» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
129 / 132
»»

gregc1 ::

Konlov je izjavil:

Ali brezžično polnenje kaj seva?

da. seva. seva tudi sosedou wi-fi. seva tudi utičnica. seva vse kar električnega. seva tudi kabel od elektro omare do utičnice. elektronika seva.

prenasalec ::

Konlov je izjavil:

Ali brezžično polnenje kaj seva?

Seveda seva, kako pa naj elektrika drugače pride do telefona? S škratki? :P

w4nkst4 ::

a loh postavs se bol butast uprasanje

itak da seva

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

gregc1 ::

https://siol.net/digisvet/nasveti/pozor...

Kaj pa tale clanek? Je komu znan? Ali to drzi kar pise?

louser ::

Gre za programsko nesnago, ki so jo na sneli preprodajalci (vsaj pri večini) in ne izdelovalci.

gregc1 ::

https://www.amazon.de/dp/B07DPDD17T/ref...

tale telefon? je uredu? kdo pozna to firmo?

rabm en telefon do 200€. mora bit pa dobra kamera pa baterija

Jirzy ::

Preko palca bi rekel, da no-name kitajci nimajo dobrih foticev, tocno tega pa ne poznam. Poglej tole. Dobil za 180EUR, samo ne narocaj preko banggood, ker sem ga cakal mesec in pol.

w4nkst4 ::

je ze kdo narocal preko coolicool.com...ze en teden od narocila in placila pa se vedno ni sou u shipping??? wtf???

gregc1 ::

w4nkst4 je izjavil:

je ze kdo narocal preko coolicool.com...ze en teden od narocila in placila pa se vedno ni sou u shipping??? wtf???

ker telefon si pa narčU?

branimirII ::

Upam da nas ne boste ugonobili s temi low produkti, ki sevajo ko radijski stolp. Bomon postal vsi neplodni v roku dveh generacij. Vse zato, da prisparate 29 eurov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Konlov ()

klinker ::

thor24 je izjavil:

Zase bom pa še malo preveril. Ulefone armor X izgleda zanimivo.


S samo 2GB rama bo hitro pocepnu ta kitajc. @nebivedu ima 6 fonov, za vsak task svojega, tako da nima tezav z ramom >:D

krneki0001 ::

Nič ne počepne, čisto dobro dela.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

klinker ::

S tvojim nacinom uporabe verjamem....tudi da ti baterija drzi en teden :P

@nebivedu ima 6 fonov, za vsak task svojega, tako da nima tezav z ramom >:D

w4nkst4 ::

ulefone armor x

thor24 ::

klinker je izjavil:

thor24 je izjavil:

Zase bom pa še malo preveril. Ulefone armor X izgleda zanimivo.


S samo 2GB rama bo hitro pocepnu ta kitajc. @nebivedu ima 6 fonov, za vsak task svojega, tako da nima tezav z ramom >:D


Se mi ne mudi, tako da bom počakal še na oceno w4nkst4. :D
Do takrat bo pa že Nomu S50 zunaj!

klinker ::

Vprasaj lastnike Nexus 5x, kako jim je dovolj 2gb, pa je ima kr optimiziran os gor in overall ne dela slabo. Le ko zacnes zadevo malo bolj gonit z vec appi pa zacne kr kasljat. Imel x5 pred S8ko in vem kako je danes z 2gb na androidu.
@nebivedu je ekstremni light user, glede na avtonomije njegovih aparatov, ki jih navaja. Njemu je ze Lumia nudla vse kar je rabu, oz. 3 Lumie ce se dobro spomnem...ceprav skoraj nic vec ne dela na njih, kar ni od MSa...oz. se MS zadeve delajo bolje na Androidu.
Ce si res light user sms, klici, mail in mogoce fb bo ok tudi 2gb z obcasnim kasljanjem...za kaj vec pa se pod 4gb danes ne kupuje.

louser ::

branimirII je izjavil:

Upam da nas ne boste ugonobili s temi low produkti, ki sevajo ko radijski stolp. Bomon postal vsi neplodni v roku dveh generacij. Vse zato, da prisparate 29 eurov.

Niet. Ti ne rszumeš, kaj SAR sploh je.

krneki0001 ::

Light userji uporabljamo samo sms, klice, navigacija, spletna banka (3 različne), brskanje po spletu (fb nimam, ker ne obstajam), obd2 + diagnostika avtomobilov, kripto borze,....

