» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
110 / 132
»»

Dimnik ::

Je kdo že naročal dva telefona naenkrat na enak naslov, pri efox? Vem, da moram za vsakega posebaj plačat poštnino, zanima me če so lahko kakšni problemi glede carine oz. dajatev? Hvala.

roberto1 ::

Mislim da ne moreš dva skupaj naročit z German Express (Zollfrei), vsaj tako je bilo ko sem 1x za finto vrgel dva v košaro. Mogoče je odvisno od modela.
Someday never comes!

Dimnik ::

Ja dva skupaj ne gresta, zanima me če naredim dva nakupa, vsakega ekstra in na en naslov....se pravi bi dobil dva telefona naenkrat, ampak vsak v svojem paketu....glede carine?

errhec ::

Vsak ki je preko Zollfrei naročil so mu pri eFoxu uredili prenos preko meje. Tako da ne bi smelo biti nobenih problemov.
Pač boš dobil dva telefona, saj ne gredo preko naše carine ampak uredijo formalnosti v drugi državi.
dd

KTr1sk ::

Je kdo izsledil clone Iphone7 iz EU, verjetno iz kitajske ne bi prišlo čez mejo, za ta daner baje ni slab :P
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

next3steps ::

Ne kupuj tega sranja. Raje kupi priznano kitajsko znamko.

-The Mediatek MT6580 has one of the lowest performing CPUs with a maximum clock speed of 1.30 GHz.
-512MB rama
-čip šit ohišje
-čip šit ekran

Tole je vredno 30 evrov.

Za stotko dobiš že Iphone 5s, ki poje ta jajca.

Zgodovina sprememb…

krho ::

Išče se kitajec z naslednjimi specifikacijami
* navigacijske tipke na zaslonu (in ne s podaj kapacitivne)
* 3G RAM 32G ROM
* Navaden Android 6 brez skinov! obljubljeno nadgradnjo na 7.x
* dober GPS in WiFi
* "dobra" kamera vsaj na nivoju nexus 4
* NFC je plus
* ceno cca 200€

Xiaomi/Huawei ne pride v poštev, ker "to ni Android".
UMI MAX/Super en kup problemov z Touch in GPS
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

SumTingWong ::

Haha, lepe želje za to ceno :))

krho ::

Well za slabih 100€ več imam trenutno na voljo še Nexus 5x
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

SumTingWong ::

Hja, ampak za 200€ najti takega kitajca je mission impossible. Sploh ko si odštel Xiaomija. Pa še Xiaomi ima samo polovico tvojih želj.

konspirator ::

3much5me
Kje ga lahko kupim za 100 (nepoškodovanega) ?

Tinaamalaa ::

Xiaomi edino od kitajcev, ce namestis potem CyanogenMod14 z Android 7.x, to imam jaz na RN3 Pro. Navigacijske tipke pa je ravno boljse, ce so spodaj (ne na zaslonu), ker zgubis takoj 1cm displaya. Prav grdo zgleda, ko imajo spodaj 2cm roba pol pa se 1cm vzamejo tri tipke na lcdju, ki bi ble lahko spodaj. Dober GPS in wifi, razen NFC nima.

HDvideo ::

krho je izjavil:

Išče se kitajec z naslednjimi specifikacijami
* navigacijske tipke na zaslonu (in ne s podaj kapacitivne)
* 3G RAM 32G ROM
* Navaden Android 6 brez skinov! obljubljeno nadgradnjo na 7.x
* dober GPS in WiFi
* "dobra" kamera vsaj na nivoju nexus 4
* NFC je plus
* ceno cca 200€

Xiaomi/Huawei ne pride v poštev, ker "to ni Android".
UMI MAX/Super en kup problemov z Touch in GPS


Vernee Mars
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

Pithlit ::

Kaj pa je xiaomi če ne android?
Life is as complicated as we make it...

