» »

Htc Desire 500 in 601

Htc Desire 500 in 601

Onlyx ::

Živjo,

odločam se za nakup mobilnega telefona v srednjem cenovnem rangu in sem zasledil nova HTC modela in sicer Desire 500 in 601 (drugo ime zanj je Zara), ki ju oglašujejo tudi v Itak Džabest paketu pri mobitelu. Cena na obroke za 601ko je 240 eur, kar se mi zdi še sprejemljiva vsota, ki jo lahko namenim za nakup novega telefona.

http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Zanima me vaše mnenje glede teh dveh modelov, še posebej tistih, ki imajo izkušnje z njihovimi novostmi, se pravi BlinkFeed ter Zoe, ki ju prinaša nov vmesnik Sense 5.0. Načeloma sem naklonjen HTC-jevemu UI, med drugim si trenutno še vedno lastim njihov originalni Desire, ki mi je do danes služil več kot odlično (je pa res, da sem zadnje 2 leti na Cyanogenmodu).

Želim si predvsem to, da bo nov telefon čim bolj spodoben za svojo ceno, se pravi čimboljši p/p ratio. Če ima kdo v mislih kakšen drug telefon, ki bi bil primeren za nakup v tem cenovnem rangu, tukaj mislim predvsem Samsung in Lg modele, pa kar na dan z besedo :)

Za vse odgovorse že vnaprej najlepše zahvaljujem.

integral15 ::

No enako me zanima kako se ta 2 telefoina obneseta predusem pa desire 500 ki ima 4 jedrni procesor pa za tko nisko ceno.

SLO_Matej ::

Za ta denar dobiš že high-end Lumio 920: http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...
Odlična PureView kamera z optičnim stabilizatorjem, zastonj offline navigacija HERE Drive+, WP8 za hitro, tekoče delovanje brez zatikanja.

HTC Windows Phone 8X in Samsung ATIV S, tudi high-end modela, pa sta še cenejša.

integral15 ::

Kaj pa android ne WP8

Zgodovina sprememb…

LitralSM ::

integral15 je izjavil:

No enako me zanima kako se ta 2 telefoina obneseta predusem pa desire 500 ki ima 4 jedrni procesor pa za tko nisko ceno.

Ne glej na število jeder, ker niso poglavitnega pomena.

Though supporting dual core processor, these are pretty weak chipsets ( maybe not as weak as S2 but certainly behind S3) and come with Adreno 203. The maximum clock speed is 1.2 GHz. These are based on Cortex A5 architecture and can’t even play 720p videos. That’s a real shame and calling it an S4 is just a gimmick.
HTC Desire X and Desire VS are two phones that come with this SoC and should be avoided for the price that they demand.

Sem spada tudi Desire 500, ki je bolj kot ne vstopni model.
Izberi raje 601.

Se pardoniram, Misinformation.
>>
Snapdragon 200 & 400
The yet to be released SoC from Qualcomm will see the company filling the lower end devices with its hardware. The Snapdragon 200 will feature four Cortex A5 cores paired with Adreno 203.
Snapdragon 400 on the other hand, will have several variants. Entry level variants will feature a quad core CPU with Cortex A7 cores while the others will feature four Krait cores. The GPU packed along on all of these will be the Adreno 305.
>>

500 je opremljen s čipovjem Snapdrago 200, 601 pa s čipovjem Snapdragon 400.
Oba sta namenjena za vstopne modele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

Konlov ::

SLO_Matej je izjavil:

Za ta denar dobiš že high-end Lumio 920: http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...
Odlična PureView kamera z optičnim stabilizatorjem, zastonj offline navigacija HERE Drive+, WP8 za hitro, tekoče delovanje brez zatikanja.

HTC Windows Phone 8X in Samsung ATIV S, tudi high-end modela, pa sta še cenejša.

Ali se ti ne zdi, da že malo posiljuješ tole propadlo Nokijo.

