» »

Filmi za razmišljanje

Filmi za razmišljanje

Temo vidijo: vsi
««
7 / 57
»»

undefined ::

> Ti slovenski filmi mi grado prav na bruhanje, vedno je kakšno fukanje ali posilstvo ali nage babe BEZ POTREBE noter in je pokazana dokaj nazorno.

Slovenci so v filmanju prav tako dobri, kot črnci v smučanju. ;)

NoUse4AName ::

Slovenci so v filmanju prav tako dobri, kot črnci v smučanju. ;)

Cudno, jas se spomnim, kr nekaj nagrad, ki so jih dobili slovenski filmi.
Drugace pa, ocitno se nisi videl: Zadnja Vecerja

undefined ::

> Cudno, jas se spomnim, kr nekaj nagrad, ki so jih dobili slovenski filmi.

Jest se spomnim nazadnje še kar dobrega filma No Man's Land, katerega producent pa žal ni bil Slovenc, torej se to ne šteje zraven. ;)

Isht ::

Nouse4aname: Zadnja vecerja? Hm, ja no, potemtakem ti je bil film Carmen tudi vsec? In tudi Rezervni deli? Hm, hm...
Bom tako rekel: ce bi namesto deset lo-budget slovenskih filmov posneli enega semi-budget, bi mogoce nastal kvaliteten film. Zal je pa dejstvo, da je vecji problem v scenaristih in piscih. Zakaj Svedi, Francozi, Hrvati, Srbi, Nizozemci in se kaki narodi lahko snemajo zabavne in kvalitetne filme, Slovenci pa ticimo v tej mori prepricanja slovenskih filmarjev, da mora film biti morec, da je dober?
Zadnji prebavljiv slovenski film je bil V Leru.

Muad'Dib ::

Fight Club
Mullholand Drive
Ya hya chouhada!!!

tigrr ::

Priporocam ogled Confessions of a dangerous mind.

JP ::

Dokaj odbit film: Suicide Circle!!! Ob tem se človek tudi malo zamisli!

Tr0n ::

Whale Rider (2002)

Zgleda bo treba enkrat v Novo Zelandijo in chekirat te Maorije :).

Brane2 ::

Na Kitajskem jedo pse, mar ne ?

Film ni sicer nic tako posebnega, razen tega da se dogaja v stilu Snatch itd, pa kar nekaj srbov je not...

Razmislek vzbuja dejstvo, da je ta stvar posneta ali vsaj zasnovana na resnicnem dogodku... :\ :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

undefined ::

Brane2, tvoje mnenje. Po opisu se mi zdi film kar zanimiv, gledal ga pa še nisem.

No, tukaj pa je nekaj prihajajočih filmov, ki se mi zdijo zanimivi in si jih mislim ogledat. :)

The Butterfly Effect

Paycheck

Brane2 ::

Ja, jasno...
Se popravljam:

Razmislek mi vzbuja dejstvo, da etc... :D

undefined ::

> Razmislek mi vzbuja dejstvo, da etc...

Sicer sem imel v mislih prvi del, but ok. ;)

speacker ::

Predlagal bi vam Fantastic planet (Planete sauvage(1973)) . Sicer je film francoski, je pa tudi preveden v angleščino.
Je kr hud.. tko bol trippy vzdušje..:)
''...''

Hy ::

Življenje je lepo

kuglvinkl ::

Verjetno je bil že omenjen, tko da je tole bolj reklama za ogled: Tanka rdeča črta. Čez 25 min. na SLO1. :)
Your focus determines your reallity

DoloresJane ::

Kuglvinkl - zagotovo! Priporočam. Daje misliti - vsaj meni je dal. Izjemno dobra kinematografija in režija.

Tr0n ::

Ok, spet je bilo nekaj casa za gledanje filmov :).

Lost in Translation (2003)
Girl with a Pearl Earring (2003)

V obeh igra Scarlett Johansson in v obeh je odlicna.

Hy ::

Otroci iz postaje Zoo
film ki ti da res mislt

DoloresJane ::

Lost in Translation res moram videti - da ugotovim, ali se geni za režijo podedujejo. Sofia Coppola naj bi obetala - tako se vsaj govori. Sicer pa je bilo mogoče ta film videti na letošnjem Liffu.

