» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
33 / 132
»»

Android ::

GTX970 je izjavil:

Snapshot stran lepo pokaže.
Kakšen rating je imel prodajalec ?

Čakam da cpu-z screne (tako kot so v oglasu na aliexpress).


GTX970 ::

Niso dobila s850, temveč nekaj drugega (različen grafični sklop mali 440 mp vs mali 450 mp).
s850 ima 1 gb rama, tvoj ga ima 2 gb.
s850 resolucija: 720 x 1280 pixels, tvoj 1920 x 1080 .
s850 chipset Mediatek MT6582, tvoj Mediatek MT6592.

Tole je zrelo za pritožbo, item not as described, lenovo s850 fake model.


btw, iz screenov photobucket.com je razvidno, da je telefon povezan na 4g, ta model sploh nima lte modula.

Naloži https://play.google.com/store/apps/deta... in daj screen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Android ::

GTX970 je izjavil:

Snapshot stran lepo pokaže.
Kakšen rating je imel prodajalec ?

Čakam da cpu-z screne (tako kot so v oglasu na aliexpress).







rating je bil super... skoraj 100%, review pa tudi

Android ::

GTX970 je izjavil:

Niso dobila s850, temveč nekaj drugega (različen grafični sklop mali 440 mp vs mali 450 mp).
s850 ima 1 gb rama, tvoj ga ima 2 gb.
s850 resolucija: 720 x 1280 pixels, tvoj 1920 x 1080 .
s850 chipset Mediatek MT6582, tvoj Mediatek MT6592.


Tole je zrelo za pritožbo, item not as described, lenovo s850 fake model.



me je groza pošiljat nazaj, da ne bom imela več stroškov, kot koristi (če bom sploh dobila drug aparat ali refund),
od prodajalca neposredno sigurno ne, ker je čudežni deček izginil z Aliexpressa kmalu po naročilu, tako da sem v strahu pričakovala, kaj bo v paketu, če ga bom sploh dobila.

v vsakem primeru bom dala pritožbo na Aliexpress, (če bom pri njih sploh kaj dosegla), morda vsaj za delni refund in da aparat obdržim...
navsezadnje ni tako slab za ceno 109 eur in se kar lepo obnaša.

Le GPS bi mogla usposobit, pa bi bil zadovoljivo ok. Pomoč?

Android ::

GTX970 je izjavil:

Niso dobila s850, temveč nekaj drugega (različen grafični sklop mali 440 mp vs mali 450 mp).
s850 ima 1 gb rama, tvoj ga ima 2 gb.
s850 resolucija: 720 x 1280 pixels, tvoj 1920 x 1080 .
s850 chipset Mediatek MT6582, tvoj Mediatek MT6592.

Tole je zrelo za pritožbo, item not as described, lenovo s850 fake model.


btw, iz screenov photobucket.com je razvidno, da je telefon povezan na 4g, ta model sploh nima lte modula.

Naloži https://play.google.com/store/apps/deta... in daj screen.


vem, da ni lte, sej čudežni kitajski deček tega niti ni oglaševal, CPU-Z je pokazal podobne karakteristike, kot jih navaja on, prav tako Antutu, zato sem sprobala še na Droid Info, HDW pa še kje... tako da mi je približno jasno, kaj je.

Pithlit ::

Na slikah v oglasih ki si jih linkala je _fake_ lenovo.

Aliexpress ti da full refund če se gre za scam, je pa zelo možno da moraš aparat vrnit. V glavnem zadeva je nateg. Vprašanje kolk je tud hardware v takem stanju kot cpu-z poroča. Če ti crkne garancije ni. Vprašanje kolk je zadeva res 2GB/16GB... In tako naprej.

Šola za naslednjič... Lenovo (s takimi specifikacijami) NI poceni.
Life is as complicated as we make it...

GTX970 ::

Ti sploh bereš kaj sem napisal ?
Kaže povezano na 4g (iz tvojih screenov).