Onlyx ::

Mogoče tudi LG Optimus G v tem rangu? Je sicer 40 eur dražji in starejši model, vendar na prvi pogled po specifikacijah mnogo boljši. Recimo, da sedaj izbiram med slednjim in desire 601. Kar me moti pri LGju je predvsem stekleno in posledično zelo občutljivo ohišje na zadnji strani in ob robovih.

Matej, verjamem, da so Nokie ok, vendar zaenkrat mi njihov UI (še) ne potegne dovolj.

WaterBoy ::

Vkun ::

Jaz sem najprej razmisljal o 601, ampak se mi je zdela qHD ločljivost malce nizka za tako velikost zaslona. Sicer pa če hočeš na HTCju ostati, je verjetno 601 boljša izbira kot 500ka, kot je že en rekel, ima 601 boljši procesor, če se ne motim je specifikacija CPU/GPU enaka One Mini. Osebno sem končal na Nokiji 920, ampak če si vajen Androida, verjetno ne bo zate.

Onlyx ::

Verjetno se bom odločil za nakup LGja in sicer Optimus G, saj kljub starejšemu modelu, vseeno poseduje boljšo strojno opremo od Desire 601ke, pa tudi njihov software se mi kar dopade. Verjetno kakšnih novejših posodobitev ne bo deležen, ima pa ICS, kar mi zadostuje. Itak se pa lahko telefon vseeno roota, v kolikor bo potreba ali želja po temu. Sem pa šele zadnji trenutek izvedel, da lahko koristim tudi SIOLov bon, ki sem ga odkupil od kolega pa polovični ceni, tako da me bo telefon resnično prišel po super ceni. Upam samo, da mi služi vsaj pol tako dobro, kot dosedanji Desire.

akulp ::

Moja žena ima 601-ko in moram rečt, da sem zelo pozitivno presenečen nad telefonom, kljub ne prav vrhunskim specifikacijam. Sam imam N4, torej sem vajen "smooth" delovanja, ampak tudi HTC se zelo dobro odziva, pa sem ji naložil že kar precej enih zadev.

Je pa problem trenutno, ker ga še niso uspeli odklenit...
Lukcc

fopi ::

Onlyx je izjavil:

Verjetno se bom odločil za nakup LGja in sicer Optimus G, saj kljub starejšemu modelu, vseeno poseduje boljšo strojno opremo od Desire 601ke, pa tudi njihov software se mi kar dopade. Verjetno kakšnih novejših posodobitev ne bo deležen, ima pa ICS, kar mi zadostuje. Itak se pa lahko telefon vseeno roota, v kolikor bo potreba ali želja po temu. Sem pa šele zadnji trenutek izvedel, da lahko koristim tudi SIOLov bon, ki sem ga odkupil od kolega pa polovični ceni, tako da me bo telefon resnično prišel po super ceni. Upam samo, da mi služi vsaj pol tako dobro, kot dosedanji Desire.



Preveri, če ga lahko kupiš na bon.

urosz ::

Imam HTC 601 približno 2 tedna in sem zelo zadovoljen. dela brez kakšnega koli zatikanja, kvaliteta izdelave je dobra, zaslon soliden. ni high-end telefon, ampak če ne misliš poganjat nekih hudih aplikacij in iger, s tem ne boš zgrešil. tudi baterija je precej solidna - napram raznim Samsungom S2, S3 in podobnim drži 1x dlje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG Optimus 4X HD ali HTC Desire 601

Oddelek: Mobilne tehnologije
51574 (1471) SLO_Matej
»

kateri mobitel iz primerjave?

Oddelek: Kaj kupiti
132945 (2687) Ikspe
»

Kateri telefon kupiti pri mobitelu.

Oddelek: Mobilne tehnologije
154641 (4182) SLO_Matej
»

Trije telefoni katerga kupit?

Oddelek: Mobilne tehnologije
274174 (3084) hojnikb
»

Mobitel do 200€

Oddelek: Mobilne tehnologije
476659 (5386) gregor

Več podobnih tem