111111111111 ::

Ostale teme so bolj mrtve zato bom vprašal tukaj. RAbil bi dolgoživ telefon. Moja Nokia 105 gre počasi h koncu. Rabil bi telefon, ki zdrži čim dalj brez polnjenja.

Rabim:
- da se dobro sliši (tukaj ima moja N105 precejšnje težave)
- budilko
- svetilko
- koledar.

Za vse ostalo mi je bolj ali manj vseeno. Bistvena je dolgoživost telefona. Če kdo pozna kaj takega.

roberto1 ::

Ker ti je baterija prioriteta, ti bo prav prišlo tole




111111111111 je izjavil:

Ostale teme so bolj mrtve zato bom vprašal tukaj. RAbil bi dolgoživ telefon. Moja Nokia 105 gre počasi h koncu. Rabil bi telefon, ki zdrži čim dalj brez polnjenja.

Rabim:
- da se dobro sliši (tukaj ima moja N105 precejšnje težave)
- budilko
- svetilko
- koledar.

Za vse ostalo mi je bolj ali manj vseeno. Bistvena je dolgoživost telefona. Če kdo pozna kaj takega.
Someday never comes!

krho ::

Pithlit je izjavil:

Kaj pa je xiaomi če ne android?

Moti me šminka čez Android in kup prednameščenih aplikacij katere se obnašajo drugače kot stock. JA vem tečen sem :))
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Pithlit ::

Namestiš druge?
Life is as complicated as we make it...

buttcrack ::

tale pa je zahteven, ni kej... sicer pa bog ne daj da slišim kakšno si želi boljšo polovico.

krho ::

HAHAHA: Cela tema je o telefonih s kitajske. očitno za malce bolj zahtevnega uporabnika ni nič cenovno sprejemljivega. Oz. ko postaviš nekaj, kar se ti zdi normalno na recimo 4 leta staremu N4 noben kitajc ne seže do kolen, kar je v bistvu žalostno.

Boljša polovica je ok.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

next3steps ::

krho je izjavil:


* navigacijske tipke na zaslonu (in ne s podaj kapacitivne)

Tega si res ne želiš na čipšit telefonu.

klinker ::

krho je izjavil:

HAHAHA: Cela tema je o telefonih s kitajske. očitno za malce bolj zahtevnega uporabnika ni nič cenovno sprejemljivega. Oz. ko postaviš nekaj, kar se ti zdi normalno na recimo 4 leta staremu N4 noben kitajc ne seže do kolen, kar je v bistvu žalostno.

Boljša polovica je ok.


Ne vem od kje pricakujes AOSP Android na cemurkoli kar ni Nexus.
Z N4 pomete vsak kitajc danes, le AOSPja ne bos dobil na njem.
Za do 200€ imas pac Redmi 3 serijo, izberes to za katero je na voljo polno delujoc CM in reseno.

peglezn ::

cuboti majo dokaj stock android kokr vem, razen spremenjenih ikonc in backgrounda

fopi ::

Vernee so cisti android
Imas Apollo lite, Thor, Mars, odvisno kaksno velikost zelis in kak proc.
Slisijo se vsi, vsi imajo koledar, svetilko in budilko. Ce nimajo pa imas na playstoru. Tudi tipke imajo na zaslonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

krho ::

Pričakujem nespremenjen GUI oz. bolj natančno, drawer, menije, tipke na zaslonu, kot naj bi bile določene iz strani googla, ne pa obrnjeni tipki za back in "meni", po možnosti s popolnoma drugačnim simbolom.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Pithlit ::

Kot da ne obstaja malo morje launcher-jev... Osebno sicer preferiram kapacitivne knofe (pa 'clean look'), namesto da mi neke ikonce 'kradejo' plac na ekranu.

*edit* Je pa res da znajo bit obrnjene tipke zaje**** za uporabo
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

next3steps ::

Ravno toliko zajebane kot takrat, ko prešaltam iz Ajfunčića na Androida. Par minutk, pa si navajen.

