» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
109 / 132
»»

next3steps ::

Xiaoyi Yi?
Zgolj ugibam ...

Resolution:Up to 4K 30fps and 720p 240fps

Tole bi moralo zadostovati za slow-motion.

Zgodovina sprememb…

HDvideo ::

Je mogoče naslov v gorici kaj takega "Delpinova ulica 22" tam naj bi bili neki kitajci:).

Jorgey je izjavil:

Po mojih izkušnjah (efox, coolicool, honorbuy) gre najhitreje pri honorbuy-eu warehouse.Naročiš in je v 1-2 dneh telefon pri tebi-Honorbuy ima EU warehouse v Novi Gorici.
Slučajno sem izvedel, ko se mi je pokvaril redmi note 2(v garanciji) in so pri honorbuyu vztrajali naj pošljem na Kitajsko. Vztrajal sem, naj mi dajo EU warehouse naslov, ker sem naročil iz EU warehouse in naj oni posredujejo na Kitajsko. Potem pa so mi poslali naslov iz Nove Gorice :)
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

GPUpoweR ::

next3steps je izjavil:

Xiaoyi Yi?
Zgolj ugibam ...

Resolution:Up to 4K 30fps and 720p 240fps

Tole bi moralo zadostovati za slow-motion.


A ni to tema o telefonih?
Športno kamero že imam...

Lp

HDvideo ::

GPUpoweR je izjavil:

next3steps je izjavil:

Xiaoyi Yi?
Zgolj ugibam ...

Resolution:Up to 4K 30fps and 720p 240fps

Tole bi moralo zadostovati za slow-motion.


A ni to tema o telefonih?
Športno kamero že imam...

Lp



Moje mnenje je, da izbiraš med Mi5, Mi5s, ZUK Z2, 1+3 in potem se počasi konča, kar je kolikor toliko solidnega za slow-motion.
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

next3steps ::

GPUpoweR je izjavil:

next3steps je izjavil:

Xiaoyi Yi?
Zgolj ugibam ...

Resolution:Up to 4K 30fps and 720p 240fps

Tole bi moralo zadostovati za slow-motion.


A ni to tema o telefonih?
Športno kamero že imam...

Lp

Pardon, sem zgrešil tarčo. ha ha.:))

OvCa77 ::

HDvideo je izjavil:

Je mogoče naslov v gorici kaj takega "Delpinova ulica 22" tam naj bi bili neki kitajci:).

Jorgey je izjavil:

Po mojih izkušnjah (efox, coolicool, honorbuy) gre najhitreje pri honorbuy-eu warehouse.Naročiš in je v 1-2 dneh telefon pri tebi-Honorbuy ima EU warehouse v Novi Gorici.
Slučajno sem izvedel, ko se mi je pokvaril redmi note 2(v garanciji) in so pri honorbuyu vztrajali naj pošljem na Kitajsko. Vztrajal sem, naj mi dajo EU warehouse naslov, ker sem naročil iz EU warehouse in naj oni posredujejo na Kitajsko. Potem pa so mi poslali naslov iz Nove Gorice :)

A ni bla tam trgovina ki so jo zaprli?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

HDvideo ::

OvCa77 je izjavil:

HDvideo je izjavil:

Je mogoče naslov v gorici kaj takega "Delpinova ulica 22" tam naj bi bili neki kitajci:).

Jorgey je izjavil:

Po mojih izkušnjah (efox, coolicool, honorbuy) gre najhitreje pri honorbuy-eu warehouse.Naročiš in je v 1-2 dneh telefon pri tebi-Honorbuy ima EU warehouse v Novi Gorici.
Slučajno sem izvedel, ko se mi je pokvaril redmi note 2(v garanciji) in so pri honorbuyu vztrajali naj pošljem na Kitajsko. Vztrajal sem, naj mi dajo EU warehouse naslov, ker sem naročil iz EU warehouse in naj oni posredujejo na Kitajsko. Potem pa so mi poslali naslov iz Nove Gorice :)

A ni bla tam trgovina ki so jo zaprli?