Tr0n ::

Zelo posrecen filmcek. Prefinjen humor tu in tam, dobra zgodba, dobri igralci, malce se pohecajo z ameriskim vidikom na Japonce etc...

In folk se se vedno sprasuje, kaj ji Bob rece na koncu :).

NoUse4AName ::

Tr0n ::

OwcA ::

The Pledge (2000)
Brazil
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Dr Evil ::

What dreams may come.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: perci ()

Tr0n ::

Shattered Glass (2003)

Po resnicni zgodbi. Mlad novinar Stephen Glass, ki je pisal za revijo The New Republic, si je 27 od 41 objavljenih zgodb izmislil delno ali v celoti. Vse so sle skozi "fact-check" neopazene.

Tr0n ::

Anything Else (2003)

Woody Allen New York / Manhatan urbanisticna, filozofska in ljubezenska mix klasika :).

Alan Ford ::

Z jezika si mi vzel , super film , glihkar sem si ga ogledal.
Become a programmer and never see the world!

Tr0n ::

Elephant (2003)

Ta film si poglejte, ce imate moznost. Kar dosti za razmislit bi reko.

McHusch ::

Če ste ga zamudili danes ob 16.00 na TVS2, JFK (1991).

NoUse4AName ::

Elephant je totalno beden film. Vsaj v primerjavi z bang bang you're dead (ista tematika). Igralci so bedni (folk kr mirno hodi po soli ko zacneta 2 strelat, tu pa tam kdo zatrimcka), film pa cisto nic ne pove. Ce se je tipoma kr ftrgalo mora bit nekaksen razlog. Je pa tudi smesno, kako so cisto vse zenske na soli (razen ene) dobre babe. Ja res, pravi odraz ameriskih srednjih sol ja...
Po nekaj casa se folk zbere pred solo pa lepo poslusa eksplozije in strele. Kaj ce bi kdo policijo mogoce poklical?
Rezisija je sicer vredu, ampak vse ostalo je totalen podn. Totalen waste of time.

Tr0n ::

"Ce se je tipoma kr ftrgalo mora bit nekaksen razlog."

Zakaj pa to? Ravno v tem je poanta. Ne rabis razloga, ce se hoces malce "pozabavat" in si preko interneta kupit orozje ter postrelat svoje sosolce.

To je seveda misljeno sarkasticno.

Kar se meni dopade je prvic, da gre za neodvisen, low-budget film in da doseze veliko vec, kot katerikoli big budget pop-corn flick. Drugic, da poskusa cim bolj realisticno prikazat nek normalen dan na "tipicni" ameriski soli, ki ga nato pretrga grozna tragedija in tretjic, kot ze ime pove (slon v bistvu pomeni tako velik problem, da ga skoraj vec ne opazimo oz. da se sploh ne potrudimo, da bi ga popravili, ga preziramo) opozarja na resen problem ameriskega zakona, ki dovoljuje uporabo orozja za samoobrambo (taksno ali drugacno).

NoUse4AName ::

Problem orozja bos rekel, da ne opazijo? V ZDA se o tem kregajo ze leta.
Ne rabis razloga? Daj prosim no. Ljudje si ne grejo kupiti orozje in zacet sosolce strelat samo, zaradi zabave. Film ne pove cisto nicesar, kar ni ze bilo povedanega veliko boljse.
Dva tipa sta in v celem filmu pokazejo samo 2 stvari, ki bi lahko bil vzrok za njuna dejanja. Enemu mecejo papircke med poukom, drugi pa igra najbolj neumno streljacino na racunalniku, kar sem jo kdaj videl.
To da je film low buget ni noben izgovor.

pivmik ::

Elephant je zakon.
Noter ni neke muzike v ozadnju, kot pri mega-budget hollywood filmih. Ni nekih ultramega explozij in strasuper pokov od pušk.
Meni carski filem.

Ko je kazalo uno geekinjo, ki je v knjižnici zalagala knjige, sem se usal samo, ko sem slišal uni zvok, klik (recharging) Kamera je pa še zmeraj kazala njo.