V bistvu pa res nimam cel dan sklonjene glave nad telefon, pa ni mi treba vsake 3 minute updejtat fb statusa.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

klinker ::

Tako je. Appi ki jih rabis like 1x na mesec, ce.

krneki0001 ::

Sport trackerja laufam vsak dan (čez vikende večkrat dnevno), sms-i, klici so stalno, maile berem takoj ko pridejo (online sinhronizacija), navigacija je res parkrat na mesec, diagnostika je pa zadnje čase na dnevni bazi (vročina očitno zelo zdela avtomobile).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

DePalmo ::

klinker je izjavil:

Vprasaj lastnike Nexus 5x, kako jim je dovolj 2gb, pa je ima kr optimiziran os gor in overall ne dela slabo. Le ko zacnes zadevo malo bolj gonit z vec appi pa zacne kr kasljat. Imel x5 pred S8ko in vem kako je danes z 2gb na androidu.
@nebivedu je ekstremni light user, glede na avtonomije njegovih aparatov, ki jih navaja. Njemu je ze Lumia nudla vse kar je rabu, oz. 3 Lumie ce se dobro spomnem...ceprav skoraj nic vec ne dela na njih, kar ni od MSa...oz. se MS zadeve delajo bolje na Androidu.
Ce si res light user sms, klici, mail in mogoce fb bo ok tudi 2gb z obcasnim kasljanjem...za kaj vec pa se pod 4gb danes ne kupuje.

Lastnik Nexus 5x tukaj. Tudi sam sem kolebal zaradi RAMa (dejansko je 1.8 GB in ne 2) ampak sem ga kupil ker je takrat imel najboljše "camera review" sample za razumen denar. Telefon imam sedaj skoraj dve leti, med uporabo lep čas šteka, malo večje strani se počasi nalagajo in Chrome se hitro sesuje, aplikacije moraš čakat tako kot tipkovnico da se pokaže na zaslonu, največja mora je pa Gmail. Tega se sploh ne da uporabljat, razen če si mazohist. Telefon še najbolje deluje ko miruje, za tethering ali pa za res osnovne stvari (klic, sms, budilko, pasjanso se tut da igrat). Aja, sedaj po dve letih je začela še kamera pešat, slike niso več tako jasne kot so bile.

Tako da ne, 2GB ni niti pod razno dovolj, pa naj kdorkoli trdi kar hoče.

Zato tudi iščem naslednika, ampak nevem kaj. Jurja nebi dajal, pogoj je pa popolna kamera, meglenih, kockastih ali zrnatih slik nočem.

klinker ::

No, tu je ze kaj drugega narobe ker te zadeve morajo bp lavfat na 5X. Jst sem kako lazjo upocasnitev zaznal samo ko sem ga malo bolj konkretno uporabljal, sicer je pa delal ok za svoje specse. Frend tudi se nic pretirano ne joce, je pa light user. Ce se nisi kak factory reset naredu po vecjih posodobitvah, je to prvo za nardit, ce imas tezave.
Kot je videt, se rabljen Note8 ze da dobit pod 400€ in ce te velikost ne moti, je telefon odlicen za tako ceno. Moja draga je prav heavy user in ga ne more prehvalit, da ji koncno telefon nikoli ne pocepne in dela fenomenalne fotke, sam sem pa tudi zadovoljen z S8...presaltal iz 5X.

DePalmo ::

A ni factory reset da ti pobriše vse, torej tudi najnovejše posodobitve? In če ga resetiram, moram na novo naložit vse, tudi samega Androida?

Bom pa raziskal Note 8, ker trenutno sem odprt za (skoraj) vse predloge.

gregc1 ::

https://www.amazon.de/gp/product/B07C1G...

Kaj praute na tale telefon? je dobr fotoaparat?

klinker ::

DePalmo je izjavil:

A ni factory reset da ti pobriše vse, torej tudi najnovejše posodobitve? In če ga resetiram, moram na novo naložit vse, tudi samega Androida?

Bom pa raziskal Note 8, ker trenutno sem odprt za (skoraj) vse predloge.


Np. Posodobitev ne pobrise, samo sistem ponastavi na tovarnisko stanje. Pocisti pa vse podatke, datoteke, nastavitve in dodatne aplikacije, torej prvi boot je kot bi kupu nov telefon, le da imas vse posodobitve in stock aplikacije gor.