To nevem ker nisem ravno pogosto v Gorici vem samo, da naj bi tam nekje imeli kitajci neko trgovino oz. so jo imeli.
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

Ales ::

Iščete kako carinsko skladišče ali brezcarinsko cono, ne trgovine.

scipascapa ::

TR52 ::

[img]http://shrani.si/t/3a/FD/4OG0xtYW/chron... Chronopost]

Kaj naj bi pa to pomenilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TR52 ()

branc ::

Ker ste mi v tej temi tudi svetovali glede nakupa telefona, je pošteno, da dam en konkretnejši feedback nazaj, morda bo komu pomagalo pri nakupu.

Lenovo ZUk Z2 - cca 300 € s carino in DHL dostavo. Po nekaj dnevih uporabe, se je izkazalo, da je ROM, ki je bil zraven (Int'l) zelo buggy, ZUI launcher pa kar konkretno omejen, ni bilo Google storitev gor.
V nekem momentu ni hotelo več osveževati widgetow, koledarja, vremena in URE! Ker ure ni osvežilo, posledično tudi alarm ni zvonil...sem zaspal za na šiht, jebela cesta :) Je brezveze, da imaš hadversko dober telefon, če je SW v podnu.
Flashal sem z indijskim romom (angleščina), poupdejtal ZUI (updejt dela normalno). Glede na to, da mi defaultni vmesnik ni ravno všeč, sem naložil Nova launcher, ki pri tem HW ne bremza telefona nič - vsaj ne, da bi opazil.
V tem romu so prišle že google storitve zraven. Telefon dela super hitro, brez kakršnihkoli težav, baterija zdrži dobre tri dni normalne uporabe, posnetke dela zelo dobre (je pa res, da nisem zahteven glede tega), 4K video brez težav, biometric (fingerprint) mi niti enkrat še ni zavrnil odtisa, telefon se na nobeni točki ne pregreva/segreva.
Morda je nadležno samo, ker je hrbtna stran telefona res gladka in ti lahko takoj zdrsi iz rok, kar bom rešil z kakšnim konkretnim ovitkom/bumperjem.

111111111111 ::

Svaka čast za feedback. :) Tista z šihtom je odlična. :)

roberto1 ::

@TR52 - to pomeni, da je tvoj paket v Franciji, še par dni in bo pri tebi:)
Someday never comes!

TR52 ::

Sedaj razumem ;)

GPUpoweR ::

HDvideo je izjavil:


Moje mnenje je, da izbiraš med Mi5, Mi5s, ZUK Z2, 1+3 in potem se počasi konča, kar je kolikor toliko solidnega za slow-motion.


Mi 5 mi je OK. Kaj pa kak Honor 8 ali P8 ali 1+2 (P9 in 1+3 sta predraga)?
Pač slow-motion mi ni potreben, če ma je seveda +

zero_max ::

Živjo,
v dilemi sem kateri telefon izmed teh dveh:
http://www.enaa.com/oddelki/telefonija/...

ali

https://www.mimovrste.com/gsm-telefoni/...

Hvala za nasvete in LP.

N0t0ri0us ::

moj predlog iz izkušenj je ta:

Ne kupuj oskubljenih verzih telefonov... lite, neo..

poglej še lenovo vibe p1m - 148€ na edigital.

zero_max ::

N0t0ri0us je izjavil:

moj predlog iz izkušenj je ta:

Ne kupuj oskubljenih verzih telefonov... lite, neo..

poglej še lenovo vibe p1m - 148€ na edigital.


Če bi bilo zame, bi verjetno vzel kaj drugega, vendar nekomu iz družine sta všeč ta dva gornja modela (iz mojega predhodnega komentarja) in rad bi vedel kateri je smiselno izbrati.

roberto1 ::

Oba sta zelo solidna telefona za recimo srednje zahtevnega uporabnika. Poznam ljudi, ki so zelo zadovoljni s P8lite, o 3s pa je bilo tukaj že tako ali tako veliko napisanega.
S P8lite dobiš "out of the box" telefon z vsem (se pravi polna LTE podpora, slo jezik, bolj "solid" garancija kot pa Xiaomi itd...).