Pithlit ::

Ja če je telefon tvoj. Ne če je telefon od tvoje drage/tamale (pol pa pritiskaš napačen knof).
Life is as complicated as we make it...

ledd ::

Kakšne imate kaj izkušnje z naročilom iz strani efox-shop.com? Namreč 16.10.2016 sem poslal naročilo, ter do danes 24.10.1016 še nisem prejel na mail nobenega sporočila z tracking kodo. Naročil sem iz Kitajske. Danes sem jim tudi pisal na njihovo elektronsko pošto v angleščini, glede tracking code (kode za sledljivost). Vprašanje, če sploh odgovorijo ker sem se enkrat prej že zanimal za en drug izdelek na njihovi strani in do sedaj še sploh nisem prejel odgovora. Je kdo dobil odgovor preko njihove elektronske pošte, če je bila podobna situacija? Kaj storiti, da dobiš odgovor?
Vsaka koristna informacija dobrodošla.

Hvala že vnaprej.

zzbil ::

Je/bo kdo tukaj kupil xiaomija iz Ibuygou? Imajo kar ugodne cene in dve leti garancije, pa se zanimam, da bi od tam ubavil mi5s

roberto1 ::

Ravno čakam na 2 telefona. Nekaj bluzijo zadnje čase, danes je 12 dan, ko bi morala biti zadeva že tukaj pa je komaj v Franciji. Sem pa jim napisal in dobil tracking za chronopost, mora pa minit vsaj 5 dni da dobiš cifro. Napiši jim, ti bodo poslali (service@efox-shop.com).

lp


ledd je izjavil:

Kakšne imate kaj izkušnje z naročilom iz strani efox-shop.com? Namreč 16.10.2016 sem poslal naročilo, ter do danes 24.10.1016 še nisem prejel na mail nobenega sporočila z tracking kodo. Naročil sem iz Kitajske. Danes sem jim tudi pisal na njihovo elektronsko pošto v angleščini, glede tracking code (kode za sledljivost). Vprašanje, če sploh odgovorijo ker sem se enkrat prej že zanimal za en drug izdelek na njihovi strani in do sedaj še sploh nisem prejel odgovora. Je kdo dobil odgovor preko njihove elektronske pošte, če je bila podobna situacija? Kaj storiti, da dobiš odgovor?
Vsaka koristna informacija dobrodošla.

Hvala že vnaprej.


Nisem sicer nikoli tam naročal, ampak pazi, da ne boš plačal uvoznega davka. Na Top One in Efox ter eventuelno tudi grossoshop naročamo, ker omogočajo nakup brez tega.
Če ta store to omogoča za Evropo, ne vem.
Na carini so namreč brez milosti:)


zzbil je izjavil:

Je/bo kdo tukaj kupil xiaomija iz Ibuygou? Imajo kar ugodne cene in dve leti garancije, pa se zanimam, da bi od tam ubavil mi5s
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Fairplay ::

ledd je izjavil:

Kakšne imate kaj izkušnje z naročilom iz strani efox-shop.com? Namreč 16.10.2016 sem poslal naročilo, ter do danes 24.10.1016 še nisem prejel na mail nobenega sporočila z tracking kodo. Naročil sem iz Kitajske. Danes sem jim tudi pisal na njihovo elektronsko pošto v angleščini, glede tracking code (kode za sledljivost). Vprašanje, če sploh odgovorijo ker sem se enkrat prej že zanimal za en drug izdelek na njihovi strani in do sedaj še sploh nisem prejel odgovora. Je kdo dobil odgovor preko njihove elektronske pošte, če je bila podobna situacija? Kaj storiti, da dobiš odgovor?
Vsaka koristna informacija dobrodošla.

Hvala že vnaprej.


Meni so odgovorili na mail.
Prav tako sem dobil tracking kodo. Naročeno 6.10. (med prazniki na kitajskem).

18.10. je bilo stanje: Sorting done at departure depot
Danes (24.10 - ob 20.00): Scan location: Hoersching - AT(depot 0062)
Tako da računam na pojutrišnjem. Traja pa tole že res dolgo.

