» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
2 / 132
»»

Primorec ::

Ja, znamk je malo morje, odločal sem se med jiayu in UMI, pač glede na reviewe na youtubu, antutu benchmarke, android verzijo (če se da rootat, če se da normalno nalagat aplikacije, velikost in resolucijo zaslona ter baterije in nenazadnje če ima gorilla glass). Glede na to, da novi modeli teh telefonov hodijo ven na vsake pol leta in povprečno dobo uporabe telefona mislim da je pri meni vseeno pretehtala cena. Da bi dajal 400 eur za nekaj kar bom zamenjal čez leto in pol se mi zdi preveč..
Skratka rabil sem dual sim telefon, pri nas ni bilo glede tega nič pametne izbire, kar je olajšalo odločitev..
Če me kdo vpraša ali bom nakup ponovil: zagotovo..

neres ::

Glede na to da ti telefoni nimajo uradnih posodobitev... kako je pa z neuradnimi, CyanogenMod in podobno?

Primorec ::

Glede na to da jih 99% uporablja ene in iste procesorje, eden in isti Android 4.x mislim da se načeloma da naredit vse..OK, ene kitajske tablice sem slišal da so bile nekaj zaklenjene, ampak to se je dalo hitro zvedet katere, stric google in youtube povesta vse..Glede na to koliko se te robe dnevno proda, ni vrag da tega pred nakupom ne moreš poizvedet..
Drugače kličeš šlogarco, he, he kako mi gredo te reklame po tv na k****..

LitralSM ::

Tu je zbrana baza romov, se pa verjetno da dobiti bolj ažurne, a razpršene
needrom.com

SimplTech ::

@LitralSM: hvala za uporabne linke. Sem že uspel malo oklestiti izbor.

@Primorec: uporabne informacije. Tudi meni je padel Jiayu v oči (model G3T). Morem še malo raziskat okoli.

Primorec ::

@simpltech: ta telefon ki si ga omenil ima samo eno 'pomankljivost'. Če si navajen na recimo samsunge te bo zmotila gladkost plastike. Telefon zelo rad spolzi iz roke, tako da sem jaz kupil zraven še ovitek. Tudi na samo velikost aparata se je treba privadit, predvsem dolžina je že na meji še uporabnega za žep kavbojk. Kasneje sem gledal model g2s, ki je malo manjši..Sicer nisem kupoval na tej strani, a mislim da jo je vredno prečekirat: fastcardtech.com Tu dobiš vse relevantne informacije, linke do review-ov in goro slik, pa še dodatke lahko naročiš zraven..

JanezH ::

Uff Jiayu S1 je res petarda. Vse pokosi:

SimplTech ::

Zanimiva tale fastcardtech.com. Cene imajo dobre in tudi slik je dejansko veliko. Bom pregledal.

V ožji izbor mi je padel še Lenovo A830 (dobi se zanj multilanguage rootan ROM z delujočim Google Pay). Je pa velikost teh telefonov dejansko nekaj na kar se je treba navadit.

Primorec ::

Ja, edino glede SAR vrednosti so kitajčki skrivnostni..Jaz recimo po telefonu govorim 15 min na dan, tako da me to niti ne moti.Tisti pa, ki visijo po par ur na dan na telefonu pa naj bi to že morali upoštevat..

JanezH ::

cordoba ::

Lepo se je razvila tema.
No jaz sem gledal še prestigio pap 5044 duo telefon. Ga ima kdo?

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Magic1 ::

V Leclercu imajo pojutrišnem v akciji gigabytov telefon za 135€. Štirijedrni 1.2GHz, 4.5inch(850x480), JB 4.2,1GB ram, 4GB placa, 5M,2000mAh,microSD reža...
Sam je treba pogledat,če ima play store,oziroma kako se ga odklene.
Magic

CallMeAl ::