Če boš šel z Redmi 3s, potem velja omenit, da ga bo treba flashnit, če hočeš slo jezik, prav tako tudi ni nepomembno dejstvo, da pri efoxu dobiš 3/32gb verzijo za 147€ s poštnino in vsem vključenim.

Stvar odločitve, kaj ti je ljubše.

zero_max je izjavil:

Živjo,
v dilemi sem kateri telefon izmed teh dveh:
http://www.enaa.com/oddelki/telefonija/...

ali

https://www.mimovrste.com/gsm-telefoni/...

Hvala za nasvete in LP.
Someday never comes!

peglezn ::

zero_max je izjavil:

Živjo,
v dilemi sem kateri telefon izmed teh dveh:
http://www.enaa.com/oddelki/telefonija/...

ali

https://www.mimovrste.com/gsm-telefoni/...

Hvala za nasvete in LP.


xiaomi - boljši cpu/gpu, skoraj dvojna kapaciteta baterije + fingerprint sensor
če naročiš iz tujine lahk pršparaš še ene 30€

N0t0ri0us ::

na račun garancije :D

zero_max ::

Torej, tale Xiaomi (poleg cene) je boljši , kar se tiče baterije in procesorja? Angleščina ni problem. Pomembno je, da deluje vse tekoče (aplikacije itd).

@Roberto: Kakšna je razlika glede garancije? A ne nudita oba trgovca z mojih linkov (enaa in mimovrste) enake pogoje, kar se tiče garancije? Mogoče sem kaj spregledal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

HDvideo ::

GPUpoweR je izjavil:

HDvideo je izjavil:


Moje mnenje je, da izbiraš med Mi5, Mi5s, ZUK Z2, 1+3 in potem se počasi konča, kar je kolikor toliko solidnega za slow-motion.


Mi 5 mi je OK. Kaj pa kak Honor 8 ali P8 ali 1+2 (P9 in 1+3 sta predraga)?
Pač slow-motion mi ni potreben, če ma je seveda +


No potem bi ti priporočal, da se odločaš med Mi5, Honor 8 in ZUK Z2, ker P8 in 1+2 sta že malo out.
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

SumTingWong ::

Baje ima Honor 8 slabo baterijo. Baje. Sem tudi sam se zanimal za Honor 8, pa ko sem videl, da ima celo slabšo kot Samsung S6, sem ga kar odmislil.

Odloči se med Mi5 in Z2. Oba dobiš pod 270€.

roberto1 ::

Seveda nudita, Huawei je uradno prisoten v Evropi s servisom itd, Xiaomi pa pač pošiljajo bogsigavedi kam, glede na to, da uradno ni firma prisotna v EU. Seveda če ti da mimovrste garancijo, ti jo tudi mora nudit, tako da če uradno kupiš - je basicly vseeno. Če pa ga kupiš iz Kitajske direktno, ali preko kakšnega resellerja, potem pa se zna zadeva zakomplicirat.


zero_max je izjavil:

Torej, tale Xiaomi (poleg cene) je boljši , kar se tiče baterije in procesorja? Angleščina ni problem. Pomembno je, da deluje vse tekoče (aplikacije itd).

@Roberto: Kakšna je razlika glede garancije? A ne nudita oba trgovca z mojih linkov (enaa in mimovrste) enake pogoje, kar se tiče garancije? Mogoče sem kaj spregledal?
Someday never comes!

zero_max ::

Za garancijo oz. servis Xiaomi izdelkov kupljenih pri enaa za obomočje Ljubljane je pooblaščen Elkotex d.o.o. .
Več: http://www.enaa.com/seznamServisov.asp?...

