posebnega? Da ne govorim o nesmiselni odločitvi na koncu. Edino igralci so mi bili kul, zgodba pa primerna za kratko zgodbo in ne za film. Povprečno kratko zgodbo! Nazadnje sem bil tako razočaran, ko je American Sniper bil nominiran in celo zmagal nekaj Oskarjev.


Saj nisi pričakoval, da bodo kar vse na koncu rešili? Našli morilca/e, se prijeli za roke in odkorakali v sončni zahod?
Sicer je tudi mene proti koncu zaskrbelo, da se bo razvlekel in da bo zgodba preveč čudno zavila (glede kot praviš nesmiselne odločitve), ampak saj film ni oda racionalnemu razmišljanju. Prav dober zaključek, kot tudi cel film.
««
50 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grozljivka (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8818736 (2517) Ganon
»

Filmi, filmi, filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
207661 (719) kuglvinkl
»

Filmi z maščevalno vsebino (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5612868 (4840) kiFni
»

ugani film (strani: 1 2 3 478 79 80 81 )

Oddelek: Sedem umetnosti
4035184007 (61782) Hansb
»

Dobri vojni filmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5838708 (27194) Anney

Več podobnih tem