Android ::

GTX970 je izjavil:

Ti sploh bereš kaj sem napisal ?
Kaže povezano na 4g (iz tvojih screenov).








Yaqwsx ::

mali 440 sploh ne obstoja.. verjetno fake tud cpu, ram, kamera(kaksne so kaj slike s kamere), 16gb disk(100% freE?)

Android ::

Fantje, niste me razumeli. Če sem si znala nastaviti APN za MMS in NET (nista delala) in še marsikaj drugega, bi znala vklopiti tudi GPS knof, če bi kjerkoli v telefonu obstajal. KNOFA pa ni NIKJER! Tudi ostale knofe so sprogramirali, da so tam, kjer so. Na tega so morda "pozabili" ali pa je v ozadju tisto, kar se bojim, da je (NO GPS HARDWARE). Na tujih forumih sem prebrala, da so nekateri uspešno rešili težave z Mediatekovimi procesorji (ki so povečini problem prav pri GPS). Ker ne znam narediti backupa operacijskega sistema, kar bi po moji skromni logiki morala narediti pred takimi posegom si resnično ne želim sama brez pomoči šariti po Rootu in Mobileuncle Toolsu (ker nazadnje kot "ženska" še mobilca ne bom več "znala" vklopiti!).

Pustimo ob strani ali je telefon original ali ne, ker mi je v bistvu vseeno. Narejen naj bi bil za nekatera področja Kitajske, "zato" ga na Lenovo strani ni, kar je lahko res, verjetno pa NI! Tudi Spar in Mercator prodajata HP kompjutre hecnih oznak z dodanimi +/- x y z, ki jih na HP strani ne boste nikoli našli.

Malo denarja malo muzike, to vsi vemo. Pri naših operaterjih pa veliko denarja (z vezavo vred!) in prav tako malo muzike.
100 EUR x4,x5...x8 pa marsikdo (ne le jaz) NI PRIPRAVLJEN ali pa ZMOŽEN plačati za..... mobitel?! :O8-O znane znamke (kje jih delajo??), ki je lahko resnično boljši ali pa neumno preplačan.. v vsakem primeru bo crknil takoj, ko se garancija izteče, ker je tako sprogramiran.
Vem le to, da bom za 100 EUR brez vezave pri nas dobila še večja jajca, kot so ta kitajska jajca.
Razen GPS dela vse zelo lepo, je super odziven in zelo hiter. Če mi nihče ne bo znal pomagati, bo moral biti v skrajnem primeru za mulce vseeno dovolj dober.

Prosim le, da mi pomagate ugotoviti:
- če v telefonu sploh je GPS kot strojna oprema in če je..
- kako ga usposobiti


Hvala vnaprej

hojnikb ::

> - če v telefonu sploh je GPS kot strojna oprema in če je..

glede na to, da je zelo verjetno ponaredek, le tega verjetno ni.
#brezpodpisa

GTX970 ::

Kateri rom je sploh gor (settings, about phone) ?
Lahko da manjka samo gps antena.

MaterVola ::

Android, si sprožila spor na Aliexpressu?

Pithlit ::

Android je izjavil:

Fantje, niste me razumeli.

Lej... pogruntal smo da si kupila eno fejk zadevo. Vprašanje je kolk je telefon res tak kot ti razni cpu-z poročajo. Velikansko vprašanje če sploh ima tisti 16GB flash-a. Pa da se ti baterija ne napihne, ekran odstopi... etc. Ponaredek je z razlogom, ponavadi takim da nihče ni hotel svoje nalepke gor dat. Jaz se s tem ne bi igrala ampak bi zahtevala keš nazaj.
Life is as complicated as we make it...

