» »

Prenos slik iz telefona na računalnik

Prenos slik iz telefona na računalnik

sincity ::

Zdravo!

Slo-tech novice in forum (tudi z iskalnikom:-) sicer dokaj redno prebiram, zdaj bom pa tudi prvič nekaj vprašal.

Slišal sem, da naj bi pred kratkim ena slo firma izdala aplikacijo s pomočjo katere lahko brez kabla, brez konfiguracije preprosto prenesem slike iz telefona na desktop. Gre menda za P2P prenos. Zanima me kako hitro ta stvar dela, ker kablov sem sit, blue tooth je počasen, wifi aplikacije je pa treba vedno neki konfigurirat. Mogoče kdo ve za link ali vsaj ime? Na google playu sem sicer iskal ampak nisem nič zasledil.

Hvala vnaprej!

refosk ::

bu.mp

sincity ::

Hmmm...to zgleda sicer zanimivo ampak ni to ravno tisto kar iščem.

Okapi ::

Dropbox ima camera upload. Vse fotke se sproti sinhronizirajo na dropbox in od tam v tvoj računalnik. Slikaš in ko prideš domov, imaš fotke že v računalniku.

O.

sincity ::

Ja ampak pri dropboxu gre vse v oblak pri tisti drugi aplikaciji je pa menda P2P - malo bolj privat zadeva.

Pyromanic ::

Jst mam za občasno prenašanje slik airdroid ki je wifi aplikacija in ne vem kaj si mislil s tem, da je trebna vedno neki konfigurirat.
Dropbox je isto privat dokler tako označš.

Enterprise ::

Poskusi tole:
https://play.google.com/store/apps/deta...

Sicer dela preko Wi-Fija ampak vse kar rabiš je, da poženeš aplikacijo in v brskalniku na računalniku vpišeš link.

Go-ahead ::

Tole je razvila slovenska startup firma.

Fylet

Aplikacijo sem naložil na tablico in pc. Preko WIFI-ja se fotografije avtomatsko sinhronizirajo na PC.

Vse skupaj je tako enostavno za uporabo, da aplikacijo lahko uporablja 3 letni otrok ali dementen dedek pri 90 h.

sincity ::

Go-ahead, hvala! Točno to sem iskal. Instaliral, testiral fylet na telefonu - Super! Fotke ne gredo v oblak ampak direkt na moj pc, kar je bistveno hitreje kot pri dropboxu ali kakem drugem servisu v oblaku in predvsem bolj privat!

OK.d ::

airdroid
LPOK.d

aky ::

Seljak ::

Eh,jaz uporabljam za Samsung Kies Air https://play.google.com/store/apps/deta... .Ni zakomplicirano,pa še hitro gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

Seljak ::

Go-ahead je izjavil:

Tole je razvila slovenska startup firma.

Fylet

Aplikacijo sem naložil na tablico in pc. Preko WIFI-ja se fotografije avtomatsko sinhronizirajo na PC.

Vse skupaj je tako enostavno za uporabo, da aplikacijo lahko uporablja 3 letni otrok ali dementen dedek pri 90 h.


Jaz sem jo naložil na telefon,ko sem pa jo prenesel na Pc pa mi AV javi virus,seveda okužen exe. file tudi odstrani.

Go-ahead ::

Sam nisem imel nobenih težav. Kateri AV imaš.

Hayabusa ::

Uploadaj problematičen fajl na https://www.virustotal.com in prilepi sken.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

sincity ::

Seljak je izjavil:


Jaz sem jo naložil na telefon,ko sem pa jo prenesel na Pc pa mi AV javi virus,seveda okužen exe. file tudi odstrani.


Jaz sicer nimam AV-ja, imam pa windows defender, ki mi ne javi da bi bilo karkoli narobe. Iz kje si pa pobral instalacijo? Sem opazil, da je na njihovi uradni strani in na cnetu? Jaz sem z uradne strani instaliral.

Seljak ::

Hayabusa je izjavil:

Uploadaj problematičen fajl na https://www.virustotal.com in prilepi sken.


https://www.virustotal.com/sl/file/3d77...

Zdaj veš kateri AV imam.

sincity ::

Haha! Imel si 2% možnosti, da imaš ravno tak AV, ki ne mara tega fajla in si zadel :-) Očitno je "lažni alarm" :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sincity ()

Seljak ::

Ja,si mislim.Norton,ga je dal za to v karanteno,ker je pač morda nekdo dal slabo oceno iz faušije do razvijalcev in je že to dovolj.Takšno imajo politiko pri Symantec-u.Označen je kot stopnja ogroženosti medium. Ampak kaj češ.Tega programčka ne potrebujem,ker že imam enak oz.podoben program Kies Air,ki svoje delo opravi super.

sincity ::

Seljak je izjavil:

Tega programčka ne potrebujem,ker že imam enak oz.podoben program Kies Air,ki svoje delo opravi super.

Ja razumem. Meni je zanimiv, ker je P2P. Načeloma bi to moralo delovat iz kjerkoli se nahajaš. Fajn če npr lahko iz dopusta prek wifija pošiljaš domov...

sincity ::

Kratek update: Po dobrem tednu dni uporabe lahko rečem, da fylet deluje super za moje potrebe (preprost prenos slik brez kabla). So mi pa razvijalci po mailu pojasnili, da je to simple verzija, kar je predvsem nadomestek za usb kabel in napravi morata biti v istem networku. Verzija, ki omogoča prenos slik iz kjerkoli na svetu na domač računalnik, tako preko wifi-ja kot preko 3G-ja pa se tudi že pripravlja. Ima pa obstoječa verzija tudi kul galerijo na desktopu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

fsazz.exe

Oddelek: Informacijska varnost
222285 (1368) zcetrt
»

Avast! problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
233607 (2525) Glugy
»

favicon.iso ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51066 (936) Gutjerez
»

USB disk problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91172 (886) adisitko69
»

Kater free program za World Clock ?

Oddelek: Programska oprema
7603 (509) NeMeTko

Več podobnih tem