Ve kdo kako pripeljejo, če naročiš na german express? Prinese poštar?

peglezn ::

no 5dni lih ni treba čakat, jz sm svojo tracking kodo dobil takoj ko se je spremenil status v shipped (tretji dan) - koda piše na spletni strani pod order status in v mailu ki ti ga pošlejo.

17.10 - naročeno
19.10 - ready to be shipped
22.10 - Sorting done at departure depot
24.10 - Inbound linehaul scan

predvidevam da bo dostava v četrtk

roberto1 ::

čisto odvisno, meni se pri enem naročilu nikoli ni spremenil status in še danes 3 mesece po tem, ko je bila dobavljena piše - preparing:)
Brez da sem gnjavil pa pri efoxu nikoli nisem dobil tracking cifre. Odvisno kako se komu da najbrž.

peglezn je izjavil:

no 5dni lih ni treba čakat, jz sm svojo tracking kodo dobil takoj ko se je spremenil status v shipped (tretji dan) - koda piše na spletni strani pod order status in v mailu ki ti ga pošlejo.

17.10 - naročeno
19.10 - ready to be shipped
22.10 - Sorting done at departure depot
24.10 - Inbound linehaul scan

predvidevam da bo dostava v četrtk


DPD ti pripelje na tvoj naslov!

Fairplay je izjavil:

ledd je izjavil:

Kakšne imate kaj izkušnje z naročilom iz strani efox-shop.com? Namreč 16.10.2016 sem poslal naročilo, ter do danes 24.10.1016 še nisem prejel na mail nobenega sporočila z tracking kodo. Naročil sem iz Kitajske. Danes sem jim tudi pisal na njihovo elektronsko pošto v angleščini, glede tracking code (kode za sledljivost). Vprašanje, če sploh odgovorijo ker sem se enkrat prej že zanimal za en drug izdelek na njihovi strani in do sedaj še sploh nisem prejel odgovora. Je kdo dobil odgovor preko njihove elektronske pošte, če je bila podobna situacija? Kaj storiti, da dobiš odgovor?
Vsaka koristna informacija dobrodošla.

Hvala že vnaprej.


Meni so odgovorili na mail.
Prav tako sem dobil tracking kodo. Naročeno 6.10. (med prazniki na kitajskem).

18.10. je bilo stanje: Sorting done at departure depot
Danes (24.10 - ob 20.00): Scan location: Hoersching - AT(depot 0062)
Tako da računam na pojutrišnjem. Traja pa tole že res dolgo.

Ve kdo kako pripeljejo, če naročiš na german express? Prinese poštar?
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Besna Glista ::

Eno vprašanje. Naročil RN3 Pro iz Ali-ja. Se zahebal, ker sem mislil da gre preko Nemčije in ne bo DDV-ja. Ok, sprejmem to, bom pač plačal. Bil pa 100% prepričan, da mi ne bo potrebno plačati 10€ carinjenja, kar naj bi veljalo za mobilne telefone (cena je ravno nad 150€ =) .. ). Kako je zdaj s tem? Imam prav, da tega ne bi smel plačat ali sem se tudi tu zahebal ? =)

Hvala.

roberto1 ::

Po mojih informacijah za telefone, tablice, laptope itd...ni carine, je pa davek 20 ali 22% in nekaj si oni obračunajo za postopek.
Mene so namreč za Miband2 iz Alija, ki je stala 39EUR, openalili dodatno za vse skupaj cca 15EUR, kar je stalo potem več, kot če bi si jo naročil na nemškem ebayu.
You live - you learn:)

Besna Glista je izjavil:

Eno vprašanje. Naročil RN3 Pro iz Ali-ja. Se zahebal, ker sem mislil da gre preko Nemčije in ne bo DDV-ja. Ok, sprejmem to, bom pač plačal. Bil pa 100% prepričan, da mi ne bo potrebno plačati 10EUR carinjenja, kar naj bi veljalo za mobilne telefone (cena je ravno nad 150EUR =) .. ). Kako je zdaj s tem? Imam prav, da tega ne bi smel plačat ali sem se tudi tu zahebal ? =)

Hvala.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

peglezn ::

a te pri DPD pokličejo pred dostavo?