DePalmo ::

Tega pa nisem vedel. Bom naredil točno to ob prvi priliki in poročam če bo kaj razlike.

nsa_ag3nt ::

Glede robustnih glejte crosscall action x3, cena 346 na mimovrste.

http://tehnik.telekom.si/test-na-dlani/...
Gre za francoskega proizvajalca, ki je svojo pot začel leta 2009 in se specializiral za robustne mobitele, ki so sposobni preživeti v bolj nevarnih okoliščinah. Ustanovitelj podjetja je možakar po imenu Cyril Vidal, ki je vrsto let delal v gradbeništvu, prav tako pa je adrenalinski odvisnež, saj čas najraje preživlja na svojem vodnem skuterju. Ker pred leti nikakor ni našel mobitela, ki bi ustrezal njegovemu življenjskemu slogu, se je odločil, da ga naredi sam.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

zmaki ::

Prosim za nasvet, iščem najcenejši smartphone iz domačih ali evropskih trgovin, ne morem čakati mesec dni na dobavo iz Kitajske, bo za osnovnošolskega otroka.

broken/link ::

greš recimo na ceneje. greš pod smartphone. razporediš po ceni. poiščeš najcenejšega. pokličeš v trgovino, se zmeniš, kupiš. narjeno.

w4nkst4 ::

louser ::

zmaki je izjavil:

Prosim za nasvet, iščem najcenejši smartphone iz domačih ali evropskih trgovin, ne morem čakati mesec dni na dobavo iz Kitajske, bo za osnovnošolskega otroka.

Xiaomi v Hoferju.

krho ::

@DePalmo: Nokia 7+. Je del Andoid One Kar pomeni nadgradnje OSa in Security patche. Meni je Malenkost predraga (cca 350+poštnina na amazonu).
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

gregc1 ::

kupil sem tale telefon... https://www.amazon.de/gp/product/B07BFP...

Nisem zadovoljen ker dela slabe slike. ali samo jaz ne znam uporabljati fotoaparata? v nastavitvah nisem nic povcel.

Gogo ::

@zmaki
tule poglej: https://www.honorbuy.com/28-eu-direct?w...
skladišče v Novi Gorici, dostava hitra.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

gregc1 ::

kaj pravte na nokio 6.1 plus? rabm telefon da dela dobre slike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

gregc1 ::

gregc1 je izjavil:

kaj pravte na nokio 6.1 plus? rabm telefon da dela relativno dobre slike.

mogoce tale... Motorola Moto Z Play

OvCa77 ::

gregc1 je izjavil:

gregc1 je izjavil:

kaj pravte na nokio 6.1 plus? rabm telefon da dela relativno dobre slike.

mogoce tale... Motorola Moto Z Play

Če ti 230€ ni preveč imajo na Amazon.it motorolo z2 play z dobro kamero.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

roberto1 ::

gregc1 je izjavil:

kaj pravte na nokio 6.1 plus? rabm telefon da dela dobre slike.



Nokie X6 oz. 6.1 plus še kar nekaj časa ne bo, za1x je na voljo samo v HK. Izgleda sicer super in verjetno bo to kar dober nakup če bo cena res 250€.
Drugače pa je za cca 250€ težko najti res dober fotkač. Mi Note 3 je sicer top zadeva, ampak ima 16:9 dizajn, razen tega pa ima res dober fotkač.
A1, A2, Note 5 itd so super ob dobri svetlobi, potem pa je dobesedno "tema":). Motorole nimajo nekih super duper fotkačev, še najboljši nakup bi bil
kakšen 2nd hand LG G6 rootan z Gcam Danes sem recimo na Letgo našel Pixel XL za 295€ (kar je še vedno Top kamera na svetovnem nivoju).
Honor 9, ki sem ga imel precej časa v uporabi ima tudi precej dobro kamero in odličen portrait mode.
Someday never comes!

gregc1 ::

nokia... https://www.amazon.de/Nokia-Smartphone-... je ze celo v akciji. se pravi da je ze kar nekaj casa na voljo. Pa dobr super dobr.... mam huawe p8light star cca2.5let in ima kar zadovoljive fotografije. sedaj sem kupil cubota pa tud priblizno nima tako dobrih fotografi kot huawei. rabim pa za mojo mami. fotoaparat mora biti dober(ala huawe p8lite, mogoce baterija vse ostalo je pa vseeno. rabi samo za klice in pa za slikat. Gledam pa predusem telefone da imajo čisti android.

moja pucna ima iphona 6plus ki ima odlične fotografije in odlične video posnetke. na amazonu je okoli 300EUR samo problem je v tem ker ni slo menija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

roberto1 ::

gregc1 je izjavil:

nokia... https://www.amazon.de/Nokia-Smartphone-... je ze celo v akciji. se pravi da je ze kar nekaj casa na voljo. Pa dobr super dobr.... mam huawe p8light star cca2.5let in ima kar zadovoljive fotografije. sedaj sem kupil cubota pa tud priblizno nima tako dobrih fotografi kot huawei. rabim pa za mojo mami. fotoaparat mora biti dober(ala huawe p8lite, mogoce baterija vse ostalo je pa vseeno. rabi samo za klice in pa za slikat. Gledam pa predusem telefone da imajo čisti android.

moja pucna ima iphona 6plus ki ima odlične fotografije in odlične video posnetke. na amazonu je okoli 300EUR samo problem je v tem ker ni slo menija.