Mogoce rahlo OT, ker Huawei ne steje vec med "hardcore" kitajske telefone, ampak je ze precej mainstream. Vseeno je tole kar dobra ponudba (iztece se v cetrtek): http://www.ebay.de/itm/HUAWEI-ASCEND-P1... (postnina v SLO je 15 EUR). Model je sicer star eno leto, ampak je preverjen in nekje na nivoju med Samsungovima S2 in S3 (ceprav z manj neuradne podpore). Sam ga imam in sem zaenkrat brez pripomb. Trenutno je se na ICS, zunaj je beta JB, v kratkem naj bi bila tudi uradna nadgradnja na JB.

boolsheat ::

Zgodovina sprememb…

red_baron ::

Pomoje je NAJBOLJŠI nakup XIAOMI RED RICE za 120EUR dobiš 4- jedrnika.....1,5 GHZ procesor, IPS zaslon, pa še hitrejši je od S3.

http://miuislovenia.com/?p=8121&utm_sou...

XIAOMI mi3 je pa zverina- S4 se skrije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: red_baron ()

cordoba ::

Ampak ne dela 3g na temu xiaomi.

SimplTech ::

Glede delovanja 3Gja ja kitajskih telefonih si lepo preberi ta članek (link) in bo vse jasno.

Na kratko - večina teh telefonov ima 3G (WCDMA aka UMTS) na 900/2100 Mhz. In če pogledaš tukaj: link vidiš da je v Sloveniji 3G v praktično pri vseh operaterjih na 2100 Mhz.

boolsheat ::

Aha, hvala.

Torej ta THL bi deloval, podpira WCDMA 850/2100MHz.

SimplTech ::

Da. Pri nas imajo UMTS omrežje vsi na 2100mhz.

zmelkoow ::

Ni res, Simobil na veliko baznih postajah uporablja 900MHz, česar pa tile kitajčki ne podpirajo.

SimplTech ::

No pa sem se naučil nekaj novega. Imaš prav, ravno berem članek iz leta 2011, kjer piše da je Simobil izven urbanih središč uporabljal tudi 900 Mhz tehnologijo.

Blue3D ::

Dobil po DHLu JIAYU 3GT
Carina 37 eur od tega 3 eur posredovanje.
Vse ok ni mi pa uspelo konektati na 3G

Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blue3D ()

pedalo ::

Mogoče ti 3g ne dela, ker telefon ne podpira frekvence. Teli kitajčki delujejo na 2100 MHZ, medtem ko redkokateri delujejo na 900 MHZ, ki ga forsira Simobil.

Blue3D ::

Nope dela vse. Nisem imel pravih nastavitev :)
Ta dela na teh frekvencah.

GSM 850/900/1800/1900MHZ
WCDMA(UMTS) 2100MHz
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blue3D ()

JanezH ::

In kak se ti zdi telefon?

mat11 ::

Moraš ročno nastaviti APN, pa kartico za 3G moraš imeti v prvem slotu.
mat

Primorec ::

Pri mojemu jiayu 3g dela vse na obeh slotih. mat11 ima prav, treba je vpisat apn-je in izbrati na kateri sim kartici boš prenašal podatke, prenos podatkov dela samo na eni, na tisti katero nastaviš: settings, sim management, data connection. Tam izbereš katera naj dela. Če potegneš zgornji menu navzdol imaš tudi tam isto možnost vklopa.

Važno:Pred tem pojdi pod settings, v razdelku wireless and networks izberi opcijo More, nato Mobile networks,3g service. Tam dejansko nastaviš preko katere sim kartice bo šel podatkovni prenos in obenem vklopiš wcdma..Tam imaš še vse ostale nastavitve za prenos podatkov, tethering, AP ipd..

Pa še nekaj, v rokah sem imel zopo C2, kul telefon, glede na ceno trenutni dober nakup..dokler kak drug kitajček ne poowna scene...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primorec ()

mat11 ::

Kitajci so se močno popravili, trenutno se igram z Jiayu G4, super telefon. Sploh ne pogrešam preveč Ram2. ;)
mat

saming ::

Pozdrav vsem!
Tudi jaz sem ugotovil, da Kitajci ponujajo še največ za svoj denar, tako sedaj tudi jaz pričakujem pošilko JIAYU G3T, saj me je v tem cenovnem rangu najbolj prepričal (malo sem bil v dilemi da bi vzel CUBOT ONE saj je zelo podoben HTC-ju, vendar me je GORILA GLASS na JIAYU-u prepričal). Glede ROM-ov kitajskih telefonov tudi ni problem http://www.needrom.com in skoraj ni Kitajca, ki ni pokrit. Prav tako pa uradno prodajajo JIAYU tudi v Nemčiji, tako da so na voljo posodobitve tudi na njihovi strani.
Komaj čakam na igračko...