NoUse4AName:
(folk kr mirno hodi po soli ko zacneta 2 strelat, tu pa tam kdo zatrimcka)
To je zame bolj realno kot da bi vsi zapaničarli in takoj vedeli da se gre zares.
To lahko pričakuješ v mainstream HollyWood šodru.
Folk ne more kar sam skapirat v trenutku kaj se vse dogaja. Lahko je tebi vedet ker si gledal cel film in veš točno kaj se dogaja. Ampak oni tega niso pričakovali, niso si milili da se to res dogaja, morda so mislili da je požar(tipa sta nekje zakurila), folk je v takih primerih nepredvidljiv in zgleda da takšne ozdive nisi pričakoval, in to pomeni da je režiserju uspelo ustvarit to nepredvidljivost :) .

Ce se je tipoma kr ftrgalo mora bit nekaksen razlog.
Sej je razlog ampak ni treba, da ga film more povedat.
To je meni dobro v filmu, da ne filozorira in modruje o vzrokih in razlogih, enostavno prikaže karseda realno.
Sej tipom se ni utrgalo, čisto normalni so zgledali. Samo neki so si zapičli u glavo in so šli naredit. Isto kot... ne vem... mi z bratranci smo si zapišli v glavo da bomo naredili "bunker" in smo ga naredili.

Je pa tudi smesno, kako so cisto vse zenske na soli (razen ene) dobre babe. Ja res, pravi odraz ameriskih srednjih sol ja...
Jazst sem ful gledal koliko dobrih bejb je v filmu(pa ne zaradi tega da se bom slinil ali podobno) po vsej šoli in se mi je zdelo kar realno. Vseeno je v resnici kolikor sem slišal veliko več grdo debelih punc. Ampak glede na Hi-Budget Hollywoodske smeti je v tem fimu precej bolj realno.

Po nekaj casa se folk zbere pred solo pa lepo poslusa eksplozije in strele. Kaj ce bi kdo policijo mogoce poklical?
In kako ti veš da je niso poklicali.
A misliš da policija pride v trenutku al kaj?
Po moje so oni to opravili v realnem času pod 10 minut tako da policija ni imela časa pridet.
Morda pa kamera ni poslena policije, jebatga. bolj resnično kot da bi bil že SWAT, ARMY in national Guard tam. To lahko vidiš v Hi-Budget HW šodru.


Ne vem kaj si pričakoval od filma ki se imenuje ELEPHANT!!!
Jaz sem vedu, da standardni HollyWoodski šoder zagotovo ne bo, zato sem si film ogledal :)

PS: Menda se film kliče Elephant ker je v sobi od teh tipov na eni risbi narisan slon(vidi se ko tip igra klavir in se kamera obrača). No to je samo ena od razlag tako da ni 100%.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

Tr0n ::

"Problem orozja bos rekel, da ne opazijo? V ZDA se o tem kregajo ze leta."

In kaj so naredili glede tega?

"Ne rabis razloga? Daj prosim no. Ljudje si ne grejo kupiti orozje in zacet sosolce strelat samo, zaradi zabave."

Razlog ni pomembem. Pomembno je, da lahko to stori cisto vsak, ce ima dostop do orozja. Zdaj pa ce je psihopat, ali pa dijak, ki ima dovolj posmehovanja in ponizanja, ker je homoseksualec.

"folk kr mirno hodi po soli ko zacneta 2 strelat, tu pa tam kdo zatrimcka"

Kolko je blo videt, je bila kar velika sola. Polovica verjetno ni vedla, da se sploh kaj dogaja, dokler ni prislo do eksplozije.

Sicer so pa filmi pac subjektivni in stvar posameznika. Meni je deloval dokaj sveze :).

To je iz uradne strani. Razlaga naslova.

------
One film in particular served as a touchstone for Van Sant in making a film dealing with the highly charged subject of school violence: a much-admired 1989 BBC work by the late British filmmaker Alan Clarke, also titled Elephant. Clarke’s Elephant strips away narrative to depict Northern Ireland’s sectarian violence as a relentless, anonymous march of murders. Clarke titled his film after the mordant saying about a problem that is as easy to ignore as an elephant in the living room. Van Sant decided to title his film after Clarke’s work, noting "This film was formed around the lives of kids who exist in a different, but also especially violent period in time."

Initially, Van Sant thought Clarke’s title referred to the ancient parable of the blind men and the elephant. In the story, a version of which appears in Buddhist canons dated 2 B.C., several blind men examine different parts of an elephant – ear, leg, tail, trunk, tusk, etc.