Tisto je običajna Nokia 6.1, tole je X6 oz. 6.1 Plus z SD 636 in 18:9 dizajnom
 x6-6.1plus

x6-6.1plus




Še enkrat, prosim ne kupovat telefonov "majhnih kitajskih firm", ker so rezultati zmeraj identični (hardware + software težave). Xiaomi, Lenovo, ZTE (Axon in Nubia), HMD (Nokia), Huawei, OP, Vivo, Oppo, to vse gre. Tudi Meizu načeloma dela hardwarsko odlične zadeve, Flyme OS je pa zelo zelo buggy. Če ste eksoti, tudi Coolpad, Leeco, Sharp in Smartisan imajo posamezne odlične izdelke (Smartisan me je btw, popolnoma očaral).
Ostalo pa si boste nakopali velike težave, če imate srečo pa samo majhne težave. Just sayin':)
Someday never comes!

gregc1 ::

roberto1 je izjavil:

gregc1 je izjavil:

nokia... https://www.amazon.de/Nokia-Smartphone-... je ze celo v akciji. se pravi da je ze kar nekaj casa na voljo. Pa dobr super dobr.... mam huawe p8light star cca2.5let in ima kar zadovoljive fotografije. sedaj sem kupil cubota pa tud priblizno nima tako dobrih fotografi kot huawei. rabim pa za mojo mami. fotoaparat mora biti dober(ala huawe p8lite, mogoce baterija vse ostalo je pa vseeno. rabi samo za klice in pa za slikat. Gledam pa predusem telefone da imajo čisti android.

moja pucna ima iphona 6plus ki ima odlične fotografije in odlične video posnetke. na amazonu je okoli 300EUR samo problem je v tem ker ni slo menija.


Tisto je običajna Nokia 6.1, tole je X6 oz. 6.1 Plus z SD 636 in 18:9 dizajnom
 x6-6.1plus

x6-6.1plus




Še enkrat, prosim ne kupovat telefonov "majhnih kitajskih firm", ker so rezultati zmeraj identični (hardware + software težave). Xiaomi, Lenovo, ZTE (Axon in Nubia), HMD (Nokia), Huawei, OP, Vivo, Oppo, to vse gre. Tudi Meizu načeloma dela hardwarsko odlične zadeve, Flyme OS je pa zelo zelo buggy. Če ste eksoti, tudi Coolpad, Leeco, Sharp in Smartisan imajo posamezne odlične izdelke (Smartisan me je btw, popolnoma očaral).
Ostalo pa si boste nakopali velike težave, če imate srečo pa samo majhne težave. Just sayin':)


Mas prou glede nokie. Bom pa preveru to kar si napiso. Na amazonu je dobr ker lahko izdelek vrnem v enem mesecu in me nc ne kosta. Tko da cubota jutr vrnem pa narocim neki druzga 😁

krneki0001 ::

roberto1 je izjavil:

Še enkrat, prosim ne kupovat telefonov "majhnih kitajskih firm", ker so rezultati zmeraj identični (hardware + software težave). Xiaomi, Lenovo, ZTE (Axon in Nubia), HMD (Nokia), Huawei, OP, Vivo, Oppo, to vse gre. Tudi Meizu načeloma dela hardwarsko odlične zadeve, Flyme OS je pa zelo zelo buggy. Če ste eksoti, tudi Coolpad, Leeco, Sharp in Smartisan imajo posamezne odlične izdelke (Smartisan me je btw, popolnoma očaral).
Ostalo pa si boste nakopali velike težave, če imate srečo pa samo majhne težave. Just sayin':)


Večinoma so rezultati teh majhnih kitajskih firm odlični telefoni, ker se te majhne firme hočejo uveljavit in naredijo odličen telefon za malo denarja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

roberto1 ::

krneki0001 je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Še enkrat, prosim ne kupovat telefonov "majhnih kitajskih firm", ker so rezultati zmeraj identični (hardware + software težave). Xiaomi, Lenovo, ZTE (Axon in Nubia), HMD (Nokia), Huawei, OP, Vivo, Oppo, to vse gre. Tudi Meizu načeloma dela hardwarsko odlične zadeve, Flyme OS je pa zelo zelo buggy. Če ste eksoti, tudi Coolpad, Leeco, Sharp in Smartisan imajo posamezne odlične izdelke (Smartisan me je btw, popolnoma očaral).
Ostalo pa si boste nakopali velike težave, če imate srečo pa samo majhne težave. Just sayin':)


Večinoma so rezultati teh majhnih kitajskih firm odlični telefoni, ker se te majhne firme hočejo uveljavit in naredijo odličen telefon za malo denarja.