Šimpanz ::

Saming kje si kupu pa za kolk denarja.

fopi ::

A kdo pozna kak novejši kitajski telefon, ki je max 120 mm visok?

saming ::

Evo stran

V petek so mi poslali po DHL iz HH, dobil pa v Lj v ponedeljek.
Se splača plačat DHL!


http://www.aliexpress.com/item/Android-...

saming ::

fopi je izjavil:

A kdo pozna kak novejši kitajski telefon, ki je max 120 mm visok?


ZOPO 500 + 123mm

http://www.aliexpress.com/item/ZOPO-ZP5...

Na žalost je problem, ker če si omejen z 120mm, je pol 4.0 diagonala ekrana največ kar je lahko, telefona, ki pa bi imel močnejši procesor MTK6589t pa za žalost s tako majhnim ekranom ni.

fopi ::

Hvala za info. Ja nekje cca 125-128 mm mi je limit, seveda bi rad čim več v tej velikosti.

fopi ::

Nekako sem si ogledal nekaj telefonov, rad bi nekje do 128 mm velikosti, torej ekran 4.3". A lahko kdo poda kaj mnenj ali predlogov kaj je boljše o:

Xiaomi
Mi1S
Mi2
Mi2S

Zoppo
zp200+

THL
W3

Jiayu
G2
G2S

Hvala.

mat11 ::

Z katerim koli Xiaomi ne boš brcnil v temo. ;) Odlični telefoni. Pri tvoji ostali izbiri je problem, da nimajo močnejšega procesorja. Za koliko denarja se sploh pogovarjamo?
mat

mat11 ::

http://www.gizchina.com/2013/06/10/xiao... Na tej strani boš našel še ostale reviewe od xiaomi. So dosti realni.
mat

fopi ::

budget bi bil recimo 150-200 EUR. Pol na to se verjetno 22% davka, za carino pa ne vem koliko je.

Mr.Nice ::

Dont worry.......be happy!!!:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mr.Nice ()

miha112 ::

koliko pa je kaj izkušenj z thl w300 ali je ok telefon. in ali je še kaksen boljši model druge znamke za cca ta denar.

mat11 ::

Potem Xiaomi, pozabi, je dražji. Jiayu G4 malce čez Jiayu G5. Poglej za Faea F1, odličen gps in ekran.
mat

fopi ::

Mr.Nice je izjavil:

fopi tukaj si poglej....

http://www.carina.gov.si/si/vprasanja_i...


o super, hvala za info

mat11 je izjavil:

Potem Xiaomi, pozabi, je dražji. Jiayu G4 malce čez Jiayu G5. Poglej za Faea F1, odličen gps in ekran.



pa ravno to sem iskal :)

kje se ga kupi in za koliko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

mat11 ::

Katerega?
mat

miha112 ::

eno uprašanje, ali je kdo kupoval mobitel preko tinydeal-a, pa ali na carini kaj komplicirajo :) hvala

mat11 ::

Razen da v 90% plačaš ddv, nič. ;)
mat

miha112 ::

kaj pa kaksna druga varianta da se temu izognes hmm :)

boolsheat ::

Baje DHL, ampak nic ni garant.

Vanadium ::

Baje DHL in poslano kot darilo zavito v darilno folijo. Samo kok naša carina pali na to je drugo vprašanje.

mat11 ::

Preko DHL brez davka je še manjša verjetnost. Imajo pa manjše stroške pri obračunu. Pošta Slovenije računa 6 evrov, Dhl 3 evre.
mat
««
2 / 132
»»