Each blind man is firmly convinced that he understands the true nature of the animal, based on that one part he felt – that the elephant is like a fan, or a tree, or a rope, or a snake or a spear. But none sees the whole. For Van Sant, the parable’s theme seemed apt in the context of school shootings. "I assumed Alan Clarke called his film Elephant because it was about a problem that was hard to identify, because of different ways of looking at it," he says. "That was what I thought for a long time, until I read a quote where Clarke said that it was the elephant in the living room. But for us, when were making our film, it was more about the blind men."
------

Tr0n ::

Koncno sem si uspel pogledat film Shichinin no samurai (Seven Samurai) (1954).

Gre za crno-beli japonski film iz leta 1954. Govori o majhni vasici, ki ji prezi unicenje s strani banditov. Odlocijo se, da bodo najeli nezaposlene samuraje, da jih bodo obvarovali smrti.

Na 9. mestu IMDB lestvice.

Brane2 ::

Kjse si to dobil ? 8-O

Akira je zakon. Moram cimprej usposobit svojo satelitsko kartico ! ;( :\

kuglvinkl ::

Kurosawa. :) po predlogi Akutagawe.
Your focus determines your reallity

NoUse4AName ::

Folk ne more kar sam skapirat v trenutku kaj se vse dogaja

Po celem rafalu strelov bos rekel, da ne morejo skapirat kaj se dogaja? In to americani, kjer ima skoraj vsaka druzina orozje in vejo kaksen zvok imajo streli?
Sej je razlog ampak ni treba, da ga film more povedat.

Sorry, ampak jas rad gledam filme v katerem je razlog zakaj nekdo nekaj pocne.
Sej tipom se ni utrgalo, čisto normalni so zgledali. Samo neki so si zapičli u glavo in so šli naredit. Isto kot... ne vem... mi z bratranci smo si zapišli v glavo da bomo naredili "bunker" in smo ga naredili

Bos rekel, da ni nobene razlike med delanjem bunkerja in it postrelat svoje sosolce? Njuno dejanje ni bila spontana odlocitev. Ce ti narocis orozje preko interneta in naredis nacrt, kako bos zadevo izpeljal je to nacrtna resitev, ne spontana. Noben ne pride do nacrtne resitve brez problema. Problema niso nakazali, torej je film nic drugega kot nesmiseln totalen waste of time. Edini problem, ki ga je film izpostavil je problem orozja. Kar nas pa prinese do:
"Problem orozja bos rekel, da ne opazijo? V ZDA se o tem kregajo ze leta.
Tr0n: In kaj so naredili glede tega?"

Cisto nic. Kar pa sevedno ne pomeni, da problema ne poznajo. Podjetja za orozje imajo zelo mocan loby v washingtonu in poskrbijo, da se nic ne premakne v tej smeri.
Film opozarja na problem orozja? So what? Kapljica v morje filmov, ki opozarjajo na isto stvar.

Tr0n ::

"Kar pa sevedno ne pomeni, da problema ne poznajo. Podjetja za orozje imajo zelo mocan loby v washingtonu in poskrbijo, da se nic ne premakne v tej smeri."

Tocno. Zato tudi naslov filma taksen kot je ne bi mogel biti boljsi.

"Film opozarja na problem orozja? So what? Kapljica v morje filmov, ki opozarjajo na isto stvar."

Ne samo na problem orozja, ampak ok. Cim vec taksnih filmov bi jaz reko :).

perci ::

alyF ::

Bolje pozno kot nikoli:

@Mr-poki: "en izmed vas je omenil donnie darko film.... no jst ga ne kapiram res ne ta film se mi zdi totalna bedarija in ce bi gledu u luft bi bols cajt porabu ko pa da sm gledu film"

Za razumevanje filma Donni Darko je priporočljivo obiskat uradno stran donniedarko.com, razen če si dobro podkovan v teorijah potovanja skozi čas in vzporednih vesoljih. Na strani najdeš izrezke knjige "Philosopy of Time Travel", ki ti pojasnijo osnove že omenjenih teorij. Aja, pa nekaj ugank bo treba rešit, preden se dokoplješ do knjige >:D Potem pa še enkrat poglej film in takrat se ti bo pokazal v vsej svoji lepoti, ker boš dobil odgovor na edino vprašanje, ki si ga postaviš ob tem filmu: "Zakaj?" :)

Močno priporočam ogled vsem, ki si ga še niste.