Miami_T ::

peglezn je izjavil:

a te pri DPD pokličejo pred dostavo?

Ne

KTr1sk ::

Pri prodajalcu https://toponedigital.aliexpress.com/st...
Top-One, ki ima svojo trgovino na portalu AliExpress. Ponuja ugodne cene in možnost izjemno hitre dostave brez dodatnih stroškov z dajatvami. Za to ugodnost je potrebno izbrati dostavo izdelka preko podjetja DHL, za kar je sicer potrebno doplačati dobrih 20€. Vendar pa naročeno blago običajno lahko prejmemo že v dobrem tednu, ob tem pa nam ni potrebno skrbeti glede morebitnih dodatnih stroškov s carinjenjem. Izdelek je namreč poslan najprej v Anglijo, od tam pa naprej v Slovenijo.

http://www.izberixiaomi.si/nakup-xiaomi...

kaj pa pravite za ostele prodajalce, če se izbere DHL imajo enako brez ddvja, recimo tale ima 10€ dhl in enako v nekaj dneh pride pošiljka
https://www.aliexpress.com/item/Origina...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

broken/link ::

že 100x povedano: ni fora v DHLu, fora je v tem, da topOne pošlje iz EU. zato ni potrebno plačat DDVja. pri temu prodajalcu, ki si ga linknil, na 2 sliki (rumena in rdeča) piše, da je potrebno v 95% primerov plačat (tistih 5% je tam, ker ne preverijo popolnoma vseh paketov, ki grejo čez carino). Samo brat je treba.

Zgodovina sprememb…

zzbil ::

Torej tukaj ni še nihče naročal iz ibuy gou, da bi podal svojo izkušnjo?

roberto1 ::

Fantje...če ni "Eu Express" opcije, boste plačali davek. Se pravi, dhl, dpd, whatever...ni važno. In kot je broken/link zgoraj napisal, gre za de facto pošiljanje iz EU.
Da ne omenjamo eventuelnega zadržanja pošiljke na carini in pošiljanja računov....kar seveda pomeni dodatnih par dni zamika.
Top One z DHL, Efox z SF Express, Grossoshop z Eu pošiljanjem so ok. Se pravi, veš koliko boš plačal in konec. Goldway in Oppomart imata tudi opcije EU, ampak samo za določene modele.

To je načeloma to, kar je velikokrat preverjeno in deluje. Ostalo na lastno odgovornost.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

ncc2000 ::

Prosim za mnenje, je tole kaj vredno?
tnx

Pithlit ::

Polna tema hvalnic xiaomi-ju... in ti še sprašuješ? Ne, zanič je...
Life is as complicated as we make it...

ncc2000 ::

Pithlit je izjavil:

Polna tema hvalnic xiaomi-ju... in ti še sprašuješ? Ne, zanič je...


Hvala. Kak nasvet za kaj drugega podobnih karakteristik, boljšega?

next3steps ::

:))
Tisto je bil sarkazem.

Kaj pričakuješ od telefona in koliko denarja je na voljo.

roberto1 ::

Pithlit se malo heca....seveda je ok. Za ta denar super. Čeprav te pride 169 + 8 za Slovenijo iz efoxa (EU) če pa vzameš na isti strani isti model iz Kitajske, te stane z SF Express (brez carine, davka) 147€.
Prvo varianto čakaš par dni, drugo pa cca 10-14.


ncc2000 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Polna tema hvalnic xiaomi-ju... in ti še sprašuješ? Ne, zanič je...