Android ::

re: GTX970

 prtscr settings-about phone - klik

prtscr settings-about phone - klik



to je vse, kar je tu podatkov


re: Matervola

Ja, bom odprla dispute direktno na Aliexpress, če bom sploh kaj dosegla... paypala nimajo, le nek Buyers Protection, karkoli že pač to pomeni (prodajalec se je itak skenslal in stran artikla prav tako)
samo še spisat ga moram pritožbo in zbrat skupaj dokaze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Android ()

mat11 ::

Če še nisi potrdila nakupa je vse ok. Ker Alixpress ne da denarja prodajalcu dokler ne potrdiš da si prejel artikel.
mat

ThinkPad ::

In kako potrdiš nakup? Če ni pritožbe v določenem roku je najbrž auto potrjeno, da bi šel prej potrjevat, ko je vse vredu, je pa samo zguba časa.

Android ::

k sreči sem prej prebrala:
By clicking 'Confirm', Purchase Protection will be ended and Purchase will be finalized.
Please make sure you are confirming that you are satisfied with the items you have received.
Note: After you Confirm Goods Received, you will not be able to open dispute for this order.

in ga nisem potrdila (zaradi tega tudi ne morem komentirati in opozoriti drugih). Imam še 30 dni za pritožbo...
in res je tako, da je po tem roku auto potrjeno in ni več možnosti pritožbe, kot je ni po tistem, ko ti Aliexpress zaključi Dispute (kar se tudi lahko zgodi, če ne prideš skupaj v reševanju pritožbe)


Hvala vsem, ki ste se kakorkoli trudili pomagati

mat11 ::

Mirno se pritoži,(čimprej) če je res izginil iz Aliexpressa, boš dobila nazaj denar, ne da bi pošiljala telefon. Obvezno napiši da je fake Lenovo telefon.
mat

A120 ::

stari telefon je umrl zato potrebujem novega. rad bi da je velik max 4" cena pa do max 150e. če je le možno da je kovinski ampak to je samo bombonček ki pa ni nujen. zanima me katerega priporočate?
lp

Pithlit ::

Rabljen iphone.

Kitajc s tako velikostjo je bolj kot ne utopija. Vsaj kolikor toliko na nivoju.
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

za 150€ bo kvečjemu dobil 5 let staro 4ko
#brezpodpisa

Pithlit ::

Ideja je bla :P Pač ne gledam klumpa za nazaj... pa velikost me (osebno) ne moti. Ampak dostojnega kitajca za 4" (in manj) tud še nisem srečala. Pač če kupuješ kitajca so velikosti tam 5"+... z redkimi izjemami.
Life is as complicated as we make it...

boolsheat ::

Tole je za nekje 95€ s shipppingom, 3 letno garancijo plus brezplačno menjavo zaslona, če ga razbiješ, ni kovinski ima pa tak look:
http://m.youtube.com/watch?v=PYG0ClNhk7g

Killermode ::

@A120 velikost telefona ali ekrana? Malo poglej ker telefoni z 5" ekranom so sedaj velikost tistih z 4" ekranom izpred par let nazaj :D

mat11 ::

Če dobiš kje rabljenega Xiaomi MI2S, sicer je 4,3 inch ampak za Android platformo top telefon.
mat

Pesimist ::

ma to vzami kaj bos kitajca žulo. https://www.mimovrste.com/gsm-telefoni/...

MaterVola ::

Android je izjavil:

Ja, bom odprla dispute direktno na Aliexpress, če bom sploh kaj dosegla... paypala nimajo, le nek Buyers Protection, karkoli že pač to pomeni (prodajalec se je itak skenslal in stran artikla prav tako) samo še spisat ga moram pritožbo in zbrat skupaj dokaze.


