» »

Izbira mobitela

Izbira mobitela

AlienRR ::

Na voljo so ti mobiteli, vsi za enako ceno, vsi pod enakimi pogoji. Težava je, da se znanci morajo ogločiti v dveh dneh (idealno še danes) in nimam dovolj časa, da bi si jih naštudiral, ker temu ne sledim preveč.

Vsi so nekako dovolj dobri, saj ne bo silne uporabe - pač standrdno, največ klicanja, kak sms, malo slikanja/videi, kar nekaj muzike (flac predvidevam že vsi predvajajo?), mail/net, mogoče še kakšna navigacija..
vendar vseeno kateri je najboljši hardwaresko, kateri imajo odklenjen bootloader (pri androidu je želja po cyanogen modu). Zanima še me, če ima kateri od naštetih kakšno hibo, npr. kot so se nekaterim HTCjem lomili ekrani, ali SGS1 z GPS anteno..itd.

LG Optimus 4X HD
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

LG Optimus G
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Nokia Lumia 920
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Sony Xperia SP
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Torej kaj izbrati in zakaj?
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

SLO_Matej ::

Če želiš, da telefon preprosto dela, potem izberi Lumio 920 z WP8. Stvar dela hitro, tekoče, brez zatikanja tudi po daljšem časovnem obdobju uporabe in več nameščenih aplikacijah. Poleg tega imaš na voljo brezplačno svetovno navigacijo HERE Drive+, ki deluje v načinu brez povezave. Lumia 920 pa ima še odlično PureView kamero, ki se izkaže še posebno v temnih svetlobnih pogojih.

Goody ::

Če pa želiš malo tudi misliti, najprej preberi malo poste tiskovnega predstavnika WP SLO_Mateja....

Lightning17 ::

Lumia 920... Lep design, funkcionalnost, ni zatikanja, ni eksplozij (kot npr. samsung, iphone...), Windows Phone 8 - ima manj aplikacij kot npr. android, iphone, amapk sem prepričan da bo WP8 povozil obe podjetji v kratkem času (kar se tiče št. aplikacij)... Kot je že SLO_Matej omenil, ima odlično kamero, navigacije, itd... Zdaj ko je Microsoft kupil Nokio, lahko pričakujemo še kakšne izboljšave...

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Itak Nokia.

AlienRR ::

Hvala za pomoč, zdaj sta v izbiri ostala le lumia 920 in optimus x4. To pa gremo preizkusit kater OS bo bolj sedel.:)
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Malajlo ::

No, bootloader odmisli pri WP. Ampak ce rabis telefon, ki dela, je ta zahteva popolnoma brezpredmetna.

aerie ::

Tudi FLAC ni nativno podprt pri Lumii 920 (rabiš app FLAC Player). Drugače pa je zelo soliden telefon za to ceno. Zadeva je robustna in preprosto dela tisto, kar od nje pričakuješ.
Hibe? Ni Instagrama.:) Na splošno ni za ljubitelje 1001 aplikacije. Mal je težka in debela. Če te to moti dobiš za 100€ več Lumio 925, ki je lažja in tanjša in ima amoled zaslon (920 IPS). Baterija ni nič posebnega, zdrži pa en dan pa pol brez problema, če ne igraš iger. Včasih za nekaj časa ne deluje download na Windows Store (ali pa se samo meni to dogaja). To je to. Aja. V treh mesecih sem doživela dva nepričakovana reseta.

Chev ::

SLO_Matej je izjavil:

Če želiš, da telefon preprosto dela, potem izberi Lumio 920 z WP8. Stvar dela hitro, tekoče, brez zatikanja tudi po daljšem časovnem obdobju uporabe in več nameščenih aplikacijah. Poleg tega imaš na voljo brezplačno svetovno navigacijo HERE Drive+, ki deluje v načinu brez povezave. Lumia 920 pa ima še odlično PureView kamero, ki se izkaže še posebno v temnih svetlobnih pogojih.
Kaj pa je drugače pri Androidu? Moj dela hitro, tekoče, brez zatikanja tudi po daljšem časovnem obdobju (2 leti) in več nameščenih aplikacijah, poleg tega pa je posodobljen na zadnji možen Android, kjer mi baterija drži 3+ dni. Imam tudi brezplačno svetovno navigacijo, ki deluje na načinu brez povezave. Katero nategovanje folka :|

WaterBoy ::

Prijatel ima LG Optimus 4X okoli pol leta in pač dela ko dela, velikokrat pa zašteka. Sem zadnič nekaj slikal in hotel sliko sebi poslati po mms-u in je telefon zmrznil za več kot 5 min. JE pa res da ma gor naloženo prevč aplikacij, miljon slik, filmčkov in tega. Tak hudo še moj telefon mi do sedaj ni zaštekal (LG Optimus one)

LP

d4vid ::

WaterBoy je izjavil:

Prijatel ima LG Optimus 4X okoli pol leta in pač dela ko dela, velikokrat pa zašteka. Sem zadnič nekaj slikal in hotel sliko sebi poslati po mms-u in je telefon zmrznil za več kot 5 min. JE pa res da ma gor naloženo prevč aplikacij, miljon slik, filmčkov in tega. Tak hudo še moj telefon mi do sedaj ni zaštekal (LG Optimus one)

LP


Živjo, tudi sam malo gledam telefone in me mika LG Optimus 4x HD in me zanima če je vredu telefon?
Je to štekanje na originalnem ROMu ali na CM?
Ker sedaj mam HTC HD2 in je dokaj vredu telefon, vendar bi rajši kaj z androidom po originalu, pa da ni tok slab (nekatere aplikacije SPLOH ne delujejo na HD2, npr. viber ki mi nekak pokvari klicanje prek GSM omrežja)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

WaterBoy ::

Drugače je vredu telefon, prijatel je zadovoljen z njim.