Ima kdo kakšne izkušnje s tem podjetjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

Miami_T ::

zero_max je izjavil:

Za garancijo oz. servis Xiaomi izdelkov kupljenih pri enaa za obomočje Ljubljane je pooblaščen Elkotex d.o.o. .
Več: http://www.enaa.com/seznamServisov.asp?...

Ima kdo kakšne izkušnje s tem podjetjem?

Sodelavec je nesel telefon RN3, ki ga je kupil pred mesecem dni pri Mimovrste, ker se mu je sesuvala aplikacija pri pregledu kontaktov. Gor je bil nek custom reseler rom. Dali so mu gor zadnji global rom. Prej jih je poklical po telefonu in so mu rekli, da naj kar prinese. Uredili so mu na licu mesta. Počakal je 15 minut.

fopi ::

SumTingWong je izjavil:

Baje ima Honor 8 slabo baterijo. Baje. Sem tudi sam se zanimal za Honor 8, pa ko sem videl, da ima celo slabšo kot Samsung S6, sem ga kar odmislil.

Odloči se med Mi5 in Z2. Oba dobiš pod 270€.


Mi5 in Z2 nimata LTE 800 Mhz, Z2 Pro ima, samo za info. Malo pobrskaj, nekdo tukaj je že delil izkušnje z Z2, v bistvu OK, vendar je moral dati gor en drug ROM.

woman ::

Na mimovrste sem vprašala, kakšen rom ima Xiaomi GSM telefon Redmi Note 3 Pro 16GB in odgovor:
- navedeni telefon ima naložen International ROM oziroma nima naloženega kitajskega ROMa.
Telefon je 30 € dražji kot pri Top One, a ima 2 leti garancije.

Miami_T ::

Sodelavec je pred mesecem dni kupil pri Mimovrste Redmi NOte 3 in je imel gor nek custom reseler rom. Ga je nesel na servis in so mu dali gor zadnji global rom. Uvoznik telefona je bil Elkotex. Je pa res, da imajo baje sedaj telefone nekega drugega uvoznika.

Dimnik ::

woman je izjavil:

Na mimovrste sem vprašala, kakšen rom ima Xiaomi GSM telefon Redmi Note 3 Pro 16GB in odgovor:
- navedeni telefon ima naložen International ROM oziroma nima naloženega kitajskega ROMa.
Telefon je 30 € dražji kot pri Top One, a ima 2 leti garancije.


Za 180€ sem kupil pri topone 3/32Gb verzijo, plus trdi case nilkin plus sim adapter,plus zaščitne folije za ekran...

woman ::

Ja @Ale123, saj to vem, morda bi koga utegnilo zanimati, če se mu ne da čakati in želi garancijo. ;)

ledd ::

Ker je to tema o kitajskih telefonih pišem v te temo. Naročal sem preko efox-shop.com strani in sicer telefon iz Kitajske zraven si pisalo 3-5delovnih dni za dostavo. Plačal preko paypal-a, na mail pa dobil obvestilo od paypal-a "Charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *AUKEYINTERN" Payment sent to aukey.ebussiness@gmail.com . Čudno se mi zdi da je podan naslov od: gmaila?
Pri izbiri dostave sem izbral - German Express (Zollfrei) - kolikor vem to pomeni da ne bom imel nobenih dodatnih stroškov?

Ostali podatki:
Merchant
AUKEY INTERNATIONAL LIMITED
aukey.ebussiness@gmail.com

Instructions to merchant
You haven't entered any instructions.

Shipping address - confirmed

Shipping details
The seller hasn't provided any shipping details yet.

errhec ::

Da. Efox preko GermanEXPRESS - Zollfrei) ne boš imel nobenih dodatnih stroškov.
dd

zero_max ::

zero_max je izjavil:

Živjo,
http://www.enaa.com/oddelki/telefonija/...


Na enaa so mi odgovorili kateri ROM je naložen na zgornjem modelu telefona:

Naložena je predzadnja verzija mednarodnega MIUI-ja.