Hvala. Kak nasvet za kaj drugega podobnih karakteristik, boljšega?
Someday never comes!

ncc2000 ::

Ja sori, šele po po @pithilt ovem postu sem šel brskat in našel svojo temo ta to tematiko, absolutno nisem v telefonih in hung xao wang cing xia so zame isti šmorn. Ne poznam, nisem in..

Denar ni issue, edino bogato preplačevanje dejanske vrednosti izdelkov trendovskih blagovnih znamk mi engro smrdi.

Telefona ne menjam ob izzidu vsake generacije, zato so mi pomembni kakovost izdelka in daljša življenska doba, kakovost baterije (da ni po pol leta njena kapaciteta že na 50% ali manj), tudi robustnost, da ne razpade že, ko ga grdo pogledaš, in pa da ni prevelik. Ter da čez eno leto ne bo tehnološko neuporaben zaradi skokovite rasti strojnih zahtev novorojenih apsov.

Funkcijsko pa v osnovi rabim predvsem dober telefon z dobro slišnostjo in dobrim sprejemom in čim daljšim časom delovanja na baterijo, internet pa skoraj izključno za pop mail nekajkrat na dan in občasno iskanje kakšnih podatkov v pobrskovalaniku. Vse social in info apse zbrišem, ne telefonu tega ne uporabljam, mora se pustit zrutat. Foto, 3d, foot finger print, kuhanje kave in ostale bomboniere mi niso pomembne, mast must je pa info led ob zaklenjenem zaslonu. Navada pač. Ip68 se mi je ob daljšem času uporabe tudi pokazal za dobrodošlega, ampak ajde...

Načeloma malce gledam za motorolo droid turbo 1gen, me pa seveda zanima tudi kaj sorodnega s kitajskega trga. Še vedno uporabljam telefon, ki ste mi ga svetovali pred leti leti tu, in dobro ste mi svetovali. Sicer je danes njegov 1G cpu prepočasen, 512M rom absolutno premajhen, ampak prepotoval in preživel je boga in pol, a še vedno zaneslivo deluje in pri moji uporabi še danes bolj pogosto kot na 5 dni ne gre na polnilec. Žal za današnji net pa več ni primeren oz. potrpežlivosti ni za njegovo polžavost.

Ker vem, da vas je tu ogromno močno IN v mobipametnitelefoniji, so vse izkušnje, nasveti, usmeritve dobrodošle in hvala zanje že v naprej.

Fairplay ::

Dobil telefon iz efoxa.

Dostava je bila preko DPD. Poklicali niso pred dostavo nič. Še za podpisat ni bilo nič. Samo paket sem dobil.

Telefon pa je Leeco Le Max2 in moram rečt, da je telefon vrhunski :D Velikost je kakršna je in me nič ne moti. Ravno obratno. Super je, ker je velik ekran. Deluje pa zaenkrat vse popolno. Nakup vreden vsakega centa :D Stal pa je 214€ z dostavo.
Imam pa še originalen rom instaliran.

ledd ::

V ponedeljek 24.10.2016 sem jim pisal na elektronski naslov: service@efox-shop.com glede statusa pošiljke in številke za sledljivost pošiljke(tracking code), ki je še nisem dobil. Mi lahko, kdo pomaga kaj mi je še storiti, da dobim odgovor od njih ali naj počakam, če pošiljka prispe do petka?
Naročil sem 16.10.2016. Danes sem dobil avtomatsko sporočilo na moj elektronski naslov v katerem je pisalo:

This is the mail system at host mail.efox-mail.com.

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.

The mail system

service@efox-shop.com : delivery temporarily suspended: connect to
127.0.0.1[127.0.0.1]:10024: Connection refused

Final-Recipient: rfc822; service@efox-shop.com
Original-Recipient: rfc822;service@efox-shop.com
Action: failed
Status: 4.4.1
Diagnostic-Code: X-EMOS-V1-6--Postfix-; delivery temporarily suspended: connect
to 127.0.0.1[127.0.0.1]:10024: Connection refused
««
110 / 132
»»