Večinoma so rezultat teh majhnih firm slabe komponente v telefonih, neobstoječ quality control in nikakršen support. Ampak - it's your money:)))
Someday never comes!

krneki0001 ::

roberto1 je izjavil:

Večinoma so rezultat teh majhnih firm slabe komponente v telefonih, neobstoječ quality control in nikakršen support. Ampak - it's your money:)))


Komponente niso slabe, ampak povprečne. Glede na ceno takega telefona (100€ v povprečju) pa dobre, glede na to da se primerljivi telefoni znanih znak prodajajo po 5x dražje, pa so komponente enako povprečne.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

roberto1 ::

krneki0001 je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Večinoma so rezultat teh majhnih firm slabe komponente v telefonih, neobstoječ quality control in nikakršen support. Ampak - it's your money:)))


Komponente niso slabe, ampak povprečne. Glede na ceno takega telefona (100€ v povprečju) pa dobre, glede na to da se primerljivi telefoni znanih znak prodajajo po 5x dražje, pa so komponente enako povprečne.


nisva se dobro razumela. Mainstream proizvajalcev ki so pri nas dosegljivi in katerih izdelki so 5x dražji nisem naslavljal. Govorim o tem, da imaš tudi ali pa predvsem pri kitajcih firme, ki so po domače povedano zanič in firme, ki imajo dolg track record uspešnih in redko pokvarljivih zadev. Tu pridejo v igro kvalitetne komponente in quality control na nivoju.
To je sicer moje osebno mnenje, ampak ko neka firma resno misli, imaš v telefonu SD procesor. Razen če je to inhouse zadeva kot delajo Apple, Huawei in Samsung delno z Exynosom.
Someday never comes!

krneki0001 ::

Tudi mediatek ni nič slabega za telefon, ki stane 100 evrov
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

roberto1 ::

krneki0001 je izjavil:

Tudi mediatek ni nič slabega za telefon, ki stane 100 evrov


Sploh ne, če ne bi za isto ceno ali 10-20EUR več dobil SD cpu (Xiaomi, Nubia, Lenovo...kjer vse načeloma v grobem štima:).

Ampak ne bi rad zdaj začenjal debate proti katerikoli firmi, osebno sem zaključil s tem da sem poskusni zajček za "neznane" firme, ki se poskušajo etablirat, ko pa je veliko boljših in preizkušenih opcij. Pa preizkusim vsaj 20 če ne več telefonov ns leto.

Je pa od vsakega denar, da ga potroši kako sam želi. Samo težave poizkušam prihranit komu:)))
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Dimnik ::

Tako je roberto1, sploh kamere in video so problem pri teh telefonih...

roberto1 ::

Dimnik je izjavil:

Tako je roberto1, sploh kamere in video so problem pri teh telefonih...


Ma ja, nedolgo nazaj je par firm celo vgrajevalo drugo kamero v telefone, ki sploh ni imela nobene funkcije (je bila gimmick). Mislim da še danes najdeš kakšne primerke.
Je pa kamera spet department, po katerem vidiš, koliko se kdo resno gre zadev, koliko truda vložijo v optimizacijo, kakšne senzorje vgrajujejo.
Pa res ne bi rad komu vzel veselja ob odkrivanju eksotike. Tako pač je, maš dobre kitajce in šrot kitajce in kitajce pri katerih si morda dobil "golden sample" in vse dela. Hvalabogu. Naslednjič verjetno ne bo tako. In tukaj lahko kaj hitro "zakockaš" verjamem da težko prisluženi denar.
Someday never comes!

aborko ::

Tudi sam ne vem zakaj bi kupoval kar koli druga kot Xiaomi pri zadevah do 200€. Pokrite ima praktično vse cenovne razrede (od 90€ dalje ) pri večini je v price/performance blizu vrha. Sedaj je že uveljavljena firma, rom support in updajti sodeč po preteklosti je odličen, tudi vse ostalo štima. Tudi če ti slučajno miui ni všeč, zlahka najdeš alternativo. Sem pa imel eno avanturo z Ulefone Metal... NIKOLI VEČ Ulefone, zanič baterija (2x menjal,vsakič seje napihnala v roku par mesecev) kamera, ekran! Delal je res solidno hitro,a vse ostalo je bil totalen podn.
««
129 / 132
»»