Katera je to? Izkušnje? Je v redu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

roberto1 ::

špekuliram, ampak verjetno mislijo Miui7 Global!


zero_max je izjavil:

zero_max je izjavil:

Živjo,
http://www.enaa.com/oddelki/telefonija/...


Na enaa so mi odgovorili kateri ROM je naložen na zgornjem modelu telefona:

Naložena je predzadnja verzija mednarodnega MIUI-ja.

Katera je to? Izkušnje? Je v redu?
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Fairplay ::

Končno so mi na efoxu napisali, da so poslali telefon. Ve kdo koliko časa se čaka, če je bil poslan iz kitajske preko GermanEXPRESS?

Samson ::

Preberi si mal nazaj. Je ziher kje napisal kaksen happy user...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

ledd ::

Fairplay je izjavil:

Končno so mi na efoxu napisali, da so poslali telefon. Ve kdo koliko časa se čaka, če je bil poslan iz kitajske preko GermanEXPRESS?


Moj status glede pošiljke je še v pripravi.
Si tudi ti dobil na na začetku pošto na tvoj mail, ko si naročal preko EFOX in ti je pisalo: Merchant AUKEY INTERNATIONAL LIMITED aukey.ebussiness@gmail.com

Zanimivo mi je predvem, da trgovec(merchant) uporablja za pošto "gmail" naslov?

Fairplay ::

Moj status se je včeraj spremenil v poslano (oz. nekaj v tej smeri). Tudi tracking mi kaže da je že v tranzitu.

Meni so bili vsi maili poslani iz service@efox-shop.com

Edino plačilo z paypalom je bilo na ta naslov kot si ga napisal zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fairplay ()

ledd ::

Fairplay je izjavil:

Moj status se je včeraj spremenil v poslano (oz. nekaj v tej smeri). Tudi tracking mi kaže da je že v tranzitu.

Meni so bili vsi maili poslani iz service@efox-shop.com

Edino plačilo z paypalom je bilo na ta naslov kot si ga napisal zgoraj.


To sem tudi jaz tako dobil, si preko paypal-a plačal to, ker jaz sem preko paypal-a plačal in dobil mail in tam notri videl podatke: Merchant AUKEY INTERNATIONAL LIMITED aukey.ebussiness@gmail.com

Fairplay ::

Ja pri meni je enako.

ledd ::

Fairplay je izjavil:

Ja pri meni je enako.


Potem je vedno isto izgleda. Tisto ko piše 3-5dni izgleda ne velja.

Fairplay ::

LINK
Ma zgornjem linku piše, da je tisto processing time. To se pravi čas v katerem naj bi poslali pošiljko.
Eno tabelico nižje pa še piše, koliko naj bi trajala potem še dostava.

ledd ::

Fairplay je izjavil:

LINK
Ma zgornjem linku piše, da je tisto processing time. To se pravi čas v katerem naj bi poslali pošiljko.
Eno tabelico nižje pa še piše, koliko naj bi trajala potem še dostava.


Sedaj vidim informacije, hvala za link.

Pithlit ::

Fairplay je izjavil:

Končno so mi na efoxu napisali, da so poslali telefon. Ve kdo koliko časa se čaka, če je bil poslan iz kitajske preko GermanEXPRESS?

Celo na njihovi strani piše kolk časa traja. Zadeva kar drži - ako ne pride do kakih komplikacij (redko, se pa zgodi).
Life is as complicated as we make it...

TR52 ::

Jaz sem naročil moj redmi 3s 6.10.dobil v ponedeljek 17.10. Fairplay ko bo v Franciji še dan dva in bo pri tebi

Fairplay ::

Hvala :)
Zgleda da je nedolgo nazaj prispel v francijo: "Chronopost France, Inbound linehaul scan"
:)

TR52 ::

Če je to od danes potem računaj na ponedeljek z DPD

Fairplay ::

Od danes je ja.
««
109 / 132
»»