Brez strahu se pritoži. Povej, da si dobila ponaredek in da je prodajalec medtem že umaknil ponudbo. Zahtevaj vračilo denarja.

hojnikb ::

Pesimist je izjavil:

ma to vzami kaj bos kitajca žulo. https://www.mimovrste.com/gsm-telefoni/...

sj ne, da MI2s enostavno orinira po tem sony-u..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mat11 ::

:)
mat

trnvpeti ::

Pithlit ::

Opa. Ta gre pa med bookmarke. Za ta mojo.
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

not bad. Čeprav še vedno čakam od kitajcev en Z3 Compact killer. Tole še ni čist to (ni 720p, dokaj veliki benzli...)-
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

not bad. Čeprav še vedno čakam od kitajcev en Z3 Compact killer. Tole še ni čist to (ni 720p, dokaj veliki benzli...)-

soon

wired ::

Mogoče se motim, vendar a se ne splača doložiti 25usd za Xiaomi Redmi 2?

zasavc ::

Pozdravljeni! Imam namen kupiti Xiaomi Redmi 2, pa me zanima, v kateri PREVERJENI TRGOVINI se ga da trenutno najceneje kupiti z vsemi stroški (poštnina, DDV ...) Pošiljanje po možnosti z DHL, ker se mi ne da čakati mesec ali več. Hvala in lp

vilonja ::

Kupiš v evropskem skladišču in to je to, brezveze dhl plačevati. Če bi pa telefon hotel direkt iz kitajske in ga v evropi nimajo, tam se ponavadi čaka po mesec.

http://www.xiaomishop.com/212-xiaomi-re...
Preveri, samo pomoje tukaj pošiljajo iz eu.

Ja, sej piše, pošiljajo iz eu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

zasavc ::

Hvala

zasavc ::

137,99 + 34,96 shipping, to se mi zdi pa mal veliko. Sem našel na GeekBuying 118,02 + DHL 9,28 + ddv = cca 155. A je to OK?

vilonja ::

Moraš vedeti da pri geekbuying ne boš dobil iz eu skladišča, tukaj pa boš, se gre za uveljavljanje garancije.
A pri tej trgovini ki sem ti jo jaz linkal je navadna poštnina ali 35$ kakšna posebna pošta.

zasavc ::

Navadna pošta, zato mislim, da ravno tako pošiljajo iz Kitajske.

EU Warehouse Express
2-5 business days Delivery by DHL DPD GLS, without customs issue.
The fastest €35.88 (tax excl.)

Germany Warehouse Express Shipping
6-12 business days delivery by DHL,tax free,without customs issue.Only accessories sent via Post brief €34.96 (tax excl.)

DHL From China
3-7 working days. €30.36 (tax excl.)

Registered Air Mail From China
7-20 days normally, Russia 25-60days normally
The best price €17.48 (tax excl.)

EMS From China
5-15 working days €43.24 (tax excl.)

Pithlit ::

Sej ti piše iz kje se pošilja no. Ni treba teorij zarote razpredat. DHL pa tud ni ravno navadna pošta... knede?
Life is as complicated as we make it...

zasavc ::

35 poštnine iz EU nisem plaču za pralni stroj ne pa da bi za telefon. Aja, DHL iz Kitajske je 9,28... knede?

GeekBuying 118,02 + DHL 9,28

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zasavc ()

Pithlit ::

Zakaj pa ne?
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

hudo poceni poštnina praktično vedno pomeni, da si del te plačal v sami ceni izdelka :)
#brezpodpisa

vinkl25 ::

Že ko vidiš da je rom custom build version nekaj ne štima.
Asus Crosshair V Formula |Phenom II 1090T @4200|TeamGroup Elite 8GB@1600Mhz|
2x500GB SSD|2x1070

boolsheat ::

hojnikb je izjavil:

hudo poceni poštnina praktično vedno pomeni, da si del te plačal v sami ceni izdelka :)


Oz. ko je visoka veš, da plačuješ hkrati tudi izdelek.

dragonlord ::

http://www.efox-shop.com/versandkostenf...

Kaj pa pravite na tega?se splača za ta denar?Iščem nekaj 5,5 ekran pa da ma vsaj 2 gb rama!

hojnikb ::

star android, star SoC..
#brezpodpisa

dragonlord ::

http://www.efox-shop.com/iocean-m6752-3...

Kaj pa ta?koliko bi bilo carine na to ceno približno?
hvala za pomoč!
lp
««
33 / 132
»»