Hayabusa ::

Chev je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

Če želiš, da telefon preprosto dela, potem izberi Lumio 920 z WP8. Stvar dela hitro, tekoče, brez zatikanja tudi po daljšem časovnem obdobju uporabe in več nameščenih aplikacijah. Poleg tega imaš na voljo brezplačno svetovno navigacijo HERE Drive+, ki deluje v načinu brez povezave. Lumia 920 pa ima še odlično PureView kamero, ki se izkaže še posebno v temnih svetlobnih pogojih.


Kaj pa je drugače pri Androidu? Moj dela hitro, tekoče, brez zatikanja tudi po daljšem časovnem obdobju (2 leti) in več nameščenih aplikacijah, poleg tega pa je posodobljen na zadnji možen Android, kjer mi baterija drži 3+ dni. Imam tudi brezplačno svetovno navigacijo, ki deluje na načinu brez povezave.

Katero nategovanje folka :|

Eh, on je kot Janac, vedno hvali svoj WP (Seat) 8-O.

Lightning17 ::

Imel sem priložnost preizkusit vse operacijske sisteme in od vsem mi je WP najboljši. Zaradi svojega dezajna, funkcionalnosti, hitrosti, ni štekanja, ni čakanja,... Sicer pa sem precej nezahteven uporabnik, ne uporabljam instagram, twitter, ask.fm in ostale podobne neumnosti... Ne igram igric,... Od časa do časa kaj poslikam, pobrskam po internetu in tu se moja uporaba telefona konča...

Kolikor sem imel priložnost uporabljati android in iphone... android precej šteka, sploh če imaš milijon aplikacij, včasih se med igranjem igric telefon ugasne , večina uporabnikov, kar jih jaz poznam je nezadovoljna oz. ni še nihče podal pozitivnega komentarja... iPhone ni nič posebnega, še najmanj mi je pa všeč dezajn, skoraj nič drugače kot moj prejšnji telefon Nokia x6... Mogoče malo drugačne ikonice, to je pa tudi vse... Precej klasičen telefon za moje pojme, ki ni vreden denarja, za katerega se prodaja...

Pa naj mi nekdo poda en pozitiven komentar v zvezi z androidom, pa ne mi omenjat milijon aplikacij, ker je to čisto banalna stvar... Android se vam zdi dober zato ker ste pač kupili telefon za 150EUR in se vam za te pare zdi "cool" ali je v ozadju kakšen bolj tehten razlog???

Zgodovina sprememb…

Chev ::

Lightning17 je izjavil:

Pa naj mi nekdo poda en pozitiven komentar v zvezi z androidom, pa ne mi omenjat milijon aplikacij, ker je to čisto banalna stvar... Android se vam zdi dober zato ker ste pač kupili telefon za 150EUR in se vam za te pare zdi "cool" ali je v ozadju kakšen bolj tehten razlog???


Evo, moja zgodba mobilnih naprav.

Imel sem Windows Mobile (ne vem kateri telefon je že bil, znamka menda HTC). Za tiste čase pač dober telefon, za moje potrebe super. Klici, SMS-i, nekaj interneta, to je vse. Potem je Apple izdal svoj prvi iPhone (aluminijast), ki sem ga kupil. Bomba telefon, Windows mobile se je lahko skril. Moja uporaba na telefonu? Klici, SMS-i, internet, E-mail (push legenda), muzika, pa nekje 5 aplikacij iz AppStore-a. Ta telefon je bil pri meni do izdaje Google Galaxy Nexus-a leta 2011. Plastičnega iPhona nisem hotel, stekleni pa ni zadovoljeval mojih želj. Tako sem pristal na Androidu, ki enostavno povedano deluje.

Kaj je zame na Androidu pozitivnega? Vse.

    - Telefon si lahko končno prilagodim (5 zaslonov - ura, beležke, koledar, e-mail, SMS)
    - Ni nobenega slide to unlock, samo stisnem gumb ob strani in gremo (to sem pogrešal od WM)
    - Redne posodobitve, telefon je z vsako posodobitvijo še hitrejši, baterija drži dlje
    - Telefon mi še ni zmrznil, vse aplikacije delujejo odlično (hitro, brez "štekanja"), najdem vse kar poterbujem
    - V dveh letih še nisem imel težav z njim
    - Cena (rabljenega v SLO lahko prodam skoraj za ceno novega)
    - vse aplikacije ki jih potrebujem so na voljo (banka, office, ...)


Pa še kaj. Edino kar pogrešam, je aluminij.

Tudi WP sem preizkusil (tudi iPhone 5 sem imel doma), pa ni (več) zame. Ostajam pri Googlovih tlefonih.

Še to, verjamem, da je večina da je android tisto kar vidi na Samsung Galaxy-jih, HTC karkoli, ..., daleč od tega :D

Te še kaj zanima?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Htc Desire 500 in 601

Oddelek: Mobilne tehnologije
127449 (5761) urosz
»

LG Optimus 4X HD ali HTC Desire 601

Oddelek: Mobilne tehnologije
51559 (1456) SLO_Matej
»

Kaj kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
183044 (2733) klinker
»

kateri mobitel iz primerjave?

Oddelek: Kaj kupiti
132921 (2663) Ikspe
»

Nov telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
458093 (7550) Lonsarg

Več podobnih tem