Tr0n ::

Gledal, ampak ne v celoti razumel :). Drugace pa kewl film.

Straight Story, The (1999)

Tako preprost in tako mocan. David Lynch mojstrovina.

In se.

Tully (2000)

perci ::

Straight Story je kul. Ni pa ravno tipičen Lynch to ;). Izgleda da se je postaral :D .

Vanich ::

Hmmm...Nobeden ni omenu (vsaj zdi se mi ne)
španskega režiserja Alex De La Iglesia.

Njegovi nepozabni odštekani Accion Mutante
(ta film bi moral bit še posebej všeč obiskovalcem tega foruma: em je SF, em je ful odštekan, em je duhovit, em je bizaren +šprica kri)
potem:
Dia De La Bestia
(zelo duhovita grozljivka +SF)

Poznate ga pa verjetno po filmu:
Perdita Durango
Isto kul film. Samo ta je v Angleščini.

Gdor še ni pogledal prva dva filma je ignorant in vseen če
več ne pogleda nobenga filma več do konca živlena.

Tr0n ::

Bomo pochekirali, ceprav mi reziser ni znan.

BigWhale ::

Humm, Danes sva si z Gaby ogledala Dogville od Larsa Von Triera... On je napisal scenarij, reziral in posnel zadevo... Sam. Low budget 'film' o, hm, ljudeh. Z Nicole Kidman in se nekaj vsaj malo znanih imen. Narrator voice je dal John Hurt. Zgodba v hm devetih poglavjih s precej presenetljivim koncem...

:)

Dva dni pred tem sva pa gledala Ken Park. Tudi precej zanimiva zadeva, ki je sokirala ljudstvo z incesticni prizori in ostalimi ze skoraj pedofilskimi scenami...

MRtwister ::

Jaz bi priporocal Neon Genesis Evangelion, sicer pa ni film, je anime serija :). 26 delov po 20 min. Definitivno ena najboljsih stvari, kar sm jih videl do zdaj.

http://us.imdb.com/title/tt0112159/

pivmik ::

Evangelion - zame bednobedna anime serija. Neki zakompleksani tinejđerji ki se grejo tepst z ?roboti? evami proti nekim bitjem iz ?nebes?. Noter je kao neko razmišljanje ampak je krneki. Za japonce je morda kul ampak zame ne. Gledal sem pa vse dele, in že na začetku mi je blo dolgočasno, pa sem prebral po forumih da na koncu pridezanimivo, vendar ne zame. Dolgočasnost se je z novimi deli le večala. Sem gledal z bratom dele in oba se strinjava(drugače pa se nonstop kregava :) ).
Čeprav imam rad animeje mi je ta Evanđelion totalna neumnost.
Drugače je pa kar priljublen anime po svetu, nima pojma pa zakaj???
LP, Gregor GRE^

Roadkill ::

Če smo pri animejih, vsekakor ne moremo mimo kôkaku kidôtai (1995) - ghost in the shell.
Zadeva je preprosto odlična in se jo da obravnavat zelo poglobljeno. Nekako tako kot matrica (prvi del), ko je dobra akcija in ima za ozadje še idejo, o kateri se da veliko razmišljati.
Če kdo slučajno še ni videl, je ogled absolutno obvezen.

moderator...oprosti - tole je blo nenamenoma :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

MRtwister ::

Ocitno nisi razumel zgodbe , niti kaj so tisti roboti. Je pa res, da je konec prehiter, zato pa obstajajo pa obstajata se dva anime filma, ki bolje razlozita konec(End of evangelion in Death & Rebirth, ki pa jih nazalost se nisem videl).

Dej mi pa se ti kak anime "za razmisljat" priporocaj, na tem podrocju sem se kar nov :).
««
7 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grozljivka (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8818735 (2516) Ganon
»

Filmi, filmi, filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
207661 (719) kuglvinkl
»

Filmi z maščevalno vsebino (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5612868 (4840) kiFni
»

ugani film (strani: 1 2 3 478 79 80 81 )

Oddelek: Sedem umetnosti
4035184003 (61778) Hansb
»

Dobri vojni filmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5838708 (27194) Anney

Več podobnih tem